Want hoe kun je het breed laten hangen, als je minder in je portemonnee hebt? Overdaad schaadt? Sprekende lippen Hippe kleuren j voor het oog Voorkom het maskereffect Juist in tijden van economische malaise leeft de belangstelling voor het uiterlijk op. Mode en make-up mogen weer frivool zijn. van aiies net iets meer. Maar daarin schuilt wel een controverse. Het antwoord ligt voor de hand: goedkopere merken. ï,gr PZC - dinsdag 31 maart 2009 Overdaad schaadt? Nee, die uitdrukking doen we in de ban. Het Nederlandse topmodel Doutzen Kroes, tevens het gezicht van L'Oréal Paris, levert het bewijs dat veel ook mooi kan zijn. Dat geldt niet alleen voor het gelaat, maar ook voor de nagels. Een uitgebreide manicu rebehandeling is een heerlijke verwennerij. Vijl de nagels in model en week de vingers in een badje met een milde zeep? oplossing. Duw de nagelriemen zachtjes terug met het rubberen voetje van een bokkenpootje. Masseer de handen met een handcrème en ontvet de nagels voor het lakken met een nagella kremover. Breng de lak niet tot aan de nagelriem aan, maar houdt één millimeter afstand. Begin in het midden en lak vervolgens de zijkanten. Breng bij onvoldoende dekking een tweede laagje aan. Nagellak wordt langer houdbaar als jé er een topcoat op aanbrengt. De Resist Shine lak van L'Oréal kan het dankzij de toevoeging van titanium zonder die extra laag stellen. Twintig kleuren met een stootbestendige werking voor 8,99 euro per flesje. Felrode lippen doen het goed in de zomerzon. Maar let op, zo'n heftige tint vraagt een strakke hand. Trek met een lippenpot lood of een heel fijn kwastje dat je over de lipstick hebt gehaald, een lijntje op de liprand. Kleur de lippen in met de lipstick, dep ze af met een tissue en breng een tweede laag aan. Rimpels rondom de mond horen bij de ouderdom, maar een opvallende kleur Ijpstick loopt snel uit in de lijntjes. Kies dan voor een lichtere tint. Moisture Renew Lipstick van Rimmel: 9,99 euro. Atomic Red Mat Lipstick van Deborah Milano: 8,99 euro. door Ellen Klaasse Wordt het glans of mat deze zomer? Volgens trendwatchers gaan matte tinten het helemaal maken. Toch hebben de cosmeti- cafabrikanten de glansproducten nog lang niet laten vallen. Er is keus genoeg in beiden. De oogleden worden opgemaakt in één opvallende tint. De zogenaamde smokey eyes, maar nu ook in een kleurtje. Blauw, groen, roze of geel. Mat of met een glittertje erin. Een stijl die minder geschikt is bij overhan gende oogleden. In dat geval zorgt een lichte kleur op het ooglid voor een optische vergroting van het oog. Op de arcadeboog kun je dan gerust die hippe tint gebruiken. Breng onder de wenkbrauwen een lichte oogschaduw aan en accentueer de wenkbrauwen met een donkere tint wenkbrauwen poeder of oogschaduwwant ook de wenkbrauwen mogen dit seizoen weer opvallen. Meerdere kleuren oogschaduw zijn geen luxe bij deze crisislook. Miss Sporty levert kleine potjes Shimmer Dust Loose Eye Shadow in alle tintenvoor de prijs van 2,99 euro. De Beauty Box Trio van John van G bevat drie oogschaduwblokjes in de kleuren nachtblauw, antracietgrijs en donkerviolet: 9,70 euro. De make-up mag dit seizoen dan wel kleurrijk en overdadig zijn, maar dat wil nog niet zeggen dat het gezicht een masker moet worden. Een transparante foundation passend bij de eigen huidskleur geeft een natuurlijk effect. In de zomer ben je wat bruiner dan in de winter en daar speelt Revlon op in met Custom Creations. Eén flesje bevat meerdere tinten en de gewenste nuance is eenvoudig te selecteren door de pijl naar de gewenste tint te draaien. Kringen onder de ogen en vlekken op de huid camou fleer je met een concealer. Breng deze onder de foundation aan. Een glimmende huid kun je voorkomen door matte poeder over de foundation aan te brengen. Bewaar de blusher voor de finishing touch en breng deze met een royale poeder kwast gelijkmatig op de wangen Revlon Custom Creations: 17,95euro, Revlon Colorstay Concealer: 10,95 euro, Revlon Pressed Powder: 14,95 euro, Revlon Blush Onlv: 12.95 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51