Zeeland Verontwaardiging over hopen grond Bewoner Goese Meer verliest de strijd om kap van bomen Het Huis Anubis LEZERSENTRA PZC *ÉÉll -' "^'V Studenten ROC Goes renoveren school in Bosnië CCI Coniferenhagen Middelburg weer in brand i :J - Bergen grond zorgen voor machteloosheid bij Vlissings bedrijf. Bestuursrechter: gemeente heeft volgens de regels gehandeld. en het pad der 7 zonden PZC Dinsdag 31 maart 2009 I 23 -*■; Mi; -1»» new Vlakbij meubelfabriek Arebesk ligt - licht - vervuilde grond. foto Ruben Oreel door Emile Calon VLISSINGEN - Mevrouw H. de Win ter van Meubelfabriek Arabesk is moedeloos. Pal naast haar fabriek, op het voormalige Scheldeterrein in Vlissingen, liggen hopen grond, afkomstig uit het Dokje van Per- rie. De Winter snapt niet waarom al die hopen grond pal naast haar bedrijf gestort zijn. Alsof er op de rest van 32 hectare grootte terrein niet ruimte genoeg is. „Waarom moet het uitgerekend naast het laatste nog werkende bedrijf op het Scheldeterrein gestort wor den?" Ze snapt daar niets van. Vooral niet omdat die grond ook makke lijk haar bedrijf in kan waaien als de ramen openstaan. Ze heeft bezwaar gemaakt bij de provincie tegen de stort van die grond. Niet alleen omdat ze over vallen werd door die stort. Maar ook omdat die grond volgens haar op z'n minst licht verontreinigd is. „Mijn hele familie heeft bij De Schelde gewerkt. Ik weet dus wel een beetje wat er allemaal voor troep de grond is ingegaan." Ze ziet vaak mannetjes met meter- tjes over die bergen grond lopen en monstérs nemen. „Dat doen ze echt niet voor niets." Ze vermoedt dat in die grond niet alleen zware metalen en polycyclische aroma ten zitten! Maar ook asbest. „En dat waait allemaal zo de Konings weg op." De Winter heeft bij de provincie bezwaar gemaakt tegen het stor ten van die vervuilde grond naast haar bedrijf Die bijeenkomst bij de Adviescommissie Bezwaar schriften staat haar nog helder Meubelfabriek Arabesk heeft bij gemeente en provincie geklaagd over grote hopen grond, pal naast het bedrijf. De gemeente zegt toe de grond op te ruimen. voor de geest. „Ik zat daar tegen over twaalf of dertien ambtena ren." Volgens haar geeft dat een erg machteloos gevoel om zo als eenling je zaak tegenover zo'n bat terij aan ambtenaren te moeten verdedigen. De commissie oordeelde uiteinde lijk dat De Winter gelijk heeft als ze zich overvallen voelt door het storten van die grond naast haar bedrijf De gemeente en de provin cie hadden haar van tevoren name lijk moeten inlichten over die plan nen. Ze schiet echter niets op met die overwinning; de rest van haar bezwaren zijn door die commissie ongegrond verklaard. Een woordvoerder van de gemeen te geeft toe dat de grond licht ver ontreinigd is. Om die reden is de grond daar gestort en wordt ook regelmatig onderzoek gedaan. As best is er volgens haar niet gevon den. Ze benadrukte ook dat daar, naast Arabesk, storten is toege staan. Ze verzekert dat de grond voor 1 mei weg is. door Frank Balkenende GOES - Piet de Visser, ontwikkelaar en bewoner van het Goese Meer, heeft de strijd tegen de massale kap van bomen in de Goese Schans verloren. De voorzienin- genrechter stelt de gemeente Goes in het gelijk. „Vervelend en onbe grijpelijk, maar een uitspraak van de rechter moet ik accepteren", rea geert De Visser. De 350 bomen werden door de bv Goese Schans geveld, twee dagen nadat de gemeente Goes de wijzi ging van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) had gepubli ceerd In de nieuwe APV komt geen