vraagt offers Provoost pakt eindelijk Zeeuwse sneldamtitel f? Delta/Frans Bevers met Pasen tegen Crystal Kelly Schakers Het Witte Paard tonen veerkracht tegen outsider Euwe Lekker hardlopen op de Vlissingse boulevard Stichting wil ploegen op dezelfde I sterkte houden. Voorproefje in Sluiskil van play-offs om titel in eredivisie driebanden. Doedée pakt negende plaats in Strijen Tweede plaats voor Maas in MTB cup Derde plaats Zweistra in Grand Prix Bokser Tuhuleruw wint ook in Nieuwegein Alexander Nonnekes wint dubbelspel Rinus van de Ven snelste in Gemert Ploeg uit Sas van Gent op kampioenskoers na 8-2-overwinning. IJzersterke winnaar moet slechts drie B remises toestaan. Lees Op weg naar de kustmarathon op www.pzc.nl/blogs Cm, iiirf IfMiF Hl PZC Maandag 30 maart 2009 I 39 door Frits Bakker SLUISKIL - De vurige wens van de Zeeuwse Stichting driebanden, om in Sluiskil met twee teams in de eredivisie te spelen, is gisteren gerealiseerd. Het team van Delta/Frans Bevers gaat straks nog spelen om de landstitel, het team van Verbrugge Terminals is gepro moveerd en speelt volgend sei zoen ook in de eredivisie. Twee teams zullen volgend jaar om beurten thuis spelen en aantre- h den tegen toppers als Jaspers, Blomdahl, Caudron en Sanchez. Dat is prachtig voor de Zeeuwse biljartsport, maar brengt ook een financieel offer met zich mee. Meerten Dallinga, woordvoerder van de stichting, werd na het be haalde kampioenschap van het Verbrugge-team onmiddellijk be stookt met vragen. Moeten er bij voorbeeld sponsors bijkomen, moet er versterking komen, of gaan er door de crisis misschien sponsors stoppen? Wat gaat er ge beuren met Glenn Hofman, die veel progressie heeft gemaakt dit jaar? Wordt hij toegevoegd aan Delta of blijft hij voor Verbrugge spelen en is hij daar de nieuwe kopman? Delta blijft nog tenminste een jaar hoofdsponsor, cateringbedrijf Frans Bevers beslist deze week over doorgaan of minderen. Dallin ga: „Het zou kunnen dat die spon sor een stap terugdoet. Toch den ken we dat de teams op sterkte kunnen blijven. Delta zal vrijwel zeker in deze samenstelling blijven spelen. Verder willen we met de organisatie aan de toekomst gaan werken. We willen in Zeeland de betere jeugdspelers de kans geven om zich te ontwikkelen." door Frits Bakker SLUISKIL - Het kostte nog heel wat moeite om de biljarters van Delta/Frans Bevers en Crystal Kel ly op één en dezelfde dag de play-offs te laten spelen. De twee teamleiders en acht spelers van de twee driebandenteams schoven gis termiddag samen aan tafel nadat ze voor de competitie tegen elkaar hadden gespeeld. In het toptreffen was Jean Paul de Bruijn voor de Zeeuwen de enige winnaar (2-6). De afspraken over de speeldata van de play-offs, waarin de eerste vier teams van de ranglijst spelen om de titel in de eredivisie, wer den na veel heen en weer gepraat afgerond op een thuiswedstrijd voor Delta op maandag 13 april (tweede paasdag) en een uitwed strijd tegen Crystal Kelly in Waal wijk op dinsdag 14 april. De win naar speelt de finale op donderdag 16 en vrijdag 17 april. Voor een volle zaal in Sluiskil kre gen de toeschouwers alvast een voorproefje van die eerste halve fi nale. Frédéric Caudron excelleerde in zijn partij tegen Eddy Leppens met een serie van twintig in de tweede beurt, maar moest toch nog diep gaan om de winst naar zich toe te trekken. Het slot, met onder meer een serie van dertien van Leppens, bracht een score van 48-48 op het bord. Caudron was het meest koelbloedig. Jean Paul de Bruijn, goed voor twee series van tien en één van ze ven in zijn duel met Frans van Kuyk, overtrof Caudron in moyen ne. Anders dan in de uitwedstrijd, toen Van Kuyk won met 50-17 in vijftien beurten, was