Forza-vrouwen zetten eindsprint in Ista doet laiig mee om de titel in regiofinale 36 Maandag 30 maart 2009 PZC Van de Graaf kan geen potten breken en wordt laatste in Kapelle. Dag van der Salm wint S/P-categorie Tom van den Berg tweede in meerkamp Mannenteam sluit laatste duel in Bruinisse af met 4-0-overwinning. Oemoemenoe moet de nacompetitie in Walhout en De Bree in zes beurten klaar Stols, Hage en Stins overleven herkansing Wilko de Vos moet alleen Belg laten gaan S Het blok van Forza is een onneembare horde voor een speler van VCN/King Software 3. foto Ronald den Dekker door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Anton Ista van BV d'Eu- le is in Kapelle tweede geworden in het regionaal kampioenschap bandstoten derde klasse Winnaar werd Henk Schepers van Hart van Gastel. Nico van de Graaf van On der Vrienden eindigde op de acht ste plaats. Ista kende een uitstekende start van het toernooi met drie overwin ningen op rij en deed direct volop mee om de titel. Alleen Schepers bleef eveneens ongeslagen en hield dat nog langer vol dan Ista. Die bezweek in een slechte partij in de vierde ronde tegen Leo Loo- nen van HMS. Daardoor was de Oosterlander aangewezen op ach tervolgen en werd de druk van het moeten winnen steeds groter. Toen hij ook in de zesde ronde on deruit ging, was de strijd al beslist en de titel voor Schepers. De enige troost was de zege op de latere kampioen in de finale. Waar Ista de weg van de biljartkunst volgde, knalde de Brabander erop los. Ef fectief was het wel, getuige zijn ti tel. Toch was Ista tevreden met het zilver. „Ik had helemaal niet ver wacht dat ik zover zou komen. Ik ben content met mijn resultaat. Als men vooraf had gezegd dat ik op het podium zou staan, had ik ze voor gek verklaard. Nu sta ik er." Ista kwam tot 10 punten en 2.24 gemiddeld. Van de Graaf kwam in het stuk niet voor. Zijn start was dramatisch. Hij speelde slecht en verloor de eerste partijen. Pas in de derde ronde kwam zijn moyen ne op peil, maar'zijn eerste zege liet op zich wachten tot ronde vijf. KRUININGEN - Wielrenner Dag van der Salm uit Renesse heeft in de vierde en laatste trainingsrit van de TMZ de S/P-categorie gewon nen. Bij de amateurs B (gewonnen door Marcel Clement uit Goes) werd Leo Jumelet uit Bruinisse der de. )acq Schuit (Oost-Souburg) won de koers bij de amateurs A. Jack van der Horst (Oost-Souburg) won bij de amateurs 40+. MIDDELBURG - Voormalig Delta Sport-atleet Tom van den Berg uit Middelburg heeft voor zijn nieuwe vereniging Spado uit Bergen op Zoom de tweede plaats behaald in een meerkamp voor C-pupillen. Van den Berg haalde 2744 punten. Zijn resultaten op de onderdelen: toom: 13.8 sec.; 800 m: 2.44.31; ver springen: 4.57m; hoogspringen: i.6om; speerwerpen: 31.90m. door Peter van Kouteren BRUINISSE - Beide standaardteams van Forza vierden de laatste thuis wedstrijd zaterdag in de Bruse sporthal De Vanger met een over winning. De volleybalsters van For za wonnen in de regiodivisie met 3-1 van Sliedrecht Sport 3 en profi teerden van de nederlaag die Sarto 2 bij SSS leed. De mannen stuur den in de eerste klasse A VCN/ King Software 3 met lege handen naar huis: 4-0. Forza-Sliedrecht Sport 3 3-1: De zege was een welkome verrassing. Sliedrecht Sport 3 is een oplei dingsteam, dat in het linkerrijtje staat. De Zuid-Hollanders beschik ken in technisch opzicht over een uitstekend team, maar bleken te gen Forza in mentaal opzicht niet sterk genoeg. Forza klom door de winst naar de achtste plaats op de rangschikking, maar is nog lang niet veilig. Met nog twee wedstrij den te spelen lijkt SSS ondanks de 3-1-zege op Sarto 2 het al gedegra deerde DVO te vergezellen naar de promotieklasse. Voor de tiende plaats komen nog drie teams in aanmerking. Dat zijn Forza (38 punten) en Sarto 2 en Volley Zuid, die allebei 37 punten hebben. Sarto 2 treft Forza en speelt in de laatste