Zeeland voor een opkrabbelende binnenstad Dienstenboulevard en fraai verlichte torens De goedkoopste autoverzekering BenZckcr van Nederland? 'Sommige ambtenaren lopen zich het vuur uit de sloffen voor de Het Informatiecentrum Binnenstad Terneuzen in de Nieuwstraat binnenstad. Alleen de politiek is nog niet overtuigd van de potenties' vertelt de bezoekers van de stad hoe leuk het hier toeven is. 'Mensen moeten beseffen dat de binnenstad weer een klein, gezellig dorp is, vol activiteiten' PZC Maandag 30 maart 2009 1 5 De binnenstadbewoners spreken zelfvan 'de put'. Ze wonen in het lage gedeelte van het stadscentrum. De wijkraad doet verwoede pogingen ze eruit te halen. door Wout Bareman Ooit was de binnenstad van Terneuzen - en dan vooral het woon gedeelte tussen de Nieuwstraat en de Grenulaan - een bruisend dorp. Mensen zaten op straat boontjes te doppen en aardappelen te schillen, terwijl ze met de buren keuvelden. Er wer den straatfeesten gehouden en in de cafés werd gedanst op orgelmu ziek. Zelfs toen in de jaren zeven tig de prostitutie de kop opstak, was het nog hartstikke gezellig. Pas op het moment dat de drugs- scene bezit nam van 'de put' werd alles anders. De verpaupering sloeg toe en kon maar moeilijk een halt toe worden geroepen. Maar toen halverwege de jaren ne gentig de drugsverkoop via de twee coffeeshops werd geregu leerd, keerde de rust terug. Voorzit ter Hans Vlottes van de Wijkraad Binnenstad Terneuzen: „En mo menteel is het ljelemaal rustig. Dit is dus hét moment om als bewo ners, samen met de ondernemers, de schouders eronder te zetten en 'de put' - nou ja, zeg bij wijze Van spreken maar - te dempen." Secretaris Erwin de Bruijn: „Al is het op verschillen de plaatsen moei lijk uit die put te komen. Kijk maar eens bij het tankstation aan de rondweg. Als Dow uitgaat, kom je daar de weg niet op. Trouwens, ook mensen met rollators hebben hier en daar veel moeite de hellin gen van bijvoorbeeld de korte Kerkstraat en de Dijkstraat te 'ne men'." Maar dat zijn kleinigheden. De wijkraad maakt zich vooral sterk voor een beter imago. „Men sen moeten beseffen dat de bin nenstad weer een klein, gezellig dorp is. Vol activiteiten. Waar het goed wonen is, vooral ook. Ambte naren als Samantha Strooband doen hun stinkende best. Alleen 'de politiek' is kennelijk nog niet overtuigd van de potenties", zegt Vlottes. Eerlijk gezegd vindt de wijkraad promotie van de binnen stad een taak van de gemeente. „Ze moeten zorgen voor goede, leefbare wijken en kernen en daar naast als regiostad structureel in- vesteren in de binnenstad." Uit bouwen van wat er (sluimerend) al is. Een mooi gebied om te wan delen, om 'dingen' te ontdekken, in een leuk restaurantje een hapje te eten en vervolgens terug naar huis te gaan, in één van de nieuwe woningen in de Korte Kerkstraat of het Pastersbos bijvoorbeeld. Vlottes en De Bruijn geven toe dat ze een beetje WV-tje' spelen. Dat doet de wijkraad sinds novem ber vooral via het Informatiecen trum Binnenstad, in een pandje in de Nieuwstraat. Het wordt (met behoud van uitkering) onder ande ren bemenst door Annette en an dere vrijwilligers, die 'mensen van buiten', wegwijs willen maken in het Terneuzense stadscentrum en vooral de 'leuke dingen' onder de aandacht willen brengen. Vlottes en De Bruijn zijn best tevreden over de eerste maanden. Maar het centrum moet wel verder worden uitgebouwd en het moet natuur lijk dagelijks geo pend zijn. Annet te en haar colle ga's verdiepen zich momenteel in alles wat de binnenstad te bieden heeft. En ook in de plannen. Erwin de Bruijn: „Die zijn er voldoende. Denk aan de Veerhaven, de Kop van de Noordstraat en de Nieuw straat. Alleen is het wachten op de verwezenlijking." Op de herinrich ting van Nieuwstraat-zuid bijvoor beeld. Detail: het Informatiecen trum zal daarvoor straks moeten wijken. Het moet plaatsmaken voor een dienstenboulevard. