Sport Louter nederlagen voor Walcherse vierdeklassers Tern Boys Wint matte derby en Veere duurt slechts een half ui Geen schokeffect maar wel zege De Meeuwen De Noormannen heeft nog één zege nodig voor eerste titel zaterdagvoetbal Peter van Gorsel loodst FC Dauwendaele langs Rillandia. Bert Pentury trainer Jong Ambon Zeeland Sport en Domburg lijden beide zwaar verlies: 5-1. MZVC lijdt nederlaag bij laagvlieger Wemeldinge: 4-0. Overtuigende zege van kaderspelers FM Sranang plaatst zich voor nacompetitie .m.iia JamLw Oefenwedstrijd tussen Duiveland Slap Zaamslag moet op eigen veld een zure nederlaag slikken: 0-2. W PZC Maandag 30 maart 2009 31 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Het veelgeplaagde De Meeuwen klopte zaterdagmid dag in de derde klasse A Kapelle met 2-o, waardoor de ploeg uit Zoutelande uitzicht houdt op lijfs behoud. Nummer twee van de ranglijst FC Dauwendaele won bij 4-0 bij Rillandia en liep, omdat Veere niet in actie kwam, drie pun ten in op de koploper. Ook Wol- faartsdijk-DFS ging niet door. In de derde klasse B naakte WHS de koplopers uit het zicht door een i-2-nederlaag tegen Klundert. Rillandia-Dauwendaele 0-4: Peter van Gorsel was met twee goals en een assist de plaaggeest van Rillandia. Al na zes minuten opende Van Gorsel na een goed lo pende Dauwendaele-aanval de sco re. Vlak na de pauze passeerde hij een aantal spelers van Rillandia waarna Gert-Jan van Leiden de 0-2 aantekende. Toen Van Gorsel na een uur voor 0-3 zorgde was de wedstrijd beslist. Een treffer van Ezra de Korte leidde daarna nog naar de 0-4. De Meeuwen-Kapelle 2-0: Er Zonder de deze week ontslagen trainer Crucq verslaat De Meeu wen Kapelle met 2-0. De ploeg uit Zoutelande houdt uitzicht op lijfsbehoud in de derde klasse. was volgens voorzitter Kees Roelse na het ontslag van trainer Hugo Crucq geen sprake van een schok effect, maar toch boekte een hard werkend De Meeuwen een ver diende zege. Na een halfuur was Kapelle nog wel dicht bij de 0-1, maar een inzet werd van de doel lijn gehaald. In de 43e minuut opende Timme Kwast, na voorbe reidend werk van Danny Huibregt- se en Ewout Maas, de score. Na rust was Maas ook betrokken bij de 2-0, want uit zijn voorzet kopte Thomas Brouwer de thuisploeg naar een marge van twee goals. Ed die Matthijsse kreeg daarna na mens De Meeuwen nog een kans op 3-0 en vlak voor tijd hield doel man Dennie Oosse Kapelle-speler Robert Vermue nog van een tref fer af. AZVV - ZSC'62 4-0 (2-0). Mustafa Yil- maz 1-0, Michiel Standaert 2-0, Musta fa Yilmaz 3-0, Corné Langendoen 4-0. SKNWK - Colijnsplaatse Boys 4-0 (1-0). Wesley Goud 1-0, Christian van Vossen 2-0, Wesley Goud 3-0, Leen- dert van Heukelom 4-0. Olympia'60 - Tholense Boys 1-1 (0-0). Tom Jansen 1-0, Jeroen Nieuw koop (strafschop) 1-1. Noad'67 - TSVV Merlijn 1-7 (1-3). Corné de Frel 1-0, Bart Stadhouders 1-1, Stefan van de Ruit 1-2, Bart Stad houders 1-3, Stefan van de Ruit 1-4, Lauren Dorlijn 1-5, Lauren Dorlijn 1-6, Lauren Dorlijn 1-7. WHS - Klundert 1-2 (0-1). Christian Fuanani 0-1, Arno den Hollander 0-2, Patrick van Schetsen 1 -2. MIDDELBURG - Bert Pentury is vol gend seizoen de nieuwe trainer van voetbalclub Jong Ambon. Pentury, woonachtig in Oost-Sou burg, had vijf jaar geleden ook de selectie uit Middelburg onder zijn hoede. In 2004 promoveerden de Middel burgers onder zijn bewind naar de vierde klasse, waarin het een jaar later de tweede ronde van de na- competitie bereikte. