Sport die geen derby is Terneuzen profiteert niet van misstap Vlissingen Slap Zaamslag moet op eigen veld een zure nederlaag slikken: 0-2. Cadzand is kansloos in 's-Heer Arendskerke Van Ommen bezorgt GPC belangrijke zege Tweede nederlaag op rij voor Vlissingen Hoek 2 herstelt zich van eerste nederlaag Tweede-periodetitel gaat naar Serooskerke FM Sranang plaatst zich voor nacompetitie Tegen EBOH komt ploeg Ardian Lekaj niet verder dan gelijkspel. pzc Maandag 30 maart 2009 I 31 door Barry van der Hooft zaamslag - Veegde hij met zijn shirt een snotneus weg of kuste hij nou daadwerkelijk het em bleem op zijn shirt? Het bleek toch echt om het laatste te gaan, bekende Ali Eryürük na afloop. Terwijl de laatste seconden wegtik ten provoceerde de middenvelder van Terneuzense Boys nog even al les en iedereen van Zaamslag, met een tafereel dat je normaliter al leen op tv voorbij ziet komen in derby's in Milaan of Madrid. Het was een verrassende actie, die tegelijkertijd enigszins ongepast en overbodig was. Eryürük strooide nog wat zout in de groen-witte wonden, aan het eind van een wedstrijd die in 0-2 eindigde en het predicaat derby nauwelijks ver diende. De vraag of het duel een verdiende winnaar had gekregen, was na afloop overbodig. Terneu zense Boys was de betere formatie, had met een beetje meer geluk een keer of vier kunnen scoren en was eigenlijk verbaasd over de ge ringe tegenstand. „Ik vond Zaamslag heel erg mat spelen", zei Ali Eryürüks broer Me- vlud. „Nu snap ik ook waarom ze Karakteristiek laatst van GPC verloren." Eerder dit seizoen won Zaamslag in Ter- neuzen nog met dezelfde cijfers (0-2). Mevlud Eryürük: „Toen vond ik ze superieur, nu viel het me zwaar tegen. Met hun speelwij ze hebben ze vaak een mannetje over op het middenveld. Vandaag leek het vaak of wij die hadden." Het verweer van Zaamslag was van een bedenkelijk niveau, ter wijl het zich bij een overwinning bijna veilig had gespeeld. „Dat is dus juist het probleem", wist een geïrriteerde Mario de Fouw. „Dan gaat het lekker, zijn we bijna veilig en denken we meteen dat we veel beter zijn dan Terneuzense Boys. Iedereen heeft: kunnen zien dat dat niet zo is. We stonden op tien meter te dekken! Dat is triest en zwaar teleurstellend." De frustratie van De Fouw was be grijpelijk, want hij haat het om te verliezen van de club waar hij op groeide. Toch zat een overwinning er zaterdag geen moment in voor de ploeg van Rinus Zegers. Zaam slag startte onrustig en keek bin nen tien minuten al tegen een ach terstand aan. Omer Malagic ver keek zich op een hoge voorzet van links, Djamel Buyse legde de bal met een prachtige aanname in één keer klaar voor zichzelf en werkte bekeken af (0-1). Die treffer schudde de thuisploeg Zaamslag-Terneuzense Boys 0-2 (0-1). 9. Djamel Buyse 0-1, 90. Abuba- kar Kourouman 0-2. Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Mario de Fouw, Joris Rademakers, Tom Nieuwelink (allen Zaamslag), Kees Duiteme- ijer en Mevlud Eryürük (beiden Terneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 600. Zaamslag: Bart Corstanje; Tommy Tissink, Arjan Hamelink (14. Nick Klaas- sen), Omer Malagic (80. Tom Nieuwelink), Coen Goossen; Joris Radema kers (70. Marvin van der Staal), Alfaro Pentury, Mario de Fouw, Ugur Kah- veci; Jordy Bakker en Peter Dieleman. