TTCM kan zich opmaken voor degradatie Oemoemenoe veroordeeld tot spelen van nacompetitie TIBHAR SMASH 28/ Arnemuiden geeft geen punt weg in derde divisie Tafeltennissters SAR laten vijf punten liggen bij hekkensluiter Hotak. Onnodige nederlaag voor tafeltennissers tegen US: 3-7. Middelburgers zien op laatste speeldag twee concurrenten winnen. 36 I Maandag 30 maart 2Ö09 PZC W door Kim 't Hooft MIDDELBURG - In de eerste divisie tafeltennis kwamen de vrouwen van SAR tegen hekkensluiter Hot- ak'68 niet verder dan een gelijk spel. Lacey Koole bleef tegen de gasten uit Hoogerheide ongeslagen en Chantal Remorie boekte twee ze ges. Audrey Koole had een offday en kon niet tot scoren komen. De mannen van Arnemuiden ver stevigden de koppositie in de der de divisie. Met liefst o-to werd laagvlieger Red Star verslagen. Jan Henk Bomhof revancheerde zich voor zijn enige verliespartij van dit seizoen door nu wel René Vrins te kloppen. Naast Bomhof bleven Mare Hackenberg en Riny Kasse door Koen de Vries MIDDELBURG - De kans dat de tafel tennissers van TTC Middelburg ook komend seizoen in de eerste divisie zullen opereren is sinds de 7-3-nederlaag van zaterdag tegen US nihil. Bij TTCM won )ohn Scott op overtuigende wijze zijn drie partijen, maar lieten Sören de Witte en jedlle Rhee kansen op een beter resultaat liggen. „Alles moet meezitten als we erin willen blijven", gaf trainer Peter Boon tijdens de wedstrijd al aan, en dat is de laatste tijd juist niet het geval. Vorige week was er, on danks de zwaar uitgevallen neder laag bij concurrent Westa 2 (7-3), nog hoop op lijfsbehoud. Dat kwam voornamelijk omdat de rentree van Wouter van der Mark zich aandiende. De talentvolle Middelburger miste de competi tiestart door een knieblessure, maar leek daarvan hersteld. Dins dag stapte hij echter uit bed met opnieuw een dikke knie en lijkt het erop dat TTCM het ook de rest van de competitie het zonder hem zal moeten doen. Van der Mark had misschien net het verschil tussen handhaven en degraderen kunnen maken. Derde man Jelle Rhee bleef ook tegen US zonder zege, hoewel hij twee keer op de rand van zijn eerste overwin ning balanceerde. Hij verloor echter met 11-13 in de vijfde game van Tycho Dekkers en met 9-11 in de vijfde game van An- toinetti en kwam daarmee uit op een score van nul zeges uit acht tien partijen. Ook Sören de Witte greep twee keer onnodig naast een zege. De jonge Middelburger kwam dit seizoen over van TTCM 2 en baarde opzien met enkele knappe zeges. Zaterdag verloor hij echter een paar keer het hoofd en De tafeltennissers van TTC Mid- delburg verliezen onnodig van het Amsterdamse US. Degradatie uit de eerste divisie lijkt door de nederlaag onvermijdelijk. TTCM-US 3-7 jelle Rhee-Gilles van Oorschot 1 -3, Sören de Witte-Angelo An- toinetti 2-3, John Scott-Tycho Dekkers 3-1, Scott/Rhee -Antoinetti/Dekkers 1-3, De Witte-Van Oorschot 2-3, Rhee-Dekkers 2-3, Scott-Antoi- netti 3-1, De Witte-Dekkers 0-3, Scott-Van Oorschot 3-1, Rhee-Antoinetti 2-3. dat betekende het verschil tussen winst en verlies. Hoewel de Witte zich snel heeft aangepast aan het eerstedivisieniveau, moet wel alles 100% kloppen, wil hij partijen win nen. In zijn eerste wedstrijd liet hij bij 2-1 in games een 7-5-voorsprong glippen en mocht hij bij 10-9 ach ter in de beslissende vijfde game niet verder omdat hij zijn tweede gele kaart kreeg. Het betekende dat zijn tegenstander een punt ka- do kreeg en met 11-9 won. In zijn tweede partij liet De Witte bij 2-0 in games zelfs een 7-3-voorsprong schieten en verloor hij met 2-3. Bij de pauze was het daarom 1-4 in plaats van 3-2 of 4-1. Dat was een zware domper, mede omdat TTCM