CPC voldoet aan opdracht Serooskerke verrast over incasseren periodetitel Ongeïnspireerd Hoek kan de titel vergeten Ploeg verslaat koploper en profiteert van misstap Bruse Boys. Jeroen van Ommen matchwinnaar voor Vlissingse ploeg Hoofdklasser heeft slechte dag en verspeelt laatste kans op titel. 30 I Maandag 30 maart 2009 PZC W door Marco Puik MIDDELBURG - Niet verwacht, toch gekregen. Bij Serooskerke hield vrijwel niemand meer rekening met het winnen van de tweede-pe- riodetitel in de tweede klasse. Maar die kwam er toch. Seroosker ke versloeg zaterdag koploper Din- teloord (t-o) en profiteerde opti maal van de uitglijder van Bruse Boys bij hekkensluiter Seolto: 4-1. Nummer twee Arnemuiden ver zuimde in het thuisduel met WC'68 in te lopen op Dinteloord: 2-3. Serooskerke-Dinteloord 1-0: Hal verwege de tweede helft viel de be slissing. Na een overtreding van Jurgen Traets op Marvin Etsburg mocht de thuisclub aanleggen voor een strafschop. De Dinte- loord-speler ontving daarbij zijn tweede gele kaart. De penalty werd door Eddy de Loof omgezet in een doelpunt. De voorsprong kwam daarna niet meer in gevaar. „Dan zie je maar weer eens hoe open de voetbalwereld is", zei Frits Paap, elftalleider van Seroos kerke, over de onverwachte perio dewinst. Het is overigens nog on duidelijk waar de voetbaltoekomst van Paap ligt. De Zeeuwse voetbal prof van RBC Roosendaal heeft een aflopend contract en krijgt waarschijnlijk geen nieuw con tract. Arnemuiden-WC'68 2-3: Na 26 minuten leek er nog niets aan de hand voor de thuisclub. Dankzij twee fraaie afstandsschoten van Maarten Brasser leidde Arnemui den met 2-0. De thuisclub zakte daarna ver weg. Vlak voor rust scoorde Piet de Graaf de aanslui tingstreffer. Diezelfde speler nam in de 49e minuut de gelijkmaker voor zijn rekening. Een flinke dek- kingsfout aan de zijde van Arne muiden bood Rick Baaij in de 71e minuut de gelegenheid om de 2-3 binnen te werken. Oostkapelle-Nieuwdorp 4-1: Na een kwartier kreeg het duel tussen Oostkapelle en Nieuwdorp een be langrijke wending. Terwijl het spel zich in de buurt van de zijlijn be vond, kende de scheidsrechter een strafschop toe aan de thuisclub. Nieuwdorp-speler Ralf Kole moest met rood vertrekken. De elf- metertrap van Harold Vermeulen werd door de keeper gestopt. Vijf minuten voor rust kwamen de gas ten op voorsprong dankzij een tref fer van Yannick van As. In de twee de helft stelde Oostkapelle orde op zaken. In de 71e minuut tekende Turgut Kizilarslan voor de gelijk maker en dankzij een hattrick van Arjen Pattenier (die ondermeer een lange bal knap tot doelpunt promoveerde) liep Oostkapelle uit naar 4-1. Seolto - Bruse Boys 4-1 (1-0). 2. Arn- oud Mol 1 -0, 50. Mats Willemse 1 -1 53. Arnoud Mol 2-1, 68. Arnoud Mol 3-180. Jaap van Dam 4-1Scheidsrech ter: W. Róozenboom (Vlaardingen). Ro de kaart: 36. Ben Schot (Bruse Boys), na twee maal geel. Aantal toeschou wers: 235. GPC-aanvaller Lunven Vermeer controleert de bal in het duel met Wilhelmina'26. foto Ruben Oreel door René van Stee VLISSINGEN - Als er voor strijdlust en inzet punten werden gegeven, zou GPC Vlissingen allang veilig hebben gestaan in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Hoewel de ploeg van trainer André Maas een belangrijke en verdiende i-o-overwinning boekte op hek kensluiter Wilhelmina'26 is lijfsbe houd echter nog niet zeker. „Rechtstreeks degraderen kunnen we niet meer, maar het blijft tot en met het einde spannend", zei Maas, die uiteraard tevreden was over de zege, maar ook vond dat zijn elftal het zichzelf weer eens onnodig moeilijk had gemaakt. „Zoals vaker dit seizoen spelen we het niet goed uit. Daardoor houd je Wilhelmina in de wedstrijd, ter wijl dat helemaal niet nodig was geweest. En dan moet je toch weer diep gaan. Maar ik mopper niet, want we hebben gedaan wat we moesten doen." Ook GPC-doelman en aanvoerder Leon Weeda, teruggekeerd na een enkelblessure, wilde niet al te lang stilstaan bij het matige spel van zijn ploeg. „We hebben de punten binnen en we hebben alles nog in eigen hand. Daar ging het om van daag. Dat het niet fraai was, is ook niet zo heel vreemd. Voor beide ploegen stond er veel op het spel. Dat komt het kijkgenot bijna nooit ten goede. Daar komt nog bij dat wij door schorsingen en blessures