Sport Zierikzee Clement van Splunder maakt onvervalste hattrick bij Brouw Speler en supporter van Mevo doen aangifte tegen arbiter Ook Ouwerkerk komt niet door de granieten defensie Kwadendamme Titel is uit het zicht, nacompetitie wordt nog flinke klus. Mevo kan titelaspiraties in de ijskast zetten na verlies tegen Mevo (1-3). Scheidsrechter claimt dat hij is aangevallen door aanvoerder. Renesse houdt buit in eigen huis, Dreischor scoort en pakt punt. PZC Maandag 30 maart 2009 I 33 door Bas Koel GOES - Moedeloos stond Zierik- zee-trainer Marco Groeneveld gis termiddag langs het veld. Zijn ploeg kwam geen moment in de wedstrijd tegen koploper Goes. Uiteindelijk bleef de schade met 3-0 nog beperkt. „We zijn vandaag gewogen en duidelijk te licht be vonden", was de heldere conclusie van de verliezend trainer. Afgelopen week was het af en toe genieten op de trainingen van Zie rikzee. Goed positiespel en vloeien de aanvallen werden de trainer voorgeschoteld. Het gaf Groene veld vertrouwen voor de ontmoe ting met zijn voormalige club. Er lagen zeker kansen tegen Goes, was zijn overtuiging, en die moes ten gepakt worden om zicht te houden op het kampioenschap. Die kansen zijn nu definitief verke ken. Met nog vier wedstrijden te gaan, heeft de Schouwen-Duive- landse ploeg een achterstand van acht punten. De komende vier duels is het zaak een zo hoog mo gelijke klassering te halen, met het oog op een periodetitel. TWee weken geleden tegen Aarden burg was het voetballend al niet best, maar tegen Goes leek alles te mislukken. Ballen werden om de haverklap ingeleverd. Elke bal in aanvallend opzicht werd tegen een tegenstander aangespeeld of ver dween, onbereikbaar voor de spit sen, in de diepte. Groeneveld: „We konden de bal niet in de ploeg houden. Zo maak je het jezelf wel heel moeilijk. Van de week ging het zo goed op de trainingen. Het is echt een verschil tussen dag en Eerste nederlaag sinds 1990 nacht. Misschien was het wel de spanning van het moeten." Ondanks het slechte spel van Zie- rikzeese kant was het toch een aan trekkelijke wedstrijd op sportpark Het S'chenge. Beide ploegen pro beerden veelvuldig de aanval te zoeken. Goes kreeg daarbij iets meer mogelijkheden, maar echt ge vaarlijk was het niet. Na twintig minuten kreeg Niels Paardekooper een uitgelezen mogelijkheid. Na dat Gert-Jan Tierie gevloerd was door keeper Stefan Smalheer, mocht Paardekooper vanaf elf me ter aanleggen. De Goese midden velder schoot de bal echter naast. In de blessuretijd van de eerste helft was het wel raak. Padden van de Water werd, al dan niet in bui tenspel positie, perfect bediend door Kyle Doesburg en schoot rus tig binnen. Een tegenvaller voor Zierikzee zo vlak voor rust. Maar 'We zijn vandaag gewogen en duidelijk te licht bevonden' het werd nog erger toen Elmar Ver- hage een voorzet van Fitsch niet goed wegwerkte. Hij legde de bal panklaar voor Paardekooper die vanaf twintig meter raak schoot. Na rust probeerde Zierikzee met twee frisse krachten het tij te ke ren, maar het mocht niet baten. Voor de derde keer deze wedstrijd sloeg Goes in de blessuretijd toe. Martin Smaardijk liet met een van richting veranderd schot Smalheer kansloos. Goes-Zierikzee 3-0 (2-0). 