Verontwaardiging over hopen grond EPZ in geweer tegen korten emissierechten Reimerswaal legt Viskêête dwangsom op Het Huis Anubis LEZERSEMTRA PZC ms hYiWmimki ÜL m Verduistering Goese bestelwagen aan bod in Opsporing Verzocht Meubelfabriek Arabesk vermoedt dat grond asbestdeeltjes bevat. B pzc Dinsdag 31 maart 2009 I 23 .- ''To'"*/ -'nv .- 1 --• w... Naast een meubelfabriek, op het ex-Scheldeterrein, liggen hopen grond uit het Dokje van Perry. foto Ruben Oreel door Emile Calon vlissingen - Mevrouw H. de Win ter van Meubelfabriek Arabesk is moedeloos. Pal naast haar fabriek, op het voormalige Scheldeterrein in Vlissingen, liggen hopen grond, afkomstig uit het Dokje van Per- rie. De Winter snapt niet waarom al die hopen grond pal naast haar be drijf gestort zijn. Alsof er op de rest van het 32 hectare grote ter rein niet ruimte genoeg is. „Waar om moet het uitgerekend naast het laatste nog werkende bedrijf op het Scheldeterrein gestort wor den?" Ze snapt daar niets van. Vooral niet omdat die grond ook makke lijk haar bedrijf in kan waaien als de ramen openstaan. Ze heeft bezwaar gemaakt bij de provincie tegen de stort van die grond. Niet alleen omdat ze zich overvallen voelt, maar ook omdat die grond volgens haar op z'n minst licht is verontreinigd. „Mijn hele familie heeft bij De Schelde gewerkt. Ik weet dus wel een beet je wat er allemaal voor troep de grond is ingegaan." Ze ziet vaak mannetjes met meter- tjes over die bergen grond lopen en monsters nemen. Ze vermoedt dat in die grond niet alleen zware metalen en polycyclische aroma ten zitten. Maar ook asbest. „En dat waait allemaal zo de Konings weg op." Een bijeenkomst bij de Adviescom missie Bezwaarschriften staat haar nog helder voor de geest. „Ik zat daar tegenover twaalf of dertien ambtenaren." Volgens haar geeft dat een erg machteloos gevoel om Meubelfabriek Arabesk in Vlissin gen heeft bij de Adviescommis sie Bezwaarschriften tevergeefs bezwaar gemaakt tegen het stor ten van grond naast het bedrijf. zo als eenling je zaak tegenover zo'n batterij aan ambtenaren te moeten verdedigen. De commissie oordeelde uiteinde lijk dat De Winter gelijk heeft als ze zich overvallen voelt door het storten van die grond naast haar bedrijf En de gemeente en de pro vincie hadden van te voren name lijk haar moeten inlichten over die plannen. Ze schiet echter niets op met die overwinning; de rest van haar bezwaren zijn door die com missie ongegrond verklaard. Ze wil binnenkort nog wel eens overleggen met de gemeente. Maar veel hoop dat dat leidt tot verplaatsen van die berg grond heeft ze niet. Volgens een woordvoerder van de gemeente spoelt er beslist geen grond het riool in. Ze geeft wel toe dat de grond licht verontreinigd is. Asbest is er volgens haar niet ge vonden. Ze benadrukt ook dat naast Arabesk storten is toege staan. Ze verzekert dat de grond voor 1 mei weg is. den haag - Energieproducent EPZ in Borssele is naar de Raad van Sta te gestapt om een korting van vijf tien procent op haar emissierech ten aan te vechten die het kabinet het bedrijf oplegde. Volgens de ministers Cramer (Vrom) en Van der Hoeven (Eco nomische Zaken) rekent de ener giecentrale de kosten die samen hangen met het Nationaal Toewij- zingsbesluit broeikasemissierech ten door aan de huishoudens. EPZ trekt in deze zaak samen op met Nuon, Essent en Eneco. De korting die de overheid in to taal aan deze vier energieproducen ten oplegde komt neer op 480 mil joen euro. De ministeries hebben door het Energie Centrum Nederland on derzoek laten doen naar het door berekenen naar de consumenten. Raadsvrouw Michelle de Rijke van de energiebedrijven noemt dat on derzoek gebrekkig. De korting zou zelfs kunnen om slaan in een prijsverhoging omdat EPZ mogelijk emissierechten moet bijkopen. De emissiehandel in uit- stootrechten werd opgelegd door Brussel. Producenten van broeikasgassen kregen gratis emissierechten die ze kunnen inkopen en verkopen naar gelang ze hun uitstoot van broei kasgassen vermeerderen of vermin deren. Daardoor werden de emis sierechten geld waard. Uitspraak over enkele weken. goes - Het televisieprogramma Op sporing Verzocht besteedt van avond aandacht aan de verduiste ring van een bestelwagen in Goes. Een vrouw huurde dit jaar van 27 februari tot 2 maart een witte Opel Movano bij een autoverhuur bedrijf in Goes. Op 2 maart belde een man met het verzoek de auto nog een dag langer te mogen hou den. Het bedrijf stemde daarin toe. De auto werd echter niet te ruggebracht. Contact opnemen met de huurder bleek onmogelijk. Tussen 25 en 27 februari 2009 deed zich hetzelfde voor in Noordwijk. Daar werd een witte Renault Mas ter niet teruggebracht. De vrouw identificeerde zich met een identiteitsbewijs. De politie laat hiervan kopieën zien in de uit zending. Het programma is te zien op Nederland 1 van 21.50 uur tot 22.25 uur en wordt morgen om 10.05 uur op Nederland 2 her haald. door Luc Oggel yerseke - Viscounter en zee-eete- rij De Viskêête aan de Havendijk in Yerseke moet vóór 1 juni een scheiding aanbrengen tussen het horecagedeelte en het winkelge deelte, op straffe van een dwang som van 50.000 euro. Door het ontbreken van een fysie ke scheiding voldo'et het bedrijf volgens de gemeente Reimerswaal niet aan de Drank- en horécawet. De eigenaren stellen niets fout te doen. „De gemeente wil dat wij onze winkel op zondag sluiten en daarom worden we op allerlei ma nieren gedwarsboomd. We vol doen overal aan. Het bouwplan is indertijd goedgekeurd, dus dan moet de gemeente nu niet ineens moeilijk gaan doen." Wethouder Jaap Sinke zegt dat er van 'dwarsbomen geen sprake is'. „Het gaat ons puur om het nale ven van de regelgeving." Bedrijf en gemeente liggen al langer met el kaar in de clinch. Een kwestie uit 2007 over een overkapping die ille gaal geplaatst zou zijn, is ook nog niet opgelost, zegt eigenaar Rinus van Stee. De bezwarencommissie buigt zich donderdag over de zaak. en het pad der 7 zonden Dubbel genieten met de Special Edition van deze populaire film plus extra CD met 6 liedjes! De bewoners van het huis Anubis komen tijdens een school reisje in een spookdorp terecht waar ze over een oude legende horen: graaf Rohan, de graaf zonder hart en de poort tot het pad der zeven zonden. Ze lijken verwikkeld te raken in een vooropgezet spel. Speelduur95 minuten. Adviesprijs 23,99 Lezersprijs 17,95 exclusief 1,95 verzendkosten ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel BON HET HUIS ANUBIS Hierbij bestel ik; (aantal) x 'Het Huis Anubis' a 17,95 per stuk voorlettersvoornaam naam Om Ov geboortedatum Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om in opdracht van Wege1 ner Nieuwsmedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening exclusief verzendkosten 1,95. Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar de Webwinkel, o.v.v. 'Het Huis Anubis', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61