kiezen (of niet) Vlissingen viert bevrijding op de Spanjaarden spetterende opening 'De komende tijd ga ik wat vaker 's avonds op pad' HZ Cult avond met schrijfster Susan Smit Verloren fietsen online te bekijken Lentefeest Vlissingen voor goede doelen ÏPAC I.v.m. verhuizing zijn wij van 30 maart t/m 3 april gesloten, om daarna terug te komen met een op 4 april! PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl Lees het blog Op weg naar de kustmarathon op www.pzc.nl/blog W pzc Dinsdag 31 maart 2009 I 19 vlissingen - Vlissingen staat voor het eerst in jaren weer uitgebreid stil bij de gebeurtenissen van 6 april 1572. De dag dat Vlissingen zich op bijzondere wijze bevrijdde van de Spaanse overheersing. Tot een aantal jaren geleden schonk de Stichting Vesting Vlis singen hier jaarlijks aandacht aan. Dit jaar wordt de viering nieuw le ven inblazen. Om dat goed te kun nen doen wordt de herdenking niet op 6 april gehouden, maar op zaterdag 4 april. Die dag is er om t4.oo uur een bij eenkomst op het Rondeel. Er wordt stilgestaan bij de donder preek die de pastoor op paasmor- gen in 1572 hield in de Sint Ja- cobskerk. Vanaf de bolwerken bij de Oranjemolen en de Coosje Bus- kenstraat worden kanonnen afge schoten. Ook zullen schutters van De Fles over de Oranjedijk komen aanlopen met een aantal 'gevange nen' onder wie 'Don Pedro Pachie- co', de Spaanse edelman die kort na de bevrijding nietsvermoedend voet aan wal zette in Vlissingen. De Spanjaard zal vertellen wat hem toen is overkomen. vlissingen - In het kader van HZ Cult, een cultuurprogramma van Hogeschool Zeeland, is vanavond vanaf 19.00 uur schrijfster Susan Smit te zien in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Zij zal vooral praten over alternatieve geneeswijzen en therapieën. Susan Smit is vaak te zien in talkshows en als literatuur recensent in het ontbijtprogram- ma Goedemorgen Nederland. Boe ken van haar hand zijn Elena's vlucht en De zweefmolen. Kaarten voor de lezing kosten zes euro en zijn te koop aan de kassa van het Arsenaaltheater. vlissingen - Ook al houdt de poli tie regelmatig kijkdagen op haar bureaus, ze blijft vaak nog opgeza deld met gevonden fietsen. Daarom is ze een nieuw initiatief gestart, waarbij op Walcheren aan getroffen weesfietsen worden gefo tografeerd om later op een website te verschijnen. Gedupeerden kunnen hun fiets zo terugvinden. Dit is nog slechts een experiment. Maar als het aanslaat, nemen wel licht alle Zeeuwse bureau het over. www.politie.nl/zeeland vlissingen - De Lionsclub Vlissin gen houdt zaterdag het 26e Lente feest in het Arsenaaltheater in Vlis singen. Op het feest treden diverse Zeeuwse en Nederlandse artiesten op. Met de opbrengst van het feest on dersteunt de Lionsclub de Raven- steinschool in Vlissingen, het Humanitas kinderkamp Walche ren, de samenwerkende scouting- verenigingen Vlissingen, de Stich ting Zeeuwse Koorschool, de Ride for the Roses en staaroperaties in Zuid-Afrika. Leader Swing, Fernando Sanchez Castillo. Schommelen aan het beeld van een dictator. Sanchez wil laten zien dat de maatschappij de strijd tegen dicta tuur heeft gewonnen. Kinderen kunnen opgroeien met moed tegenover machtsmisbruik en in de wetenschap dat de wereld beter kan worden. Mie (werktitel), Maze de Boer. Een poëtische blik op de jaren dertig in het centrale park in de Mortiere. Vijf grote klassieke Shure 55 microfoons ver wijzen naar de straatnamen (jazz, blues en pop) en de retrobouwstijl in de wijk Mortiere. De microfoons draaien met de wind mee. Perspective, Frank van der Salm. Alle straatelementen worden op het kruis punt Bluesroute-Billie Holidaystraat 1,5 keer zo groot (foto boven). Een gro te bank, vergrote verkeersborden, wegmarkeringen en tegels, een vergrote lantaarnpaal die anderhalf keer zo fel schijnt. Zelf het gras wordt groener. much to me van Hendrik-Jan Hun neman en Klarenbeek De moeders van Klarenbeek van Birthe Leeme- ijer. De werken zijn nog niet geplaatst. „Op dit moment zitten we nog in het stadium van bouwvergunnin gen en meer van dat soort dingen. Er wordt hard aan gewerkt en ik verwacht dat we dit jaar in ieder geval twee van de drie kunstwer ken wel zullen kunnen plaatsen", verklaart Angela Verschelling van de Stichting Beeldende Kunst Mid delburg. De bewoners van de Mortiere, Zuid en Sint Laurens hebben intus sen de folder met twee uitvoerba re kunstwerken in de bus gekre gen. Voor de Mortiere zijn dat Mie van Maze de Boer en Perspective van Frank van der Salm. In Sint Laurens is de keuze tussen Huizen in Sint Laurens van Lara Al- marcegui en Mechanische Symbiose van Job Koelewijn. De inwoners van de wijk Middel burg-Zuid mogen kiezen tussen Straat van Edwin Zwakman en Leader Swing van Fernando San chez Castillo. In de Kabinetten van de Vleeshal aan de Zusterstraat zijn nog tot en net 5 april maquettes van de kunst werken te zien, di-zo 13.00-17.00. Stembiljetten kunnen bij de Kabinet ten van de Vleeshal worden ingele verd of per post worden verstuurd tot en met 26 april. Een boom in het landschap Jacob Kolding Dit ontwerp werd ter elfder ure ge schrapt wegens 'onuitvoerbaarheid'. De omgevallen boom moest mensen aanzetten tot het overdenken van routines. Om de boom zou door mensen een nieuw pad worden uitge sleten. De boom wordt een oude vriend in de wijk, hoopte Kolding en voor gespreksstof zorgen. Dat laat ste is in elk geval gelukt. ners van de wijken Klarenbeek, Nieuw Middelburg en de Veerse- poort al hun keuze maken. Der tien procent van de huishoudens in die wijken bracht een stem uit. Nieuw Middelburg koos voor De Ontknopping van Atelier Van Lies hout, de Veersepoort You mean so geopend vanaf zaterdag 4 april 2009 van 09:00 uur -18:00 uur www.tmcwoonwinkels.nl Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21