competitiewedstrijd nog thuis tegen Volley Zuid. De Rotter dammers ontvangen het op de ze vende plaats geklasseerde Fusion en spelen de laatste wedstrijd uit bij Sarto 2. Forza neemt het op vreemde bodem op tegen SSS en kan zich in haar laatste duel veilig spelen in Onderdak tegen Sarto 2. „Het is lekker dat je het gevoel hebt dat je het in eigen hand hebt", vertelde Marije Munter na de winst op Sliedrecht Sport. „Het is belangrijk dat we weer een punt boven Volley Zuid staan. Ik had er Zowel het mannen- als vrouwen- team van Forza Schouwen-Duive- land wint. Voor de vrouwen is de winst welkom met het oog op lijfsbehoud in de regiodivisie. MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe zijn er niet in geslaagd om in de reguliere competitie het vege lijf te redden. Door een 27-18-nederlaag in Hoek van Hol land tegen Hookers eindigden de Middelburgers op de voorlaatste plaats in de eerste klasse. Via de na- competitie moet nu lijfsbehoud worden afgedwongen. Tovaal won in de derde klasse met 26-10 van RSRC. KWADENDAMME - Het kaderteam van 's Lands Welvaren behaalde in eigen huis een sterke zege (8-0) op De Posthoorn/RBS 2. De meeste aandacht ging naar Sjaak Walhout uit Heinkenszand, die in zijn eer ste partij van dit seizoen in zes beurten de 300 punten haalde. Ook Peter de Bree (6 beurten), Jan Goudzwaard (16) en Jaap Hame- ling (10) wonnen. Eerste 4-0-zege y Het mannenteam van Forza be haalde zaterdag de eerste 4-0-zege van het seizoen. Resterend programma: 4 april Rijnmond-Forza, 18 april For- za-DVO. Het vrouwenteam heeft dit sei zoen op thuisbodem alleen van de top drie verloren. y Resterend programma: 4 april SSS-Forza, 18 april Forza-Sarto 2. vanaf de eerste set een goed gevoel over. Ons spel was niet altijd even goed, maar we hebben wel met zijn allen geknokt. Toen we halver wege de derde set (nadat beide teams een set hadden gewonnen) een gaatje sloegen, had ik zoiets van: dit moeten we binnensle pen." Forza en Sliedrecht Sport wa ren in de eerste twee sets volledig aan elkaar gewaagd. De thuisploeg sleepte de eerste set met 26-24 bin nen, maar moest toestaan dat Slie drecht door winst met 26-28 op ge lijke hoogte kwam. Halverwege de derde set maakte Forza het ver schil. Na winst met 25-16 hadden de Zeeuwen geen kind meer aan de opponent, die in de vierde set mentaal gebroken was: 25-11. Forza-VCN/King Software 3 4-0: De mannen van Forza, die voor volgend seizoen op zoek gaan naar verjonging, keken eveneens met voldoening terug op de laatste wedstrijd in De Vanger. „Dit was voor ons thuispubliek een mooie afsluiting", keek Leen de Jonge te rug op de zege. De routinier vond de bezieling waarmee gespeeld was opmerkelijk en belangrijk. „De gretigheid droop ervan. Een groot contrast in vergelijking met de trainingen. Ik ben hartstikke blij met het resultaat." Forza domineerde heel de wed strijd en moest slechts in de twee de set alles uit de kast halen om de winst veilig te stellen. Middenaan valler John Pannekoek was in die fase de absolute uitblinker. Daarna wikkelde Forza af naar winst: 25-15, 26-24, 25-15 en 25-22. COLIJNSPLAAT - Hans Stols, Wim Hage en Anne Stins overleefden de verliezersronde van het Gust Boonen driebandentoernooi en mogen alsnog naar de tweede ron de. Stols, nestor van het Schouwse biljarten, blijft verbazen. Hij had drie sets nodig tegen thuisspeler Steve Lembrechts. Henk Punt (door Hage), André van der Made (Stins) en Jan Schouwenburg, allen uit Zierikzee, vlogen er uit. HULST - Wilko de Vos was zaterdag de beste van de rest. De atleet van AV'56 eindigde als tweede in de 25 kilometer van Hulst. Hij moest al leen de dertigjarige Belg Bart Bleij- aert voor zich dulden. De 25 km van Hulst lijkt De Vos wel te liggen. Vorig jaar werd hij al derde. Nu was de Bevelander zo'n drie minuten sneller dan in 2008: 1.33.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52