Geie kaart spelers en trainer bekritiseren Ragut is enige lichtpunt bij Hoek zorgt voor einde van oefenduel Vlag uit bij Serooskerke Vriendschappelijk potje van Duiveland en Veere na half uur gestaakt. Hoofdklasser heeft slechte dag en verspeelt laatste kans op titel. 30 Maandag 30 maart 2009 PZC S door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Duiveland en Veere hielden zaterdag een nare smaak over aan hun onderlinge oefen duel. De wedstrijd werd na een half uur door scheidsrechter Stan- ge uit Zevenbergen bij een 2-i-tus- s'enstand beëindigd werd. Nadat Duiveland via Ronald Zwa ger en Robbert de Bruine op 2-0 kwam, kreeg Veere-aanvoerder Edwin van Tatenhove een gele kaart wegens het wegtrappen van de bal. Toen René-Michel Gerrit sen de 2-1 maakte, vroeg Joachim Cornelisse namens trainer Carlos de Jonge wat de consequenties wa ren van die kaart. „Ik heb nog een aantal spelers die op scherp staan en wilde gewoon weten of die kaart op het wedstrijdformulier zou komen. Toen ik geen ant woord kreeg, ben ik het veld inge lopen en kreeg ik te horen: 'dat zie ik na de wedstrijd wel'. Daar nam ik geen genoegen mee", liet De Jonge weten. Vervolgens blies Stange af „Als ik niet had afgefloten, dan was de trainer van Veere er mee gestopt. Het is hun eigen schuld. Ze liepen vanaf het begin af aan te 'mau wen' en hebben de middag van ie dereen verpest", reageerde Stange gisteren. Duiveland-trainer Henk Schouten baalde van het voorval, „maar ge lukkig hadden wij er part noch deel aan." Na afloop is er door bei de teams alsnog een wedstrijdfor mulier ingevuld, dat is opgestuurd naar de KNVB. MIDDELBURC - Niet verwacht, toch gekregen. Bij Serooskerke hield vrijwel niemand meer rekening met het winnen van de tweede-pe- riodetitel, maar na een verrassen de voetbalmiddag trok de Walcher- se ploeg, die uitkomt in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal, toch aan het langste eind. De ploeg profiteerde door een 1-0-zege op koploper Dinteloord van van de uitglijder van Bruse Boys bij hekkensluiter Seolto (4-1-verlies). Arnemuiden verzuim de in het thuisduel met WC'68 in te lopen op koploper Dinteloord: 2-3. Arnemuiden-VVC'68 2-3 (2-1). Maar ten Brasser 1-0, Maarten Brasser 2-0, Piet de Graaf 2-1, Piet de Graaf 2-2, Rick Baaij 2-3. Oostkapelle-Nieuwdorp 4-1 (0-1). Yannick van As 0-1Turgut Kizilarslan 1-1, Arjen Pattenier 2-1, Arjen Patten- ier 3-1, Arjen Pattenier 4-1. Rode kaart: Ralf Kole (Nieuwdorp). Bijzonderheden: Harold Vermeulen (Oostkapelle) mist strafschop. Serooskerke-Dinteloord 1-0 (0-0). Ed dy de Loof 1 -0 (strafschop). Rode kaart (2x geel): Jurgen Traets (Dinteloord). door Frits Bakker HOEK - Wie van de treurige partij tussen Hoek en Zwaluwen'30 nog niet verkleumd was geraakt door de kou, kon zaterdag maar tot één conclusie komen. Thomas Ragut tegen Zwaluwen'30 was in 1-1 geëindigd. Het was de rake type ring van één van de bijna vijfhon derd toeschouwers in Hoek en veel anders was het niet. Want als de spelbepalende spelers van de club een slechte dag heb ben, moet het van de harde wer kers komen. En dan wordt er weer al snel gesproken over het com plex dat de Zeeuwse hoofdklasser dit jaar achtervolgt: thuis speelt de ploeg veel minder goed dan uit. Stijn Mahieu, die wel weer scoor de tegen Zwaluwen, speelde zater dag zijn slechtste wedstrijd van het jaar en het hele elftal deelde in de miserie. Behalve de zwoeger Ra gut dan. Die stroopte de mouwen nog maar eens op en dwong af en toe zelfs een klein applausje af bij zijn trainer. Het hielp zijn ploeg niet verder dan de magere 1-1, zo dat de laatste hoop op de titel nu ook gelijk vervlogen is. De blik van Gaby Demanet zei al les over wat zijn elftal op het veld liet zien. De trainer, die zijn kolos sale spits Nguekam tot invaller heeft gedegradeerd, spoorde zijn spelers voortdurend aan tot meer actie en inspiratie. Het waren ver geefse pogingen. Het dolende elf tal was tot het einde toe de weg kwijt. De opbouw van achteruit was ge brekkig, de combinaties doorzich tig, de passes werden dikwijls in het wilde weg getrapt en er was schrikbarend veel balverlies. „Dan zie je maar weer hoe belangrijk Gi deon Imagbudu is voor ons", maakte Demanet duidelijk. „Zijn mentale kracht, zijn fysiek, de ga ve om naar goede oplossingen te zoeken, dat missen we al een paar weken. Dan zou er een andere spe ler opmoeten staan, maar helaas gebeurt dat niet. De cijfers spreken voor zich. Sinds Imagbudu gebles seerd is, hebben we zes punten verspeeld. Het ontbreekt ons nu aan organisatie vanuit het midden veld." Josimar Pattinama kreeg voor rust één van de twee kansen, nadat Fer ry Alfons zich tussen twee spelers had vrijgespeeld. En Stijn Mahieu scoorde vijf minuten voor de rust uit een hoekschop van Pattinama met een kopbal via de paal (1-0). De kleine voorsprong werd weer snel weggegeven, omdat Hoek zich totaal verkeek op een invaller bij de Noord-Hollandse ploeg. Ser gio Parris bleek een pijlsnelle aan valler, die Giovanni Siereveld in de twaalfde minuut na rust het nakij ken gaf en onder de traag reageren de Robbie de Moor de gelijkmaker binnenschoof (ï-r). Twee minuten later scoorde de invaller bijna weer, maar reageerde de doelman wel attent. Karakteristiek Hoek-Zwaluwen'30 1-1 (1-0). 40. Stijn Mahieu 1-0, 57. Ser gio Parris 1-1. Scheidsrechter: R. de Meijer (Heemstede). Ge le kaart: Ferdy Kaleveld (Zwalu wen). Aantal toeschouwers: 490. Hoek: Robbie de Moor; Tim Mechelink, Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Michael Ko- ne; Thomas Ragut, Björn Lange- veld, Stijn Mahieu, Alan Grozda- nic (67. Regilio Pinas); Ferry Alf ons (70. Arnold Nguekam), Josi mar Pattinama. zie ook RudeStats via v.www.pzc.nl/blogs Bruse Boys-speler Dimitri Hooftman (rechts) en Ronald Polhuys van Seolto hebben oog voor de bal foto Gerard van Offeren/Visumar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46