eeland PZC Akkoord overname Taxicentrale Opnieuw 3 inbraken 17 2EEUWS-VLAANDEREN 18 21 Samenwerkingsverband neemt organisatie vervoer in eigen hand. m Lange periode met lenteweer in het vooruitzicht Dronken Belg raakt rijbewijs kwijt in Eede Waterschap vergadert over eigen opheffing ENZK uit Hoek geeft jubileumconcert 'Perfectionisme. Dat is de drive van elke brandweerman' Mensen met beperking peilen toegankelijkheid in woonkernen Sluis Dinsdag 31 maart 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het samenwerkings verband Collectief Vervoer neemt de Taxicentrale Zeeuws-Vlaande- ren BV over. Voorzitter Co van Schaik van het samenwerkingsverband heeft daar over een akkoord bereikt met de huidige aandeelhouders. Het algemeen bestuur moet de aankoop van de aandelen nog wel goedkeuren. Van Schaik verwacht dat er met de overname definitie ve rust komt rond het WMO-taxi- vervoer. Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen verzorgt de verdeling van de taxi ritten naar de drie aangesloten be drijven Taxi Segers uit Philippine, Taxicentrale Oostburg en Taxi Grenszicht uit Clinge. „De huidige aandeelhouders heb ben allemaal belangen en dat geeft soms een hoop gedoe", zegt Van Schaik. „Er is ook telkens weer on zekerheid of het bedrijf wel of niet blijft bestaan. Als bijvoorbeeld één van de ver voerders failliet gaat krijgen we enorme problemen. Om dat te voorkomen gaan we de zaken nu in eigen hand nemen." Afgelopen weekend zijn de acht personeelsleden ingelicht over het bereikte akkoord over de overna me. „Die reageerden opgelucht om dat er nu zekerheid is over het De Taxicentrale Zeeuws-Vlaande- ren wordt overgenomen door het samenwerkingsverband Col lectief Vervoer. Daarmee komt er rust in het WMO-taxivervoer. voortbestaan van de taxicentrale. Voor het personeel verandert er ook niets. Iedereen blijft gewoon aan het werk." Van Schaik wil nog niet kwijt hoe veel het samenwerkingsverband, waarin de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten participeren, op tafel moet leggen voor de overname. Wel dat de operatie uiteindelijk budgettair neutraal moet verlo pen. Van Schaik: „Het mag de gemeen ten geen extra geld kosten." De drie gemeenten hebben alle maal een apart vervoersbeleid. „Een voordeel van de overname is dat het beleid van de gemeenten nu rechtstreeks kan worden ge communiceerd met de taxicentra le. Er komt rust in de tent en de taxibedrijven kunnen zich concen treren op wat ze moeten doen, ver voeren van mensen. We zijn bezig om voor het collectief vraagafhan kelijk vervoer van alles op te zet ten. Ook vanuit dat oogpunt is het goed dat we de taxicentrale overne men." Co van Schaik verwacht dat de transactie tegen 1 mei definitief rond is'. breskens - Toeristen genieten van het lente zonnetje aan de jachthaven in Breskens. Na een lange winter staat het voorjaar nu echt op het punt van beginnen. Volgens het KNMI kan het eind deze week mogelijk 20 graden wor den, de eerste warme dag van het jaar. In de nachten kan het nog wel sterk afkoelen. Giste ren nam de lente al een voorproefje en was het vooral in het zonnetje goed toeven. In de schaduw voelde het met ruim 10 graden en een wind van zee nog wat fris aan. Volgens het KNMI wordt de 15 graden-grens meestal al in maart overschreden, maar laat de eerste warme lentewarmte langer op zich wachten. De eerste warme dag met 20 graden of meer valt meestal in april. foto Peter Nicolai eede - Een 55-jarige Belg uit Knok- ke-Heist is zondagnacht in Eede betrapt op het rijden onder in vloed. Hij reed slingerend over de Brieversweg en reageerde pas na enige tijd op het stopteken van de politie. Hij zette zijn auto midden op de weg stil en wachtte op de agenten. Uit een blaastest bleek dat de man man bijna vier keer te veel had gedronken. Zijn rijbewijs is ingenomen. terneuzen - Het algemeen be stuur van waterschap Zeeuws-Vlaanderen buigt zich donderdag 2 april over het ont werpbesluit tot opheffing van de Zeeuwse waterschappen en de in stelling van het nieuwe schap Scheldestromen Op het ontwerp besluit kunnen belanghebbenden zienswijzen indienen tot 6 mei. De vergadering wordt gehouden in Breskens en begint om 13 uur. hoek - Muziekvereniging ENZK uit Hoek bestaat vijftien jaar en geeft op vrijdag 3 en zaterdag 4 april een jubileumconcert in het dorpshuis in Hoek. De vereniging is in 1901 opgericht en na een stil stand van ruim twintig jaar in 1994 weer heropgericht. Het con cert, dat beide dagen om 19.30 uur begint, staat in het teken van The Proms. Tijdens het concert maakt het jeugdorkest zijn debuut. terneuzen - Inbrekers hebben zon dagavond opnieuw hun slag gesla gen in twee woningen en een be drijfspand. De bewoners van een woning aan de Absdaalseweg in Hulst ontdekten rond 22.50 uur dat een deur was geforceerd. Uit het huis is een nog onbekend be drag aan geld verdwenen. Bij een inbraak in een bedrijf aan de Industrieweg in Terneuzen is gereedschap gestolen. De daders maakten een gat in het hekwerk om binnen te komen. Ook een wo ning aan de Schumanstraat in Ter- neuzen was doelwit van inbrekers. Hier is elektronica en computerap paratuur gestolen. De technische recherche heeft in de panden spo renonderzoek verricht. De politie heeft ook een buurtonderzoek in gesteld. Sinds november al wordt Zeeuws-Vlaanderen geconfron teerd met een reeks inbraken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79