Zeeland Kunst voor het Op zoek naar wilde dieren in Manteling Middelburgse coniferenhagen Wannéér WOrdt die wijk gebouwd? alweer m vlammen opgegaan 0 Hoge kwaliteit voor de helft van de prijs! Showroom uitverkoop van circa 30 modellen! Dë beste kwaliteit voor ieder budget! Oostkapelle wacht vol ongeduld op aanleg Zeeduinse Poort. Als kwaliteit een naam mag hebben! OOSTKAPELLE - De kikkertjes, eek hoorns en bonte spechten in het natuurgebied rond Kasteel Westho- ve in Oostkapelle krijgen aanstaan de zaterdag gezelschap van hun grote broers uit Afrika. Het Zeeuwse regioteam van het Wereld Natuur Fonds houdt dan vanaf 13.30 uur een vossenjacht. In groepen gaan kinderen op zoek naar 'wilde dieren'. Elk dier heeft een vraag over het campagnedier: de mensaap. Als alle vragen goed zijn beant woord, moet er nog een rebus wor den opgelost. Wie dat het snelst lukt, heeft gewonnen en krijgt een leuke prijs. Rangers en donateurs betalen drie euro, niet-leden ietsje meer. Aanmelden kan vandaag nog en mor gen: 0118-640174 of wwf-zeeland@zeelandnet.nl Bij beschikking van de kantonrechter te Middelburg d.d. 26 februari 2009 is Willemina Paulina Gijzel- Dekker, geboren te 's-Heer Arendskerke op 15 oktober 1920, wonende te 4421 BV Kapelle, Beukenhof 25, onder curatele gesteld met benoeming van Marinus Johannes Baartman, wonende te 4481 CG Kloetinge, Klaasputhoek 31 tot curator Mechanische symbiose, Job Koelewijn. Een lantaarnpaal omstrengelt een ande re in Sint Laurens. Koelewijn: „In de natuur is een symbiose een interessan te combinatie omdat beide organismen daar voordeel van hebben. In letter lijke zin wil ik een natuurlijke symbiose vertalen naar een mechanische. 18 I Dinsdag 31 maart 2009 PZCW De bewoners van Sint Laurens en de Middelburgse wijken Mortiere en Zuid mogen een kunstwerk voor hun wijk kiezen. Stemmen kan tot en met 26 april. door Theo Ciele Het ontwerp van de fol der was al klaar om ge drukt te worden toen Jacob Koldings ont werp voor de Mortiere - een omge vallen boom over een fietspad - het stempel 'onuitvoerbaar' kreeg. En een keuze uit één wel en één niet uitvoerbaar werk is geen keu ze. Of de Kunstcommissie Openbare Ruimte Middelburg een ander ont werp voor de Mortiere wilde kie zen. Een relletje was geboren, want kunstenaar Menno de Nooijer vond de ingreep vanuit het stadskantoor 'ongehoord'. Hij stapte per direct uit de commissie, tot groot verdriet van de directeur Lorenzo Benedetti van de Stich ting Beeldende Kunst Middelburg (SBKM). De Nooijer is toch een be langrijk figuur in de culturele we reld. Ook zonde van het kunstwerk, vond Benetti. Een goed ontwerp, waaraan helaas een technisch pro bleem kleefde. Hij betreurde het dat het ontwerp niet op uitvoer baarheid was getoetst voordat het bij de Kunstcommissie was be land. Voor kunst in de openbare ruimte gelden kennelijk toch ook andere overwegingen dan kunst in de be schermde, afgesloten wereld van een museum. En dan gaat het niet alleen om 'uitvoerbaarheid'. Het kunstwerk moet een brede groep mensen aanspreken of toch op zijn minst acceptabel zijn. Om dat te bereiken - en om mensen over kunst te laten nadenken - is zoiets onkunstzinnigs als een verkiezing een middel. Voor zes Middelburgse wijken wor den kunstwerken gemaakt. De ge meente Middelburg heeft hiervoor in totaal 440.000 euro uitgetrok ken. Vorig jaar mochten de bewo- Straat, Edwin Zwakman. Een rijtje huizen in Stadhouderslaan drijft in de wa tergang als een stukje verdwaald Miniatuur Walcheren. Deze bescheiden ar chitectuur wordt nu niet vaak geroemd om zijn