zien naar 3-3 Jong Ambon stelt teleur in topper BC Vlissingen foutloos Opgeven komt niet voor in woordenboek van derdeklasser. RIA W neemt met 2-i-zege voorschot op titel vierde klasse. Nederlaag poolers Cue's Perfaction Van Koeveringe vierde in Harelbeke Korfballers TOP C1 derde op NK district Derde nederlaag na winterstop Baronie Tom van den Berg tweede in meerkamp Zege Remi Kulik in dressuurwedstrijd Aangifte tegen arbiter Steen raakt verder achterop W PZC Maandag 30 maart 2009 [33 door Marco Puik MIDDELBURG - Zo saai als de ont moeting tussen Zeelandia Middel burg en HW'24 gisteren begon, zo spannend was de slotfase van het duel. Toen Dim de Waal na 51 minuten de gasten uit Hulst naar een comfortabele 1-3-voorsprong schoot, leken de Middelburgers voor het eerst sinds 14 december vorig jaar op een nederlaag af te stevenen. Opgeven komt dit sei zoen echter niet voor in het woor denboek van de ploeg van trainer Roy Hendriksen. In de vijfde mi nuut van de blessuretijd schoot aanvoerder Alper Ko^ zijn ploeg vanaf de strafschopstip langszij: 3-3- De teleurstelling droop na afloop af van de gezichten van de Hul stenaren. Door het late puntenver lies neemt het verschil met koplo per Goes toe tot vier punten. Het binnenhalen van het kampioen schap wordt daarmee een stuk las tiger. „Vanaf het moment dat we met 1-3 achterkwamen zijn we alles op alles gaan spelen. Opeens zag je toen de juiste mentaliteit en over levingsdrang bij de ploeg", sprak Middelburg-trainer Hendriksen na afloop. „Qua mentaliteit hebben de spelers vanmiddag een groot ge baar gemaakt naar zichzelf" Het duel kwam pas halverwege de eerste helft tot leven na een inci dent dat niets met voetbal te ma ken had. Terwijl de bal niet in de buurt was stortte HW'24-verdedi- ger Niels Breijaart, in het bijzijn van Middelburger Alberto Conde Morgado, ter aarde. Het moment ontging velen, onder wie Hendriksen. „Ik hoorde alleen dat er over en weer iets gebeurde, maar ik kan er niet over oorde len", zei hij. Trainer Erik Brems Zeelandia Middelburg komt in de vijfde minuut van de blessure tijd naast HW'24: 3-3. De Mid delburgers kwamen terug van een 1-3-achterstand. door Jurgen Naeye MIDDELBURG - De verwachtingen waren hooggespannen, de teleur stelling heel groot. Jong Ambon, door velen geprezen om het ver zorgde voetbal en daarom getipt als de kampioen in de vierde klas se, kan de titelaspiraties weer op bergen. De Middelburgers verlo ren gisteren op eigen veld de top per van koploper RIA W met 1-2. Met nog vier duels voor de boeg is het behalen van het kampioen schap een onmogelijke opgave, weet ook interim-trainer Arie Pen- tury. „Deze nederlaag komt hard aan. We hadden gehoopt de ach terstand terug te brengen tot één punt maar het zijn er nu zeven. Dat halen we niet meer in. We van de bezoekers, die het incident naar eigen zeggen wel had waarge nomen, constateerde dat Breijaart eerst een elleboogstoot te verwer ken kreeg en vervolgens werd na getrapt. „We hebben vandaag te gen twaalf mensen gespeeld", sprak de Belgische oefenmeester, doelend op de scheidsrechter. „Wij moesten alles incasseren en zij mochten uitdelen wat ze wil den", foeterde hij. Toch zocht de trainer de oorzaak van het dure puntenverlies ook bij zijn eigen ploeg. „We moeten de hand in ei gen boezem steken. Door een ver keerde instelling en een slechte mentaliteit hebben we twee pun ten verspeeld." Voor rust was er nog weinig aan de hand voor HW'24. Na een vlot lopende aanval schoot Dennis Buijs de gasten na 27 minuten aan de leiding. Jerfy Booij scoorde vlak daarna de gelijkmaker, maar Michael Szcza- winski bracht zijn ploeg opnieuw op voorsprong. Kort voor rust raakte Buijs nog een keer de lat en toen Dim de Waal de Hulstenaren in het twee de bedrijf naar 1-3 schoot, leek het duel gespeeld. Conde Morgado bracht de spanning echter terug en een overtreding op diezelfde speler vormde ruim in blessuretijd de inleiding tot de gelijkmaker van Alper Koq. Karakteristiek Zeelandia Middelburg - HVV '24 3-3 (1-2). 