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal gingen Domburg en Zeeland Sport beide met 1-5 onderuit, bij respectieve lijk Breskens en Oostburg. Walche ren leed op eigen veld een o-i-ne- derlaag tegen Hoeven omdat de Vlissingers in eigen doel kopten. Breskens-Domburg 5-1: Na de openingstreffer van de bezoekers via Chiel Maranus (0-1), nam Bres kens het initiatief in handen. Met door Marco Puik MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal kan De Noormannen de titel volgende week binnenhalen. Om dat te be werkstelligen volstaat een overwin ning op Nieuwland. Zaterdag won de ploeg uit Westkapelle met 0-2 van hekkensluiter Apollo'69. Het duel tussen achtervolger Hoede- kenskerke en Spui werd afgelast. Apollo'69-Noormannen 0-2: Een hardwerkend Apollo'69 bezorgde KWADENDAMME - Het kaderteam van 's Lands Welvaren boekte in ei gen huis een sterke zege op De Posthoorn/RBS 2: 8-0. Peter de Bree opende het bal met een knappe zege op Piet Vermaas. Sjaak Walhout wilde niet onder doen en haalde net als De Bree de 300 punten binnen in zes beurten. Jan Goudzwaard en jaap Hame- ling wonnen ook, al hadden ze meer beurten nodig, 16 en 10. goed voetbal werd de achterstand nog voor rust omgebogen tot een 2-1-voorsprong via Erik de Rechter en Michel Meeusen. Ondanks een rode kaart voor Ned de Looze een kwartier na rust liep de thuisploeg in het laatste halfuur uit naar een ruime 5-1-zege door doelpunten van Erik de Rechter en Michel Meeusen (2x). Oostburg-Zeeland Sport 5-1: Een sterker Oostburg liep voor rust uit naar 2-0 via treffers van Stefan Ro che en Peter van de Linde. Nadat Samuel Sanderse vrijwel direct na het begin van de tweede helft 2-1 had aangetekend, kwam de span ning terug in de wedstrijd. Langer koploper De Noormannen een moeilijker middag dan op basis van de stand mocht worden aange nomen. De ploeg uit 's-Gravenpol- der hield. 57 minuten stand, maar toen zorgde Mark Minderhoud voor 0-1. De thuisclub raakte in de tweede helft liefst driemaal de lat, maar ook de gasten kregen hun kansen. Uiteindelijk tekende Tho mas Wuite diep in blessuretijd voor de 0-2-eindstand. De Noormannen kan zondag te- gen Nieuwland de titel pakken in de vierde klasse. De ploeg uit Westkapelle versloeg zaterdag Apollo'69 met 0-2. EINDHOVEN - Na de 6-4-nederlaag tegen Oud-Veldhoven moesten de zaalvoetballers van Sranang ook in hun laatste competitieduel met een nederlaag genoegen nemen. In Eindhoven bleek koploper Bra- bantia met 5-2 te sterk. Veel pijn deed dat niet, omdat ook Malabata verloor en zodoende een plaats in de nacompetitie veilig werd ge steld. Ugur Kahveci en Virgil de Meza scoorden voor Sranang. dan tien minuten duurde dit ech ter niet, omdat Thomas Henry in de 55e minuut voor 3-1 zorgde. Dit brak de weerstand bij Zeeland Sport en de thuisploeg liep via Bas Castelein en Rick Maenhout ver der uit naar een ruime 5-1-over- winning. Walcheren-Hoeven 0-1: Twee aan vallend machteloze ploegen leken op weg naar een doelpuntloze puntendeling. Tien minuten voor het einde werd de bal echter uit een vrije trap van de bezoekers door Anthony Orprecio achter zijn eigen invaller-doelman Robin Jilleba gekopt: 0-1, tevens eind stand. Bevelanders-Nieuwland 2-1: Na een weinig verheffende eerste helft zorgde Rudy Clement in de 57e minuut uit een corner voor 1-0. Een kwartier voor tijd bracht Michel Verburg na een goede aan val de 2-0 op de borden. In de 81e minuut bepaalde Carsten Feleus de eindstand op 2-1. Wemeldinge - MZVC 4-0: We meldinge schoot uit zijn slof tegen een