het nu de Hulstenaar die imponeerde met een niet te stuiten scoringsdrift. Daarnaast hield hij zijn verdedi ging gesloten. Zijn Brabantse oppo nent liet dertien nullen noteren in 23 beurten. Raymond Ceulemans had een bliksemstart tegen Henk Habraken, hoewel de partij toch 32 beurten duurde (50-36). Peter de Backer en Raimond Burgman gin gen gelijkop, maar Burgman had het beste eindschot (50-44). MIDDELBURG - In de Omloop van Strijen was er zaterdag een negen de plaats voor Baukje Doedée uit Driewegen. Het lid van Rabo Lady Force zat bij de elitevrouwen mee in een kopgroep van 23 rensters. Marissa Otten behaalde de twaalf de plek. Bij de juniorvrouwen was er een zestiende plaats voor Birgit La- vrijsssen uit Koudekerke. Zij reed nog een tijd alleen op kop. MIDDELBURG - Bart Maas uit Hans- weert is gisteren tweede geworden in de Holland MTB cup. De cou reur uit Hansweert maakte in Wa- geningen tijdens de laatste ronde nog één minuut goed op de num mer 1, maar kwam 20 seconden te kort voor de overwinning. De winst ging naar Tim Lemmers. Nick Nieuwdorp uit Yerseke ein digde als zesde in het Belgische Meer. In de massasprint wist de Belg Rob Goris te zegevieren. Hij bleef Wagemans en Winters voor. MIDDELBURG - Dressuuramazone Thamar Zweistra is bij een Grand Prixwedstrijd in Maasdijk op de derde plaats geëindigd. Ze reed met Hexagons Orthello een mooie proef die door de jury werd gewaardeerd met een score van 66,03 procent. Voor de piaffe kreeg het koppel diverse achten. De wedstrijd werd gewonnen door Marlies van Baaien met Phoe- boe met 70 procent. NIEUWEGEIN - Quincey Tuhuleruw heeft zijn dertiende zege geboekt. De bokser uit Vlissingen (17) was in Nieuwegein in de jeugdklasse tot 75 kilogram (middengewicht) op punten te sterk voor de Duitser Omer Okumus (9-5). Vooral in de derde en vierde ronde acteerde Tu huleruw sterk. Hij bewoog goed, scoorde veel en werd zelf nauwe lijks geraakt. Door de zege op Oku mus is Tuhuleruw nu nog drie overwinningen verwijderd van een promotie naar de A-klasse. BEVERWIJK - Alexander Nonnekes heeft in Beverwijk het met twee sterren gedoteerde nationaal rang- lijsttoernooi in het dubbelspel ge wonnen. De Goesenaar was sa men met Vincent van Gelderen in de finale te sterk voor Bart de Gier en ]ake Mak: 4-6 7-6 7-6. In het en kelspel werd Nonnekes in de halve eindstrijd uitgeschakeld. Ook in het gemengddubbelspel strandde Nonnekes in de halve finales. GEMERT - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft gisteren een nationa le wedstrijd in Gemert gewonnen. In beide manches ging de Vlissing se coureur als tweede van start, maar greep hij al vrij vlot de lei ding. Die stond hij vervolgens niet meer af. „Dit was wel weer 's lek ker", zei Van de Ven. Zijn zusje Nancy won zaterdag bei de manches bij de RES-cross in Axel. Ze is in voorbereiding op het Europees jeugdkampioenschap in Valkenswaard (in juni). door Roeland Aiders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard deden goede zaken in de eerste klasse van de landelijke schaakcompetitie. Gevaarlijke out sider Euwe werd met flinke cijfers naar huis gestuurd. Souburg blijft in de derde klasse goed meedoen en staat door een goede overwin ning op De Pion 2 tweede. HWP Sas van Gent-Euwe 8-2: Het Witte Paard haalde flink uit naar het niet slechte Euwe uit Am sterdam. Na twee uur spelen zag het er nog helemaal niet zo roos kleurig uit en was de prognose een kleine nederlaag. Wel werd een 2-o-voorsprong be reikt. Thibout Maenhout was als eerste klaar, gevolgd door invalster Lisa Schut, die gehakt van haar te genstander maakte. Bij een stand van 3-2 brak de tijdnoodfase aan. Hierin bleek Het Witte Paard het meest slagvaardig. Tom Piceu had