geweest' I? Cas van der Graaff en zijn zoon azen op een overwinning vanuit Barcelona Button: Het beste moet nog komen Waar moet je staan bij de Ronde van Vlaanderen? w Kloetinge-Vlissingen op tweede paasdag Goede prestaties van jeugd Middelkamp Negende plaats voor Birgit Lavrijssen Tweede plaats voor Nick van der Lijke Ook Elena Dementjeva uitgeschakeld in Miami Voetbalvereniging Mevo trekt aangifte in Combinatie uit Arnemuiden kende een prima seizoen. Brit is ook favoriet voor zege in Grote Prijs van Maleisië. Oemoemenoe stuit op de Bredase RC Meld het beste plekje op www.pzc.nl/tourdezelande pzc Dinsdag 31 maart 2009 I 33 team' wordt er in koor geroepen. Antoine: „Ook de charme van het leven op een boot bracht ons na der tot elkaar. Je zit constant op Acht Zeeuwse zeilers, allen uit Goes en omgeving, kijken met plezier terug op hun deelname aan de Heineken Regatta bij Sint-Maarten. eikaars lip en iedereen heeft de zelfde problemen als het bijvoor beeld gaat om douchen onder drie druppels water." Rens: „Als we niet hadden gewon nen was het nog een geweldige be levenis geweest. We hebben sa men veel gelachen en ook serieu ze gesprekken gevoerd. Dat maakt dit avontuur zo bijzonder." kloetinge - De bekerwedstrijd tus sen Kloetinge en VC Vlissingen is verzet. De ontmoeting was voor zaterdag n april vastgesteld, maar is nu verzet naar maandag 13, april (tweede paasdag). De aanvang is 14.30 uur. De ontmoeting moest verschoven worden, omdat de voetbalbond de competitiewedstrijd Rijsoord-Kloe- tinge voor zaterdag 11 april heeft in gelast. middelburg - Tijdens de jeugdwie- lerronde in Dommelen deden de renners van Theo Middelkamp het goed. In categorie 3 was er na een massasprint een 8e plaats voor Claudia Jongerius. In categorie 4 reed Giovanni Burton naar een 5e plaats. Denise Gunst (categorie 5) werd 4e. Bij de categorie 7 was er een vierde plek voor Ivar Moeleker en werd Davy Gunst 10e. middelburg - Birgit Lavrijssen is bij een afwachtingswedstrijd voor de Brabantse Pijl als negende geëindigd. De wedstrijd was be stemd voor nieuweling-meisjes en juniorvrouwen. Er waren 70 deel nemers en de wedstrijd had een lengte van 54 kilometer. Lavrijssen maakte deel uit van een kopgroep, maar werd op zes kilo meter voor de finish bijgehaald. Uiteindelijk werd de Kapelse 9e. middelburg - Nick van der Lijke is in de Duitse wielerklassieker Köln-Schuld-Frechen als tweede geëindigd. Er waren 200 deelne mers in deze juniorenwedstrijd. Al na 10 km reed ontstond een kopgroep van vier renners, met daarbij Van der Lijke en zijn ploeg maten Wouter Haan en Elmar Reinders. De zege ging uiteindelijk naar Wouter Haan. miami - Na toppers als Dinara Safi- na, Jelena Jankovic en Ana Ivano- vic is gisteren ook Elena Dementje va gesneuveld op de Sony Ericsson Open in Miami. De Russische tennisster moest in de vierde ronde haar meerdere er kennen in Caroline Wozniacki. De Deense, die als dertiende is ge plaatst, won eenvoudig met 6-2 en 6-1 van de nummer vier van de wereld. zierikzee - Doelman Ruud van der Linde en toeschouwer Eelco Berrevoets van Mevo doen geen aangifte van mishandeling tegen scheidsrechter Saritas, die na het voetbalduel met Vosmeer geduwd en geschopt zou hebben. „Wel hebben we een bezwaarschrift op gesteld tegen de rode kaart van Jeroen Volkeri", liet Mevo-voorzit- ter Theo van Hekke weten. door Fred Rabout arnemuiden - Cas van der Graaff was de afgelopen maanden een trouwe podiumklant. De 73-jarige Arnemuidenaar werd in combina tie met zijn 33-jarige zoon Klaas onder meer tweede in het klasse ment van de Zuid Limburgse Unie (ZLU), werd voor de zevende maal generaal kampioen van de Fond club Brabant Zeeland en behaalde een vierde plaats in de Pyreneeën- cup. Het duo kende dus een goed sei zoen, na een matige start overi gens. Bij de vluchten vanuit Pau en Bordeaux was de score mager. Barcelona betekende de kentering. Met drie van de vijf in de prijzen werden puntjes gepakt. Daarna had de combinatie uitschieters op Tarbes (zes van de zeven), Marseil le (zeven van de acht), Narbonne (drie van de acht) en Perpignan (vijf van de acht) werden in de tweede helft van het seizoen de punten bijeen gesprokkeld. Het was bij de ZLU goed voor een tweede plaats, achter Piet Solle- veld uit Maasdijk. Cas van der Graaff is een man de van de grote fond en speelt graag bij de ZLU. „De morgenlossingen vind ik ideaal", vertelt Cas van der