Zeelandia Middelburg knokt maar half bij EBOH Goes breidt voorsprong weer uit dankzij simpele zege op Zierikzee Tweede verlies op rij voor VC Vlissingen 32 Maandag 30 maart 2009 PZC Zeeuws-Vlamingen komen niet verder dan ï-i-gelijkspel. Koploper van derde klasse scoort drie keer in blessuretijd. Vlijmense Boys slaat na rust toe tegen koploper van tweede klasse: 3-2. W DORDRECHT - Terneuzen kon giste ren niet profiteren van de misstap van koploper Vlissingen bij Vlij- mense Boys (3-2-verlies). De Zeeuws-Vlaamse nummer twee van de ranglijst kwam tegen EBOH, dat evenveel punten heeft, niet verder dan 1-1. De achterstand op Vlissingen blijft daarom zes punten. „Gezien het wedstrijd beeld hebben we twee punten la ten liggen", vond Terneuzen-trai- ner Ardian Lekaj. Zijn ploeg kende een slechte start. De thuisploeg kreeg twee opgeleg de kansen, maar faalde. De bezoe kers grossierden in verkeerde pas ses en er was veel onrust aan de bal. Na een half uur kreeg Dennis de Kraker van dichtbij een bal hard op de borstkas. Omdat hij bloed spuugde, besloot men met hem naar het ziekenhuis te gaan. Daar werd niets ernstigs geconsta teerd. Na de rust was het eenrich tingsverkeer en zette Terneuzen de tegenstander vast. Jonathan Constancia bracht zijn ploeg na een uur op voorsprong. Veel ple zier beleefden de Terneuzenaren hier niet aan, want uit een scherp uitgevoerde counter maakte Badar Anraoui gelijk. De bezoekers gin gen op zoek naar een nieuwe voor sprong, combineerden goed en creëerden tal van mogelijkheden. Wat tegen Oosterhout met het grootste gemak lukte, bleef tegen EBOH uit: doelpunten maken. Maik de Wolf, Jonathan Constan cia, Sinan Coban en Remco van Leeuwen waren niet trefzeker. EBOH - Terneuzen 1-1 (0-0): 61Jona than Constancia 0-1, 76. Badar Anraoui 1 -1Scheidsrechter: A. de Vaan (Vlij men). Gele kaarten: Stephen Emelina (EBOH) en Niels Burm (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 250. door Bas Koel GOES - Het is een schitterend week end geworden voor Goes, de kop loper uit de derde klasse van het zondagvoetbal. Achtervolger HW'24 liet twee punten liggen in Middelburg en Goes versloeg zelf Zierikzee met 3-0. „We hebben nu de beste papieren voor de titel", concludeerde trainer Kees van der Sluis. Goes heeft nu een gat van vier punten geslagen met de bela gers uit Hulst. Het was de afgelopen periode kwakkelen voor Goes. Uit werd ge lijk gespeeld tegen Steen, thuis was BSC met 2-1 te sterk en alleen tegen Halsteren werd op vechtlust een 1-0-overwinning uit het vuur gesleept. HW '24 was inmiddels was inmiddels tot op twee punten genaderd en dus lag er druk op de wedstrijd tegen Zierikzee. Ook voor de Goese aanvallers lag er druk op, want zij vonden het net lastig de laatste weken. Tegen Zierikzee bleek al snel dat de spitsen gebrand waren om daar iets aan te doen. Padden van de Water won elk persoonlijk duel en zorgde constant voor onrust in de verdediging van Zierikzee. De thuisploeg kreeg een strafschop toen keeper Stefan Smalheer Gert-Jan Tierie vloerde. Niels Paar- dekooper mikte de bal echter be hoorlijk ver naast. Vlak voor rust was het wel raak. Kyle Doesburg ontsnapte aan de aandacht van Michiel van Schel ven en legde de bal breed op Pad den van de Water. De aanvaller hield desondanks zijn hoofd koel en tikte in de blessuretijd de 1-0 binnen. Een mooie opsteker zo vlak voor rust, die bij Zierikzee' heel wat verwarring veroorzaakte. Zoveel zelfs dat het Goes nog voor rust de score kon verdubbelen. Na slecht wegwerken van Elmar Ver- hage schoot Niels Paardekooper vanaf twintig meter raak. In de tweede helft loerde Goes vooral op de counter. Omdat Zie rikzee ongeveer alle ballen inlever de was hier alle ruimte voor. Toch gooide de Bevelandse ploeg de wedstrijd niet definitief in het slot. Daarvoor wachtte het team van Kees van der Sluis tot aan de bles suretijd. Invaller Martin Smaardijk schoot via een Zierikzee verdedi ger raak, 3-0. Goes-Zierikzee 3-0 (2-0): 45+1. Pad den van de Water 1-0, 45+3. Niels Paar dekooper 2-0, 90+2. Martin Smaardijk 3-0. Bijzonderheid: 20. Niels Paardekoo per mist strafschop. Scheidsrechter: G. Steeman (Brussel, België). Aantal toe schouwers: 150. VLIJMEN - Na de nederlaag van vori ge week tegen EBOH (2-3) heeft VC Vlissingen gisteren opnieuw verloren. Het laaggeklasseerde Vlij mense Boys won met 3-2 van de koploper van de tweede klasse. Vlissingen begon slap aan de con frontatie met de degradatiekandi daat. Na tien minuten stond de 1-0 al op het scorebord. Karim el Barkaoui schoot een vrije trap raak, terwijl Vlissingen haar muur nog niet op orde had. Vlissingen domineerde daarop het spel en kwam vlak voor rust langszij door dat Rudley St. Jago een mooie aan val afrondde. Ook na rust was Vlissingen de be tere ploeg. Randy de Dreu mocht tweemaal aanleggen na een afgesla gen corner en schoot de tweede keer met links raak: 1-2. Lang kon Vlissingen niet genieten van de voorsprong. Uit een spaar zame aanval scoorde El Barkaoui zijn tweede treffer van de middag, en twintig minuten voor tijd werd het zelfs 3-2: Doelman Jacco Nelen kreeg een corner niet onder con trole, waardoor Robbie Gabriels zich tot matchwinner kon kronen. „Dit verlies wijt ik aan de slappe beginfase", zei trainer Ruud Pen- nings. „We hebben het daarna goed opgepakt en laten zien dat we goed kunnen voetballen, maar hebben het niet afgemaakt. Toen de gelijkmaker en de 3-2 vielen, kregen we een mentale tik. Of de nederlaag van vorige week daarin meespeelde? Toen ik de jongens af gelopen week zag trainen, dacht ik dat het wel goed zat. Ze waren gre tig, maar dat ontbrak in de beginfa se. Dit is een pijnlijke nederlaag." Alberto Conde Morgado van Zeelandia Middelburg (links) wordt achtervolgd door Niels Breijaart van HVV'24. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78