waar monnikenwerk Politie zoekt schutter Vlissingen District Oost haalt als eerste VC A-papieren gaat terug tot de dertiende eeuw living BoConcept 'De komende tijd ga ik wat vaker 's avonds op pad' spetterende opening Slachtoffers schietpartij maken het redelijk goed volgens politie. Tien procent van de Nederlandse gemeenten heeft certificaat. Lees het blog Op weg naar de kustmarathon op www.pzc.nl/blog S PZC Dinsdag 31 maart 2009 I 19 l.v.m. verhuizing zijn wij van 30 maart t/m 3 april gesloten, om daarna terug te komen met een op 4 april! voor straf stenen leveren voor de kerk. Tijdens de watersnoodramp van 1953 raakte de kerk zwaar be schadigd en was restauratie bittere noodzaak. Dat gebeurde in 1963. Eind jaren tachtig moesten de restaurateurs opnieuw in actie komen. Nu voor de door de bonte knaagkever zwaar aangetaste kap van de kerk. Meest recente restauratie is die van de getegelde vloer. De opge knapte vloer werd in 2007 feeste lijk in gebruik genomen. Anno 2009 is het interieur van de kerk sober. Dat is volgens de historici vroeger - in de tijd dat het katholi cisme hoogtij vierde op Schou- wen-Duiveland anders geweest. Aan de vele gilden van destijds wa ren zij-altaren gewijd en aan de zuilen hingen in die tijd gildenbor den. Als tegenprestatie'namen de gilden het onderhoud van - delen van - de immense kerkramen op zich. De grootste 'glazen' werden door Emile Calon VLISSINGEN - De twee Vlissingers die zondagavond gewond zijn ge raakt bij een schietpartij in de Her cules Segherslaan, maken het vol gens de politie goed. Eén man raakte gewond aan zijn hand, de ander liep verwondingen op aan zijn borst. Beide mannen hebben het ziekenhuis alweer verlaten. De politie heeft nog geen idee waarom en door wie de twee Vlis singers zijn beschoten. Een woord voerder van de politie sluit niet uit dat die twee op 'het verkeerde mo ment op de verkeerde plaats aan wezig waren'. Volgens getuigen gebruikte de schutter een zwaar type pistool. Een van hen meende zelfs een Ba- retta herkend te hebben. De schut ter zou volgens de politie na de schietpartij lopend, via de Lange- leenweg gevlucht zijn in de rich ting van de wijk Bosschenburg. Zonweringen Kozijnen - zonweringen tuinmeubelen horren - rolluiken - dekremen - geregedeuren in 1836 bij een storm verwoest en niet hersteld maar dichtgemetseld. De huidige ramen stammen uit de negentiende eeuw. De Nicolaaskerk wordt nog steeds gebruikt voor erediensten van de protestantse gemeente, maar wordt daarnaast voor tal van ande re zaken gebruikt. Vanwege de uit stekende akoestiek is de kerk zeer in trek bij muziekliefhebbers. Er worden regelmatig concerten gege ven. door Esme Soesman OOSTERLAND - De gemeentewerk- plaats in Oosterland (District Oost) heeft als eerste district op Schouwen-Duiveland het' veilig heidscertificaat VCA in de wacht gesleept. Een bijzondere prestatie, bleek gistermiddag bij de overhan diging van het certificaat door Lex Boon van het verstrekkende be drijf Tüv Nederland. Slechts 10 procent van de Nederlandse ge meenten heeft zo'n certificaat. Ooit in de petrochemiebusiness ontstaan, is VCA (letterlijk: Veilig heids Checklist Aannemers) in het bedrijfsleven inmiddels een aardig ingeburgerd begrip. Bij de over heid is dat (nog) niet het geval. „Omdat het niet verplicht is", ver moedt Boon. De gemeente Schouwen-Duive land heeft veiligheid hoog in het vaandel staan, motiveert wethou der Wijnand Renden de reden om toch de schouders onder VCA te zetten. De cijfers gaven daar overi gens geen aanleiding toe: er zijn de afgelopen jaren bij het district geen gewonden gevallen. „En zo'n certificaat geeft niet voor 100 pro cent garantie dat er niets gebeurt. Maar dit draait ook om bewust wording. Het is altijd goed om alert te zijn." Wat de gemeente Schouwen-Dui veland betreft blijft het niet bij dit ene certificaat. Er is een plan in de maak om geleidelijk aan alle dis tricten en overige afdelingen van de afdeling openbare werken VCA-gecertificeerd te krijgen. Het binnenhalen van het certificaat be tekent dat een district voldoet aan de arbo-eisen op het gebied van veiligheid en gezondheid voor de medewerkers. Ook wordt nadruk kelijk aandacht besteed aan de vei ligheid van mensen in de omge ving. Niet alleen het omgaan met materiaal ook mensen en omge ving spelen een rol, schetst Ren den dan ook. „Certificering wordt wel eens als een papieren tijger gezien. Dat is het niet, ben ik inmiddels achter", is de ervaring van medewerker Paul van Tuil van de gemeente Schouwen-Duiveland. Alleen al omdat het binnenhalen van het certificaat niet betekent dat er ach terover geleund kan gaan worden. Het certificaat is drie jaar lang gel dig en wordt elk jaar gecontro leerd, aldus Boon. „Logisch dat je dingen vastlegt, documenteert. Maar door er samen mee bezig te zijn, hou je het levendig. Een goe de zaak." Wat districtshoofd Oost Harry Davidse betreft heeft alleen al het met z'n allen met veiligheid bezig zijn waarde. )e blijft alerter. „Door bijvoorbeeld een bijna-on- geluk niet onder tafel te stoppen, maar er met de hele groep over te praten en te kijken hoe je zoiets voorkomen kunt." District Oost van de gemeente Schouwen-Duiveland heeft het veiligheidscertificaat VCA bin nen. In Nederland geldt dat voor tien procent van de gemeenten. Onderweg zou hij nogmaals ge schoten hebben. Volgens die getui gen gaat het om een jongeman, on geveer achttien jaar, met een don ker uiterlijk. De politie hoopt dat getuigen meer over de schietpartij kunnen vertellen. Ze worden opgeroepen zich te melden. De politie is op zoek naar de schutter die in Vlissingen twee in woners van de havenstad onder vuur nam. De slachtoffers maken het goed volgens de politie. urban design ga www.tmcwoonwinkels.nl foto Dirk-Jan Gjeltema geopend vanaf zaterdag 4 april 2009 van 09:00 uur -18:00 uur PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69