HVV'24 geeft overwinning toch Breskens tankt vertrouwen met ruime overwinning op Domburg Remise voor schaakteam Terneuzen 2 mm Opnieuw nederlaag A-junioren Terneuzen Terneuzen C1 heeft weer een beetje lucht Koploper Middelburg komt in hoofdklasse met de schrik vrij. Axel pas in blessuretijd vanaf de penaltystip naast Biervliet: 2-2. Mevo en Saritas niet op één lijn z 32 Maandag 30 maart 2009 pzc terneuzen - De A-junioren van Terneuzen zagen hun kansen op lijfsbehoud zaterdag nog verder slinken door een nederlaag tegen Halsteren Ai. Op eigen veld werd het na een i-2-ruststand 2-3. Niels de Booy en Can Kiran scoorden. Ook de B-junioren van Terneuzen- se Boys kwamen verder in het nauw. In Breda verloren de Zeeuws-Vlamingen met 8-1 van middenmoter Baronie Bi. terneuzen - De C-junioren van Terneuzen verschaften zich in de onderste regionen van de ranglijst enige lucht door een ruime over winning op Roosendaal Cl. Op ei gen veld werd het na een 1-0-rust- stand 5-2. Richairo Henriquez scoorde voor rust de openingstref fer. Door doelpunten van Hasan Basagnac (2x), laïrus Jandroep en een van de verdedigers van de be zoekers werd het 5-2. terneuzen - Koploper Middelburg kwam met de schrik vrij in de hoofdklasse van de Zeeuws schaak bond. Het won met het kleinst mo gelijke verschil van hekkensluiter Souburg 3. HWP 4 staat vast op de derde plaats na winst op Landau 2. In de onderste regionen deelden Terneuzen 2 en Goes 2 de punten. HWP 4-Landau 2 5-3: Landau 2 zag de bui al hangen en bood in een vroeg stadium remise aan om minimaal een gelijkspel te force ren. In overleg met teamleider Henk de Ridder van HWP sloeg Tom Lammens dat aanbod af oni vervolgens naar winst door te sto men. Dat was Cruciaal voor de uit eindelijke zege van HWP. Borduitslagen: A. Galle-A. Arendse 0,5-0,5, H. de Ridder-P. Moens 0,5-0,5, J. Commers-T. de Putter 1 -0, E. Car- don-B. Audenaert 0,5-0,5, R. Pauwels- R. de Pooter 0,5-0,5, A. den Hamer-B. Vergauwen 1 -0, P. Bekaert-D. van der Wouw 0-1, T. Lammens-B. Baas 1-0. SVWZV-De Zwarte Dame 1 4-4: Een wedstrijd die langdurig alle kanten op kon, maar tenslotte toch in een terecht gelijkspel ein digde. Borduitslagen: S. Provoost-E. Clarisse 1-0, C. Lanckriet-W. Meulblok 1-0, B. de Vogelaere-P van der Borgt 0-1, J. Buysse-W. van Gent 1 -0, J. Damen-C. Heijboer 0,5-0,5, G. de Winter-R. Sor- ber 0,5-0,5, C. van Waes-R. de Hollan der 0-1, M. Brand-B. Koeman 0-1. Terneuzen 2-Goes 2 4-4: Aan de hoogste borden werd zeer voor zichtig geschoven. Het gevolg daar van was dat vanaf het eerste tot en met het vierde bord de duels in re mise eindigden. Borduitslagen: J. Dekker-A. Muskee 0,5-0,5, E. Roose-J. Pauptit 0,5-0,5, J. Dees-M. Ie Clercq 0,5-0,5, C. Freeke-R. de Bock 0,5-0,5, R. Ducarmon-J. van Ru- Ier 0-1, V. Sleuyter-P. Olivier 1-0, F. de Koeijer-A. van Dommelen 1-0, W. Clee- ren-J. Tholenaar 0-1. door Jos van Belzen middelburg - In de vierde klasse A boekten Breskens en Oostburg een overwinning met dezelfde cij fers: 5-1. Breskens was op eigen veld te sterk voor Domburg en Oostburg had geen problemen om Zeeland Sport