Terneuzense Boys wint derby Ragut tegen Zwaluwen'30 eindigt in 1-1 Thomas SABINA Regelmatige zege AZW op ZSC'62 Hoek heeft slechte dag en verspeelt zijn laatste kans op de titel. 30 Maandag 30 maart 2009 PZC Z door Klaas Verspoor AXEL - AZW boekte in de derde klasse A de vierde zege op rij. Na de eerdere 7-2-overwinning in Scharendijke won de ploeg uit Axel nu op eigen veld met 4-0 van ZSC'62. Op de ranglijst blijft AZW de derde plaats bezetten. De achterstand op koploper Veere, dat zelf wegens afgelasting bij Heinkenszand niet in actie kwam, bedraagt vijf punten. Ook heeft Veere nog een duel minder ge speeld. Dauwendaele staat op vier punten van AZW, dat als koplo per in de derde periode de kansen op deelname aan de nacompetitie nog volledig in eigen hand heeft. AZW-ZSC'62 4-0: Een stug verde digend ZSC'62 kreeg tegen AZW geen enkele scoringskans. Mustafa Yilmaz opende, nadat een voorzet van Corné Langendoen door Ludo- vico Cantorra werd teruggelegd, na ruim een kwartier spelen de score voor de thuisploeg. AZW had met vlagen moeite met de hechte defensie van ZSC'62 en kwam pas kort voor rust op 2-0, uit een vrije trap van Michiel Stan- daert. Tussendoor waren wel twee AZW-treffers, al dan niet terecht, wegens buitenspel afgekeurd. In de 73e minuut zorgde Yilmaz voor de 3-0 en twee minuten later be paalde Langendoen op aangeven van Kana Bernardo da Rosa de eindstand op 4-0. Daarna beland de een vrije trap van Michel Peters nog op de paal en mikte Gert-]an Kolijn een kopbal op de kruising. SKNWK-Colijnsplaatse Boys 4-0 (1-0). Wesley Goud 1-0, Christian van Vossen 2-0, Wesley Goud 3-0, Leen- dert van Heukelom 4-0. Rillandia-Dauwendaele 0-4 (0-1). Peter van Gorsel 0-1, Gert-Jan van Lei den 0-2, Peter van Gorsel 0-3, Ezra de Korte 0-4. De Meeuwen-Kapelle 2-0 (1-0). Tim- me Kwast 1 -0, Thomas Brouwer 2-0. door Frits Bakker HOEK - Wie van de treurige partij tussen Hoek en Zwaluwen'30 nog niet verkleumd was geraakt door de kou, kon zaterdag maar tot één conclusie komen. Thomas Ragut tegen Zwaluwen'30 was in 1-1 geëindigd. Het was de rake type ring van één van de bijna vijfhon derd toeschouwers in Hoek en veel anders was het niet. Want als de spelbepalende spelers van de club een slechte dag heb ben, moet het van de harde wer kers komen. En dan wordt er weer al snel gesproken over het com plex dat de Zeeuwse hoofdklasser dit jaar achtervolgt: thuis speelt de ploeg veel minder goed dan uit. Stijn Mahieu, die wel weer scoor de tegen Zwaluwen, speelde zater dag zijn slechtste wedstrijd van het jaar en het hele elftal deelde in de miserie. Behalve de zwoeger Ra gut dan. Die stroopte de mouwen nog maar eens op en dwong af en toe zelfs een klein applausje af bij zijn trainer. Het hielp zijn ploeg niet verder dan de magere 1-1, zo dat de laatste hoop op de titel nu ook gelijk vervlogen is. Voor de wedstrijd heerste er nog enig optimisme in de hoogste ran gen van de club. Benny Lange- raert, de waarnemend voorzitter, rekende voor: „Als IJsselmeervo- gels vandaag punten verspeelt... En als wij ze volgende week kun nen verslaan..." Maar de werkelijk heid was diezelfde middag dat de koploper had gewonnen en weer twee punten is uitgelopen op Hoek. De blik van Gaby Demanet