Zeeland PZC De Visser verliest strijd om bomen BEVELANDEN-THOLEh 18 17 21 Bestuursrechter: gemeente heeft volgens de regels gehandeld. CDA Goes peilt meningen op straat Goese fietsmonteur vierde in eindstrijd Gevangenis laat in de keuken kijken Kapper Auto slaat over de kop op A58 'Die jongens willen meer dan boeken lezen en puzzelen' Tien weken om na te denken over de juiste studie Dinsdag 31 maart 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Piet de Visser, ontwikkelaar en bewoner van tiet Goese Meer, heeft de strijd tegen de massale kap van bomen in de Goese Schans verloren. De voorzienin- genrechter stelt de gemeente Goes in het gelijk. „Vervelend en onbe grijpelijk, maar een uitspraak van de rechter moet ik accepteren", rea geert De Visser. De 350 bomen werden door de bv Goese Schans geveld, twee dagen nadat de gemeente Goes de wijzi ging van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) had gepubli ceerd. In de nieuwe APV komt geen kapverordening meer voor. Die is vervangen door een lijst met waardevolle bomen. De bomen in de Goese Schans stonden niet op deze lijst. De Vis ser had op grond van de oude APV bezwaar gemaakt tegen de bo- menkap, die een groene buffer tus sen Goese Meer en Goese Schans vormden. De gemeente zou de be zwaarde niet op de hoogte hebben gebracht van de beleidswijziging. Hij voelde zich overrompeld. De bestuursrechter oordeelt dat de gemeente volgens de regels heeft gehandeld. De gemeenteraad kan het kapbeleid veranderen. Aan die bevoegheid kan en wil de rechter niet tornen. Hij wijst erop dat de gemeenteraad dat met zijn volle Piet de Visser, bewoner van het Goese Meer, heeft zijn strijd te gen bomenkap in de Goese Schans verloren. De rechter stelt de gemeente in het gelijk. bewustzijn heeft gedaan, met als gevolg dat de bomen in de Goese Schans niet langer een bescherm de status genoten. De raad wist ook dat er een procedure liep te gen een kapvergunning die op grond van de oude APV was ver leend. PvdA-raadslid Henk Hoo- gerland, de enige tegenstemmer, wees er in de bewuste raadsverga dering op. Burgemeester Dick van der Zaag is blij met de uitspraak. „Je krijgt niet elke dag een pluim van de rechter. De strijd om de noordrand van de Goese Schans, waar woningen aan het water zullen verrijzen, duurt voort. De Visser zegt dat hij de be stemmingsplanprocedure tot aan de Hoge Raad zal aanvechten. Ge deputeerde Staten moeten nog een besluit nemen over het be stemmingsplan. Burgemeester Van der Zaag voelt zich met het oog op deze procedu re gesterkt door de uitspraak van de bestuursrechter. „Die zegt dat een gemeente bevoegd is functies in een gebied te wijzigen. Dus ook wat betreft het bestemmingsplan ben ik optimistisch." GOES - Als voorbereiding op het verkiezingsprogramma wil het Goese CDA van haar leden en an dere burgers weten hoe zij denken over een aantal projecten die nu nog op de plank liggen. De CDA fractie- en bestuursleden gaan za terdag de straat op om voorbijgan gers naar hun mening te vragen. De uitslag van de enquête wordt bekend gemaakt tijdens de algeme ne ledenvergadering op 20 april. NIEUWEGEIN - Wouter Kooien (27), fietsmonteur uit Goes, is vierde ge worden in de finale van de natio nale wedstrijd 'Tweewielertechni- cus van het Jaar'. In de eindstrijd kregen de kandidaten meerkeuze- en open theorievragen te beant woorden. Bij de open vragen ver loor Wouter veel punten en werd zodoende vierde. Hij wint niette min een sleutelset en een abonne ment op het vakblad Tweewieler. MIDDELBURG - Iedereen die altijd al eens een gevangenis van binnen heeft willen bekijken, kan zaterdag 16 mei zijn kans grijpen. Dan zet justitie de poorten van haar inrich tingen open. En dus ook penitentiaire inrich ting Torentijd in Middelburg. Be zoekers, vanaf twaalf jaar, worden rondgeleid. Zij moeten zich aan melden. www.depoortgaatopen.nl ZEEUWSE Plichtsgetrouw als hij is stelde de Vlissinger zijn chef ervan op de hoogte dat hij ietwat later terug zou zijn op het werk. Hij was na melijk even bij zijn vaste kapper binnengelopen voor een hoognodi ge knipbeurt. En zorgzaam als die chef dan weer is, antwoordde die vervolgens dat de Vlissinger dan maar beter su- Tip? redactie@pzc.nl biet kon stoppen met sms-en en keurig stil moest blijven zitten als er een scherpe schaar over zijn hoofdflitst. Het advies werd echter in de wind geslagen, want er volgde toch weer een sms-je: haha...bijna aan de beurt en bij mij is het gewoon bloempot op m'n kop en knippen 16êêêêÊÊÊÊ ARNEMUIDEN - Op de snelweg A58 is gisteren raakte daarbij gewond. Het ongeluk gebeurde ge man uit Goes, de controle over zijn voer- recht. Het slachtoffer raakte gewond aan ter hoogte van Arnemuiden een personen- rond zes uur 's middags. Volgens de politie tuig verloor. Zijn auto raakte van de weg, hoofd en handen. Hij is per ambulance naar auto over de kop geslagen. De bestuurder ging het mis toen de bestuurder, een 28-jari- sloeg over de kop en kwam in een greppel te- het ziekenhuis vervoerd. foto Rolf de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55