0, imAw Kies de mooiste, leukste of beste Zeeuwse poster Molenwater 3 Molenwater 4 Molenwater 5 HdCr...! «I Omroep AOW Drugs Zeeuws-Vlaamse vlag Bomen Ziekenhuizen Roken in de auto Roekeloos rijden Crisis www.pzc.nl/poster PZC Dinsdag 31 maart 2009 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteu r@pzc.nl (max. 150 woorden) De N57 die in december 2010 opengesteld wordt, zal grote gevol gen hebben voor de oostelijke bin nenstad van Middelburg. Het ge meentebestuur suggereert dat er na de openstelling in de binnen stad geen problemen te verwach ten zijn en dat er voor het parke ren tijdig afdoende maatregelen ge nomen worden. Welke blijft on duidelijk. Feit is dat het gemeente bestuur in het Molenwatergebied tot uitbreiding van de parkeergele genheid wil komen. Naar het heet heeft dat echter niets van doen met de N57. Waar het dan wel voor bedoeld is, blijft onduidelijk. De Oostperkweg en de Havendijk zullen aangepast worden als en tree vanaf de N57. Automobilisten zullen spoedig ontdekken dat dit de toegang tot de binnenstad vormt. Het Damplein zal spoedig vol geparkeerde auto's zijn. En het Molenwatergebied zal niet ontko men aan een toevloed van verkeer, dat zich door de binnenstad perst. Jaap Minderhoud Molenwater 61, Middelburg Het is om te huilen: de enige kans die Middelburg heeft op een echt stadspark van énige serieuze afme ting dreigt nu al verknald te wor den door het plan van de gemeen te om zo'n slordige honderd par keerplaatsen aan te leggen op het Molenwater. Daarvoor moet veel groen wijken. Onbegrijpelijk dat stenen en blik belangrijker wor den geacht dan groen. Onbegrijpe lijk dat de gemeente, tegen alle we tenschappelijke onderzoeken en planologische inzichten in, nog steeds niet inziet dat groen essen tieel is voor het welzijn van men sen, zéker in een stad. Niks autolu- we binnenstad, niks zuinig op groen. Alstublieft, gemeenteraad: maak de juiste keuze, nu het nog kan. Kies voor een écht stadspark (en dan telt iedere meter), kies voor een daadwerkelijk autoluwe binnenstad. Kies voor goede ver wijzing naar onvoldoende benutte bestaande parkeergelegenheden en bouw eventueel een extra par keergarage buiten de binnenstad, zoals in zoveel historische steden. Lia Setton Mezenhof 11, Middelburg Dat de juiste keuzes maken lastig kan zijn, blijkt uit de acties van de gemeente. We willen allemaal een autoluwe binnenstad en waar kiest de gemeente voor: een hele batterij nieuwe parkeerplaatsen op het Molenwater. We willen alle maal een volwaardig stadspark en waar kiest de gemeente voor: juist op de enige plek waar dit gereali seerd kan worden, worden de (to taal overbodige) parkeerplaatsen aangelegd en moet een markant theater verschijnen, gepropt tus sen monumentale panden en de historische Koepoort. Wat plukjes groen moeten dan voor park door gaan. Er is een vereniging van meer dan 350 leden, die heeft aan geboden om een goede tijdelijke invulling te geven van Miniatuur Walcheren en waar kiest de ge meente voor: alle gebouwen daar platwalsen, zodat er geen activitei ten meer kunnen worden georga niseerd. O ja: een toiletgebouwtje blijft staan. Ambitieus hoor! Daar maken we Middelburgers blij mee! A. Minderhoud Koepoortstraat 3, Middelburg Omroep Zeeland wil 1,6 miljoen euro extra van de provincie. Blijk baar is nog niet helemaal duidelijk wat ze ermee wil doen. Zaterdag lees ik in de krant dat de Staten leden 'eerst nog een investerings plan willen zien'. Ik snap niet dat de commissie Welzijn dit soort vragen in behandeling neemt als niet eens iets basaals als een inves teringsplan wordt meegestuurd met de vraag. Bert van Leerdam weg, Bob Lagaay weg, Peter Joosse weg... je zou denken dat ze geld overhouden. Ruud Jobse Torentrans 134, Middelburg Beloningsbeleid wordt in 2010 aan gepast. Moreel appel ING op inle veren bonus? Aanpassen? Bonus? Niks 2010, nü. Niks bonus. Bonus sen over de afgelopen jaren inleve ren. Er is een wereldwijde recessie vanwege slechte leningen, lees: hy potheken. Gebakken lucht en zak- kenvullerij. Dus geen loonmati ging, stelen van pensioenen of ver hoging AOW-leeftijd voor de jeugd. Onmiddellijke afschaffing van de hypotheekrenteaftrek plus een fikse naheffing voor iedereen die vermogen heeft opgebouwd met deee belachelijke constructie. R. Snoep M. v. Coehoorngr. 