lezen en puzzelen' BoConcept living Afvalproject Kamuli op millennium-tv Internetcafé voor senioren in Wissenkerke 'De komende tijd ga ik wat vaker 's avonds op pad' s niet goed 'Ik denk er sowieso aan om de actie na dit jaar door te laten lopen, al is het dan misschien iets minder intensief' Witte Andriesse l.v.m. verhuizing zijn wij van 30 maart t/m 3 april gesloten, om daarna terug te komen met een spetterende opening op 4 april! PAC Zonweringen Goes helpt Oegandese gemeente met opzet van inzamelsysteem. Veel vernieuwingen in Restaurant Berkenhof Amazing Stroopwafels spelen in Tholen Ontmoetingsdag LFB in dorpshuis De Wimpel Afrikaanse dansdag in Goese balletschool Rode Kruis haalt ruim drieduizend euro op Lees het blog Op weg naar de kustmarathon op www.pzc.nl/blog PZC Dinsdag 31 maart 2009 I 19 :l>en Aron Beurkens Witte Andriesse en zoon Lennard (achteraan) komen in actie voor de gehandicapte broers Aron (I) en Joël Beur kens. foto Willem Mieras WISSENKERKE - Het nieuwe woon zorgcomplex Amaliahof in Wissen kerke krijgt een internetcafé voor ouderen. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland gaat in op een ini tiatief van de Senioren Adviesraad en stelt tienduizend euro beschik baar. Wanneer het café opengaat, is nog niet bekend. De behoefte aan een internetcafé bleek tijdens computercursussen voor Noord-Bevelandse ouderen. De bijeenkomsten bleken niet al leen nuttig om kennis over compu ters te vergaren, maar veel senio ren zagen de cursussen ook als een sociaal uitje. urban design Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren geopend vanaf zaterdag 4 april 2009 van 09:00 uur -18:00 uur PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl door Frank Balkenende GOES - Het afValproject dat Goes met de Oegandese partnergemeen te Kamuli opzet, is vanaf april te volgen op millennium-tv, een in ternetpagina van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Millennium-tv biedt internettelevi sie. Goes moet regelmatig iets la ten zien van het project dat door VNG International wordt betaald. In april vertrekt een Goese delega tie naar de Oegandese gemeente om spijker met koppen te slaan. „Dan moeten we wat meer fil men, zodat er stof is voor millen nium-tv. De VNG heeft ons daar om gevraagd", zegt Cock van den Wijngaard van de gemeente Goes die betrokken is bij het afvalpro ject. Goes helpt Kamuli bij het op zetten van een kleinschalig afinza melsysteem. Momenteel ligt het af val op straathoeken, wat niet bijs ter hygiënisch is. Ook is er geen le gale stortplaats. Omdat de Oegan dese gemeente weinig geld heeft en de burgerij evenmin, moet het een simpel, goedkoop systeem zijn. De nadruk moet liggen op composteren, want het meeste af val is gft. „Kamuli is een' platte landsgemeente in een agrarisch ge bied." In juli moeten Goes en Kamuli de VNG een concreet plan voorleg gen. www.millenniumgemeente.tv KWADENDAMME - Het restaurant Berkenhof, bij de vlindertuin in Kwadendamme, is vernieuwd. Er is een nieuwe zaal bijgekomen, waardoor het totaal aantal zitplaat sen nu tweehonderd is. Verder is het interieur overal vernieuwd, is er een nieuwe chef-kok aangeno men en gaat de site van het restau rant er heel anders uit zien, denk aan nieuwsbrieven en Hyves. www.vlindertuinberkenhof.nl THOLEN - The Amazing Stroopwa fels geven zaterdag een concert in Meulvliet in Tholen. Zanger-bas sist-toetsenist Wim Kerkhof, accor deonist Rien de Bruin en gitarist Arie van der Graaf timmeren al sinds 1979 aan de weg. De Stroop wafels brachten 23 albums en 19 single-cd's uit. De entree bedraagt vijftien euro. Aanvang: 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.stichtinguitoptholen.nl. www.tmcwoonwinkels.nl Bij beschikking van de kantonrechter te Middelburg d.d. 26 februari 2009 is Willemina Paulina Gijzel- Dekker, geboren te 's-Heer Arendskerke op 15 oktober 1920, wonende te 4421 BV Kapelle, Beukenhof 25, onder curatele gesteld met benoeming van Marinus Johannes Baartman, wonende te 4481 CG Kloetinge, Klaasputhoek 31 tot curator SINT PHILIPSLAND - De Landelijke Federatie Belangenbehartiging houdt zaterdag een ontmoetings dag met het thema Opkomen voor jezelf in dorpshuis De Wimpel in Sint Philipsland. Op deze dag le ren mensen met een verstandelij ke beperking de regie over hun ei gen leven in handen te nemen. De dag bevat spel, toneel en samen werking met anderen. De aanvang is om 9.30 uur. GOES - In het kader van het Goese Afrikajaar houdt balletschool Dan- cepoint zaterdag een Afrikaanse dans- en cultuurdag in de Ouvertu re-gymzaal van de brede school in Goes-Zuid. Kinderen van vier tot zeven jaar kunnen van 10.15 tot 13.00 uur lezen, knutselen, dansen en pannenkoeken eten. 's Middags geeft Marjory Helstone twee work shops Afrikaanse danskunst. Q www.balletschooldancepoint.nl GOES - De afdeling Noord-West- Beveland van het Rode Kruis heeft vorig jaar 3088 euro opgehaald in de gemeenten Goes, Borsele en Noord-Beveland. Het geld komt ten goede aan sociale activiteiten van de Bevelandse tak. Het Rode Kruis is op zoek naar nieuwe EHBO-vrijwilligers. Aanmelden via j.quinten@planet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57