Bleijaert laat iedereen zijn hielen zien Voulez-Vous en De De Kraker is sterke winnaar JU'i Monsterscore voor mannen De Schelde Platjouw mist juiste ritme op NK in Drunen '-'f. "V De Vos en Allefs lopen naar tweede plaats in de 25 km van Hulst. Kelsey den Exter wint in Nieuwvliet eerste proef in de klasse Zi. 36 Maandag 30 maart 2009 PZC SINT JANSTEEN - Jean-Paul de Kra ker bewaarde het beste tot het laatst. In slechts dertig beurten stel de hij gisteren de titel in de vierde Grand Prix driebanden van dit sei zoen veilig. Dat ging ten koste van Theo van Esbroek, die de verras sing van het toernooi was. Van Esbroek is een trouwe deelne mer, maar kwam nog nooit zover in de jaarlijkse Grand Prix-toer- nooien van de Zeeuws-Vlaamse Biljartbond. Vóór de finale had Van Esbroek al laten zien dat er re kening met hem moest worden ge houden. In de poulewedstrijden maakte hij een partij naar 25 ca ramboles in slechts 26 beurten vol. Het was duidelijk dat in die vorm iedere andere deelnemer rekening met hem moest houden. In de finale kreeg hij echter niet de kans om een dergelijk huzaren stukje te herhalen. Jean-Paul de Kraker verdedigde secuur en was daarnaast zeer productief. Van Es broek speelde niet slecht in de eindstrijd. Met zestien caramboles in dertig beurten acteerde hij niet eens zoveel onder zijn normale ni veau. Op De Kraker stond echter geen maat. Met een partijgemiddel de van 1, 660 maakte hij zijn aan tal van vijftig caramboles vol. Qua moyenne as het de beste partij van het toernooi. Qua aantal beurten had Theo van Esbroek het al beter gedaan. Koen Pöpsel deed daar nog een schepje bovenop. In de derde ronde liet hij Jack de Maat in slechts 24 beurten kansloos. De Kraker speelde een goed en de gelijk toernooi. Winst in 39 beur ten, drie keer in 47 beurten en één keer 44 beurten gingen zijn succes volle slotpartij vooraf. DRUNEN - Theo Platjouw van HGL/KOT'86 is in Drunen vierde geworden op het Nederlands kam pioenschap driebanden groot tweede klasse. Winnaar werd Jan Zijlstra van HBC. Onder het motto: wie niet sterk is moet slim zijn had Platjouw in de nationale voorwedstrijden zijn plaats op het NK veiliggesteld. „Ik heb toen gedrukt bij het leven, om hier de remmen los te kunnen gooien." Dat kwam er niet van, ook al doordat zijn voorbereiding werd onderbroken door een vakan tietrip in Thailand. Na terugkomst vlamde hij afgelopen maandag nog wel in de teamcompetitie met 1.304 gemiddeld, maar dat bleek een incident. Met de veel zwaarde re tegenstand op het NK kwam hij niet uit de verf en speelde naar ei gen zeggen onder zijn kunnen. Dat nu kon hij zich niet permitte ren en te vaak gingen de punten naar de tegenstanders. „Ik heb een goed seizoen achter de rug en daar kijk ik met trots op terug." Dat hij een goed seizoen draaide bewees hij in de teamcompetitie op de kleine tafel. Op zijn 'oude' dag (hij wordt in augustus 70) speelde Plat jouw 1.083 gemiddeld en plaatste zich daarmee als eerste van alle driebandenspelers. foto Peter Nicolai Bart Bleijaert (rechts) gaat aan de leiding in de 25 km van Hulst. Links van hem Wilko de Vos (nr 325), die als tweede zou finishen. door Wim de Vos HULST - Het was een strijd van ééh tegen allen. Die ene, de dertigjari ge Bart Bleijaert uit het Belgische Knesselaere, hield echter 25 kilo meter knap stand tegen 93 ande ren tijdens de 25 kilometer van Hulst. Bleijaert was zaterdag veel te sterk voor de overige deelne mers aan deze loop. Wilko de Vos bleek uiteindelijk de beste van de rest. De atleet uit Kattendijke had overigens wel een achterstand van een kleine zes minuten op Bleijae rt. Bij de vrouwen was Ely Corne lls uit Lokeren de sterkste. De 25 km van Hulst lijkt Wilko de Vos wel te liggen. Zaterdag finishte de atleet van AV'56 op de tweede plaats; vorig jaar kwam De Vos ook op het erepodium terecht. Toen eindigde hij als derde, in een wedstrijd waarin de omstandighe den heel wat slechter waren dan deze keer. Zaterdag was De Vos zo'n drie minuten sneller dan tij dens de vorige editie. „Nu waren de omstandigheden be