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Robert Rijnberg (85. Jules Bazelier), Tim Faassen, Kees Duitemeijer, Peter Doens; Abubakar Kourouman, Randy van Overmeeren, David de Haan (46. Mevlud Eryürük), Ali Eryürük, Ruud Hoo- gesteger; Djamel Buyse (61. Evert-Jan van Opdorp). niet wakker, want Ruud Hoogeste- ger liet nog geen minuut later op aangeven van Buyse de 0-2 liggen. Een adequate reactie van Zaam slag bleef vervolgens achterwege. Het wist niet één uitgespeelde kans te creëren en kwam niet ver der dan een gevaarlijke voorzet van de verder onzichtbare Ugur Kahveci en een vrije trap van Jor dy Bakker. De weer fitte veertiger Ronald Gort tikte de bal over de lat. „Het liep voor geen meter, het was allemaal veel te gehaast", analyseer de Joris Rademakers. „We konden ook niet omgaan met die snelle te- gengoal. Ballen sprongen van de voet, het leek nergens op." De aan voerder van Zaamslag leek zelf na een uur al naar adem te happen. „Ik weet niet wat het was, ik had een klotedag." Randy van Over meeren had na afloop een heel an der gevoel. De jonge middenvelder^ van Terneuzense Boys speelde vlak voor de defensie een sterke wedstrijd. „De organisatie stond goed. En ja, dit was typisch zo'n wedstrijd voor mij." Van Overmee ren fungeerde als breekijzer, trok in de duels nooit zijn voet terug en ging voorop in de strijd. Mede daardoor domineerden de bezoe kers na rust het middenveld. Invaller Mevlud Eryürük raakte met een afstandsschot de lat en Abubakar Kourouman kwam net tekort voor de 0-2, na miscommu nicatie tussen Malagic en doelman Bart Corstanje. Nadat ook de Afri kaan na een mooie combinatie met Evert-Jan van Opdorp de lat had geraakt, besliste hij het duel in de slotminuut. Nick Klaassen ging onder de bal door en gaf Kourou man een vrije doorgang. Met een beheerste lob verschalkte hij Cor stanje (0-2). Terneuzense Boys wint voor het eerst dit seizoen een derby in de eerste klasse. De ploeg van Leen- dert Geelhoed is de meerdere van een mat Zaamslag: 0-2. 's-heer arendskerke - Cadzand leed zaterdag een ruime nederlaag in en tegen 's-Heer Arendskerke: 4-0. De thuisploeg komt dit sei zoen moeizaam tot scoren, maar was tegen de Zeeuws-Vlamingen ongekend productief Egbert Blok nam voor rust de eerste twee tref fers voor zijn rekening. Lennard Westerweele tekende voor de 3-0 en Avner van der Westen maakte de vierde treffer. Namens Cadzand raakte Angelo Martlé bij een 1-0-achterstand de lat. vlissingen - GPC Vlissingen zete zaterdagmiddag een goede stap richting lijfsbehoud. De zaterdag eersteklasser versloeg op eigen veld Wilhelmina'26 met 1-0, dank zij een treffer van Jeroen van Om men. De middenvelder scoorde halverwege de eerste helft. De thuisploeg verzuimde daarna ver der afstand te nemen. „Direct de graderen kunnen we normaal ge sproken niet meer, maar het blijft tot en met het einde spannend", zei trainer André Maas. vlijmen - Na de nederlaag van vori ge week tegen EBOH (2-3) ging Vlissingen gisteren opnieuw on deruit. Het laaggeklasseerde Vlij- mense Boys won met 3-2. Vlissingen begon slap, kwam met 1-0 achter, maar maakte via Rud- ley St. Jago gelijk. Randy de Dreu zorgde na rust na een afgeslagen corner voor de 1-2. De thuisploeg toonde echter veerkracht, kwam op gelijke hoogte en profiteerde in de slotfase van een fout van Vlis- singen-doelman Jacco Nelen: 3-2. hendrik-ido-ambacht - De reser ves van hoofdklasser Hoek herstel den zich van de 1-0-nederlaag van twee weken terug tegen Nivo Sparta met een knappe zege in de uitwedstrijd