van bloedbad Arabische Liga steunt Al-Bashir Japan en VS klaar voor raket N-Korea Dodental van bosbranden in Australië naar beneden bijgesteld The Zeeland Record richt zich op het leuke nieuws Duitse agent die banken beroofde cel in Alleen schade bij vijf aanslagen Griekenland Leiders verwerpen arrestatiebevel ICC tegen president Sudan. Lancering van 'satelliet' doet spanning in regio toenemen. Krijgsraad acht militair VS schuldig aan moord Zes doden bij familiedrama in VS Lees de weblog van Lilian in de VS op www.pzc.nl/blog PZC Dinsdag 31 maart 2009 I 7 val. Veertien mensen kwamen om het leven: acht agenten, twee burgers en vier strijders. foto K.M.Chaudary/AP Itomstige agenten in gijzeling. Vol gens ooggetuigen droegen enkele aanvallers politie-uniformen. Paramilitairen omsingelden het ter rein van de academie. Tv-stations lieten beelden zien van dode en ge wonde politieagenten in spe op de appelplaats. Ook was te zien hoe een groot aantal agenten de school ontvluchtte. Toen paramilitairen het gebouw probeerden binnen te dringen, wierpen de gijzelnemers granaten naar hen. Na de actie konden red dingsteams naar binnen. Het ge bouw was bezaaid met glas, kogel- BREMEN - Een politieman die twee banken heeft overvallen, is giste ren in Duitsland tot vier jaar en zes maanden cel veroordeeld. Bo vendien moet de aan alcohol ver slaafde man verplicht naar een af- kickkliniek. De 55-jarige agent had voor de rechtbank in Bremen toe gegeven dat hij in 2007 in de Han zestad en vorig jaar in het nabijge legen Stuhr had toegeslagen. THESSALONIKI - Gelijktijdig zijn gis teren aanslagen gepleegd op kanto ren van-vijf politici in het Griekse Thessaloniki. Daarbij ontploften blikken campinggas. De schade bleef beperkt. De politie gelooft dat anarchisten achter de aanval len zitten. De verantwoordelijk heid was gisteravond nog niet op geëist. Het blik bij het kantoor van de onderminister van sport wilde niet ontploffen. DOHA - De leiders van Arabische landen hebben gisteren tijdens een top van de Arabische Liga het arrestatiebevel voor de Sudanese president Omar al-Bashir van de hand gewezen. Eerder op de dag spraken de leiders hun solidariteit al uit voor Al-Bashir. Al-Bashir wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijk heid in Darfur. De Sudanese presi dent was naar Doha gereisd, on danks het risico dat hij onderweg gearresteerd kon worden. Het ICC heeft geen politiemacht en is dus afhankelijk van andere landen om verdachten op te pak ken. Qatar is echter geen deelne mer aan het strafhof en weigert dan ook om Bashir uit te leveren. Om dezelfde redenen kon hij de af gelopen week ook naar Eritrea, Egypte en Libië reizen. Secretaris-generaal van de Verenig de Naties Ban Ki-moon bekritiseer de Sudan op de top omdat het land hulporganisaties uit Darfur zette nadat het ICC het arrestatie bevel had uitgevaardigd. „Hulpver lening moet niet worden gepoliti seerd", aldus Ban Ki-moon. MELBOURNE - De verwoestende bosbranden in de Australische deelstaat Victoria hebben in fe bruari 173 leven geëist. De autori teiten maakten dit gisteren bekend nadat onderzoek had uitgewezen dat minder doden vielen dan aan vankelijk gevreesd. Het officiële do dental stond op 210. Het onderzoek naar het lot van vermisten was erg moeilijk. Er moesten zeer gehavende stoffelijke resten worden geïdentificeerd die op volledig uitgebrande plaatsen waren gevonden. In sommige ge vallen bleken de resten van één persoon terwijl ze eerder van ver scheidene personen leken. Ook zijn resten van dieren tot mogelij ke slachtoffers gerekend, aldus plaatsvervangend commissaris van politie Kieran Walshe. SEOEL - Twee Amerikaanse marine schepen met antiraketbewapening zijn gisteren vanuit Zuid-Korea uit gevaren. Noord-Kórea is van plan tussen 4 en 8 april een lange- afstandsraket te lanceren. Volgens Zuid-Koreaanse media houden de schepen de lancering in Noord-Korea in de gaten. De Amerikaanse minister van Defen sie Robert Gates zei dat de VS niet de bedoeling hebben de raket te onderscheppen, tenzij die uit zijn traject vliegt en in Hawaï dreigt te recht te komen 'of iets dergelijks'. Noord-Korea zegt een communica tiesatelliet in de ruimte te breng en, als onderdeel van zijn ruimte vaartprogramma. De buurlanden vermoeden echter dat de satelliet bijzaak is en dat het er Noord-Ko rea eigenlijk om te doen is zijn ra kettechnologie te beproeven. Japan trof gisteren ook maatrege len. Rond Tokio werd het Japanse luchtafweersysteem in stelling ge bracht en er voeren schepen naar de Japanse Zee. hulzen en menselijke resten. Malik sprak van een 'geplande, georgani seerde terroristische aanval'. Het is de zoveelste aanslag dit jaar in Pa kistan. Minder dan een maand geleden vielen extremistische moslims nog het nationale cricketelftal van Sri Lanka aan, ook in Lahore. Bij die aanval sneuvelden zes politieman nen en een buschauffeur, terwijl de veertien aanvallers wisten te ontsnappen. Extremistische moslims proberen het circa 175 miljoen inwoners tel lende land te destabiliseren. VILSECK - Een krijgsraad van het Amerikaanse leger in Duitsland heeft gisteren een Amerikaanse mi litair schuldig verklaard aan moord op vier geboeide en ge blinddoekte Iraakse gevangenen in 2007. Sergeant Joseph Mayo (27) had schuld bekend. Hij kreeg een celstraf van 35 jaar opgelegd. Na tien jaar komt hij in aanmerking voor vervroegde vrijlating. SANTA CLARA - Bij een familiedra ma in het noorden van Californië zijn zes doden gevallen, onder wie vier kinderen. De schutter, de va der, heeft zelfmoord gepleegd. Agenten troffen zondagavond in een woning in Santa Clara vijf do den en twee gewonden aan. On der de doden bevonden zich drie kinderen. Een van de gewonden, een klein meisje, overleed later in het ziekenhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7