hoorlijk goed. Alleen in de laatste vijf kilometer was het behoorlijk lastig met de wind tegen. Over mijn gelopen tijd ben ik ook bij zonder tevreden", vertelde De Vos. Meer dan de tweede plek zat er ook niet in voor hem, oordeel de hij zelf Daarvoor was Bart Bleij aert te sterk. „Ik heb hem alleen bij de start gezien. Hij ging er vrij snel vandoor en we hebben hem nooit meer enigszins kunnen be dreigen. Hij was veel te sterk van daag." Overigens zag het er lange tijd niet naar uit dat De Vos tweede zou gaan worden, omdat de Belg Kris- tof Rul meer dan de helft van de wedstrijd de beste runner-up was. Maar halverwege de tweede om loop liet Rul zich terugzakken. Niet omdat hij er doorheen zat of andere ongemakken kende. „Over twee weken loop ik een marathon in Utrecht. Ik wilde me niet over belasten. Daarom heb ik me terug laten zakken. Ik voelde dat de vorm goed was", aldus Rul, die uit eindelijk als vierde eindigde om dat na De Vos zijn landgenoot Guy Houben uit Hasselt hem nog voorbij liep. Beste Zeeuws-Vla ming was Harold Hiel uit Sint-Jan- steen, die vijfde werd. Bij de vrouwen was er aanmerke lijk meer spanning. Daar ging de strijd tussen Monique Allefs uit Hulst en de Belgische Ely Cornells. Lang ging de strijd gelijk op maar uiteindelijk moest Allefs - afgelo pen week nog nationaal crosskam pioene bij de gemeente-ambtena ren - toch buigen voor Cornelis. Met een achterstand van amper vierentwintig seconden eindigde de Hulsterse als tweede. Eric Cap- pon uit Zuidzande won de 12,8 ki lometer bij de mannen en Job de Brouwer uit Hulst deed dat op de 7100 meter. Aniek Aper uit Hulst won die afstand bij de vrouwen. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde mannen boekten op bezoek bij Nuenen een overwin ning met dubbele cijfers: 3-16. De vrouwen speelden erg ongelukkig en verloren met 6-5 van Nayade. Nuenen-De Schelde 3-16: Na de 7-5-overwinning in de thuiswed strijd bleek de uitwedstrijd veel makkelijker. De Schelde kwam snel op een 3-0 voorsprong, liet Nuenen even terug in de wed strijd komen (2-4), maar stond aan het eind van de tweede perio de al met 2-7 voor. Nuenen had niet veel meer in te brengen, ter wijl De Schelde wel goed met de kansen bleef omgaan. In de derde periode liep het uit naar 2-14, waarna in de laatste periode nog drie keer werd gescoord: 3-16. Scores De Schelde: Niek Kampman 4, Sven Schieman en Cees van Houwelin- gen beiden 3, Leon de Blaey en Bas van Houwelingen beiden 2, Edwin de Jong en Ton van Duijn beiden 1. Nayade-De Schelde 6-5: Beide ploegen elkaar geen duimbreed toe. Nayade nam steeds een voor sprong, maar De Schelde toonde veerkracht. Via 2-2 en 4-4 moest de beslissing in de laatste periode vallen. De 6-5 viel een minuut voor tijd. Een verdiend gelijkspel zat er daarna niet meer in. Scores De Schelde: Jessica Koster 3 en Suzanne Tanghe 2. door Lucien Roelandt NIEUWVLIET - Met vier overwinnin gen was Evelien de Kesel zaterdag op de dressuurwedstrijd van PSV West Zeeuws-Vlaanderen in Nieuwvliet de grote uitblinker. De Kesel veroverde een maand ge leden met Voulez-Vous de provin ciale titel in de klasse Zi. De ama zone beweerde toen dat de merrie klaar was voor promotie. Bij haar debuut op het hoogste basisniveau in manege Hippo d'Or stelde de Ferro-dochter haar amazone niet teleur. In de eerste proef stuurde De Kesel de veel souplesse tonen de vos met een totaal van 204 pun ten naar de zege. In de tweede proef liep Voulez-Vouz met 218 punten naar een afgetekende over winning. De combinatie bleef Julie de Baerdemaeker met Scara- mouche zestien punten voor. Kelsey den Exter toonde zich in de eerste proef van de klasse Zi met Veuillot nipt de beste. De amazo ne uit Vogelwaarde stuurde de Rousseau-zoon naar een totaal van 214 punten. Twee puntjes meer dan Diana van der Hoek uit 's Heerenhoek met Zeldenrust Udessa. In de tweede proef eiste Evelien de Kesel met Argentana overtui gend het oranje erelint op. Ze stuurde de prima bewegende Sandro Hit-dochter naar 211 pun-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66