zei za terdag alles over wat zijn elftal op het veld liet zien. De trainer, die zijn kolossale spits Nguekam tot in- Karakteristiek valler heeft gedegradeerd, spoorde zijn spelers voortdurend aan tot meer actie en inspiratie. Het wa ren vergeefse pogingen. Het dolen de elftal was tot het einde toe de weg kwijt. De opbouw van achteruit was ge brekkig, de combinaties doorzich tig, de passes werden dikwijls in het wilde weg getrapt en er was schrikbarend veel balverlies. „Dan zie je maar weer hoe belang rijk Gideon Imagbudu is voor ons", maakte Demanet duidelijk. „Zijn mentale kracht, zijn fysiek, de gave om naar goede oplossin gen te zoeken, dat missen we al een paar weken. Dan zou er een andere speler op moeten staan, maar helaas gebeurt dat niet. De cijfers spreken voor zich. Sinds Imagbudu geblesseerd is, hebben we zes punten verspeeld. Het ont breekt ons nu aan organisatie van uit het middenveld." Dat wordt straks, vreest de trainer, het verschil tussen de tweede 'Sinds Gideon Imagbudu geblesseerd is, hebben we zes punten verspeeld' plaats op de ranglijst en de vierde. „Misschien hadden we zelfs mee kunnen blijven doen om de titel, want we waren bezig aan een heel goeie periode." Daar was tegen Zwaluwen even wel niets meer van te zien. Josi- mar Pattinama kreeg voor rust één van de twee kansen, nadat Ferry Alfons zich tussen twee spelers had vrijgespeeld. En Stijn Mahieu scoorde vijf minuten voor de rust uit een hoekschop van Pattinama met een kopbal via de paal (1-0). De kleine voorsprong werd weer snel weggegeven, omdat Hoek zich totaal verkeek op een invaller bij de Noord-Hollandse ploeg. Ser gio Parris bleek een pijlsnelle aan valler, die Giovanni Siereveld in de twaalfde minuut na rust het nakij ken gaf en onder de traag reageren de Robbie de Moor de gelijkmaker binnenschoof (1-1). Twee minuten later scoorde de invaller bijna weer, maar reageerde de doelman wel attent. Hoek zakte daarna nog verder weg. Björn Langeveld, de verdedi ger op hef middenveld, was met een schot en een kopbal de gevaar lijkste aanvaller. Stijn Mahieu liet zo veel ballen van zijn voeten springen, dat een toeschouwer hem vanaf de tribu ne toeriep: „Hoe kun je nou ook voetballen op balletschoenen." Het toonde wel heel weinig res pect voor de spelbepaler die Hoek dit jaar met zijn goals en techni sche klasse zo dikwijls op sleep- touwTieeft genomen. De Belg, metgoals topscorer van Hoek, wordt niet voor niets be geerd door clubs in zijn land. Ben ny Langeraert benadrukte dat ook na afloop: „Stijn is voor ons zo be langrijk, dat we er alles aan zullen doen om hem te behouden voor Hoek." Hoek-Zwaluwen'30 1-1 (1-0). 40. Stijn Mahieu 1-0, 57. Sergio Parris 1-1. Scheidsrechter: R. de Meijer (Heemstede). Gele kaart: Ferdy Kaleveld (Zwaluwen). Aantal toeschouwers: 490. Hoek: Robbie de Moor; Tim Mechelinck, Geert Bosschaart, Giovanni Sie reveld, Michael Koné; Thomas Ragut, Björn Langeveld, Stijn Mahieu, Alan Grozdanic (67. Regilio Pinas); Ferry Alfons (70. Arnold Nguekam) en Josi- mar Pattinama. Ronald Gort van Terneuzense Boys grijpt in bij een aanval van Zaamslag. Randy van Overmeeren (links) houdt Mario de Fouw op afstand, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60