Ontbreken kopman Van Velthoven kan jeugdteam Scaldina niet deren Veerle Kleppe slaat HSD alsnog naar 2-2 Volgend seizoen moeten de kleine foutjes eruit Biljarters 3BSD zakken na pauze in Zierikzees mannenteam is in gedachten bij teamgenoot Lammerts. Delta Sport sluit af met zege, die de ploeg op derde plaats brengt. Mannenteam Scaldina laat-veer tegen nummer laatst Yerseke 2 (4-6). Schouwse driebanders spelen voor zevende keer met 4-4 gelijk. Delta Sport 2 leeft nog na overwinning s PZC Maandag 30 maart 2009 3 7 De hockeyers van HSD (rode shirts) bleven uiteindelijk in evenwicht met Ra- pide 3. In Zierikzee werd het 2-2. foto Ronald den Dekker door Peter Snelders ZIERIKZEE - Een veerkrachtig vrou wenteam van hockeyvereniging HSD werkte gisteren op eigen veld in de tweede helft een 2-0-achter- stand weg tegen Zevenbergen en fi nishte op gelijke hoogte. De man nen van de club uit Zierikzee speel den eveneens met 2-2 gelijk, tegen Rapide 3. VROUWEN HSD-Zevenbergen 2-2: HSD moest alles in het werk stellen om een volwaardig team op de been te brengen. Met aanvulling uit de meisjes B en met een uitblinkende keepster Babette Steenbergen (meisjes C) bood het Zevenbergen goed partij. De bezoeksters waren wel sterker en drukten dat in de eerste helft uit in twee treffers. Binnen tien minuten na de doel- wisseling was de stand gelijk. Op aangeven van Anneroos van de Zande scoorde Veerle Kleppe twee door Wim Kakebeeke DEURNE - Overleven en dan groeien. Dat was de doelstelling aan het begin van het seizoen. „Halverwege de rit werd er zelfs ge opperd dat we wel eens op de eer ste plek zouden kunnen eindigen, maar dat is nooit ons doel ge weest" kijkt regisseur Bob van Lint gisteren terug. De centrumverdediger van Meco/ Delta Sport kon zich na de winst bij De Sprint (18-19) makkelijk ver zoenen met de behaalde derde plek. Ook al liet Delta Spoty zo links en rechts nogal wat punten liggen. Er was meer te halen. „Qua doelstelling moet je niet zo kij ken", vond Van Lint. „Ik zie dit sei zoen meer als een kennismaking keer. Daarna stond de thuisploeg onder druk, maar hield op basis van inzet de gelijke score vast. MANNEN HSD-Rapide 3 2-2: Er heerste een gelaten stemming bij HSD. De meeste spelers waren in gedachten bij teamgenoot Stephan Lam merts, die na een ongeval afgelo pen donderdag met zijn auto nog steeds op de intensive care afde ling ligt van het ziekenhuis in Goes. De thuisploeg kwam in dit even wichtige duel op voorsprong via een strafcorner van Niels Ritzen. Na de doelwisseling boog Rapide de achterstand om in een voor sprong van 2-1 door treffers van Rob d'Hondt en Koen Totté. Vier minuten voor het einde scoorde Thijs van der Torren uit een straf corner de verdiende gelijkmaker. De hockeyteams van HSD uit Zie- rikzee spelen beide met 2-2 ge lijk. Het vrouwenteam tegen Ze venbergen, het mannenteam te gen Rapide 3 uit Hulst. met de nieuwe trainers: Rob de Vos en Jaco Vleeshouwer. Het fun dament ligt er nu. Volgend sei zoen moeten we meer aan fine tu ning doen. De kleine foutjes eruit halen." Met de derde plaats is het handbal in Zierikzee weer op de kaart ge zet. Een hele omslag met een sei zoen terug. Toen was het sprokke len om uiteindelijk op de achtste positie te eindigen. In Deurne oog de Delta Sport ontspannen. Aan beide kanten was de druk van de ketel. In eigen huis kregen de Bra banders een punt cadeau (in janua ri werd het 28-28), maar dat speel de nu geen rol meer. De scherpte liet zich al meteen in de eerste minuten gelden. Veel kansen hadden de blauwhemden niet nodig. Via 1-5 snelde de blau we brigade naar een comfortabele- voorsprong: 7-13. Na de pauze wa ren de rollen omgedraaid. De aan MIDDELBURG - De tafeltennissers van Scaldina verspeelden hun kan sen op het kampioenschap in de derde klasse door een 6-4-neder- laag tegen hekkensluiter Yerseke 2. Streekgenoot Kerkwerve kon tot twee keer toe een voorsprong van twee punten niet vasthouden te gen 't Batje 2 en verloor uiteinde lijk met 4-6. Het jeugdteam van Scaldina hand haafde zich in de kop van de lande lijke A-klasse door een 7-3-over- winning op Tanaka 2. Scaldina-Yerseke 2 4-6: Scaldina trad aan met invaller Bert van der Wielen uit het tweede. Van der Wielen deed wat hij kon, maar ver der dan één gewonnen game te gen Kees de Rooy kwam de Nieu- werkerker niet. Opnieuw kwamen de Scaldina-punten van jeugdspe ler Koen van Velthoven. Hij won alle drie zijn wedstrijden. Hij moest alleen tegen Paul Steketee op zijn tellen passen, maar met een 11-8-overwinning in de vierde game liep ook dit goed af De ande re partijen haalde Van Velthoven simpel in drie games binnen. Het vierde punt kwam op naam door Joop van den Oudenhoven GOES - Voor de zevende keer dit seizoen speelden de driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis gelijk in de vierde divisie. Dit keer werd het 