Zeeland PZC Lot bioscoop in handen gemeente 13 SCHOUWEN-DUIVELAND 17 14 en 15 Zeeuwland heeft miljoen nodig voor fiZi in katoenweverij. Gewond na val van paard in Boswachterij Man slaat met ijzeren staaf op bar van café Man aangehouden voor rijden met drank Verstopt Megakoor krijgt Nieuwe Kerk Zierikzee niet vol Samenwerking van parketten biedt enkel voordelen Jubilerende Zierikzeese Bridge Club is op zoek naar jonge aanwas Maandag 30 maart 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - De ombouw van de vervallen, voormalige katoenweve rij aan het Kerkhof in Zierikzee tot klein theater en fiZi-bioscoop staat of valt met een bijdrage van ander halve ton door de gemeente. Dat zegt Antoine de Ceuster, direc- j teur van woningbouwvereniging Zeeuwland, die eigenaar is van de katoenweverij. Renovatie en ver bouwing van het pand, tussen poli tiebureau en Zeeuwlandkantoor, gaat meer dan een miljoen kosten. „Vanwege die hoge kosten hebben we subsidie aangevraagd bij de pro vincie", legt De Ceuster uit. „En ik hou er ernstig rekening mee dat die bijdrage er ook komt." Het gaat om anderhalve ton uit het meerjarenprogramma landelijk ge bied, in feite Europees geld. Voor waarde voor uitbetaling van deze EU-subsidie is echter dat er een even groot bedrag aan Nederlands publiek geld bij komt. „Daarvoor kijk ik naar de gemeente. Of die dit zelf betaalt of dit bij de provin cie lospraat, maakt me verder niet uit." Als de overheden meewerken heeft Zeeuwland drie ton. De ove rige zeven ton wil Zeeuwland zelf investeren. Bedoeling is dat het filmtheater fiZi het pand zal hu ren, als onderdeel van het cultuur plein Centree, waarbij Zeeuwland ook is betrokken. De Ceuster: „Fi- Wl Met een bijdrage van anderhalve ton door de gemeente kan Zeeuwland de vervallen katoen weverij in Zierikzee geschikt ma ken als bioscoop voor fiZi. Zi moet, mede vanuit de hore- ca-opbrengst, een huur betalen die een groot deel van onze lasten uit die zeven ton dekt. Dat gaat na tuurlijk niet helemaal lukken. Zeeuwland is wat dat betreft be reid enig verlies te nemen." Wethouder Wijnand Renden (cul tuur, financiën) 'staat niet te trap pelen' om anderhalve ton in de ka toenweverij te steken. „Officieel is mij nog niets gevraagd. Zeeuw land moet alles eens op een rijtje zetten en dan een verzoek indie nen. De gemeenteraad heeft ech ter nog geen streep door de plan nen voor het Cultuurhuis getrok ken en dus zit ik er niet om verle gen om fiZi in de katoenweverij te krijgen." De oude weverij is een blok aan het been van Zeeuwland. De vereniging kocht het pand in - volgens De Ceuster - 'desolate toe stand' van de Rijksgebouwen dienst. Het werd toen gehuurd door de gemeente. Zeeuwland wilde het gebouw slo pen, maar de raad stak daar een stokje voor. De Ceuster: „Komt die drie ton publiek geld er niet, dan is behoud van het pand geen optie meer. Dan verpaupert het verder." zierikzee - Een koor van 95 zangers, twee so listen en een organist brachten zaterdagavond in de Nieuwe Kerk van Zierikzee het orato rium 'The Crucifixion' van de Engelse compo nist John Stainer. In het voorprogramma stond het blokfluitkwintet 'Alma del Core' van de Zeeuwse Muziekschool. Hoewel met name het grote koor voor een prachtig geluid zorg de, bleek dat niet voldoende om een volle Nieuwe Kerk te trekken. Een behoorlijk aantal banken bleef leeg. Spijtoptanten krijgen een nieuwe kans. De Regionale Zangersbond Zuidwest Nederland voert The Crucifixion op 3 april opnieuw op in de Nieuwe Kerk van Middelburg en op 4 april in de Catharijne Kerk in Brielle. foto Ronald den Dekker |burch-haamstede - Een ruiter is É'ewond geraakt na een val van in paard. Dat gebeurde zondag middag rond drie uur in de Bos- /ichterij - nabij de uitkijktoren - Westenschouwen. De ruiter is .■r traumahelikopter naar een zie- ■nhuis in Rotterdam gebracht iet hoofdletsel, een hersenschud- ung en enkele gebroken ribben. Q^et paard is zelf teruggelopen manege Lisiduna in Burgh. sint annaland - Een bezoeker van een horecagelegenheid in de Voorstraat in Sint Annaland heeft in de nacht van zaterdag op zon dag met een ijzeren staaf een bar vernield. Hij stapte rond oi.oo uur binnen om sigaretten te kopen. Toen bleek dat die niet te koop wa ren, sloeg de man met de staaf op de bar. Hij is hierna door de eige naar en een klant naar buiten ge duwd. Niemand raakte gewond. zierikzee - Een 25-jarige automobi list uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangehouden omdat hij te veel had gedronken. De politie zette de man in de Gra venstraat in Zierikzee aan de kant voor een blaasproef. Bij een latere test op het bureau bleek de 25-jarige ruim twee keer de toegestane hoeveelheid te heb ben gedronken.' f ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Met een kleuter van vier en een peuter van twee in huis, is het toi let regelmatig bezet. Vooral de jongste weet wel raad met toilet doekjes, papiertjes en ander spul dat iedere keer weer prima wegge spoeld leek te worden. Tot de af voer van het toilet het niet meer aankon. Na ontstopping bleek ook het badwater 's avonds niet lekker weg te lopen. Papa zou het repare ren. Terwijl hij op zijn knieën in het bad zat te sleutelen aan het af- voerputje, vroeg de oudste wat hij daar deed. Papa antwoordde: „Het bad is verstopt schat." Met een die pe frons ging het meisje naar haar moeder. „Mama, papa is in de war, hij zegt dat het bad verstopt is, maar.... het staat er gewoon nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41