Graaff. „Dan kunnen de duiven als alles een beetje meezit dezelfde dag nog dicht bij het thuishok of op het thuishok arriveren. Boven dien zitten er bij de ZLU wat min der duiven in de mand en dat spreekt me ook wel aan." Hebben Cas en Klaas van der Graaff nog wensen? „Uiteraard", klinkt het resoluut. „Een keer Bar celona winnen, dat zou mooi zijn. Die vlucht staat overigens op het verlanglijstje van iedere duivenmel ker, maar ook een andere nationa le zege is welkom. In 1986 won ik Perpignan nationaal. Het is dus al weer een poosje geleden en het wordt tijd dat er ééntje bij komt." Hiervoor moeten de 25 weduw naars en een aantal nestkoppeltjes zorgen. Wat Cas betreft is het win terseizoen in de duivensport bijna net zo mooi als het vliegseizoen. „Ik geniet in de winter net zoveel van mijn raspaardjes als in de zo mer. Het observeren, het verzor gen. Dat is prachtig. En het is ook nog altijd zo dat in die winter maanden de kampioentjes wor den 'gemaakt'." De combinatie Van der Graaff is klaar voor het nieuwe seizoen. Een seizoen, dat voor de de liefheb bers van de ZLU overigens wat la ter begint. Zij starten op 19 juni pas met het concours vanuit Pau. door Hans Koenekoop melbourne - De bolide van Brawn GP kan nog veel harder. „Het beste moet nog komen", zegt Jenson Button. De Brit triomfeerde zon dag met grote overmacht in de Grote Prijs van Australië. Die zege in de openingsrace van het formu le r-seizoen verraste alle rivalen, maar Button zei dat de Brawn nog verre van opitmaal is. „Het is nog niet perfect, er is nog veel ruimte voor verbetering." Het klonk als grootspraak uit de mond van een coureur, die zondag voor Brawn in één race meer pun ten haalde dan in twee seizoenen bij zijn vorige werkgever Honda. Button was de afgelopen jaren een figurant op de circuits. Aan zijn carrière in de koningsklas se van de autosport leek deze win ter zelfs een abrupt einde te ko men, toen Honda zich terugtrok en een koper voor de renstal zich maar niet aandiende. Maar zondag vertolkte hij voor het eerst sinds zijn overwinning in de Grote Prijs van Hongarije in 2006 weer de hoofdrol. Hij liet na zijn verbluffende optreden in Melbour ne de concurrentie vertwijfeld ach ter. „Ik hoef niets te bewijzen, om dat ik weet dat ik een goede cou reur ben", zei de 29-jarige Button. „Ik kijk er nu alweer naar uit in de Brawn te stappen, want het is een heee speciale auto." Hoe kon het team van Ross Bra wn, dat pas enkele weken geleden de boedel van Honda overnam, zo'n snelle bolide presenteren in Melbourne? „Ze hebben vijftien maanden de tijd gehad om deze bolide te ontwikkelen", antwoord Jenson Button triomfeerde zondag met grote overmacht in de Grote Prijs van Australië. foto Diego Azubel de Mercedesbaas Norbert Haug. Brawn kocht namelijk een team op, dat al ruim een jaar geleden be gon aan het bouwen van de bolide voor het seizoen 2009. Toen al in vesteerde Honda vele miljoenen in een wagen die moest voldoen aan de nieuwe aangescherpte regels voor dit seizoen. Terwijl Ferrari en McLaren verwikkeld waren in een verwoede titelstrijd, schreef Hon da het seizoen 2008 af Brawn pro fiteerde dankbaar van al dat voor werk en kreeg een fraai gestroom lijnde bolide in de schoot gewor pen, die bovendien beschikt over motoren van Mercedes. Die zijn veel krachtiger dan die van Honda. Misschien dat Ferrari en McLaren de achterstand nog goedmaken, maar op korte termijn zit dat er niet in, denkt Haug. „Brawn heeft nog niet alles laten zien." Hij ver wacht dat Button en Barrichello ook komend weekeinde in de GP van Maleisië de dienst uitmaken. middelburg - De rugbyers van Oe moemenoe moeten op 5 en 19 april met Bredase RC uitmaken wie van de twee teams volgend sei zoen in de eerste klasse mag uitko men. De Middelburgers eindigden zon dag door een nederlaag bij Hook ers op de tiende plaats in de eerste klasse, waardoor ze veroordeeld werden tot het spelen van twee be slissingswedstrijden tegen een kampioen uit de tweede klasse. Gisteren rolde op het bondsbu- reau in Amsterdam de naam van de Bredase rugbyclub uit de koker. Oemoemenoe speelt zondag uit en ontvangt Breda op 19 april. Aanvoerder Fabiën Legrand schat- de kans op succes in op vijftig pro cent. „Bredase moet een goede ploeg zijn, anders zouden ze geen kampioen geworden zijn. Boven dien waren ze verreweg de sterk ste ploeg van hun poule."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35