de heenwedstrijd met 6-4 gewonnen had en wist dat zes punten minimaal nodig wa ren om mee te blijven doen in de eerste divisie. Van de laatste vijf partijen grepen de Middelburgers er slechts één - natuurlijk kwam die op naam van John Scott - waar door het na liefst vijfenhalf uur ta feltennissen 3-7 werd. Waar TTCM zijn punten in de resteren de vier wedstrijden moet pakken om Westa 2 te achterhalen, is on duidelijk. Het Middelburgse tafeltennisbasti- on zal dit jaar een flinke stap terug moeten doen, ook al omdat TTCM 2 zal-degraderen uit de derde divi sie. Het betekent niet dat er paniek uitbreekt in speelzaal de Zandkuil. Peter Boon: „In de eerste vier teams hebben we vijftien jonge spelers rondlopen. Er zit welis waar geen echte topper bij, maar de toekomst van de club ziet er goed uit." ongeslagen. In dezelfde poule ver loor TTC Middelburg 2 met 3-7 van Salamanders uit Wateringen. Vijf wedstrijden gingen in vijf ga mes verloren. Kimberly 't Hooft won van Anton Steyn en Peter Beekman. Jan Steyn zette de broe derstrijd tegen Anton in winst om. In het landelijk A haalde Delta/TTC Middelburg een gelijk spel tegen Red Stars. Patrick Vroomen was de grote man met drie overwinningen. Kristian Da- vidse won één wedstrijd. Invaller Miquel de Witte speelde goed, maar wist geen wedstrijd binnen te slepen. Het eerste mannenteam van SAR kon voor het eerst dit sei zoen niet winnen. In en tegen Val- kenswaard werd het 5-5. In dezelf de hoofdklasse ging TTC Middel burg 3 met 2-8 hard onderuit te gen Irene. Alleen Thomas Groene- woud won twee wedstrijden. door Hans Markusse MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe zijn er niet in geslaagd om in de reguliere competitie het vege lijf te redden. Door een 27-18 nederlaag in Hoek van Holland te gen Hookers eindigden de Middel burgers op de voorlaatste plaats in de eerste klasse en moeten ze via de nacompetitie lijfsbehoud af dwingen. De Goese Rugbyclub To- vaal sloot de competitie op eigen veld af met een 26-10-overwin- ning op RSRC. Bij winst op Hookers kon Oemoe menoe niet meer achterhaald wor den door HRC 2 en USRS. Bij een nederlaag waren de Zeeuwen af hankelijk van de resultaten van bei de clubs. Bij Oemoemenoe ontbrak Joey Luitwieler wegens een schorsing, maar met goed kickwerk deed De- vin Schutte hem al snel vergeten. Via twee penalty-kicks bracht Schutte Oemoemenoe op een o-6-voorsprong, maar Hookers stelde snel orde op zaken. Met drie tries en en penalty-kick maakte de thuisclub de achterstand ongedaan en liep uit naar 27-6. Na rust vochten de Middelburgers voor elke meter en via twee tries van de snelle Yedney America en een conversion van Devin Schutte kwam Oemoemenoe met nog tien minuten te spelen terug tot 27-18. Meer zat er echter niet in. Tot overmaat van ramp wonnen de concurrenten wel en moet Oe moemenoe via de nacompetitie zien te overleven in de eerste klas se. Tovaal-RSRC 26-10: De thuisclub kende een bliksemstart tegen de Rotterdamse studenten. Al in de tweede minuut opende Koen Spaas de score en met een convers ion en een penalty-kick voerde Maghiel Hanse de voorsprong op tot 10-0. Via de sterke voorwaart- sen werd RSRC steeds gevaarlijker en vlak voor rust knokten ze zich terug tot 10-10. Na rust was de eerste score van le vensbelang en die kwam van de rechtervoet van Maghiel Hanse: 13-10. Daarmee brak het verweer van RSRC en via Lex Texel en op nieuw Koen Spaas stoote Tovaal door naar 23-10. In de allerlaatste minuut bepaalde Peter van Stee de eindstand op 26-10. Sören de Witte van TTC Middelburg verloor nipt twee partijen in de wedstrijd tegen US. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82