KRAS. 'Irak' blijft premier kwellen Fly-drives EUROPA HS9i I479i 15791 '5791 ÏMM. -m 599 16991 8 dgn ZUID-PORTUGAL s dgn ANDALUSIË ^vl s dgn IERLAND waarom zou je verder zoeken Dienstverleners zijn in het weekeinde weer het slachtoffer van agressie geworden. Zaterdagavond werd een conducteur ernstig mishandeld in de trein toen hij in zijn vrije tijd een wildplasser aansprak op zijn gedrag. Ook een Tilburgse agent werd zwaar toegetakeld. De druk van NS en vakbonden op de overheid om agressie tegen dienstverleners de kop in te drukken, neemt toe. Actiedag BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Oppositie wil premier horen over speelruimte commissie-Davids. Maandag 30 maart 2009 PZC Mishandeling pas De scherpst geprijsde fly-drives... die boekt u bij KRAS.NL! Wij bieden u een gevarieerd aanbod aan naar de mooiste bestemmingen van Europa. Wat dacht u er bijv. van om Zuid-Portugal, het Italiaanse eiland Sicilië of het bloemeneiland Madeira te verkennen? Alle reizen zijn inclusief vlucht, hotelovernachtingen, ontbijt en autohuur, zodat u optimaal kunt genieten van uw vakantiebestemming! Vertrekdata: ma. en vr. van 6/4 t/m 26/10 aan de Zuid-Portugese Algarve geniet u van mooie stranden' met rotspartijen en leuke havenstadjes als Portimao, Lagos en Tavira. 4 nachten in Hotel Eurotel in Tavira en 3 nachten in Hotel Colina dos Mouros in Silves. Prijs is per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/35629 Vertrekdata: donderdag van 9/4 t/m 22/10 wissel onbezorgde stranddagen af met de culturele uitstapjes naar Knossos, Heraklion, Elounda, Spinalonga, Chania en Preveli. 2 nachten nabij Aghios Nikolaos, 2 nachten nabij Matala en 3 nachten nabij Rethymnon. Prijs is per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/35693 Vertrekdata: vrijdag van 8/5 t/m 16/10 op het vakantieparadijs Cyprus vindt u een ongerepte natuur, prachtige stranden, moderne steden en vele kunstschatten! 2 nachten in Paphos, 1 nacht in Platres, 2 nachten in Larnaca, 2 nachten in Limassol. Prijs is per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/35663 vanaf vanaf vanaf vanaf Vertrekdata: zo., ma. en do. van 5/4 t/m 29/10 ideale bestemming voor wandelliefhebbers! Wandel langs de levada's en bewonder de natuur van dit subtropische bloemeneiland! 2 nachten in Santana, 3 nachten in Porto Moniz en 2 nachten in Funchal. Prijs is per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/74719 Vertrekdata: donderdag van 4/6 t/m 22/10 het eerste deel van deze reis staat in het teken van de zonnige Costa del Sol. Daarna rijdt u naar de cultuurrijke olijfstreek Jaén. 4 nachten in 5-sterren hotel in Estepona en 3 nachten in 4-sterren hotel in Baeza Prijs is per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/35740 vanaf vanaf Vertrekdata: donderdag van 23/4 t/m 22/10 zeer complete reis langs alle highlights van Sicilië! De 'Parel van Sicilië' Taormina, Palermo, de tempelruïnes van Agrigento en fascinerend Syracuse wachten op u! verblijf in hotels nabij de genoemde steden. Prijs is per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/35614 Vertrekdata: zaterdag van 2/5 t/m 5/9 maak kennis met overweldigende natuur en de unieke cultuur van het 'echte' Ierland! U bezoekt o.a. Dungloe, Letterkenny, Moville, Ardara en het schiereiland Inishowen. verblijf in hotels nabij de genoemde steden. Prijs is per persoon bij 4 personen. Zie www.kras.nl/35702 door Jacqueline Steenwijk AMSTERDAM - De zware mishande ling van een conducteur buiten dienst, afgelopen zaterdagavond in een trein en op het perron, werd pas ontdekt toen een passagier aan de noodrem trok. Het slachtoffer was toen al een kwartier eerder tot twee maal toe bewusteloos ge slagen en getrapt, nadat hij een passagier had aangesproken die vlak voor vertrek in Amsterdam in de trein stond te plassen. De NS onderzoeken waarom de dienst doende conducteur, die de trein ge woon liet vertrekken, kennelijk niets heeft opgemerkt en niet heeft gezien dat het slachtoffer te rug de trein werd ingetrapt. De conducteur buiten dienst is met een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen in het zieken huis opgenomen. De waarschijnlij ke daders, uit Delfzijl en Gronin gen, zijn aangehouden. De Nederlandse Spoorwegen (NS) hebben direct laten weten alles in Om te benadrukken dat agres sie en geweld tegen dienstverle ners niet normaal is, wordt op 6 april actie gevoerd. Op die dag vragen dienstverleners op hun werkplek aandacht voor dit maatschappelijk probleem. De actie wordt georganiseerd door de vakbond AbvaKabo, die de campagne Tk meld agressie geweld' is begonnen. 