Binnenland UWV dupeert werklozen 'Overeenkomst in visie van SGP en salafisten' Meer nieren afgestaan door 'barmhartige Samaritanen' Drie zetels winst voor PW na weglopen 4 I Maandag 30 maart 2009 pzc Uitkeringsgerechtigden krijgen te lage aanslag fiscus door blunder. Levende donoren staan nier af aan onbekenden zonder tegenprestatie. Vooral België is Hardrijder met drank Baan op de Wadden in trek bij studenten op raakt rijbewijs kwijt is bijzonder in trek Replica Brewster Buffalo onthuld den haac - Bijna een kwart mil joen uitkeringsgerechtigden heeft door een blunder van de uitke ringsinstantie UWV een verkeer de vooringevulde aangifte voor de inkomstenbelasting over 2008 ge kregen. Het UWV verstrekte de Belasting dienst jaaropgaven waarin verge ten was het vakantiegeld mee te tellen. „Het is heel vervelend en we hebben alle betrokkenen schrif telijk van onze spijt betuigd", zegt een UWV-woordvoerder. De fout werd ontdekt door oplet tende uitkeringsgerechtigden. Die merkten dat er een behoorlijk ver schil zat tussen de bedragen in de Doordat het UWV foute informa tie verstrekte aan de Belasting dienst krijgen zeker 240.000 uit keringsgerechtigden een te lage voorlopige belastingaanslag. vooringevulde gaangifte en de jaar opgave die zij zelf eerder van het UWV hadden gekregen. Die laat ste klopte wel. Zo'n 240.000 uitke ringsgerechtigden hebben inmid dels een brief met excuses gekre gen van het UWV waarin tevens wordt uitgelegd wat moet worden gedaan om de fout te herstellen. UWV-klanten moeten daartoe de juiste gegevens uit de jaaropgave overnemen. Degenen die de verkeerde aangifte al naar de Belastingdienst hebben verstuurd, moeten voor 1 april op nieuw aangifte doen. Wie dat nalaat, krijgt mogelijk op grond van de te lage aangifte geld terug van de Belastingdienst. Dat geld moet dan later, als de defini tieve aanslag wordt opgelegd, weer worden terugbetaald. Volgens een woordvoerder van uit keringsinstantie UWV kan het, af hankelijk van de hoogte van de uit kering, gaan om verschillen van honderd tot vijfhonderd euro, of wel veertig tot vijftig procent van het vakantiegeld. amersfoort - Er bestaan parallel len tussen de overheidsvisie van de SGP en het sektarische salafis- me, van waaruit moslims worden aangezet tot het plegen van ge weld. Dat zegt Gert-Jan Segers, di recteur van het wetenschappelijk instituut van de Christenunie. Hij keert zich tegen het theocratisch PETER VAN STRAATEN amsterdam - De boycot van Geert Wilders van het Kamerdebat over crisismaatregelen heeft zijn Partij voor de Vrijheid (PW) geen windeieren gelegd. In de peiling van Maurice de Hond steeg de PW van 29 naar 32 zetels, de hoog ste score sinds Wilders uit de VVD stapte. In de Kamer bezet de PW negen zetels. De Hond stelt vast dat de PW vo rige week pas steeg in de kiezers gunst nadat hij met zijn fractie het debat verliet. Twee op de drie kie zers deelt Wilders conclusie dat de oppositie buitenspel stond tijdens het debat, een kwart stemt ermee in dat hij de zaal verliet. Dit jaar wist de PW haar aanhang te ver dubbelen van zestien naar 32 ze tels. De Hond concludeert dat Wil ders nu echt is doorgebroken bij de rechtse kiezers. Van de kiezers die zichzelf rechts noemen gaf in december nog 30 procent aan dat ze op de PW zul len stemmen, nu ligt dat op 60 pro cent. Bij gematigd rechtse stemge rechtigden steeg dit percentage van 13 naar 23. Wilders haalt zijn aanhang vooral bij CDA en WD. Van de CDA-stemmers bij de laatste ver kiezingen geeft bijna een kwart (tien zetels) aan nu op de PW te stemmen, bij WD-stemmers is dit een derde (acht zetels). Bijna de helft van de WD-kiezers over weegt op Wilders te stemmen. SOESTERBERC - In het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg is zater dag een