eerst nog een stuk achter gestaan, maar won nog, waarmee hij zijn score van honderd procent be hield. Door deze zege staat de Sas- se ploeg drie punten los. HWP 2-Kennemer combinatie 1 0,5-7,5: Even leek het op een 8-0 -nederlaag uit te draaien, maar door taai te verdedigen sleepte Donna Schut nog een remise uit het vuur. De Pion 2-Souburg 2-6: In de der de klasse draait Souburg bovenin mee. Door een zege op de Roosen dalers is er nog een kleine kans op de titel. De wedstrijd werd rond de tijdnood beslist. Jeroen Hek huis en Corné Boogaard verzilver den hun goede stelling, gevolgd door overwinningen van Robin De schakers van Het Witte Paard sturen Euwe met een 8-2-neder- laag naar huis. Souburg draait na een 6-2-zege op De Pion 2 boven in mee in de derde klasse. Bosters en René Tiggelman. Bert Henderikse miste de winst. HWP 3-Landau Axel 4-4: De wed strijd kon alle kanten op. Landau kwam op een comfortabele 3-0-voorsprong. Erik Bolleman was klaar in zeven zetten met Ru- di van de Wynkele. Het derde punt was een gestolen punt. Art hur Hugaert stond niet best, maar een valletje werd tegenstander Eric van de Wynkele fataal. Bij een stand van 3-3 stonden Wim Sinke en Dennis van Vliet iets be ter. Bij Sinke werd het eeuwig schaak, terwijl Van Vliet de winst niet kon vinden tegen Herman van de Wynkele. Terneuzen-Charlois Europoort 2,5-5,5: De titelkandidaat uit Rot terdam was duidelijk te sterk voor de Terneuzenaren, die nog niet he lemaal veilig zijn. Matthieu Freeke moest zijn eerste nederlaag incasse ren en ook Quinten Ducarmon ging onderuit. Verder dan een handvol remises kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet. door Daaf Kasse P's-GRAVENPOLDER - Bennie Pro voost slaakte zaterdag een zucht van verlichting. Voor de eerste keer in zijn carrière werd de dam mer uit Amsterdam Zeeuws snel- damkampioen. In het dorpshuis van 's-Gravenpolder had Provoost na vijftien ronden één punt voor sprong op Johnny de Leeuw. Mar- tijn Rentmeester, de kampioen J van vorig jaar, eindigde met drie punten achterstand als derde. Provoost is al jaren een excellente sneldammer. Overal viel hij in de prijzen, maar in het Zeeuws snel- damkampioenschap ging het steeds mis. „Het was om gek van te worden, maar nu is er een last van mijn schouders gevallen", wa ren de eerste woorden van de spe ler van Orfam Telecom Twente na dat hij zijn slotpartij tegen Kees Rijk winnend had afgesloten. Provoost was de slotronde inge gaan met slechts een punt voor sprong op De Leeuw. De Goese naar - 22-voudig titelhouder - won snel van Peter Schunselaar en koes terde nog even hoop op een barra ge, maar toen Provoost een dam had gehaald was de titel binnen. De eindzege van Provoost was de bekroning van een ijzersterk toer nooi, waarin hij slechts drie remi ses moest toestaan. Over de winst partij tegen Martij n Rentmeester was Provoost het meest te spreken. Een typisch geval van huisvlijt, want de opening uit deze partij had hij met grootmeester Erno Prosman voorbereid. Ook de ma nier waarop Provoost De Leeuw vloerde mocht er zijn, al liet hij na afloop zien dat er een fraaie remi secombinatie mogelijk was. Aart Slager uit Scherpenisse Verde digde met succes zijn titel in cate gorie B. Niels Roelofsen en David Bosselaar werden in deze categorie tweede en derde. In categorie C ging de hoofdprijs naar de Soubur ger Jan Grim. Jack Vaucouleur werd tweede en Johan Tilroe der de. De titels bij de jeugd gingen naar Roland de Rijke (junioren), Danny Wattel (aspiranten) en Ja cob Provoost (pupillen). Na enkele mislukte pogingen in de voorbije jaren pakte Bennie Provoost voor de eerste keer de Zeeuwse sneldamtitel. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85