opzij te zetten. Clinge bleef derde in de stand, dankzij een minimale zege op Pa trijzen (1-0). Biervliet tegen Axel eindigde in 2-2. Breskens-Domburg 5-1: Na de openingstreffer van de bezoekers via Chiel Maranus (0-1), nam Bres kens het initiatief in handen. Met goed voetbal werd de achterstand nog voor rust omgebogen tot een 2-1-voorsprong via Erik de Rechter en Michel Meeusen. Ondanks een rode kaart voor Ned de Looze een kwartier na rust liep de thuisploeg in het laatste halfuur uit naar een ruime 5-1-zege. De Rechter bracht zijn totaal van de middag op drie, Meeusen maakte er ook nog één. Oostburg-Zeeland Sport 5-1: Een sterker Oostburg liep voor rust uit naar 2-0 via treffers van Stefan Ro che en Peter van de Linde. Nadat Samuel Sanderse vrijwel direct na het begin van de tweede helft 2-1 had aangetekend, kwam de span ning terug in de wedstrijd. Langer dan tien minuten duurde dit ech ter niét, omdat Thomas Henry in de 55e minuut voor 3-1 zorgde. Ver volgens liep de thuisploeg via Bas Castelein en Rick Maenhout ver der uit naar een ruime 5-1-zege. Clinge-Patrijzen 1-0: In de eerste helft waren de beste kansen voor de thuisploeg, maar alleen Davy van Puijvelde kwam vanaf de straf schopstip tot scoren: x-o. Ook Tho mas Leegwater kwam alleen voor de doelman niet tot scoren, maar blesseerde zich hierbij zodanig aan zijn hamstring dat hij het veld moest verlaten. Na rust was het Pa trijzen dat sterk aandrong en op zoek ging naar de gelijkmaker. Clinge, dat loerde op een uitval, wist de voorsprong vast te houden en blijft hierdoor in de race voor de tweede plaats op de ranglijst. Biervliet-Axel 2-2: Uit een mooie actie van Tim Bogaart opende Ben Ongenae kort na rust de score na mens de thuisploeg: 1-0. De bezoe kers kwamen langszij via een tref fer van Soufian Doorns (1-1), maar Tim Bogaart bracht Biervliet op nieuw op voorsprong: 2-1. De thuisploeg leek hierdoor op weg om drie belangrijke punten in de strijd om lijfsbehoud te behalen. Léék, want in blessuretijd maakte Ivo Verstraeten vanaf elf meter nog gelijk: 2-2. zierikzee - De competitiewed strijd tussen Mevo en Vosmeer (1-3) uit de vierde klasse B kreeg na afloop een vervelend staartje. Over en weer werden tussen een speler en toeschouwer van Mevo én scheidsrechter Saritas uit Ter neuzen beschuldigingen geuit over het aanvallen, duwen en/of trap pen van of naar elkaar. Na afloop van het duel ontving Mevo-doelman Ruud van der Lin de bij het verlaten van het veld een tweede gele kaart wegens pra ten. Jeroen Volkeri kreeg direct rood omdat hij de scheidsrechter zou hebben belaagd. Een Mevo- toeschouwer en Van der Linde hebben aangifte van mishandeling gedaan bij de politie. Mevo-voorzit- ter Theo van Hekke ontkent stellig dat Volkeri de scheidsrechter heeft aangeraakt. De versie van Saritas staat haaks op die van Mevo: „Ik heb niemand geschopt of geduwd. Absoluut niet. Ik werd aangevallen door de aanvoerder." HVV'24-verdediger Niels Breijaert (rechts) wordt gepasseerd door Alberto Conde Morgado van Zeelandia Middelburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62