bijna nooit met hetzelf de elftal spelen. Vandaag stond er weer een geheel ander midden veld dan de vorige keer. Dat maakt het er niet gemakkelijker op", al dus Weeda, die twee goede reddin gen had op inzetten van André en Anton Versteeg, maar verder nau welijks op de proef werd gesteld. Op een hobbelig - en daardoor las tig bespeelbaar - veld had GPC in het algemeen het betere van het spel. Nadat Lunven Vermeer in de 20e minuut nog op Wilhelmi- na-doelman Geron van Wijk stuit te, was het een minuut later wel raak. De onvermoeibare GPC-mid- denvelder Jeroen van Ommen gaf de bal het laatste zetje, nadat 1^ GPC doet na een zege op Wilhel- mina'26 goede zaken in de strijd om lijfsbehoud in de eerste klas se van het zaterdagvoetbal. De Vlissingers winnen met 1-0. Björn Ronde een voorzet van Erik de Ruijter vanaf rechts al bijna had binnengewerkt. De thuisploeg verzuimde verder afstand te ne men, hoewel daartoe legio moge lijkheden waren. Die waren echter niet besteed aan onder anderen Vermeer (na de rust nog een keer op de doelman), Ronde (fraaie lob na een uittrap van Weeda die net van de lijn werd gehaald) en De Ruijter. Ook de eindpass in diverse overtalsituaties kwam vaak niet goed aan. Het maakte uiteindelijk weinig uit, want de bezoekers uit Wijk en Aalburg konden er nage noeg niets tegenover stellen. GPC Vlissingen-Wilhelmina'26 1-0 (1-0). 21Jeroen van Ommen 1 -0. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Martin Wilken (GPC), Peter van Helden, André Versteeg (Wilhelmi na'26). Aantal toeschouwers: 100. door Frits Bakker HOEK - Wie van de treurige partij tussen Hoek en Zwaluwen'30 nog niet verkleumd was geraakt door de kou, kon zaterdag maar tot één conclusie komen. Thomas Ragut tegen Zwaluwen'30 was in 1-1 geëindigd. Het was de rake type ring van één van de 490 toeschou wers in Hoek. Want als de spelbepalende spelers van de club een slechte dag heb ben, moet het van de harde wer kers komen. En dan wordt er weer snel gesproken over het complex dat de Zeeuwse hoofdklasser dit jaar achtervolgt: thuis speelt de ploeg veel minder goed dan uit. Stijn Mahieu, die wel weer scoor de tegen Zwaluwen, speelde zijn slechtste wedstrijd van het jaar en het hele elftal deelde in de malai se. Behalve de zwoeger Ragut dan. Die stroopte de mouwen op en dwong af en toe zelfs een klein ap plausje af bij zijn trainer. Het hielp zijn ploeg niet verder dan de magere 1-1, zodat de laatste hoop op de titel nu ook gelijk ver vlogen is. Voor de wedstrijd heer ste er nog optimisme in de hoog ste rangen van de club. Benny Lan- geraert, de waarnemend voorzit ter, rekende voor: „Als IJsselmeer- vogels vandaag punten verspeelt... En als wij kunnen ze volgende week verslaan..." De blik van Gaby Demanet zei za terdag alles over wat zijn elftal op het veld liet zien. De trainer, die zijn kolossale spits Nguekam tot in valler heeft gedegradeerd, spoorde zijn spelers voortdurend aan tot meer actie en inspiratie. Het wa ren vergeefse pogingen. De opbouw van achteruit was ge brekkig, de combinaties doorzich tig en er was schrikbarend veel bal verlies. „Dan zie je maar weer hoe belangrijk Gideon Imagbudu is voor ons", maakte Demanet duide lijk. „Zijn mentale kracht, zijn fy siek, de gave om naar goeie oplos singen te zoeken, dat missen we al een paar weken. Sinds Imagbudu Hoek kan de titel in de hoofdklas se B uit het hoofd zetten na de 1-1 tegen laagvlieger Zwalu wen'30. Alleen werkvoetballer- Thomas Ragut speelde goed. weg is, hebben we zes punten ver speeld." Josimar Pattinama kreeg voor rust één van de twee kansen, nadat Ferry Alfons zich tussen twee spelers had vrijgespeeld. En Stijn Mahieu scoorde vijf minuten voor de rust uit een hoekschop van Pattinama met een kopbal via de paal (1-0). De kleine voor sprong werd weer snel weggege ven, omdat Hoek zich verkeek op een invaller. Sergio Parris bleek een pijlsnelle aanvaller, die Giovan ni Siereveld in de twaalfde minuut na de rust het nakijken gaf en on der de traag reagerende De Moor de gelijkmaker binnenschoof (1-1). Hoek-Zwaluwen'30 1-1 (1-0). 40. Stijn Mahieu 1-0, 57. Sergio Parris 1-1. Scheidsrechter: R. de Meijer (Heemste de). Gele kaart: Ferdy Kaieveld (Zwalu wen). Aantal toeschouwers: 490.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76