kapverordening meer voor. Die is vervangen door een lijst met waardevolle bomen. De bomen in de Goese Schans stonden niet op deze lijst. De Vis ser had op grond van de oude APV bezwaar gemaakt tegen de bo- menkap, die een groene buffer tus sen Goese Meer en Goese Schans vormden. De gemeente zou de be zwaarde niet op de hoogte hebben gebracht van de beleidswijziging. Hij voelde zich overrompeld. De bestuursrechter oordeelt dat de GOES - Achtendertig studenten van het ROC Goes vertrekken vrij dag naar het dorpje Gradisce in Bosnië. De studenten van de oplei ding Sociaal Cultureel Werker/ On derwijsassistent gaan hun handen uit de mouwen steken in een plaat selijke basisschool. De school is ge bouwd in 1968 en sindsdien nooit meer onderhouden. Het opknappen betreft de kozij nen, de vloeren en het verven van de gevels. Met een cheque van 2500,- voor de aankoop van bouw materiaal is Rotaryclub Goes Rei- merswaal de hoofdsponsor van het project. gemeente volgens de regels heeft gehandeld. De gemeenteraad kan het kapbeleid veranderen. Aan die bevoegheid kan en wil de rechter niet tornen. Hij wijst erop dat de gemeenteraad dat met zijn volle bewustzijn heeft gedaan, met als gevolg dat de bomen in de Goese Schans niet langer een bescherm de status genoten. De raad wist ook dat er een procedure liep te gen een kapvergunning die op grond van de oude APV was ver leend. PvdA-raadslid Henk Hoo- gerland, de enige tegenstemmer, wees er in de bewuste raadsverga dering op. Burgemeester Dick van der Zaag is blij met de uitspraak. „)e krijgt niet elke dag een pluim van de rechter. De strijd om de noordrand van de Goese Schans, waar woningen aan het water zullen verrijzen, duurt voort. De Visser zegt dat hij de be stemmingsplanprocedure tot aan de Hoge Raad zal aanvechten. Ge deputeerde Staten moeten nog een besluit nemen over het be stemmingsplan. Piet de Visser, bewoner van het Goese Meer, heeft zijn strijd te gen bomenkap in de Goese Schans verloren. De rechter stelt de gemeente in het gelijk. MIDDELBURG - Levensgevaarlijk. Zo neemt hoofdofficier van dienst Dolph te Paske, commandant van de brandweer de coniferenbran- den. De brandweer moest zondaga vond weer eens uitrukken voor een brandende coniferenhaag in Middelburg. De laatste weken wer den in Middelburg dat soort hagen al vaker in brand gestoken. Te Pas ke zegt met nadruk dat het vuur van die brandende coniferen mak kelijk kan overslaan naar bijvoor beeld een woning, als het niet tij dig wordt geblust en een dergelijke haag tegen een huis groeit. „Het is daarom levensgevaarlijk." Dubbel genieten met de Special Edition van deze populaire film plus extra CD met 6 liedjes! De bewoners van het huis Anubis komen tijdens een school reisje in een spookdorp terecht waar ze over een oude legende horen: graaf Rohan, de graaf zonder hart en de poort tot het pad der zeven zonden. Ze lijken verwikkeld te raken in een vooropgezet spel. Speelduur 95 minuten. Adviesprijs €23,99 Lezersprijs 17,95 exclusief 1,95 verzendkosten 11 ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel BON HET HUIS ANUBIS Hierbij bestel ik; (aantal) x 'Het Huis Anubis' 17,95 per stuk VOORLETTERSVOORNAAM NAAM OM OV GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om in opdracht van Wege ner Nieuwsmedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening exclusief verzendkosten 1,95. Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar de Webwinkel, o.v.v. 'Het Huis Anubis', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73