Atleten van Engels grootverdieners bij Domburgse 7 golven beachrun Goed weekeinde voor waterpoloteams van De Stormvogel voor WS Vier belangrijke punten Handbalteams EMM overleven terugval Reserves van Vlissingse club laten De Ganze uit Goes geheel kansloos. JaapJan Ritsema winnaar van eerste Swift Trimloop. City Lens stuit opmars van ongeïnspireerde volleyballers Mytilus. Nederlaag van vrouwenploeg heeft geen consequenties. Zwakke start breekt biljarter Labrujere op w PZC Maandag 30 maart 2009 37 door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Stormvogel deden het za terdag goed. Het eerste team ver slóeg Zeester met 10-4 en het twee de maakte gehakt van De Ganze met 15-2. De Stormvogel-Zeester 10-4: In een.hoog tempo zetten de Vlissin- gers Zeester snel op een 2-0-achter- stand. Ondanks een slordige fase werd de tweede periode met een 5-2-voorsprong afgesloten. Bij 5-3 leek het spannend te worden, maar daarna gaf de thuisploeg niets meer weg en freewheelde naar een verdiende 10-4-zege. Scores De"Stormvogel: Martijn Me chielsen 6, Jeroen Piek, Jermo de Lan ge, Lennart Swennen en Jasper Rowen- dal allen 1 maal. De Stormvogel 2-De Ganze 15-2: De Stormvogel 2 begon scherp aan de derby met de Goese ploeg en nam in de eerste periode een 3-0-voorsprong. De Ganze leek weggespeeld te worden maar de Goese ploeg kende een sterke tweede periode waarin het beter speelde en niet veel weg gaf Toch liep De Stormvogel uit naar 5-1. daarna was het hek van de dam. Na n-i aan het eind van de derde periode moest De ganze een zwa re 15-2-nederlaag slikken. Scores De Stormvogel 2: Pim Bekkers 5, Jordy de Nood en Ad van't Westen- de 2, Rowan Leijnse, Bas Mechielsen, Jeroen van de Broeke, Henk Riemens, Jaap Bovendorp en Robin Juranek allen 1 maal. De Ganze-Brun^sum 3-7: De Gan- ze-vrouwen kwamen op een i-o-voorsprong, maar die weelde was na twee perioden door de Limburgers omgebogen naar 1-3. Het jeugdige De Ganze-team mis te teveel kansen om dichterbij te kunnen komen. Via 1-6 na de der de periode eindigde de wedstrijd bij 3-7- Astrid Assink scoorde de drie tref fers van De Ganze. De waterpoloërs van de Stormvo gels 1 en 2 boeken forse zeges. Het eerste verslaat Zeester met 10-4 en het tweede laat De Gan ze volkomen kansloos: 15-2. door Sjaak Sinke DOMBURG - Met Michel Schrier en Tim Pleijte op de startlijst van de 3e editie van de 7 golven beachrun in Domburg leek het een spannen de wedstrijd te worden vooral om te zien wie momenteel de sterkste loper in Zeeland is. Na zijn overwinning vorige week in de Ropakustrun kreeg Pleijte van zijn trainer Anton Engels ech ter een startverbod om zo blessu res te voorkomen. „Ik hoop niet dat men nu gaat denken dat we el kaar ontlopen", liet Schrier vooraf weten. „Komend zomerseizoen zullen we elkaar nog dikwijls te gen komen, bijvoorbeeld in het PZC-stratenloopcircuit", blikte hij alvast vooruit. Hoofddoel voor Schrier is echter het NK tien kilometer op de weg op 6 september in Tilburg. Na de start ging Schrier meteen de haal, door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus bewezen zichzelf een slechte dienst. De Goese formatie verloor met 4-0 van Krimpen en zag de opmars in de tweede divi sie gestuit. De mannen van WS'92 handhaafden zich door een 1-3 zege bij Sliedrecht Sport op de negende plaats van de regio divisie. De vrouwen van WS'92 verloren met 3-1. City Lens/Krimpen-Mytilus 4-0 (25-10, 25-17, 25-8, 25-15): De Goe se ploeg leek na drie overwinnin gen op rij in de winning mood, maar kwam er geen moment aan te pas. Mytilus speelde misschien wel de slechtste wedstrijd van het met op zijn hielen Huub van Noor den (Yerseke), Hannuel Kramer (Koudekerke) en Sjaak Brouwer (Middelburg), die slechts de halve afstand zou meelopen. Arjo Verfla ge (Aagtekerke), Erik Poppe (Bigge- kerke) en Gilles Geschiere (Melis- kerke) keken op het, door de springvloed smalle en dus zachte strand al snel tegen een achter stand aan. Na de eerste ronde van 6.3 km lag Schrier al ver voor. Sjaak Brouwer won, evenals daags ervoor in de Griffioenloop, de hal- Eenvoudige zege van Michel Schrier dankzij absentie Tim Pleijte. ve afstand, voor junior Tim van de Broeke (Vlissingen) en Anton En gels. Roely Prenger (Domburg was de snelste bij de vrouwen op de korte afstand. Uiteindelijk kwam de finish voor Schrier net binnen de vijftig minuten. Huub van Noorden, sinds twee weken toege- seizoen en incasseerde een neder laag die hard aankwam. Krimpen bestookte de Zeeuwen met een las tige opslag en nam daarmee het initiatief Mytilus kon daar niks te genover stellen. De Bevelanders speelden zonder bezieling en kre gen volleyballes. Voor Mytilus bleef de schade nog enigszins be perkt, omdat concurrent Zovoc met 3-1 verloor. Met nog twee wed strijden te spelen telt de Goese for matie vier punten achterstand op deze op de tiende plaats geklasseer de opponent. Sliedrecht