Zeeland werkgevers in ademnood 200m2 Steun bij nieuwe regels is waardevol Rusland sluit grens voor Zeeuws fruit Man dringt woning binnen Gewonden bij schietpartij Plannen voor Vlissingse machinefabriek KMAI^ Waar moet je staan bij de Ronde van Vlaanderen? VAN IWAARDEN SPUITCABINE P^l HOE LrU GOES - YERSEKE Grootste rommelmarkt in Zeeland Meld het beste plekje op www.pzc.nl/tourdezelande pzc Maandag 30 maart 2009 I 3 SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 vussingen - In de Hercules Se- gherslaan in Vlissingen zijn gister avond rond half zeven twee men sen gewond geraakt bij een schiet incident. De twee slachtoffers verkeren niet in levensgevaar. De politie heeft de zaak in onderzoek. door Claudia Sondervan Zo'n regeling als de werktijd verkorting bij een grote te rugloop van de omzet is volkomen nieuw. Dat heeft bijna geen enkel bedrijf meegemaakt. Dan is het goed dat er één loket is waar je als bedrijfje handelswijze kunt toetsen. Vooral voor kleinere ondernemingen", zegt Edgar van Velsen. Hij is directeur stafdien sten bij aluminiumsmelter Zalco in Vlissingen-Oost. Zalco kreeg eind februari toestemming voor werktijdverkorting voor vijfhon derd van de zeshonderd werkne mers. „Wij bleken in de meeste za ken de juiste weg al te hebben ge vonden. Toen wij met werktijdver korting begonnen was het Mobili teitscentrum er niet. Toen ze langs kwamen bleek dat we al op de juis te weg zaten met scholing en de subsidieregelingen waar je als be drijf gebruik van kunt maken." Zalco vond in het Mobiliteitscen trum wel nieuwe wegen voor het detacheren van personeel. De rijks overheid heeft de werkgever de plicht gegeven om voor de werkne mers tijdelijk werk bij een ander bedrijf te vinden voor de duur van de werktijdverkorting. „Voor onze mensen gaat het nooit om volledi ge werktijdverkorting, dus moet je zoeken naar werk voor één of twee dagen. Dan zijn er weinig mogelijkheden, al hebben we wel contacten met andere bedrijven. Voor de detacheringsplicht is het Mobiliteitscentrum, waar alle vra gen samenkomen, een nuttige voorziening." Hoeveel een bedrijf aan het centrum heeft hangt af van de omvang van de onderne ming, denkt Van Velsen. „Een be drijf van onze grootte heeft een af deling personeel, een opleidings coördinator en ervaring met subsi dieregelingen. Een kleinere onder neming heeft dat vaak niet." Van wtv naar deeltijd-WW Een onderneming die schade lijdt door de economische cri sis kan vanaf 1 april tot eind 2010 deeltijdwerkloosheid aanvragen voor haar personeel. Zij krijgen maximaal vijftien maanden voor de helft van hun werktijd een werkloos heidsuitkering. De overheid vergoedt de helft van de omscholing van werk nemers naar andere banen. Naast personeel in vaste dienst vallen ook mensen die gedeta cheerd werken bij een ander bedrijf onder deze regeling. Bij de deeltijd-WW hoort een scholingsplan. door Claudia Sondervan middelburg - Zeeuwse fruittelers dreigen dit seizoen een belangrijke afzetmarkt te missen. Rusland sluit de grenzen vanaf medio vol gende maand voor Nederlandse appels en peren. Volgens Ad Slab- bekoom, Zeeuwse voorzitter van de fruittelersorganisatie NFO, is tien tot twintig procent van het Zeeuwse fruit bedoeld voor de Russische markt. „Daar heb je niet zomaar een andere afnemer voor." Het Russische importverbod zou eerder ingaan op 1 april, maar is uitgesteld in afwachting van be sprekingen in Rusland tussen ver tegenwoordigers van het ministe rie van Landbouw en de Russi sche autoriteiten, meldt branche vereniging Frugi Venta. De Russische autoriteiten stellen dat er te veel resten van gewas beschermingsmiddelen op Neder landse appels en peren zijn aange troffen. Te veel vruchten zouden niet voldoen aan de strenge Russi sche normen voor sporen van pesticiden, nitraten en nitrieten op fruit. „Het lijkt ons een beetje onwaarschijnlijk. Andere Europese landen mogen wel blijven leve ren", zegt Slabbekoorn. „We kun nen onze teelt wel aanpassen, maar dat vergt tijd in ons vak. Voor nu is het zaak dat er op hoog niveau wordt uitgezocht waar de schoen precies wringt." vlissingen - Een nog onbekende man is zaterdagmiddag rond 12.00 uur een woning binnengedrongen aan de Coosje Buskenstraat in Vlis singen. De jongeman belde aan en vroeg de bewoonster om geld voor wees huizen. Hierna liep de man de wo ning van de vrouw binnen en vroeg om haar portemonnee, ter wijl hij haar dreigde 'stroom' te ge ven als zij daar niet aan voldeed. De vrouw weigerde en sloeg alarm door middel van een noodknop die zij om haar hals had hangen. De man vluchtte hierop de wo ning uit. vlissingen - De Initiatiefgroep Scheldekwartier houdt morgen een informatiebijeenkomst over de plannen voor de machinefa briek op het Scheldeterrein in Vlis singen. De gemeente Vlissingen heeft be sloten de fabriek te slopen en op die plek 75 woningen te bouwen. Jeroen Saris van bv De Stad Am sterdam en de Vlissingse architect Hans Slemmer presenteren tijdens de bijeenkomst hun zienswijze op een nieuwe invulling voor de fa briek. De informatiebijeenkomst wordt gehouden in het Cinecafé van Cinecity, vanaf 19.30 uur. Kantoorinrichting van hoek tot hoek showroom Marconistraat 13 4461 HH Goes T 0113-57 29 07 info@piethoekman.nl www.piethoekman.nl foto Willem Mieras Thermphos. kloosterzande - Hij heeft de roem de grootste van Zeeland te zijn: de tweedaagse rommelmarkt van showband Kloortje in Kloosterzande heeft af gelopen weekeinde die reputatie bestendigd. Zaterdag wachtten de liefheb bers al een uur voor de opening bij het toegangshek. De opbrengst van de 'rommel' - zes trucks vol, opgehaald in Walsoorden en Kloosterzande, is voor de herbouw van het afgebrande clubgebouw. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3