51, Vlissingen Alles wat met drugs te maken heeft, gaat raar in Vlissingen. Het HKPD zou verhuizen naar de Pres. Rooseveltlaan maar een winkel bedrijfhad bezwaar dus ging dat niet door. Bij de later gekozen loca tie waren er tientallen bezwaarma kers en werd de verhuizing ge woon doorgedrukt. Moeten de 'bu ren' als ze er niet naast willen wo nen dan maar op zoek naar een an dere woning? En wat las ik nu? Vlissingen wil af van derde coffee shop (krant 21 mrt). Het was toch zo dat toen slager Wijffels de zaak sloot in de Kasteelstraat er een cof feeshop verscheen. Een aantal shops sloot daarna onvrijwillig, die in de Vrouwestraat zelfs na een bomexplosie. En nu wil Vlissingen de derde sluiten? Volgens mij heeft Vlissingen net een vergun ning voor de derde verleend. Zit de handel nu in Vlissingen? Of zit Vlissingen in de handel? E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Als geboren Nederlandse en al 43 jaar in Zeeuws-Vlaanderen wo nend, moet mij iets van het hart. Namelijk dat het mij opvalt dat ik regelmatig via de pers geconfron teerd wordt met enkele mensen die mij in een Vlaams hokje wil- len plaatsen. Door de vlag met de fascistische leeuw zoals omschre ven in de Belgische grondwet. Dit alles geeft mij het gevoel van een aantal gefrustreerde mensen die proberen ons iets op te leggen wat ik zeker niet wil. Daarom is het niet verwonderlijk dat steeds meer Zeeuws-Vlamingen naar elders trekken. Teuni Hasman Westerkade 82, Sas van Cent Een boom om laten vallen is geen kunst. De kunst is om er zo veel mogelijk te laten staan. De groot ste kunst is het aantal steeds te ver meerderen. Wim v d Velde Ten Anker 8, Bruinisse Marcel Canoy beweert, als reactie op het advies van de NMa, dat er wél alternatieven zijn voor de fu sie van de ziekenhuizen. Ik ben het niét eens met zijn stelling. Hij is onvoldoende op de hoogte van de situatie in Zeeland en vergelijkt appels met peren. Allereerst moet vastgesteld worden dat het inder daad een 'anders-dan-anders-ad- vies' is. De situatie in Zeeland is anders dan elders en dat maakt an dere oplossingen noodzakelijk. Is het bundelen van specialismen zonder fusie van ziekenhuizen een betere oplossing? Ik denk het niet. Ook daar is natuurlijk naar geke ken en dat had vooral bedrijfs economische nadelen. Een vergelij king met de IJsselmeerziekenhui- zen is te gemakkelijk. Daar is spra ke van twee zéér kleine ziekenhui zen, met alle grote problemen van dien. Laten we het positief benade ren: na de fusie zullen de IGZ en de NZa ons op de vingers kijken. Wij gaan die uitdaging aan. Willem Rinsema, chirurg Oosterscheldeziekenhuis 's Cravenpolderseweg 114, Goes We lazen in de krant dat er een nieuw verbod op handen is: verbo den te roken in de auto. Op zich geen gekke gedachte van onze wel denkende politici. Laten we eerlijk zijn, een shagje draaien in de (rij dende) auto gaat nu eenmaal niet, een echte automobilst is immers bezig met autorijden? Als je zo om je heen kijkt, en je ziet dan de bel lende chauffeur, en wat je meestal niet ziet, de bestuurder die (te) veel heeft gedronken, dan is het na tuurlijk geen wonder dat er een nieuwe regel wordt verzonnen. Maar zolang de contole nog ver is te zoeken over bellers en drinkers, moet er maar even worden ge wacht met een nieuwe regel. Laten we niet vergeten dat er door drank in het verkeer al veel leed is ge schied. Ik snap daarom ook niet dat er een alcohollimiet is, beter zou zijn: helemaal geen alcohol in het verkeer! Als je soms ziet dat er druk wordt gebeld, en vervolgens op groen licht wordt gewacht, is de aandacht er niet bij, dus laten we maar gewoon met z'n allen pro beren goed oplettend en met het juiste tempo auto te rijden. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Het is toch te zot voor woorden. Alleen omdat deze jongeman zwak ontwikkeld is (volgens rech ter kan man celstraf niet aan, krant 24-03), wordt er onder scheid gemaakt met andere wegge bruikers. Ik neem aan dat hij, net als iedereen, heeft moeten leren dat de maximumsnelheid binnen de bebouwde kom 50 km is. Als deze jongeman 10 minuten eerder van huis was vertrokken, dan had hij nu geen aanslag gepleeg op een onschuldig overstekende vrouw, die nu nog steeds in coma ligt. A. Reijnhout Jacq. Klaaijsenstraat 8, Goes lammer dat wij in Nederland in deze tijden het met een regering moeten doen zonder enige daad kracht, gezien het magere resultaat van het voorgestelde crisispakket. De regeling hypotheekrenteaftrek moet met onmiddellijke ingang of januari 2010 worden afgeschaft. Krijgen we er nog iets voor terug? lazeker, om te beginnen wordt de op slot zittende woningmarkt ge stimuleerd; voor starters op de wo ningmarkt de overdrachtbelasting tijdelijk afschaffen. Verder voor ie dereen de hoogte van de renteaf trek beperken tot 150.000 euro; bo ven dat bedrag wordt de rente ge woon betaald zonder belastingte- ruggave. Wie rijk genoeg is om een woning te financieren van drie, vier of zelfs vijf ton kan de rente ook wel zelfstandig opbren gen. En kom nu niet met de mede deling dat dit niet kan, onze zui derburen kennen geen renteaftrek en daar is het woningbezit groter dan in Nederland. De huidige, on houdbare regeling, kost de over heid jaarlijks 11 miljard euro. Voor gestelde maatregel bespaart de re gering circa 7 miljard op jaarbasis. Henk Hendrikse Dinsdagstraat 23, Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11