Sport geweest' -JSSSSff*! '/KIPFILET RUNDERLAPPEN VARKENSFILETLAPJES BUIKSPEKLAPPEN Posthuma met plezier terug naar de kust Cas van der Graaff en zijn zoon azen op een overwinning vanuit Barcelona I f' Waar moet je staan bij de Ronde van Vlaanderen? Kloetinge-Vlissingen op tweede paasdag Tilburg krijgt het predikaat 'atletiekstad' Negende plaats voor Birgit Lavrijssen Tweede plaats voor Nick van der Lijke Goede prestaties van jeugd Middelkamp Voetbalvereniging Mevo trekt aangifte in Combinatie uit Arnemuiden kende een prima seizoen. 14 i /HOLLANDSE VERSE MAGERE BLANKE KILO MAGERE 2 KILO Meld het beste plekje op www.pzc.nl/tourdezelande PZC Dinsdag 31 maart 2009 33 KLOETINGE - De bekerwedstrijd tus sen Kloetinge en VC Vlissingen is verzet. De ontmoeting was voor zaterdag li april vastgesteld, maar is nu verzet naar maandag 13 april (tweede paasdag). De aanvang is 14.30 uur. De ontmoeting moest verschoven worden, omdat de voetbalbond de competitiewedstrijd Rijsoord-Kloe- tinge voor zaterdag 11 april heeft in gelast. TILBURG - De Atletiekunie en de ge meente Tilburg gaan samen op trekken om atletiek in de stad en de omliggende regio Midden-Bra- bant op gebied van top- en breed tesport te versterken. De samen werkingsovereenkomst behelst tal van afspraken. De opvallendste is dat Tilburg ieder jaar als gast gaat fungeren voor één van de nationa le evenementen. team' wordt er in koor geroepen. Antoine: „Ook de charme van het leven op een boot bracht ons na der tot elkaar. Je zit constant op Acht Zeeuwse zeilers, allen uit Goes en omgeving, kijken met plezier terug op hun deelname aan de Heineken Regatta bij Sint-Maarten. eikaars lip en iedereen heeft de zelfde problemen als het bijvoor beeld gaat om douchen onder drie druppels water." Rens: „Als we niet hadden gewon nen was het nog een geweldige be levenis geweest. We hebben sa men veel gelachen en ook serieu ze gesprekken gevoerd. Dat maakt dit avontuur zo bijzonder." MIDDELKERKE - Joost Posthuma overbrugde gisteren met plezier de 420 kilometer van Twente naar de Vlaamse kust, waar vandaag in Middelkerke de Driedaagse van De Panne van start gaat. „Het is ver, maar het weer is mooi en zo af en toe stop ik voor een bakje koffie." De 28-jarige Rabo- bankrenner keert terug naar de kust waar hij een jaar geleden een van zijn mooiste triomfen vierde. In de afsluitende tijdrit van 'De Panne' knalde hij indrukwekkend hard over leider Gasparotto heen. „De vorm is weer goed en ik ga met heel veel zin terug naar de Driedaagse van De Panne", zegt de man die dit voorjaar ziek moest opgeven in Parijs-Nice. Dat leed is volgens hem geleden. „Ik heb daarna een week niets kun nen doen, maar inmiddels is de vorm al weer zo goed dat ik met maar één doel van start ga in Mid- MIDDELBURG - Birgit Lavrijssen is bij een afwachtingswedstrijd voor de Brabantse Pijl als negende geëindigd. De wedstrijd was be stemd voor nieuweling-meisjes en juniorvrouwen. Er waren 70 deel nemers en de wedstrijd had een lengte van 54 kilometer. Lavrijssen maakte deel uit van een kopgroep, maar werd op zes kilo meter voor de finish bijgehaald. Uiteindelijk werd de Kapelse 9e. MIDDELBURG - Nick van der Lijke is in de Duitse wielerklassieker Köln-Schuld-Frechen als tweede geëindigd. Er waren 200 deelne mers in deze juniorenwedstrijd. Al na 10 km reed ontstond een kopgroep van vier renners, met daarbij Van der Lijke en zijn ploeg maten Wouter Haan en Elmar Reinders. De zege ging uiteindelijk naar Wouter Haan. MIDDELBURG - Tijdens de jeugdwie- lerronde in Dommelen deden de renners van Theo Middelkamp het goed. In categorie 3 was er na een mas sasprint een 8e plaats voor Claudia Jongerius. In categorie 4 