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De bouw van nieuwe woningen en appartementen in de Korte Kerkstraat, een stukje Nieu- wediepstraat en in het voormalige klooster in het Pastersbos is in vol le gang. Andere woonprojecten zijn inmiddels voltooid en er lig gen plannen voor de invulling van de Kop van de Noordstraat en voor Nieuwstraat-zuid. Wethouder Frank van Hulle (pro jecten) is niet ontevreden over de vorderingen die worden gemaakt bij de reconstructie van een deel van het stadscentrum van Terneu zen. „We zijn momenteel samen met woonstichting Clavis de plan nen voor Nieuwstraat-zuid, in com binatie met een stukje Dijkstraat, aan het doorrekenen. Een deel van de westkant van de Nieuwstraat moet worden gesloopt om ruimte te creëren voor een dienstenboule vard en appartementen." Het vorige week uitgelekte plan voor de bouw van een Theaterho tel annex appartementencomplex op de kop van de Nieuwstraat om armt Van Hulle voorshands niet. „Dat past niet in de ideeën die wij hebben over de invulling van de Veerhaven, waar ook een hotel- en appartementencomplex is geprojec teerd." Wat de andere plannen voor de binnenstad betreft: dat voor de kop van de Noordstraat wordt over enkele weken gepresen teerd en ook aan de verfraaiing van de Markt wordt gewerkt. Van Hulle: „We gaan in ieder geval op korte termijn de torens rond de Markt verlichten. En verder moe ten we met de ondernemers over leggen over de aankleding." Hans Vlottes (rechts) bekijkt met Erwin de Bruijn (links) en medewerkster Annette de locatie van het Theaterhotel. foto Peter Nicolai johan verkruysse en Hetty Roei Scouting meer dan knopen leggen Zeeuws-Vlaams kaartkampioen 0 00 AXEL - Johan Verkruysse uit Bier vliet en Hetty Roel uit Sluiskil zijn kaartkampioen van Zeeuws-Vlaan- deren geworden in de spelsoorten bieden en jokeren. Aan de titel strijd in De Halle in Axel namen 117 Zeeuws-Vlamingen deel. Wethouder Co van Schaik van Ter neuzen overhandigde de kampioe nen een wisselbeker en een me daille van de gemeente. Ook num mer twee van het bieden, Menno Verlinde uit Axel, ontving een me daille. Hij eindigde met evenveel punten als de kampioen, alleen met een lager gemiddelde. Derde bij de bieders werd Ad de Meijer uit Sas van Gent. Janny de Blaay (Terneuzen) en Ben Dankaert (Axel) pakten de tweede en derde plaats in de spel- soort jokeren. TERNEUZEN - Spelelementen, infor matiekranten, kampvuurtjes, de monstraties koken en vlotvaren. De scoutinggroepen in Zeeuws- Vlaanderen traden gisteren tijdens de Nationale Scoutingdag op alle mogelijke manieren naar buiten. Dat deden ze op de Markt in Ter neuzen, bij de Hulster basiliek en het op het scoutingterrein aan de Boslaan in Axel, maar ook op tal van andere locaties. In Hulst werden ballonnen opgela ten en tal van spelletjes gespeeld. Op het Terneuzense marktplein aten leden van EOS/St. Hubertus gezamenlijk pannenkoeken, liepen speurtochten door de stad en kookten soep. „Het is gewoon noodzakelijk om onszelf te laten zien en een prima manier om le den te werven", aldus John Louw- rens van St. Hubertus. In Axel hielden de scouts van de Vier Ambachten een rommel markt, er werden broodjes ver kocht en zelfgemaakte films ge toond. Ook maakten ze vaartocht jes op het water langs de Boslaan. Leidster Tineke Klomp: „Scouting is meer dan knopen leggen. We le ren ze verantwoord met de natuur omgaan, samen te werken, zelf te koken of creatief bezig te zijn. En de kinderen genieten er zichtbaar van, daar gaat het ons om." BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57