matig voor de dag komend MZVC. In de eerste helft bracht Chris Kole de thuisclub aan de lei ding. Na rust zou Pieter Bolle een hoofdrol voor zich opeisen. Met een hattrick schoot hij Wemeldin ge naar een 4-0-overwinning. door Barry van der Hooft ZAAMSLAG - Veegde hij met zijn shirt een snotneus weg of kuste hij nou daadwerkelijk het em bleem op zijn shirt? Het bleek toch echt om het laatste te gaan, bekende Ali Eryürük na afloop. Terwijl de laatste seconden wegtik ten provoceerde de middenvelder van Terneuzense Boys nog even al les en iedereen van Zaamslag. Het was een verrassende actie, die tegelijkertijd enigszins ongepast en overbodig was. Eryürük strooide nog wat zout in de groen-witte wonden, aan het eind van een wedstrijd die in 0-2 eindigde en het predicaat derby nauwelijks ver diende. De vraag of het duel een verdiende winnaar had gekregen, was na afloop overbodig. Terneu zense Boys was de betere formatie, had met een beetje meer geluk een keer of vier kunnen scoren en was eigenlijk verbaasd over de ge ringe tegenstand. „Ik vond Zaamslag heel erg mat spelen", zei Ali Eryürüks broer Me- vlud. „Nu snap ik ook waarom ze laatst van GPC verloren." Eerder dit seizoen won Zaamslag in Ter- [V* Terneuzense Boys pakt belangrij- ke punten in de strijd tegen de gradatie uit de eerste klasse. De ploeg verslaat een mat Zaamslag verdiend met 0-2. neuzen nog met dezelfde cijfers (0-2). Mevlud Eryürük: „Toen vond ik ze superieur, nu viel het me zwaar tegen. Met hun speelwij ze hebben ze vaak een mannetje over op het middenveld. Vandaag leek het vaak of wij die hadden." Zaamslag startte onrustig en keek binnen tien minuten al tegen een achterstand aan. Verdediger Omer Malagic verkeek zich op een hoge voorzet, Djamel Buyse legde de bal met een prachtige aanname in één keer klaar voor zichzelf en werkte bekeken af (0-1). Abubakar Kourouman besliste het duel in de slotminuut. Nick Klaas- sen ging onder de bal door en gaf Kourouman een vrije doorgang. Met een beheerste lob verschalkte hij keeper Corstanje (0-2). door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Duiveland en Veere hielden zaterdag een nare smaak over aan hun oefenduel. Het werd na een half uur door scheidsrech ter Stange uit Zevenbergen bij een 2-1-tussenstand beëindigd. Nadat Duiveland via Ronald Zwa ger en Robbert de Bruine op 2-0 kwam, kreeg Veere-aanvoerder Edwin van Tatenhove een gele kaart wegens het wegtrappen van de bal. Nadat René-Michel Gerrit sen de aansluitingstreffer gemaakt had, vroeg Joachim Cornelisse na mens zijn trainer Carlos de Jonge wat de consequenties waren van die kaart. „Ik heb nog een aantal spelers die op scherp staan en wilde gewoon weten of die kaart op het wed strijdformulier kwam. Toen ik geen antwoord kreeg ben ik het veld ingelopen en kreeg ik te ho ren: 'dat zie ik na de wedstrijd wel'. Daar nam ik geen genoegen mee", liet De Jonge weten. Vervolgens blies Stange af „Als ik niet had afgefloten dan was de trai ner van Veere ermee gestopt. Het is hun eigen schuld. Ze liepen van af het begin af aan te 'mauwen' en hebben de middag van iedereen verpest", reageerde Stange giste ren. Duiveland-trainer Henk Schouten baalde van het voorval: „Maar ge lukkig hadden wij er part noch deel aan." Na afloop is er door bei de teams alsnog een wedstrijdfor mulier ingevuld, dat is opgestuurd naar de KNVB. Een speler van De Meeuwen (links) zet de bal voor in het treffen met Kapel le. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77