replica onthuld van de Brewster Buffalo. Dit jachtvlietguig is ge bruikt door Nederlandse vliegers in Nederlands-Indië in de strijd tegen de Japanners in 1942. Echte Brewsters zijn er niet meer. Er bestaan maar twee denken waarbij de overheid 'valse godsdienst' moet weren en uitroei en. Volgens hem is de SGP daar niet duidelijk over. Hij zegt de SGP'ers te kennen als vriendelijke en vreedzame burgers. „Vergelijkin gen met de Taliban zijn ongepast. Maar als ik let op de overheidsvi sie, dan zie ik overeenkomsten." amsterdam - Het aantal transplan taties met een nier van een leven de donor neemt toe. Vaker dan voorheen is de donor bovendien niet bekend met de persoon die de nier krijgt. Zij worden Samaritaan- se donoren genoemd. Net als de barmhartige Samaritaan uit de Bij bel verlangen ze geen tegenpresta tie voor hun hulp aan een onbe kende. Dat meldt het Nederlands Tijd schrift voor Geneeskunde deze week in een onderzoek naar nier donatie in het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. Artsen en specialisten stelden een programma op voor Samaritaanse nierdonatie in de periode van 2000 tot en met 2008. In deze pe- Een nier wordt vervoerd. riode meldden zich 110 mensen voor anonieme donatie van wie er 48 medisch geschikt bleken. In 35 gevallen leidde dit aan het eind van het programma daadwerkelijk tot donatie. Deze donoren hande len meestal vanuit een christelijke levensovertuiging. Ze werken voor namelijk bij liefdadigheidsinstellin gen en zijn meestal ook bloed- of beenmergdonor. In Nederland bestaat nog steeds een groot tekort aan nieren voor transplantatie. De gemiddelde wachttijd bedraagt momenteel bijna vier jaar. Een vijfde tot een kwart van de patiënten op de wachtlijst zal door het tekort nooit een transplantatie ondergaan. Om het aantal niertransplantaties te vergroten, werd het inmiddels succesvolle nationale donor-ruil- programma ontwikkeld. Voor pa tiënten voor wie het moeilijk is in de familiekring een passende nier te vinden, biedt het 'Samaritaanse programma' uitkomst. Het programma werd in 2000 be gonnen nadat een donor zich in Rotterdam meldde. De man had zijn nier niet kunnen doneren aan zijn inmiddels overleden vrouw, maar wilde wel iemand anders hel pen. Sindsdien neemt het aanbod van dergelijke potentiële donoren gestaag toe. U HOEfT 2>C44 GEEN 2.0RCSEN TE MAKÊN ppfT DO&'lK- yv EL- utrecht - Het afgelopen jaar maak ten circa 6500 studenten gebruik van de mogelijkheid in het buiten land te studeren met een Neder landse beurs. Dit jaar zullen dat er naar verwachting 7500 zijn. Dat zei minister Plasterk van On derwijs zaterdag. De meesten gaan naar België; Groot-Brittannië is goede tweede. Wie de hele studie in het buitenland wil doen kan sinds augustus 2007 de studiefinan ciering meenemen, mits de kwali teit van de opleiding voldoende is. maria-hoop - Een 32-jarige man uit Sittard moest zaterdagavond zijn rijbewijs inleveren, nadat hij bijna dubbel zo hard reed als was toegestaan. De politie betrapte de Limburger terwijl hij 155 kilometer per uur reed waar 80 kilometer is toege staan. Bovendien had de automobi list drie keer zoveel gedronken als is toegestaan. Dat heeft de politie gisteren laten weten. De man werd aangehouden in Maria-Hoop (Limburg). heerenveen - Ruim tweehonderd mensen bezochten zaterdag de in- schrijfdag in Heerenveen voor een baan op de Waddeneilanden. Het ging om een initiatief van uitzend bureau Be Matched. Dat voorziet dat er komende zomer 350 moei lijk vervulbare vacatures zijn, voor al in de horeca. Onder de bezoe kers waren 'veel goede mensen', zei Jeroen ten Brink van Be Mat ched. Het bureau heeft op dit mo ment 68 vacatures. Het gaat over het algemeen om seizoenswerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4