'Als je je niet meldt, kan er weinig aan ge daan worden', aldus de bond. www.abvakabofnv.nl/ ikmeldagressie het werk te stellen om de daders fi nancieel zo hard mogelijk aan te pakken. „Alles wat maximaal haal baar is", aldus een woordvoerder. Het gaat dan om kosten van het verzuim en de inzet van ander per soneel, reïntegratiekosten, uitga ven voor psychologische begelei ding van het slachtoffer en smar tengeld. De hoofdconducteur had in zijn vrije tijd samen met een vriend de wedstrijd Nederland-Schotland bij gewoond, toen hij ter hoogte van het station Amsterdam een man op het balkon - de ruimte bij de in gang van de wagon - zag urineren. De conducteur sprak de man daar op aan zonder zich kenbaar te ma ken als conducteur, en werd met een bewusteloos geslagen. Toen de conducteur weer bij ken nis kwam, ging hij samen met zijn vriend het perron op om de dader te achterhalen, en werd toen door de tweede man met een karate trap terug de trein ingeschopt. De conducteur is toen ruim een kwar tier bewusteloos geweest. Pas nadat een andere reiziger bij Weesp aan de noodrem had ge trokken, werd de mishandeling op gemerkt door de conducteur op de trein. Op aanwijzingen van ge tuigen heeft de spoorwegpolitie beide daders, een 34-jarige man uit Delfzijl en een 35-jarige man uit Groningen, in dezelfde trein aangehouden. Onduidelijk is nog hoe de mishan deling onopgemerkt kon blijven. De dienstdoende conducteur, die normaal 'gesproken op het perron staat om te zien of een trein veilig kan vertrekken, heeft volgens een woordvoerder van de NS niets ge zien. Normaal gesproken laat een conducteur een trein ook niet meer vertrekken als hij ziet dat er een geweldsmisdrijf plaatsvindt. Ook heeft geen enkele passagier aan de bel getrokken. FNV-Bondgenoten zegt hevig ge schokt te zijn. FNV en de vakbond voor rijdend personeel WMC vin den dat de overheid nu echt in ac tie moet komen. Vorige week kwa- door Laurens Kok DEN HAAG - Minister-president Jan Peter Balkenende heeft deze week een imposante agenda. Amper be komen van de onderhandelingen over de crisisaanpak, is hij morgen present bij de Afghanistantop in Den Haag. Woensdag vertrekt hij voor een 'rondje Europa', te begin nen met de bijeenkomst van de grootste economieën, de G-20 in Londen. Vrijdag en zaterdag is hij bij de viering van het 60-jarig be staan van de Navo, eerst in het Franse Straatsburg en daarna in het Duitse Kehl. Tenslotte wacht zondag de EU/VS-top in Praag, mét president Barack Obama. „Het is inderdaad wel druk", sprak de premier vrijdag op zijn wekelijk se persconferentie, „ik dank u op voorhand voor uw medeleven." Wat Balkenende voor het gemak wegliet, is dat hij woensdag ook nog in de Tweede Kamer moet ver schijnen. De oppositie, gesteund door de coalitiefracties, heeft een spoeddebat aangevraagd over de speelruimte die het kabinet de commissie-Davids geeft bij het on derzoek naar de politieke steun van Nederland aan de inval in Irak. Die zou veel beperkter zijn dan Balkenende in eerste instantie beloofde, stelde defensiespecialist Ko Colijn onlangs in Vrij Neder land. In een eerder debat over de onderzoekscommissie-Irak zei Bal kenende dat de commissie toe gang zou krijgen tot 'alle informa tie die zij nodig acht'. Ook zou het kabinet geen voorinzage krijgen in het uiteindelijke rapport. Op die toezegging lijkt echter wat af te dingen. In het 'protocol' waar in de speelruimte van de commis sie precies is vastgelegd staat dat de regering een voorlopig eindver slag mag inzien 'om te bezien of staatsgeheime informatie is vastge legd'. Ook kan 'de minister' bepa len dat staatsgeheime informatie achterwege moet blijven. De Ka mer wil nu weten hoe het zit. Maar er is meer. Afgelopen week einde verscheen het bericht dat de Algemene Inlichtingen- en Veilig heidsdienst (AIVD) het kabinet in de aanloop naar oorlog tegen Irak op het verkeerde been zou hebben gezet. Buitenlandse inlichtingen rapporten zouden volgens De Tele graaf 'klakkeloos' zijn overgeno men, zonder na te gaan of ze wel klopten. Daardoor ontstond de in druk dat Saddam Hoessein over massavernietigingswapens beschik te. De krant zegt zich te baseren op 'zeer recente ambtelijke evalua ties' over de rol van de inlichtin gendienst bij de Nederlandse poli tieke steun aan de oorlog. Oppositiepartij GroenLinks wil dat Balkenende nog voor het de bat op woensdag over die bewerin gen in de krant per brief tekst en uitleg geeft. En zo blijft 'Irak' de premier ach tervolgen. Inclusief vlucht, hotelovernachtingen, ontbijt en autohuur! Veelzijdig aanbod'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6