27. Dennis Buijs 0-1,30. Jerfy Booij 1-1, 44. Mi chael Szczawinski 1-2, 51. Dim de Waal 1-3, 66. Alberto Con de Morgado 2-3, 90+5. Alper K09 (strafschop) 3-3. Scheidsrechter: M.W. Nijsse (Oost-Souburg). Gele kaart: Jor- den Takiddine, Job Inghels, Jorn Knibbeler (allen HW'24), Frank Leeman (Zeelandia Mid delburg). Toeschouwers: 200. Voor de wedstrijd werd één mi nuut stilte in acht genomen vanwege het overlijden van oud Middelburg-voorzitter Jan Mondeel. richten ons nu op een periodeti- tel." De thuisploeg had geen ant woord op de tactische zet van Piet de Vries. De trainer van RIA had Thomas David opgesteld tussen de defensie en het middenveld. De Belg, in de winterstop overgeko men van Straatje Stekene, was een lastige stoorzender voor de thuis ploeg, die weinig variatie in het aanvalsspel toonde. „We liepen tel kens in een trechter. In plaats van eens een diepe bal te spelen of het over de flanken te proberen, ble ven we volharden in het combine ren door het centrum", aldus Pen- tury. Hoewel er geen kansen wer den gecreëerd, kwam Jong Ambon toch op voorsprong. Dazz Hitijahu- bessy krulde een vrije trap schitte rend in de winkelhaak: 1-0. Na rust sloegen de bezoekers toe. Bin nen drie minuten werd de achter stand omgebogen in een 2-1-voor- sprong. Thomas David scoorde VLISSINGEN - In de regionale twee de klasse verloren de poolspelers van Cue's Perfaction met 1-8 van het bezoekende Team Jeto uit Til burg. Alleen Pim Stil wist een par tij te winnen van zijn vrouwelijke tegenstander Thuy Diem Huynh. Wordt de laatste wedstrijd gewon nen, dan plaatsen de Vlissingers zich in hun debuutjaar direct voor de playoffs. Dat zou een knappe prestatie zijn. GOES - Wielrenner George van Koeveringe uit Kapelle is zaterdag tijdens een wedstrijd voor nieuwe lingen in Harelbeke als vierde gefi nisht. Peter Blok en Kees van Dam me, beiden uit Yerseke, passeerden de meet als respectievelijk negen de en vijftiende. De koers voor de drie Middelkamp-renners was een afwachtingswedstrijd tijdens de E3-prijs voor profs. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de mannen hoofd klasse van de basketbalcompetitie bleef kampioen BC Vlissingen on geslagen. In de vrouwen overgangs klasse wonnen BV Souburg en BC Vlissingen overtuigend. Mannen: BC Vlissingen - Tracks 87-61: BC Vlissingen begon niet scherp, waardoor Tracks het eerste kwart kon bijblijven: 23-22. In het tweede kwart maakte BC Vlissin gen het verschil, 50-30 bij rust. In het derde kwart bleven de Limbur gers goed volgen: 69-48. In het vierde kwart scoorde Ronny de Troije 8 punten op rij, waardoor het team van coach Vermue ook in de voorlaatste wedstrijd ongesla gen bleef: 87-61. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 19, Dennis de Paauw 15, Stefan Schrier 15, Ronny de Troije 8, Dorde Karadzic 8, Benjamin Steenbeek 8, Emilio Jangba- hadoer 6, Sjoerd van Pelt 4, Benjamin Risakotta 2 en Raylin Jimenez 2. Vrouwen: BV Souburg - Fast 4ward 86-34: Het afstandschot bij vanaf elf meter (handsbal Delano de Keuning) en goaltjesdief Darryl Rawidjan strafte een inschattings fout van verdediger Dennis Felius genadeloos af: 1-2. Tien minuten voor het einde was het duel beslist toen invaller Eldridge Pentury rood kreeg na een charge op doel- ROERMOND - De korfballers van TOP Ci zijn zaterdag als derde geëindigd op het Nederlands kam pioenschap voor districtsteams. De Arnemuidse aspirantenploeg werd in Roermond tweede in de poule en plaatste zich daarmee voor de kleine finale. Die won het jeugdteam met 8-3 van Hoogkerk Cl. TOP speelt nu volgend seizoen in de hoofdklasse. MIDDELBURG - Mathijs Hage en Ba ronie hebben gisteren weer een veer gelaten in de hoofdklasse van het zondagvoetbal. Op eigen veld verloor de club uit Breda met 0-2 van Schijndel. Hage viel in de tweede helft in. Bij een 1-0-achter- stand kon ook Hage het tij niet ke ren. Baronie, dat na de winterstop