4-4 tegen L8cB Ledermo de uit Hoeven. De start verliep voorspoedig voor de thuisspelers. Vierde man Piet Kox speelde de sterren .van de he mel en finishte met 0.800 gemid deld. Glanzend van vreugde en vallers van de bezoekers hadden het knap lastig tegen de offensieve dekking. En dat was niet de eerste keer. „We hebben er al veel tijd op de training ingepompt, maar het blijft een lastig hoofdstuk", zei Van Lint. „De score zakt in en het van Mark Jonker, die Joan Kodde in de vierde game met 5-11 naar de kant stuurde. Het vijfde punt was haalbaar, maar het dubbelspel ging nipt verloren. Van Velthoven en Jonker gingen gelijk op met hun te genstanders, maar met 17-19 in de vijfde game draaide deze partij toch op een anticlimax uit. 't Batje 2-Kerkwerve 6-4: Tradi tioneel heeft Kerkwerve het lastig in Wolfaartsdijk. Stoffel van de Wekken Jos Lindeman en Gerard Knol kregen ook nu niets cadeau. Van de Wekken (soepele driega- rner: 5-11,7-11 en 3-11) en Jos Linde- 'Traditioneel heeft Kerkwerve het lastig in Wolfaartsdijk' man (7-11 in de vijfde game) gaven Kerkwerve een vliegende start, maar nederlagen van Knol en het Schouwse dubbel (11-6 in de vijfde game) zorgden weer voor een gelij ke stand: 2-2. Maar opnieuw Van de Wekken vijfde game in 8-11) en Knol (drie- gamer) maakten dat Kerkwerve met 4-2 voor kwam. Maar vervol gens ging 't Batje erop en erover. Het team scoorde vier punten op rij: de Kok won van Lindeman, trots nam Kox de complimenten in ontvangst. „Dit overkomt me niet dagelijks. Hier ben ik heel blij mee", bekende hij na afloop. Op de andere tafel had ook Jan Suyker- buyk voor winst gezorgd na een degelijk gespeelde partij tegen Rien Bakkers. De Goesenaar in Schouwse dienst is toch aan een goede reeks bezig. Na de pauze kwam de klad erin bij de Schouwse formatie. Sjaak de Visser had een volstrekte off-day en kon weinig goed doen. Verlies was het gevolg en dat had nog wei nig uitgemaakt als Philip van der Male voor winst zou hebben ge- balverlies neemt toe." De thuis ploeg bracht het gaatje terug tot 14-16. Juist toen de aansluiting in de lucht hing, blies Guust Sluijs de ploeg nieuw leven in. Via drie snel le tegenvallen was het pad naar de zege geplaveid: 18-19. Roel Maas van Gerard Knol en Van de Wekken moest zijn meer-" dere erkennen in Sander de Kok met 11-6 in de vijfde game. Toen Versluijs won van Lindeman was het pleit beslecht. Jeugd. Scaldina-Tanaka 2 7-3: Scal dina verscheen gehandicapt aan de start, omdat kopman Koen van Velthoven niet meedeed wegens andere verplichtingen. Hierdoor moest tweedeklasser Dirk Geuze aan de bak in de landelijk A-klas- se, toch een verschil van vier klas sen. Geuze was echter bij voorbaat niet kansloos met zijn keiharde fore hand. Na een verloren eerste partij herstelde hij zich knap tegen San- der van de Broek. In drie games won hij. In zijn laatste partij vergat Geuze de kroon op het werk te zet ten door Teun Snapper te laten ontsnappen na een io-8-voor- sprong in de vijfde game. Dennis Smalheer krijgt langzamer hand zijn balgevoel terug en won al zijn partijen. Alleen tegen Snap per moest hij op zijn tellen passen, maar uiteindelijk won hij toch met 11-8 in de vijfde game. Tristan Benschop pakte twee keer de pun ten. Het dubbelspel van Smalheer eh Benschop droeg zorg voor het dub belpunt, in drie games. zorgd. Maar ook dat kwam er niet van, hoewel de kansen er wel dege lijk waren. De jonge Nieuwerker- ker begon slecht aan de partij en raakte op grote achterstand. Hij gaf zich echter niet gewonnen en kwam knap terug in de strijd. Bij 18-18 was alles weer mogelijk en ontspon zich een prachtig gevecht. Punt voor punt gingen beide kem phanen richting finish. Bij 24-24 kreeg Van der Male een opgelegde kans om het karwei af te maken, maar hij miste. Tegenstander Cor- né Bakkers profiteerde optimaal. Waar een overwinning mogelijk was, bleef het opnieuw 4-4. MIDDELBURG - De handballers van Delta Sport 2 hebben lijfsbehoud in de tweede klasse in eigen hand. De Zierikzeese reserves moeten ko mende zaterdagavond in Rucphen winnen van Orion om niet af te glijden. Dat was gisteren de conclu sie na de 19-10-uitzege bij Blauw Wit 2. De zege was verrassende gezien het beeld van de laatste tijd. „We leven nog", zei aanvoerder Rick Evertse opgelucht. „Vandaag was het erop of eronder." Een groot aandeel in de winst had sluitpost Danny Wassink. De Vlissinger werd na de pauze slechts vier keer gepasseerd. Ook de opgetrommel de Jan Groenendijk (zes treffers), die de honneurs waarnam voor Peter Lefevre, kon de weg naar het vijandig doel goed vinden. EMM sloot het seizoen af met een 28-20-thuiszege op Camelot en een zesde plaats op de ranglijst. 'Mm -< 1: Bob van Lint vindt Delta Sport tevreden kan zijn met de uiteindelijke derde plaats in de eerste klasse. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53