Slootmaker voorman ASD Op uw PAASBEST bij DELSCHER DELSCHER. 1 DELSCHER. Verduistering bestelwagen in tv-programma Open dag in de gevangenis Middelburg Softdrugs, mes en ijzeren staaf buit bij controle in Goes Op zoek naar wilde dieren in Manteling Spetterendel Vergadering van VVV Ouddorp Bedrijfshygiëne en ganzen staan hoog op de agenda van club. openingsactie SPZC Dinsdag 31 maart 2009 21 André Slootmaker is de nieuwe voorzitter van Agrarisch Schouwen-Duiveland. "O w DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl foto Dirk-Jan Cjeltema door Melita Lanting NIEUWERKERK - Bedrijfshygiëne en de ganzenproblematiek. Dat zijn twee belangrijke speerpunten waar Agrarisch Schouwen-Duive land (ASD) zich de komende tijd mee bezig zal moeten houden. Dat zegt André Slootmaker, de nieuwe voorzitter van ASD. Hij volgt Huub Remeijn op die na een jaar of acht meer tijd voor zijn gezin vrij wil maken. Slootmaker heeft een agrarisch bedrijf in Nieu- werkerk en drijft samen met zijn vrouw een boerenrustcamping. „We gaan proberen het te combi neren", zegt hij. „i Binnen het' be stuur van de vereniging zijn de ta ken goed verdeeld. Ik probeer te coördineren." Slootmaker stapt in als voorzitter op een moment dat een groot pro ject - het nieuwe bestemmings plan buitengebied - is afgerond. Dat betekent niet dat er geen werk meer is. Dit voorjaar moet veel aandacht geschonken worden aan bedrijfshygiëne. Dan gaat het over de grondgebonden ziekten als aal tjes of de knolcyperus. Dit piep kleine knolletje zorgt voor proble men op Duiveland. „Het is heel moeilijk te bestrijden en het is echt een woekerplantje." Omdat het knolletje bovendien zo klein is, is het heel moeilijk te ontdek ken in pootgoed. Daardoor kun nen andere akkers heel gemakke lijk besmet raken met alle nadelige gevolgen van dien. Een ander hei kel punt in de agrarische sector is 'Wat een gans vreet kan niet naar de koeien. De hoeveel heid voer neemt af de ganzenproblematiek. „Het breidt jaarlijks uit en dat baart ons grote zorgen." De ganzen komen af op het malse gras en vreten in korte tijd hele percelen kaal. Bo vendien poepen de ganzen nogal veel. Er zijn volgens Slootmaker in het voorjaar weilanden die zo ver vuild zijn dat de eerste maaibeurt niet bruikbaar is voor de boer. „En wat een gans vreet kan niet naar de koeien. De hoeveelheid voer neemt daardoor af" Volgens Slootmaker is het van be lang dat de populatie niet meer groeit (zoals de afgelopen jaren) maar juist wat afneemt om de overlast te beperken. Dat zou kun nen door afschot, het grootschalig schudden van eieren of vergassen, zoals elders in Nederland is ge beurd. Een gevoelig onderwerp waar bovendien de boeren niet zelf over beslissen. „Het is een poli tieke kwestie die niet lokaal is op te lossen. We zullen het met dé he le samenleving moeten doen." GOES - Het televisieprogramma Op sporing Verzocht besteedt van avond aandacht aan de verduiste ring van een bestelwagen in Goes. Een vrouw huurde dit jaar van 27 februari tot 2 maart een witte Opel Movano bij een autoverhuur bedrijf in Goes. Op 2 maart belde een man met het verzoek de auto nog een dag langer te mogen hou den. Het bedrijf stemde daarin toe. De auto werd echter niet te ruggebracht. Contact opnemen met de huurder bleek onmogelijk. Tussen 25 en 27 februari 2009 deed zich hetzelfde voor in Noordwijk. Daar werd een witte Renault Mas ter niet teruggebracht. De vrouw identificeerde zich met een identiteitsbewijs. De politie laat hiervan kopieën zien in de uit zending. Het programma is te zien op Nederland 1 van 21.50 uur tot 22.25 uur. MIDDELBURG - Iedereen die altijd al eens een gevangenis van binnen heeft willen bekijken, kan zaterdag 16 mei zijn kans grijpen. Dan zet justitie voor de zesde keer de poorten van haar inrichtingen open. En dus ook penitentiaire inrich ting Torentijd, in Middelburg. Be zoekers, vanaf twaalf jaar, worden rondgeleid en krijgen uitleg over het leven achter de gevangenismu ren. Zij moeten zich aanmelden. Q www.depoortgaatopen.nl GOES - Bij een grote verkeerscon trole in Goes heeft de politie tus sen vrijdagavond 21.30 uur en za terdagochtend 5.00 uur onder meer een mes, ijzeren staaf en 25 gram softdrugs in beslag geno men. Dat maakte de politie giste ren bekend. Deze controles wor den regelmatig gehouden om de veiligheid bij het uitgaanspubliek te vergroten. In totaal werden 391 voertuigen gecontroleerd en even zoveel blaastesten werden afgeno men. Zeven bestuurders zijn aange houden voor rijden onder invloed van 'alcohol. Er werden ook bekeu ringen uitgedeeld voor mankemen ten aan de auto. Deze week een *PAAS'verrassing! voor U bij aankoop van kleding of schoenen. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl OOSTKAPELLE - De kikkertjes, eek hoorns en bonte spechten in het natuurgebied rond Kasteel Westho- ve in Oostkapelle krijgen aanstaan de zaterdag gezelschap van hun grote broers uit Afrika. Het Zeeuw se regioteam van het Wereld Na tuur Fonds houdt dan vanaf 13.30 uur een vossenjacht. In groepen gaan kinderen op zoek naar 'wilde dieren'. Elk dier heeft een vraag over het campagnedier: de mens aap. Als alle vragen goed zijn be antwoord, moet er nog een rebus worden opgelost. Wie dat het snelst lukt, heeft gewonnen en krijgt een leuke prijs. Rangers en donateurs betalen drie euro, niet-leden ietsje meer. Aanmelden kan vandaag en morgen nog: 0118-640174 of wwf-zeeland@zeelandnet.nl Bij aankoop van terraszonwering GRATIS ligbed [loungebed] t.w.v. 399,- [of te besteden bij aanschaf van een complete tuinmeubelset.] Tevens diverse spetterende en Paccende acties op al onze overige producten j geopend vanaf zaterdag 4 april 2009 van 09:00 uur -18:00 uur Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren rolluiken - dakramen garagedeuren PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 552010 www.paczonweringen.nl OUDDORP - De VW Ouddorp aan Zee nodigt iedereen die belangstel ling heeft voor het toerisme van de Kop van Goeree uit voor de le denvergadering. De bijeenkomst is op donderdag 16 april in restau rant Berrisz in Stellendam. Aan melden bij de wv Ouddorp aan Zee (0187-681789 of via info@vw-ouddorpaanzee.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71