Begrip voor migrant via kunst "LI Verbeter uw zakelijke netwerk! Bijzondere veiling lelfortr. Communicatie op het water moet beter Week van de Teek wijst op gevaren teken 8 veel vooraeev Zooooooooëq\ Gratis COS Zeeland omlijst 25-jarig bestaan met project Freedom4all. fl Telfort zakelijk. Goedkoper. Dus leuker. Bel nu met het hele bedrijf voordelig uit 1 bundel. Twee koninklijke kroonluchters ter veiling in Middelburg. korting op de Bedrijfsbundel Nokia 6300 PZC Dinsdag 31 maart 2009 25 door Ali Pankow GOES - Steeds meer mensen raken ontheemd in de huidige wereld. Van Zimbabwaanse vluchtelingen in Zuid-Affika tot asielzoekers in Europa. Armoede en conflicten no pen veel mensen hun land te verla ten. COS Zeeland wil het begrip voor vluchtelingen/migranten ver groten. In het kader van het eigen zilveren jubileum tracht deze orga nisatie dit doel te bereiken door middel van het kunstproject Freedom4all. Het verhaal van de vluchteling wordt daarin verteld door de kunstenaar met de na druk op vrijheid en veiligheid, waarden in het leven waar ieder een recht op heeft. De naam COS Zeeland is hetzelfde gebleven in 25 jaar tijd, maar de fi losofie erachter is bijgesteld. Ston den de letters aanvankelijk voor: Centrum voor Ontwikkelings Sa menwerking, tegenwoordig heet het Centrum voor Internationale Samenwerking en klopt de afkor ting in feite niet meer. Het betreft een wezenlijk verschil: geen hand reiking vanuit een hautaine hou ding, maar verbinding leggen op basis van begrip en respect. „Juist in de huidige tijd, met de kredietcrisis, is meer dan duidelijk geworden dat belangrijke vraag stukken alleen internationaal opge lost kunnen worden. Dat geldt ook voor klimaatverandering. Daarom is internationale uitwisse ling en samenwerking op dit mo ment misschien wel belangrijker dan ooit. We zullen moeten blij ven werken aan vertrouwen tus sen landen, tussen mensen van verschillende culturen en aan geza menlijke oplossingen", zegt Moni que de Leeuw. Zij is coördinator van Freedom4all. Zes Zeeuwse kunstenaars laten zich inspireren door het verhaal van migranten en maken ieder drie kunstwerken die van 15 mei tot en met 26 juni tentoongesteld worden bij CBK Zeeland in Mid delburg. De kunstenaars zijn Paul en Menno de Nooijer, Ludmila Kalmaeva, Wido Blokland, Ans Couwenberg, Tamara Dees en Mar cel de long. Aan Freedomqall doen zes migranten in Zeeland mee. Hun herkomstlanden zijn: Soe dan, Somalië, Irak, Indonesië, Tsje chië en Kosovo. Fotograaf Martijn Doolaard maakt portretten van de migranten en de kunstenaars. De ze maken deel uit van de exposi tie, die ook een vervolg krijgt met een reizende tentoonstelling die vanaf september dit jaar een tour nee maakt langs bibliotheken, ge meentehuizen en scholen. „In samenwerking met bedrijven en organisaties als serviceclubs en uiteraard particulieren hopen we op 26 juni ter afsluiting van de ex positie bij het CBK Zeeland de kunstwerken te veilen. Ik zou nu graag al een beroep doen aan be langstellenden zich daarvoor bij ons kenbaar te maken", zegt de coördinator. Het kunstproject Freedom4all is te volgen via www.pzc.nl/cultuur. Vandaag een video over het project van Paul en Menno de Nooijer. Vanaf volgende week een weblog van de deelnemers. MIDDELBURG - De communicatie op het water en tussen wal en schip moet beter. Volgens Rijkswa terstaat is lang niet altijd de juiste apparatuur aan boord aanwezig of weten opvarenden niet goed hoe ze de marifoon moeten gebruiken. De instanties constateren boven dien dat steeds meer andere appa ratuur (gsm, pc, tv) op boten voor afleiding zorgt. Dat gaat ten koste van de veiligheid op het water. Rijkswaterstaat en het Agentschap Telecom gaan in april en oktober gezamenlijk controleren, waarschu wen en handhavend optreden. De actie richt zich op het niet uitluis teren van en communiceren 'met de verkeersbegeleiding. Ook wordt gehamerd op het belang van radio verkeer tussen boten onderling. MIDDELBURG - De GGD Zeeland haakt in op de landelijke Week van de Teek, die gisteren begon nen is. Eind maart worden teken wakker en actief De GGD Zeeland raadt aan extra alert te zijn na een wandeling in het bos of door de duinen. Dit jaar wordt extra aan dacht besteed aan preventie. De GGD heeft een site opgezet met al le informatie over het voorkómen van tekenbeten, het herkennen van een teek of beet en wat te doen in geval men toch gebeten is. www.weekvandeteek.nl www.ggdzeeland.nl of 0113-249456 tuuuuuvwwwv Twee kroonluchters, door koning Willem III geschonken aan de Sultan van Djokjakarta, worden in Middelburg ter veiling aangeboden. door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Bij Het Zeeuws Vei linghuis worden op de veiling van 7 en 8 april twee bijzondere kroon luchters aangeboden. Koning Wil lem III gaf ze cadeau aan de Sultan van Djokjakarta in Nederlands-In- dië en die gaf ze later op zijn beurt aan zijn Nederlandse lijfarts en sul tanaatsarts Frans Willem Roijen. Familie van de lijfarts biedt de kroonluchters nu ter veiling aan. Op de foto hierboven, uit 1939, is één van de kroonluchters in het in terieur te zien van het huis van de lijfarts in Djokjakarta. Het inzetje toont de andere kroonluchter. Daarnaast zal nog een aantal bij zondere collecties geveild worden. Daaronder bijzonder veel kande laars en tin (17e tot en met 19e eeuw); Japans ivoor (netsuké's en okimono's), landkaarten, Rozen burg plateel, Dinky Toys en pop pen, (streek)sieraden en horloges, Hollandse meubelen en zo'n 175 schilderijen. Voor de kijkdagen (vanaf 3 april) de catalogus en nadere informatie: www.zeeuwsveilinghuis.nl 15% 4ghi TM ,5 7pqrr. B ?„v yyjr/^9'1 Deze aanbieding is geldig van 01-03-09 t/m 30-04-09. Korting geldt voor max. 4 bundels van 100 min per mobiel nummer. Bel 0800-1707 Bestel telfort.nl/zakelijk Leeuw van het project Freedom4all, dat in het kader van 25 jaar COS Zeeland plaats- Coördinator Monique de vindt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27