Werken aan beter imago Overleg op topniveau over zeesluis Terneuzen 'Dit is dus het moment om als bewoners en ondernemerssamen met de gemeente, de schouders eronder te zetten en het beeld te verbeteren' Vlaams premier Peeters en staatssecretaris Huizinga snel aan tafel. Eerste 'fruitsapschip' voor nieuwe terminal ZSC-leerlingen halen ruim 2500 euro op Vlaemsche Erfgoed op jacht naar vrijwilligers Terneuzense band in finale RegioRuis Brede school viert vijfjarig bestaan Golden Coffee wint Schouwse popronde Verstopt Wapen van Karei V onthuld 1 4 I Maandag 30 maart 2009 PZC door Wout Bareman TERNEUZEN - Vlaams premier Kris Peeters praat binnenkort met staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer en Waterstaat over de bouw van een nieuwe zeesluis in Terneuzen. Er heeft, volgens een woordvoester van het ministerie, al telefonisch overleg plaatsgevon den. Ook op ambtelijk niveau worden momenteel flinke vorderingen ge maakt. Premier Peeters beloofde half januari tijdens de nieuwjaars receptie van het Gents Havenbe drijf dat hij nog vóór de verkiezin gen van begin juni de knoop wil doorhakken. Hij beloofde ook dat de bouw in 2015 moet beginnen. De nieuwe sluis zou dan in 2018 klaar moeten zijn. De kostprijs van de sluis: plusminus één mil jard euro, waarvan tachtig procent voor rekening van Vlaanderen lijkt te komen en de rest door Neder land moet worden opgehoest. Gent moet overigens, net als de ha vens van Antwerpen en Zeebrug- ge (die ook sluisplannen hebben), zelf meebetalen aan de nieuwe sluis. Dat heeft de Vlaamse rege ring besloteft. In een pas opgerich te BV is door 'Brussel 120 miljoen gestort als aanzet voor de drie pro jecten. Maar de rest van de beno digde twee miljard euro moet, in het kader van nieuw beleid, wor den opgehoest door de havens zelf en de particuliere sector. Daarvoor wordt onder meer gedacht aan de Europese Investeringsbank CENT - Zaterdag meerde het eerste zeeschip met fruitsap af aan de nieuwe terminal van de firma Louis Dreyfus in de haven van Gent. Voortaan wordt iedere zes weken een lading verwacht. De ter minal vergde een investering van 17 miljoen euro en biedt werk aan 25 mensen. Dreyfus voert op jaar basis 200.000 ton geconcentreerd fruitsap voor de Europese markt aan uit Brazilië en Florida. TERNEUZEN - Leerlingen van het Zeldenrust-Steelantcollege in Ter neuzen hebben met hun goede doelenactie vrijdag ruim 2500 euro opgehaald. Het geld wordt geschon ken aan de familie Hammer die het zal besteden aan hun project Si- busiso in Tanzania, dat taboes rond handicaps probeert te door breken. Er worden therapeutische middelen voor gekocht en kinde ren worden begeleid in de keuken. CROEDE - Het bestuur van Het Vlaemsche Erfgoed in het Slijk- straatje in Groede grijpt het mu- seumweekeinde van zaterdag 4 en zondag 5 april aan om zowel vrij willigers als donateurs te werven. Die kunnen zich beide dagen aan melden in zowel het openluchtmu seum als in de Lutherse Kerk, iets verderop. Er wordt gezocht naar mensen die structureel of project matig willen meewerken. BRUINISSE - De band Golden Cof fee uit Terneuzen heeft zich ge plaatst voor de finale van de Schouwense popcompetitie Re gioRuis. De mix van punkrock en britpop van de Zeeuws-Vlamin gen viel in de smaak bij de jury. De vierde voorronde van RegioR uis werd vrijdagavond in soos De Pul in Bruinisse gehouden. De fi nale is op 16 mei in poppodium Brogum in Zierikzee. KOEWACHT - De brede school Koe wacht vierde zaterdag het eerste lustrum. De participanten, basis school de Vlaswiek, de kinderop vang, bibliotheek, het consultatie bureau en de jeugdontspanning zetten hun deuren open. De hero pening van het vernieuwde school plein werd gevierd mét een ballon nenwedstrijd voor de kinderen. Clown Wally zorgde voor ver maak en er was streetdance. BRUINISSE - De band Golden Cof fee uit Terneuzen heeft zich ge plaatst voor de finale van de Schouwen-Duivelandse popcom petitie RegioRuis. Hun mix van punkrock en britpop viel in de smaak bij de jury, die onder de in druk was van de arrangementen en interactie met het publiek. De voorronde werd vrijdagavond in De Pul in Bruinisse gehouden. De finale is op 16 mei in Zierikzee. ÉUt/VlE Met een kleuter van vier en een peuter van twee in huis, is het toi let regelmatig bezet. Vooral de jongste weet wel raad met toilet doekjes, papiertjes en ander spul dat iedere keer weer prima wegge spoeld leek te worden. Tot de af voer van het toilet het niet meer aankon. Na ontstopping bleek ook het badwater 's avonds niet lekker Tip? redactie@pzc.nl weg te lopen. Papa zou het repare-- ren. Terwijl hij op zijn knieën in het bad zat te sleutelen aan het af- voerputje, vroeg de oudste wat hij daar deed. Papa antwoordde: „Het bad is verstopt schat." Met een die pe frons ging het meisje naar haar moeder. „Mama, papa is in de war, hij zegt dat het bad verstopt is, maar.... het staat er gewoon nog SAS VAN CENT - Wethouder Frank van Hulle heeft zaterdagmiddag in het voorportaal van het voormalige stadhuis van Sas van Gent een in natuur steen gekapt wapen van Karei V onthuld. De Heemkundige Vereniging her denkt daarmee het feit dat de keizer in 1547 het plan voor een kanaal naar Gent én een sluis bij Sas van Gent goedkeurde. foto Wim Kooyman "•tlEVV Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Het Informatiecentrum Binnenstad Terneuzen is gevestigd in een oud horecapand in de Nieuwstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56