tegen ASWH 2. In Hendrik-Ido-Ambacht hadden de Zeeuws-Vlamingen aan één doel punt genoeg voor de vijftiende ze ge in achttien duels. Marco Doens scoorde al na amper een kwartier spelen de zo belangrijke treffer. In de tweede helft stond Hoek 2 wel lange tijd onder druk. middelburg - Serooskerke pakte verrassend de tweede-periodetitel, in de tweede klasse van het zater dagvoetbal. De ploeg won op ei gen veld van koploper Dinteloord (1-0) en profiteerde daarmee opti maal van de uitglijder van Bruse Boys bij hekkensluiter Seolto: 4-1. Arnemuiden verzuimde in het thuisduel met VVC'68 in te lopen op Dinteloord. De ploeg van trai ner Henk Ottens verloor met 2-3. Het duel tussen Oostkapelle en Nieuwdorp eindigde in 4-1. eindhoven - Na de 6-4-nederlaag van vorige week tegen Oud Veld hoven moesten de zaalvoetballers van FM Sranang ook in hun laat ste.competitieduel met een neder laag genoegen nemen. In Eindho ven bleek koploper Brabantia met 5-2 te sterk. Veel pijn deed dat Sra nang niet, omdat ook Malabata ver loor en een plaats in de nacompeti tie zo definitief veilig werd gesteld. Na een 3-0-ruststand scoorden Ugur Kahveci en Virgil de Meza in de tweede helft tegen: 5-2. Hoek-aanvaller Ferry Alfons (nummer 9) zit stevig in de tang bij een verdediger van Zwaluwen'30. foto Peter Nicolai door Jack Begijn dordrecht - Terneuzen kon giste ren niet profiteren van de misstap van koploper Vlissingen. De Zeeuws-Vlaamse nummer twee van de ranglijst kwam tegen EBOH, dat evenveel punten heeft, niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Vlissingen ging op bezoek bij Vlij- mense Boys met 3-2 onderuit. De achterstand van Terneuzen op Vlissingen bedraagt nu zes pun ten. „Maar wij moeten niet kijken naar wat de concurrentie doet", zei een teleurgestelde Terneuzen- trainer Ardian Lekaj na afloop. „Wij moeten zelf winnen. Gezien het wedstrijdbeeld hebben we van daag twee punten laten liggen." IFC profiteerde wel van de mis stap van de Vlissingers en stak Ter neuzen op de ranglijst voorbij. IFC heeft nu een punt meer. Terneuzen kende een slechte start tegen EBOH. In de eerste helft moest het zijn meerdere erkennen in de Dordtenaren. De thuisploeg kreeg twee opgelegde kansen, maar faalde jammerlijk. De bezoe kers grossierden in verkeerde pas ses en er was veel onrust aan de bal. Na een half uur kreeg Dennis de Kraker van dichtbij een bal hard op de borstkas. Omdat hij bloed spuugde, besloot men met hem naar het ziekenhuis te gaan. Daar werd niets ernstigs geconsta teerd. Met pijnstillers op zak mocht De Kraker zich terug bij de groep voegen. Na rust was het eenrichtingsver keer en zette Terneuzen de tegen stander vast op eigen helft. Jona than Constancia bracht zijn ploeg na een uur spelen op een terechte voorsprong. Veel plezier beleefden de Terneuzenaren hier niet aan, want uit een scherp uitgevoerde counter maakte Badar Anraoui ge lijk. De bezoekers gingen op zoek naar een nieuwe voorsprong, com bineerden goed en creëerden tal van mogelijkheden. Wat tegen Oosterhout (10-0) met het groot ste gemak lukte, bleef tegen EBOH uit: doelpunten maken. Maik de Wolf, Jonathan Constancia, Sinan Coban en Remco van Leeuwen wa ren niet trefzeker. EBOH-Terneuzen 1-1 (0-0). 61. Jona than Constancia 0-1, 76. Badar Anraoui 1-1. Scheidsrechter: A. de Vaan (Vlij men). Gele kaart: Stephen Emelina (EBOH) en Niels Burm (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61