reed Gio vanni Burton naar een 5e plaats. Denise Gunst (categorie 5) werd 4e. Bij de categorie 7 was er een vierde plek voor Ivar Moeleker en werd Davy Gunst 10e. ZIERIKZEE. - Doelman Ruud van der Linde en toeschouwer Eelco Berrevoets van Mevo doen geen aangifte van mishandeling tegen scheidsrechter Saritas, die na het voetbalduel met Vosmeer geduwd en geschopt zou hebben. „Wel hebben we een bezwaarschrift op gesteld tegen de rode kaart van Jeroen Volkeri", liet Mevo-voorzit- ter Theo van Hekke weten. door Fred Rabout ARNEMUIDEN - Cas van der Graaff was de afgelopen maanden een trouwe podiumklant. De 73-jarige Arnemuidenaar werd in combina tie met zijn 33-jarige zoon Klaas onder meer tweede in het klasse ment van de Zuid Limburgse Unie (ZLU), werd voor de zevende keer generaal kampioen van de Fond club Brabant Zeeland en behaalde een vierde plaats in de Pyreneeën- cup. Het duo kende dus een goed sei zoen, na een matige start overi gens. Bij de vluchten vanuit Pau en Bordeaux was de score mager. Barcelona betekende de kentering! Met drie van de vijf in de prijzen werden puntjes gepakt. Daarna had de combinatie uitschieters op Tarbes (zes van de zeven), Marseil le (zeven van de acht), Narbonne (drie van de acht) en Perpignan (vijf van de acht) werden in de tweede helft van het seizoen de punten bijeen gesprokkeld. Het was bij de ZLU goed voor een tweede plaats, achter Piet Solle- veld uit Maasdijk. Hij is een man de van de grote fond en speelt graag bij de ZLU. „De morgenlossingen vind ik ide aal", vertelt Cas van der Graaff. „Dan kunnen de duiven als alles een beetje meezit dezelfde dag nog dicht bij het thuishok of op het thuishok arriveren. Bovendien zitten er bij de ZLU wat minder duiven in de mand en dat spreekt me ook wel aan." Hebben Cas en Klaas van der Graaff nog wensen? „Uiteraard", klinkt het resoluut. „Een keer Bar celona winnen, dat zou mooi zijn. Die vlucht staat overigens op het verlanglijstje van iedere duivenmel ker, maar ook een andere nationa le zege is welkom. In 1986 won ik Perpignan nationaal. Het is dus al weer een poosje geleden en het wordt tijd dat er ééntje bij komt." Hiervoor moeten de 25 weduw naars en een aantal nestkoppeltjes zorgen. Wat Cas betreft is het win terseizoen in de duivensport bijna net zo mooi als het vliegseizoen. „Ik geniet in de winter net zoveel van mijn raspaardjes als in de zo mer. Het observeren, het verzor gen. Dat is prachtig. En het is ook nog altijd zo dat in die winter maanden de kampioentjes wor den 'gemaakt'." De combinatie Van der Graaff is klaar voor het nieuwe seizoen. Een seizoen, dat voor de de liefheb bers van de ZLU overigens wat la ter begint. Zij starten op 19 juni pas met het concours vanuit Pau. delkerke: het verdedigen van mijn titel." Het concept voor 'De Panne' is simpel, weet ook Posthuma. „De eerste dag op de kasseien is be palend voor het klassement en ver volgens moet je het zien af te ma ken in de tijdrit." Dat tijdrijder uit Hengelo ziet niet op tegen de Vlaamse kasseien en heuvels. Integendeel. „Ik vind dat gewoon mooi werk." Een overblijf sel uit zijn mountainbike-tijd? „Wie weet, al kwam je in het veld uiteraard weinig keien tegen. Het was wel koersen op een lastig ter rein. Dat gaat me kennelijk goed af Afgelopen zaterdag reed ik de E3 Prijs en ik moet zeggen dat me dat weer een heel speciaal gevoel gaf." Wat heeft de eindzege van 'De Panne' gebracht voor Posthu ma? „De bevestiging dat ik goed ben in dit soort werk en het feit dat ik de komende dagen met nummer 1 mag rijden." ifiilr na wWW.m3r0s.nl W'informatie A overige reclames zie in de winkels www.maros.nr Re^m zate GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65