Twee teams in eredivisie driebanden Verbrugge ongeslagen winnaar van de titel Eerste nederlaag voor vrouwen van Rapide Driebanders één jaar na degradatie weer terug in eredivisie. Vlissingen weg uit de gevarenzone na winst bij Liberty. 38 Maandag 30 maart 2009 PZC Koroom Champagne en bloemen voor Ronny Danlëls, Kees Wittens, Glenn Hofman en Martin Spoormans (v.l.n.r.) nadat zij met Verbrugge de titel pakten in de eerste divisie van het driebanden. foto Peter Nicolai. door Frits Bakker SLUISKIL - Het laatste punt van Glenn Hofman, bijna onmiddel lijk gevolgd door dat van Ronny Daniels, bracht de ontlading. Het driebandenteam van Verbrugge Terminals uit Sluiskil behaalde gis teravond de titel in de eerste divi sie na een serie van negentien on geslagen wedstrijden. Glenn Hofman rekende voor: „Maar als we nu de drie resterende wedstrijden met 8-0 verliezen en de nummer twee wint alles met 8-o, dan is het nog niet helemaal zeker." Harry van Tiel, de teamlei der, reageerde resoluut: „Dat is on mogelijk, de bloemen zijn er, we zijn kampioen." Zonder kopman Martin Spoor mans, die niet kon meespelen door rugproblemen, werd het be slissende punt binnengehaald te gen De Vrachtkar uit Reusel. Verbrugge is op drie wedstrijden van het eind door een klein won der in machtpunten nog bij te ha len, maar op procenten niet meer. „We waren misschien niet de bes te, wel de regelmatigste", was de bescheiden reactie van Spoor mans, die als eerste man het gros van zijn wedstrijden in winst om zette en in moyenne alleen iets achter bleef bij coming man Glenn Hofman. „We zijn trots", vatte Harry van Tiel als teamleider de gevoelens van zijn spelers samen. „En ik hoop dat Glenn Hofman in elk ge val voor ons blijft spelen. Ik heb een zwak voor hem en weet zeker dat hij een prachtig jaar heeft mee gemaakt." Het kampioenschap van Verbrugge kreeg de glans die het verdiende, in de zaal waar na de wedstrijd tussen Delta en Crystal Kelly heel wat toeschou wers bleven zitten. Glenn Hofman en Ronny Daniels sleepten voor de pauze het ene punt al binnen. Daarbij bleef het, omdat Kees Wittens en Patrick Vasseur hun partij niet in winst wisten om te zetten.. door Peter Snelders HULST - De hockeyvrouwen van Rapide hebben de eerste neder laag en daarmee ook het eerste puntenverlies in deze competitie te pakken. Bij Pelikaan verloor de ploeg uit Hulst met 2-1. Hierdoor is er overigens niets veranderd in de strijd om het kampioenschap, want de concurrentie leverde even eens punten in. Vlissingen ont worstelde zich aan de gevarenzone via een 4-2-zege bij Liberty. Vrouwen. Pelikaan-Rapide 1-2 (1-0): Een goed startend Pelikaan nam op een ietwat gelukkig wijze de leiding. Daarna kwam Rapide beter in de wedstrijd. Dat lichte veldoverwicht resulteerde echter in te weinig doelgevaar. Na de rust speelde Rapide met meer flair en kwam al snel op 1-1. Op aangeven van Lieke Alberti liet Stephanie van Haperen die gelijk maker noteren. De Hulster forma tie verzuimde echter door te druk ken en bood mede daardoor de thuisploeg de mogelijkheid om de winst alsnog naar zich toe trekken. Liberty-Vlissingen 2-4 (1-1): Al in de vierde minuut opende Merel de Kam de score uit een strafbal. Nog voor de doelwisseling kwam de thuisploeg langszij in deze even wichtig eerste helft. Direct na de pauze overrompelde een fel Vlis singen de thuisploeg. Tussen de vierde en de achtste minuut liep de ploeg uit naar 1-4 door treffers van Caro Schuitema, Eline Rein- ders en Merel de Kam. Nog geen minuut na die 1-4 werd het 2-4. Daarna hield jeugdkeepster Robin Minderhoud met drie knappe red dingen Vlissingen op de been. DDHC-Olympia 2-1 (1-0): Olym- pia speelde een dijk van de wed strijd, maar kwam tijd tekort om nog op gelijke hoogte te komen te gen de nummer drie. Die ploeg nam via knullige treffers een voor sprong van 2-0. Dat had 3-0 kun nen, zijn, maar Nienke Oggel stop te in de eerste helft een strafbal. Vier minuten voor het einde liet Karin Schueler uit een strafcorner 2-1 noteren en ontstond er nog eni ge spanning. Mannen. Rapide-HOCO 0-1 (o-x): Rapide verdiende meer, maar stond na afloop wel met lege handen tegen de nummer twee van de ranglijst. Een moment van onachtzaamheid werd de thuis ploeg fataal. Daaruit scoorde HO- CO 0-1. Rapide kreeg meer doel kansen, maar het oude verhaal stak de kop op. De thuisploeg had weer te veel moeite om er daarvan één te verzilveren. Vlissingen-Teteringen 4-3 (2-1): Een knap resultaat tegen het hoger geklasseerde Teteringen. Vlissin gen stond reeds na 19 minuten met 2-0 voor door treffers van Demko Bakker en Emile de Haes. Nog voor de rust kwamen de be zoekers terug tot 2-1. Door verzil verde strafcorners van Roland Peekei en Boudewijn Jagers werd het zelfs 4-1. Het werd nog span nend toen Teteringen terugkwam tot 4-3. Veteranendoelman Rob de Koning en Joost Jiskoot hielden Vlissingen in de beslissende fase op de been. DDHC-Olympia 1-6 (1-0): Een wedstrijd met twee gezichten. In de eerste helft speelde Olympia te slap en kwam de ploeg op achter stand. Na de pauze een herboren Olympia. Binnen twintig minuten walsten de Terneuzenaren in een hoog tempo en met zeer goed sa menspel over de thuisploeg heen. Door doelpunten van Gijs Schue ler (3x), Edwin Buijs, Tim Boer booms en Ingvar Neve werd het verschil gemaakt. Daarna nam Olympia wat gas terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84