'Ik ben nou eenmaal een baasje, hè' 33 Wesley Sneijder kijkt met een lach terug op zijn vlucht uit de Arena. Naakt door Parijs op sponsorjacht Johnny Hoogerland rijdt De Panne niet Beenhakker zet keeper Kipsang zegt af voor Boruc uit de selectie marathon Rotterdam Zeeuws skeeleraars beginnen met weblog Dinsdag 31 maart 2009 Tip? sport@pzc.nl Combinatie Van der Graaff wil graag een grote zege door Leon ten Voorde KATWIJK - Even lijkt het erop dat hij zijn lichte voetblessure als alibi gebruikt om weer in het niets te verdwijnen. Maar een paar mi nuutjes later meldt Wesley Sneij der zich netjes bij de verzamelde media. Klaar voor de confrontatie waar hij na Nederland-Schotland geen zin in had. De zon schijnt inmiddels ook op zijn gezicht, alsof dé donderwolk nooit heeft bestaan. Sneijder heeft er net een training met de reserves van zaterdag opzitten als hij met een grap en een grol terugkijkt op zijn veelbesproken vlucht uit De Arena. Hij kwam met de bus en ging met een taxi. „Ik ben snel weggegaan, omdat ik me meteen wilde voorbereiden op de wed strijd van woensdag..." Hij moet er zelf om lachen. Hard zelfs. „Ik weet niet of het verstan dig is wat ik heb gedaan. Het lijkt me duidelijk dat ik niet uitgebreid op het veld de polonaise heb gelo pen. Dat heb ik later trouwens wel gedaan, tot diep in de nacht op het verjaardagsfeestje van mijn broertje..." Sneijder haalt de schouders maar eens op. Al die ophef op de televi sie en in de kranten. „Ik snap dat niet. Het is totaal onnodig. Voor de pers is het een grote zaak, maar voor mij helemaal niet. Ik heb toch niets verkeerds gedaan? Ik was boos omdat ik in die 25 minu ten te weinig heb kunnen breng en, maar ik heb me op en in het veld professioneel gedragen. Een jaar of vier geleden zou ik heel an ders hebben gereageerd. Wat dat betreft heb ik al de nodige stappen gemaakt. Natuurlijk was ik enorm teleurgesteld toen ik twee uur voor de wedstrijd hoorde dat ik niet zou spelen. Wie wil er in zo'n grote wedstrijd in een volle Arena nou wel op de bank zitten? Maar Rafael (Van der Vaart, red.) was net zo kwaad hoor." In tegenstelling tot Sneijder wist Van der Vaart zijn emoties nog enigszins te verbergen. Sneijder zei niets, maar iedereen had ge noeg aan zijn lichaamstaal. Het was alsof zijn ego knapte, zo explo sief oogde hij. „Ik ben nou een Dominique Verlinde in top tien van het topscorersklassement maal een baasje, hè. Ik begrijp echt wel dat er bij het Nederlands elftal heel veel goede voetballers in aanmerking komen voor de drie posities achter de spits. Of ik niet daarachter had kunnen spelen? Ja, dat had gekund. Maar de bonds coach had me ook nog verder naar achteren kunnen posteren. Dan had ik lekker van achteruit het spel kunnen verdelen..." Dan serieuzer: „Ik vind dat de bondscoach in mijn geval de ver keerde keus heeft gemaakt, maar wat heb ik te vinden als we vervol gens met 3-0 winnen van Schot land?" Wie dit hoort, denkt zowaar met een teamspeler te maken te heb ben, een heuse dienaar van het col lectief. Maar is dat wel zo? Vorig jaar op het EK flipte hij helemaal toen Robin van Persie een vrije trap nam waar hij zijn zinnen op Wesley Sneijder snapt de ophef rond zijn persoon niet. De mid denvelder vindt dat hij zich na afloop van de interland professio neel heeft gedragen. had gezet. Sneijder was zo boos dat hij in de nacht na de uitschake ling weigerde in het spelershotel te slapen. Het roept de vraag op of hij zich wel kan schikken in een bijrol. „Of de bondscoach mij wel moet mee- nertien naar het WK? Dat is pas volgend jaar. Laten we eerst af wachten hoe het verder gaat." Hij heeft Bert van Marwijk ondertus sen al gesproken. „Hij vindt dat ik het moet accepteren en daar heeft hij gelijk in." Op de training van maandag loopt Arjen Robben rondjes. Robin van Persie meldt zich later met een lies blessure af voor woensdagavond. Misschien lost het probleem van de aanvallers zich vanzelf op. Sneij der wil zich echter niet rijk reke nen. „Tegen Schotland kon de aanvoer naar de spitsen beter. Ik denk dat ik niet slecht ben ingevallen. Maar in principe heeft de bondscoach natuurlijk geen reden om de de op stelling te wijzigen. Al vind ik Ma cedonië wel beter dan de Schot ten." Wesley Sneijder liep tijdens de training een lichte voetblessure op en werd meteen na de training behandeld op het veld. foto Robert Vos/ANP n PARIJS - Romain Mesnil behoort tot de toppers in het polsstok- g hoogspringen. De winnaar van zil ver tijdens de WK atletiek raakte echter zijn sponsor Nike kwijt en is sindsdien op jacht naar een geld schieter. Die zoektocht verliep zo moeizaam dat de Fransman naakt door de straten van Parijs trok om de aandacht te trekken. Mesnil J plaatste een fimpje over zijn zoek tocht op zijn website en YouTube. tOp het filmpje doet Mesnil bij toe- ristische plekken een aanloop bij het polsstokhoogspringen na. MIDDELBURG - Johnny Hoogerland gaat vandaag niet van start in de Driedaagse van de Panne. Na zijn sterke optredens in de E3 prijs en de Brabantse Pijl kreeg de renner van Vacansoleil een paar da gen vrijaf om zich volledig voor te bereiden op de Ronde van Vlaan deren. Daarin is de renner uit Yerseke zondag één van de speerpunten van zijn ploeg. Zie weblog www.pzc.nl/blog/tourdezelande/ WARSCHAU - Bondscoach Leo Been hakker van Polen is voorlopig klaar met doelman Artur Boruc. De Rotterdamse voetbalveteraan heeft de keeper van Celtic uit zijn selectie gezet voor de komende WK-kwalificatiewedstrijd tegen San Marino, morgen in Kielce. Boruc maakte er zaterdagavond in en tegen Noord-Ierland (3-2) een janboel van in het Poolse doel. Hij had schuld aan alle treffers. Vooral het derde doelpunt ging de hele wereld over. Boruc maaide finaal over een terugspeelbal heen. ROTTERDAM - De marathon van Rotterdam heeft gisteren een forse tegenvaller moeten incasseren. De Keniaan William Kipsang heeft zich voor de wedstrijd van zondag afgemeld bij de organisatie wegens fysieke problemen. Kipsang zorgde vorig jaar als win naar voor een parkoersrecord in 2 uur, 5 minuten 49 seconden. De 31-jarige Kipsang is in de voor bereiding op de marathon besmet geraakt met de salmonellabacterie, met als gevolg een vorm van buik- tyfus. MIDDELBURG - De PZC houdt de komende maanden niet alleen drie skeelerclinics, maar begint met medewerking van de Zeeuw se skeeleraars Erwin Mesu, Niels Steenbakker, Andries Minderhoud en Olivier Goud ook een weblog. Daarin komt alles aan bod wat met skeeleren te maken heeft. On derwerpen zijn onder meer (lande lijke) wedstrijden, toertochten, cri teriums, verslagen en voedings-, trainings- en materiaaladviezen. O www.pzc.nl/sport/skeeler

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75