45+1. Pad den van de Water 1-0, 45+3. Niels Paar dekooper 2-0, 90+2. Martin Smaardijk 3-0. Scheidsrechter: G. Steeman (Brus sel, België). Aantal toeschouwers: 150. Voor het eerst sinds 1990 heeft Zierikzee weer 's een competitiewed strijd verloren van Goes. Ronald Hoekman en Pearl Doesburg bezorgden Zierikzee destijds toen een 2-0-nederlaag. Sindsdien bleef Zierikzee negen competitieduels ongeslagen. Drie keer won Zierikzee, zes keer eindigde de wedstrijd in een gelijkspel (waarvan vijf keer in 1-1). Komende zondag gaat Zierikzee op bezoek bij Roosendaal. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B deed Mevo zaterdag door een 3-1-thuisnederlaag tegen Vosmeer zo goed als zeker afstand van de ti telaspiraties. De achterstand op koploper SPS liep immers op tot zes punten. Brouwershaven zette thuis ZPR'84 met 3-1 opzij en WIK'57 ging met 4-1 onderuit bij de Thoolse leidersploeg. Yerseke pakte de tweede-periodetitel. Mevo-Vosmeer 1-3: Vosmeer boekte een verdiende overwin ning' bij Mevo, want de bezoekers waren feller en scherper. Via Dave Paul kwam Vosmeer op voor sprong, maar na een prima combi natie bij de thuisploeg bracht Michiel Tamerus Mevo weer langs zij. Door een doelpunt van Mou- rad Tihani leidde Vosmeer bij rust met 1-2. Vlak voor tijd besliste Ra- chid Bouhoudane de wedstrijd de finitief. Bij Mevo werd aanvoerder Jeroen Volkeri na twee gele kaar ten uit het veld gestuurd. Na af loop ontving ook doelman Ruud van der Linde een tweede gele kaart en op weg naar de kleedka mer ontstond enig tumult waarna scheidsrechter Saritas de eerder weggestuurde Volkeri nóg eens di rect rood gaf. Brouwershaven-ZPR'84 3-1: Cle ment van Splunder was met een onvervalste hattrick de grote man bij de gehavende thuisploeg. Al na drie minuten zorgde hij met een puntertje voor de 1-0 en na een pass van laatste man Remy Lie- vense scoorde Van Splunder op vernietigende wijze ook de 2-0. Uit een voorzet van Jurrian de Rui ter kopte Van Splunder Brouwers haven daarna naar de 3-0. In de tweede helft kwam ZPR'84 door een goal van Erden Bicil te rug tot 3-1. Hoewel de ploeg uit Bergen op Zoom de druk opvoer de, kwam de vijfde seizoenszege van Brouw, mede doordat doel man Meivin van Ast een aantal keer goed werk verrichtte, niet meer in gevaar. Via Jurrian de Rui ter kreeg Brouwershaven nog een riante mogelijkheid op 4-1, maar Peter Bolle houdt WIK'57 lang in de race tegen SPS, de koploper van de vierde klasse B in het za terdagvoetbal. Uiteindelijk wordt het toch 4-1 voor SPS. de speler schoot voor een leeg doel naast. SPS-WIK'57 4-1: Al na vijf minu ten opende Bart Vane namens de koploper de score. Daarna kreeg SPS legio kansen, maar stond de uitblinkende WIK-doelman Peter Bolle, die bij de 1-0 niet vrijuit ging, met tal van reddingen een hogere score in de weg. In de twee de minuut na rust hielp WIK'57 SPS aan een 2-o-voorsprong toen Bram Blakenburg een inzet achter zijn eigen doelman werkte. Een tweede eigen doelpunt, dit keer van Patrick de Broekert die een voorzet van Jorn Elenbaas achter Bolle werkte, leidde daarna tot de 3-0. In de 69e minuut scoorde Wil lem Bevelander met het hoofd de 4-0. In een spaarzame uitval deed Eelco Boot namens de ploeg uit Kerkwerve nog wat terug. Kruiningen-Waarde 2-0 (0-0). Urvin van Hekelen 1-0, Claudi Kunuanina 2-0. Stavenisse-Yerseke 0-8 (0-1). Antho- nis Riedijk 0-1, Elco de Schipper 0-2, Jordy Boone 0-3, Arco van Dixhoorn 0-4, Frank Bakker 0-5, Anthonis Riedijk 0-6, Bart van Steveninck 0-7 en 0-8. Smerdiek-Krabbendijke 0-4 (0-2). Pas cal van Zweden 0-1, Elco Jansen 0-2, Ronald Zuidweg 0-3, Danny Weber 0-4. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De competitiewed strijd tussen Mevo en Vosmeer (1-3) uit de vierde klasse B kreeg zaterdag een vervelend staartje. Over en weer werden tussen een speler en toeschouwer van Mevo én scheidsrechter Saritas beschuldi gingen geuit over het aanvallen, duwen en/of trappen van of naar elkaar. Na afloop van het duel ontving Mevo-doelman Ruud van der Lin de bij het verlaten van het veld een tweede gele kaart wegens pra ten. Aanvoerder Jeroen Volkeri, die tijdens de wedstrijd wegens commentaar op de leiding ook al twee keer geel kreeg, kreeg direct rood omdat hij de scheidsrechter zou hebben belaagd. Mevo-toe- schouwer Eelco Berrevoets en keeper Van der Linde hebben aan gifte van mishandeling gedaan bij de politie. Berrevoets omdat Saritas hem een duw gaf en Van der Linde omdat hij een trap kreeg van de arbiter. Mevo-voorzitter Theo van Hekke ontkent stellig dat Volkeri de scheidsrechter heeft aangeraakt. „De scheidsrechter is van Mevo-zij- de geen haar gekrenkt. Onze trai ner, Leen Koster, heeft Volkeri zelf weggehouden bij de scheidsrech ter." De versie van scheidsrechter Sari tas uit Terneuzen staat haaks op die van Mevo: „Ik heb niemand ge schopt of geduwd. Absoluut niet. Ik werd aangevallen door de aan voerder", reageerde de arbiter za terdagavond. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Ook Ouwerkerk is het niet gelukt om een gat in de defensie van Kwadendamme te vinden in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Ouwerkerk ver loor in het Bevelandse dorp met 3-0, waardoor tegenstander voor de zesde wedstrijd op rij geen doel punt heeft tegen gekregen. Renesse bleef voor de vierde keer op rij ongeslagen in een thuiswed strijd. Lepelstraatse Boys werd met 4-2 teuggewezen. Dreischor scoor de gisteren weer 's na drie wed strijd droog te hebben gestaan. Het doelpunt van Wim Stouten was uiteindelijk niet genoeg voor de winst tegen Val Aan. Kwadendamme-Ouwerkerk 3-0: Na een slechte en doelpuntloze eerste helft brak Rob Landa twee minuten na rust de ban door de 1-0 binnen te schieten. Kwadendamme raakte hierna op dreef en al snel scoorde Mariusz Mosiej op schitterende wijze 2-0 uit een verre, pass van voorstopper Ruud de Jonge. Johan Beulens be paalde vanaf elfmeter de eind stand op 3-0. Dreischor-Val Aan 1-1: Het eerste halfuur was voor de bezoekers, maar het was Dreischor dat in het laatste kwartier van de eerste helft via Wim Stouten toesloeg: 1-0 bij rust. In de tweede helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Mar co Schillemans zorgde in de 60e minuut voor de toch wel verdien de gelijkmaker (1-1), waardoor de tweede seizoenszege van Dreischor nog op zich laat wach ten. Renesse-Lepelstraatse Boys 4-2: TWee treffers van Vincent Goedege- buure brachten Renesse op een 2-o-voorsprong, maar nog voor de rust scoorde Wilco Anraat tegen: 2-1. Wilco Jochem bracht in de tweede helft de marge weer op twee (3-1), maar na een verdedi- gingsfout kon Toon Machielse te- genscoren: 3-2. John Berrevoets zorgde al snel voor 4-2, waarna de thuisploeg vervolgens verzuimde verder uit te lopen. Renesse staat op de negende plaats, met opvallend genoeg een positief doelsaldo. NVS-Lewedorpse Boys 0-3 (0-1). Jef frey Jansen 0-1, Simon Smits 0-2, Jef frey Jansen 0-3. Volharding-Hansweertse Boys 1-3 (0-2). Alex Trieling 0-1, Menno Fortuin 0-2, John Sommeijer 1-2, Nick de Vries 1 -3 (strafschop). Vosmeer-WW'67 2-2 (0-0). onbe kend 0-1 en 0-2, Benjamin Suurlant 1-2, Benjamin Suurlant 2-2. Wilco Jochem kopt Renesse naar een 3-1-voorsprong tegen Lepelstraatse Boys. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49