Sport 3-WS'92 1-3 (25-23, 23-25,19-25, 20-25): De Vlis singse mannenploeg voegde vier belangrijke punten aan het totaal toe en deed daarmee in de regiodi visie met nog twee wedstrijden voor de boeg goede zaken. De thuisploeg, die vooral profiteerde van de inbreng van één sterke aan treden tot de trainingsstal van En gels, plukte daar meteen de vruch ten van en werd knap tweede, voor Hannuel Kramer. De groep van Engels pakte maar liefst tien van de twaalf eremedailles. Zo was er goud voor Marianne de Kok, die tactisch en technisch onder steund wordt door Anton Engels en met ruime voorsprong op Mar ly Neerbos (Heerle) en Petra Ver hulst de finish achter de golfbaan passeerde. Het deelnemersaantal in Dom burg was mager. Er waren zaterdag nog meer lopen waaruit de atleten konden kiezen. In Middelburg werd de langste af stand van de eerste Swift Trim loop gewonnen door korfbaltrai ner Jaaplan Ritsema. Hij legde de 8 kilometer rond het clubhuis van de Middelburgse korfbalclub af in 30 minuten en 36 seconden. De 5 kilometer werd gewonnen door Luc Francke uit Grijpskerke en de 3,5 kilometer was een prooi voor Emiel Lous uit Middelburg. Er kwamen 60 mensen aan de start. valler, kwam wel goed uit de start blokken en trok de eerste set naar zich toe. Daarna kreeg een hard werkend en degelijk spelend WS'92 greep op de tegenstander. Dat resulteerde in drie setzeges op rij. VVS bouwde de marge met het op de tiende plaats geklasseerde Voko uit tot drie punten. Mikro Electro/Roosendaa! 3-WS'92 3-1 (25-10, 25-18, 12-25, 25-23): Een wedstrijd om snel te vergeten. De Vlissingse vrouwen begonnen erg slecht en kregen in de eerste set een flink pak slaag. Hoewel WS'92 daarna wel wat meer tegenstand bood, gloorde er pas vanaf de derde set hoop op een aanvaardbaar resultaat. WS'92 won die set overtuigend, maar verspeelde in de slotfase van de vierde set door een te hoge fou- tenlast uitzicht op een vijfde en be slissende set. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De vrouwen van EMM leden op de laatste dag van de competitie een nederlaag, maar dat had geen consequenties. De Middelburgse handbalmannen wonnen hun laatste wedstrijd en eindigden als zesde. Vrouwen: EMM-Jasper Sport 16-21: Het slotduel van de competi tie had niks meer om het lijf. De vrouwen van EMM eindigden als achtste en dat was drie plaatsen la ger dan vorig jaar. Dat er geen ho ge eindnotering uit de koker zou rollen was voor de meeste speel sters geen verrassing. Na vier wed strijden liep het spaak. Door veel blessures kwam EMM er niet meer aan te pas. Het dieptepunt werd op 11 januari tegen GHV bereikt. Door de achtste opeenvolgende ne derlaag werd de laatste positie aan getikt. Daarna volgde de weg om hoog. „De keuze om het tweede op te heffen was verkeerd beseft de vertrekkende coach Hans Nij- sen. „Veel routiniers zijn destijds gestopt. Jammer, want zij hadden het gat dat er door blessures was ontstaan mooi kunnen vullen." Scores EMM: Marieke Riemens en Pe- tula Brasser 4, Anouk Castenmiller 3, Anouk Provoost 2, Ariska Tax, Denise Nijsen en Denise Bergkamp allen 1. Olympus-RHV 2 22-10: Ondanks het fraaie eindschot blijft de vier de plek de eindbestemming van de Vlissingers. Liever had trainster Rita van den Velde de titel gepakt. Maar die eer was weggelegd voor de reserves van Dongen. „Volgend seizoen proberen we het opnieuw. Er zit nog steeds rek in." Martje Huiben scoorde 8 keer. EMM-TSHV Camelot 28-20: Uit eindelijk is het toch nog goed afge lopen voor de tweedeklasser. Een maal compleet (half december) werd de weg naar boven in gesla gen. Zeven zeges en drie remises waren uiteindelijk goed voor een 6e plek in de eindnotering. „De tweede helft van de competitie was gewoon fantastisch", vond trainer Hans Dierickx. Morgen be spreekt EMM plannen voor de toe komst. Dierickx is aan zijn derde seizoen bezig en denkt nog niet aan stop pen. KAPELLE - Het regionaal kampioen schap bandstoten derde klasse, dat werd gehouden in Café De Her berg in Kapelle, is gewonnen door Brabander Henk Schepers van Hart van Gastel. Jaap Labrujere werd van VEGABV werd derde. Schepers verloor weliswaar in de laatste ronde van Anton Ista van d'Eule - hij werd tweede - maar was de terechte winnaar. Jaap La brujere verknalde zijn toernooi in de-openingsronden. Met drie nederlagen op rij was hij op slag kansloos voor de eindzege. Van opgeven wilde hij echter niet weten. Aan vechtlust ontbrak het de oud- personeelsmanager van De Schelde niet. In de vierde ronde pakte hij zijn eerste zege en toen was het hek van de dam. De rest van het toer nooi bleef hij ongeslagen en als be loning kreeg hij het brons omge hangen. Een speler van De Stormvogel 2 dreigt te schieten in de Zeeuwse derby te gen De Ganze. foto Ruben Oreel Een speelster van EMM neemt het doel van Jasper Sport onder vuur. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83