al drie keer verloor, blijft niette min koploper. BV Souburg was goed verzorgd en de ploeg scoorde ook veelvuldig via fastbreaks van Shanice de Graaf, waardoor de rust aanbrak met 49-17. Ook na de pauze bleef het team van coach Hans van der Linde domineren. Scores BV Souburg: Shanice de Graaf 24, Nathalie Franke 21, Ilse Rijnberg 17, Melanie Lindenberg 10, Annegret Scheers 8 en Gitta Zijlma 6. Vrouwen: Octopus - BC Vlissin gen 59-79: In Vught opende BC Vlissingen met een 3-13-voor- sprong, maar door slordig spel ging deze geheel verloren. Octopus kwam terug tot 21-23, maar BC Vlissingen ging toch rusten met een 28-36-voorsprong. In het be gin van de tweede helft drukte BC Vlissingen direct door naar een be slissende 32-53-voorspong. Deze marge bleef gehandhaafd tot het einde: 59-79. Scores BC Vlissingen: Elisa Kuipers 19, Romana de Ridder 19, Nanon Doe- land 17, Dorien de Witte 14, Lisa Kui per 7 en Nayara de Ridder 3. man Jeroen Boerman. Jong Ambon - RIA W. 1-2 (1-0). 27. Dazz Hitijahubessy 1-0, 59. Thomas Da vid 1-1, 62. Darryl Rawidjan 1-2. Scheidsrechter: O. Maalman (Heerhugo- waard). Rode kaart: Eldridge Pentury (Jong Ambon). Gele kaart: Marienello Titaley (Jong Ambon), Thomas David MIDDELBURG - Voormalig Delta Sport-atleet Tom van den Berg uit Middelburg heeft voor zijn nieuwe vereniging Spado uit Bergen op Zoom de tweede plaats behaald in een meerkamp voor C-pupillen. Van den Berg haalde 2744 punten. Zijn resultaten op de verschillende onderdelen: loom: 13.8 sec.; 800 m: 2.44.31; verspringen: 4.57m; hoogspringen: i.6om; speerwer pen:. 31.90'm. MAASDIJK - In een nationale dres suurwedstrijd in Maasdijk eiste Re- mi Kulik met de ruin Remito's Tristan in de klasse ZZ-zwaar de overwinning op. De ruiter uit Heinkenszand reed de Jazz-zoon in manege Oranje Hoeve naar een totaal van 64 procent. „Tristan gaf bij het losrijden een goed gevoel en liet zich in de wedstrijd heel mooi zien", aldus Kulik. ZIERIKZEE - De competitiewed strijd Mevo-Vosmeer (1-3) uit de vierde klasse B kreeg een verve lend staartje. Bij het verlaten van het veld vonden tal van onvriende lijkheden plaats. Mevo-toeschou- wer Eelco Berrevoets en keeper Van der Linde deden aangifte van mishandeling bij de politie. Berre voets omdat scheidsrechter Saritas uit Terneuzen hem een duw gege ven zou hebben en Van der Linde omdat hij een trap gekregen zou hebben van de arbiter. Saritas ont kent en beweert dat hij is belaagd door Mevo-aanvoerder Volkeri. VLISSINGEN - In de derde klasse A van het zondagvoetbal zag hekken sluiter Steen, dat zelf met 2-3 ver loor bij Halsteren, de twee voor naamste concurrenten in de degra datiestrijd via gelijke spelen verder afstand nemen. Een door blessu res en schorsingen gehandicapt Aardenburg behaalde een verdien stelijk gelijkspel (1-1) tegen Roosen daal. Halsteren-Steen 3-2 (0-0). Sander van Remortele 0-1, Remco van Haaren 1-1, Roy Niemantsverdriet 2-1, Matty den Ridder 3-1, Eddy van den Bosch 3-2. Aardenburg-Roosendaal 1-1 (0-0). Tom van der Borst 0-1, Stijn de Vreeze 1-1. UIT ZAALVOETBAL Competitie Walcheren. Eerste klasse: Alfonds/ZWNegen - VZV/Hydrofa 1 13-8, Tym- paan - Garderen/Dekker 1 9-4, SV Sloga - SC Baskensburg 4-4, TCV 1 - Milano D/Bistro S 8-10, Slijterij Souburg - Engiplast/Uitrtn 1 5-10. Tweede klasse: Domburg ZV 1 - Mei veld 13-5, TSA Brandpreventie - PSVW 5-6, Garderen/Dekker 2 - Eastman/LFA 7-1. Derde klasse: Domburg ZV 2 - Woontrend Zeeland 4-4, FC Laurens 1 - Hiwako 6-12, Voskamp Boys - TA Control Systems 4-8, Arnemuiden 1 - Baderie 4-9, SC Torna 1 - Fysiotherapie Knol 2-8. Vierde klasse: EPZ - TCV 2 3-4. Vijfde klasse: Gouwe Gheyt/SVB - SC Torna 2 4-9, Westkapelle 2 - VAW 2 10-2, Thermo Pro ducts - Arnemuiden 2 9-3, Don Risicobeheer - Dekker/Tramper 2-3, Zeeuwsche Stryders - FC Laurens 2 3-9. RIA-speler Gert-Jan Vael heeft zijn armen nodig om Martin Waisapi van Jong Ambon af te stoppen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79