Drie goals in blessuretijd kraken Tweede verlies op rij Terneuzen profiteert voor VC Vlissingen maar half bij EBOH 32 Maandag 30 maart 2009 PZC Derde nederlaag na winterstop Baronie Bert Pentury weer trainer Jong Ambon Zierikzee geeft na rust voorsprong uit handen 'WIK/Brouw' bij rust al kansloos in Tricht ZSC'62 kan niet scoren in Koewacht Vlijmense Boys slaat na rust toe tegen koploper van tweede klasse: 3-2. Zeeuws-Vlamingen komen niet verder dan 1-1-gelijkspel. middelburg - Mathijs Hage en Ba ronie hebben gisteren weer een veer gelaten in de hoofdklasse van het zondagvoetbal. Op eigen veld verloor de club uit Breda met 0-2 van Schijndel. Hage viel in de tweede helft in, nadat hij het duel van vorige week tegen Dijkse Boys (1-1) aan zich voorbij moest laten gaan. Bij een 1-0-achterstand kon ook Hage het tij niet keren. Baro nie, dat na de winterstop al drie keer verloor, blijft niettemin koplo per. De concurrenten EVY en Ge- mert speelden onderling 0-0. middelburg - Bert Pentury is volgend seizoen de nieuwe trainer van voetbalvereniging Jong Am- bon. Pentury, woonachtig in Oost- Souburg, had vijf jaar geleden ook de selectie uit Middelburg onder zijn hoede. In 2004 promoveerde Jong Ambon onder zijn bewind naar de vierde klasse, waarin het een jaar later de nacompetitie haal de. Tussen 1997 en 2000 was Pen tury drie seizoen trainer van Zie- rikzee. In 1998 werd hij met de club kampioen in de vierde klasse. sint-maartensdijk - De voetbal sters van Zierikzee stapten in de derde klasse met een nederlaag van het veld tegen het tweede team van Smerdiek: 2-1. Na een half uur opende Zierikzee de sco re. Een voorzet van Femke Akkers- dijk kwam via Ellen Schreurs bij Sanne Tamerus, die voor 0-1 zorg de. De keren dat Smerdiek gevaar lijk werd, stond keepster Joyce Versteeg paraat. Na rust liep het fout voor de bezoeksters. Slecht uitverdedigen leidde de gelijkma ker in en een kwartier voor tijd be sliste Smerdiek het duel. tricht - Het combi-team van WIK'57 en Brouwershaven ging za terdag met 3-0 de boot in bij het vrouwenteam van Tricht. Voetbal lend deed de Schouwse derdeklas ser niets onder voor de opponent, maar de bezoeksters zagen dat niet in de score tot uitdrukking komen. Steker nog: bij rust keek het team van trainer Tony Warrenaar al te gen een kansloze 3-0-achterstrand aan. In de tweede helft kreeg 'WIK/Brouw' nog wel enkele kan sen, maar tot scoren kwam de ploeg niet. koewacht - Het vrouwenvoetbal team van ZSC'62 speelde zaterdag doelpuntloos gelijk tegen Koe wacht: 0-0. De vijfdeklasser uit Scharendijke liet daarmee de mo gelijkheid liggen om de tweede plaats over te nemen van de Zeeuws-Vlamingen. De achter stand op Koewacht blijft één punt. ZSC'62 heeft wel een wedstrijd minder gespeeld. Naast ZSC en Koewacht komen voor de tweede plaats ook Oostburg/Sluis en Veere nog in aanmerking. Van het viertal heeft Veere de minste ver- liespunten. vlijmen - Na de nederlaag van vori ge week tegen EBOH (2-3) heeft VC Vlissingen gisteren opnieuw verloren. Het laaggeklasseerde Vlij mense Boys won met 3-2 van de koploper van de tweede klasse. Vlissingen begon slap aan de con frontatie met de degradatiekandi daat. Na tien minuten stond de 1-0 al op het scorebord. Karim el Barkaoui schoot een vrije trap raak, terwijl Vlissingen haar muur nog niet op orde had. Vlissingen domineerde daarop het spel en kwam vlak voor rust langszij door dat Rudley St. Jago een mooie aan val afrondde. Ook na rust was Vlissingen de be tere ploeg. Randy de Dreu mocht tweemaal aanleggen na een afgesla gen corner en schoot de tweede keer met links raak: 1-2. Lang kon Vlissingen niet genieten van de voorsprong. Uit een spaar zame aanval scoorde El Barkaoui zijn tweede treffer van de middag, en twintig minuten voor tijd werd het zelfs 3-2: Doelman Jacco Nelen kreeg een corner niet onder con trole, waardoor Robbie Gabriels zich tot matchwinner kon kronen. „Dit verlies wijt ik aan de slappe beginfase", zei trainer Ruud Pen- nings. „We hebben het daarna goed opgepakt en laten zien dat we goed kunnen voetballen, maar hebben het niet afgemaakt. Toen de gelijkmaker en de 3-2 vielen, kregen we een mentale tik. Of de nederlaag van vorige week daarin meespeelde? Toen ik de jongens af gelopen week zag trainen, dacht ik dat het wel goed zat. Ze waren gre tig, maar dat ontbrak in de beginfa se. Dit is een pijnlijke nederlaag." door Jack Begijn dordrecht - Terneuzen kon giste ren niet profiteren van de misstap van koploper Vlissingen bij Vlij mense Boys (3-2-verlies). De Zeeuws-Vlaamse nummer twee van de ranglijst kwam tegen EBOH, dat evenveel punten heeft, niet verder dan 1-1. De achterstand op Vlissingen werd daardoor zes punten. „Gezien het wedstrijd beeld hebben we twee punten la ten liggen", vond Terneuzen-trai- ner Ardian Lekaj. Zijn ploeg kende een slechte start. De thuisploeg kreeg twee opgeleg de kansen, maar faalde. De Zeeuws-Vlamingen grossierden in verkeerde passes en er was veel on rust aan de bal. Na een half uur kreeg Dennis de Kraker van dicht bij een bal hard op de borstkas. Omdat hij bloed spuugde, werd be sloten met hem naar het zieken huis te gaan. Daar werd niets ern stigs geconstateerd. Na de rust was het eenrichtingsver keer en zette Terneuzen de tegen stander vast. Jonathan Constancia bracht zijn ploeg na een uur op voorsprong. Veel plezier beleefden de Terneuzenaren hier niet aan, want uit een scherp uitgevoerde counter maakte Badar Anraoui ge lijk. De bezoekers gingen op zoek naar een nieuwe voorsprong, combi neerden goed en creëerden tal van mogelijkheden. Wat tegen Ooster hout met het grootste gemak luk te, bleef tegen EBOH uit: doelpun ten maken. Maik de Wolf, Jona than Constancia, Sinan Coban en Remco van Leeuwen waren niet trefzeker. De rushes vari Ingmar Quist langs de lijn konden Zierikzee ook niet op het juiste spoor krijgen tegen Goes. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48