schoonheid. Zwakman werpt de vraag op: wat roepen die huizen over 300 jaar voor gevoelens op? Huizen in Sint Laurens, Lara Almarcegui. Het project bestaat uit twee elemen ten. Een boek met portretten in beeld en tekst van alle huizen in Sint Lau rens. Elk gezin krijgt een exemplaar. En er wordt een berekening van het totale gewicht van het dorp. Dat moet op een plaquette worden getoond. door Emile Calon MIDDELBURG - Levensgevaarlijk. Zo neemt hoofdofficier van dienst Dolph te Paske van de Stadsgewes telijke brandweer de coniferen- branden. De brandweer moest zondagavond weer eens uitrukken voor een brandende coniferenhaag in Middelburg. Deze maal aan de Westmede. Daar ging een flink stuk haag verloren. De laatste weken werden in Mid delburg dat soort hagen al vaker in brand gestoken. Ook vorig jaar kwam het geregeld voor. Maar net als toen valt er geen enkele lijn te ontdekken in die branden. De ha gen worden door heel Middelburg getroffen. Te Paske zegt met nadruk dat het vuur van die brandende coniferen makkelijk kan overslaan naar bij voorbeeld een woning, als het niet tijdig wordt geblust en een dergelij ke haag tegen een huis groeit. „Het is daarom levensgevaarlijk." De hoofdofficier van dienst wijst er ook op dat die branden de ge meenschap telkens zo'n driehon derd tot vierhonderd euro kosten. „Zoveel geld kost het om een brandweerwagen met zes man schappen uit te laten rukken." Hij hoopt dan ook dat het ooit lukt om dat geld te verhalen op de dader of daders van die coniferen- branden. Wie achter die branden zit, daar heeft hij geen idee van. „Blijkbaar loopt er in Middelburg iemand rond die het leuk vindt om die co niferen in de brand te steken." door Maurits Sep OOSTKAPELLE - Eén vraag brandde gisteravond op de lippen van elke Oostkapellenaar: wanneer wordt nou eindelijk eens begonnen met de bouw van de nieuwe woonwijk Zeeduinse Poort/Duinweg-West, en dan nog vooral met het woon zorgcomplex? Al sinds medio jaren negentig is sprake van een nieuwe wijk voor het dorp. Het ongeduld is dus be grijpelijk, maar als het aan de ge meente Veere, de bouwers (WBU, Bouwfonds, Marsaki), corporatie Woonburg en zorgverlener SVRZ ligt, duurt het niet lang meer. De inloopavond gisteravond in de Zionskerk was de aftrap voor de bestemmingsplanprocedure, en zo als de gemeente aangaf: die duurt minstens een half jaar en maxi maal twee jaar. Daarmee hadden de Oostkapellenaren dus hun - zij het nog vage - antwoord op die prangende vraag. Want het hangt af van bezwaren van bijvoorbeeld omwonenden wanneer de eerste spa de grond ingaat. Aan de belangstelling voor de pak weg zestig huur- en koopwonin gen in Zeeduinse Poort en het woonzorgcomplex en de landhui- pn De inloopavond in Oostkapelle betekende was het begin van de procedure voor de woonwijk Zee duinse Poort/Duinweg-West. De belangstelling was enorm. zen in het plan Duinweg-West hoeft het in elk geval niet te lig gen. De inloopavond werd mas saal bezocht, zowel door mensen die er zelf willen gaan wonen- als door mensen die informatie zoch ten voor ouders of andere familie leden, merkte Mark Felius van SVRZ. „De wachtlijst voor het woonzorgcomplex en de groeps woningen voor dementerenden is enorm." Directeur Marco van der Wel van Woonburg zei voor de 28 huur- en koopappartementen in Duin weg-West vier keer zo veel inschrij vingen te verwachten. Wieland Zwemer van WBU hield het op drie keer zo veel potentiële kopers voor de koophuizen in Zeeduinse Poort. „Ik denk dat er vanavond weer vijftig bij zijn gekomen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20