Sport Bolle op schot bij winnend Wemeldinge beloond met punt Kapelle laat kansen tegen De Meeuwen liggen Platjouw mist juiste ritme op NK in Drunen Atleten van Engels grootverdieners bij Domburgse 7 Colven Beachrun Colijnsplaatse Boys en Rillandia zijn ook nog niet veilig. Axelaar kijkt met goed gevoel terug op biljartseizoen. Mol zegeviert in Belgische Waod-koers Van Koeveringe vierde in Harelbeke Ploeg boekt pas tweede overwinning van het seizoen. JaapJan Ritsema winnaar van eerste Swift Trimloop. B PZC Maandag 30 maart 2009 133 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Kapelle ging in de derde klasse A met 2-0 onderuit bij concurrent De Meeuwen, waar door de ploeg van trainer Adriaan Nieuwenhuijse nog maar één punt voor staat op de nummer tien van de ranglijst. Rillandia ver loor thuis met 4-0 van Dauwen- daele en Colijnsplaatse Boys ging met dezelfde cijfers onderuit bij SKNWK. SKNWK-Colijnsplaatse Boys 4-0: Al vroeg in het duel opende Wesley Goud na een dieptepass van Wilco de Valk de score. Gedu rende de eerste helft kreeg SKNWK een aantal doelrijpe kan sen die niet benut werden. In de tweede helft maakte Christian van Vossen er 2-0 van en zorgde We sley Goud met zijn tweede goal voor de 3-0. Invaller Leendert van Heukelom scoorde daarna ook nog voor de Nieuwerkerkers, bij wie trainer Peter Groenewegen we gens commentaar op de leiding een rode kaart kreeg. Rillandia-Dauwendaele 0-4: Peter van Gorsel was met twee goals en een assist de plaaggeest van Rillandia. Al na zes minuten opende Van Gorsel na een goed lo pende Dauwendaele-aanval de sco re. Vlak na de pauze passeerde hij een aantal spelers van Rillandia, waarna Gert-Jan van Leiden de 0-2 aantekende. Toen Van Gorsel na een uur voor 0-3 zorgde, was de wedstrijd definitief beslist. Een treffer van Ezra de Korte beteken de daarna de 0-4. De Meeuwen-Kapelle 2-0: Een hardwerkend De Meeuwen boekte een verdiende zege. Na een half uur was Kapelle nog wel' dicht bij de 0-1, maar een inzet werd van de doellijn gehaald. In de 43e mi nuut opende Timme Kwast de sco re. Na rust was Maas ook betrokken bij de 2-0, want uit zijn voorzet kopte Thomas Brouwer de thuis ploeg naar een marge van twee goals. Eddie Matthijsse kreeg daar na namens De Meeuwen nog een kans op 3-0 en vlak voor tijd hield doelman Dennie Oosse Kapel- le-speler Robert Vermue nog van een treffer af. AZW-ZSC'62 4-0 (2-0). Mustafa Yil- maz 1-0, Michiel Standaert 2-0, Musta fa Yilmaz 3-0, Corné Langendoen 4-0. fW Zaterdag-derdeklasser Kapelle verliest met 2-0 van De Meeu wen en daardoor blijft de situatie zorgelijk voor de ploeg van Adriaan Nieuwenhuijse. door Joop van den Oudenhoven DRUNEN - Theo Platjouw van HGL/KOT'86 is in Drunen vierde geworden op het Nederlands kam pioenschap driebanden groot tweede klasse. Winnaar werd Jan Zijlstra van HBC. Onder het motto: wie niet sterk is moet slim zijn, had Platjouw in de nationale voorwedstrijden zijn plaats op het NK veiliggesteld. „Ik heb toen gedrukt bij het leven, om hier de remmen los te kun nen gooien." Dat kwam er niet van, ook al doordat zijn voorbereiding werd onderbroken door een vakantie trip in Thailand. Na terugkomst vlamde hij afgelopen maandag nog wel in de teamcompetitie met 1.304 gemiddeld, maar dat bleek een incident. Met de veel zwaardere tegenstand op het NK kwam hij niet uit de verf en speel de naar eigen zeggen onder zijn kunnen. Dat nu kon hij zich niet permitteren en te vaak gingen de punten naar de tegenstanders. „Ik heb een goed seizoen achter de rug en daar kijk ik met trots op te rug." Dat de Axelaar een goed seizoen draaide bewees hij in de team competitie op de kleine tafel. Op zijn 'oude' dag (hij wordt in au gustus 70) speelde Platjouw 1.083 gemiddeld en plaatste zich daar mee als eerste van alle drieban denspelers. Driebander Theo Platjouw (69) uit Axel is op het Nederlands kampioenschap driebanden groot tweede klasse als derde geëindigd. WIEZE - Wielrenner Peter Mol heeft gisteren in het Belgische Wie- ze een Waod-koers gewonnen. De Kapellenaar komt uit in de catego rie C. Ook oud-prof Wim de Waal uit Axel, die in de categorie E rijdt, kwam in zijn klasse als eerste over de finishlijn. In categorie B was er een zesde plaats weggelegd voor Guillame de Punder uit Wilhelminadorp. GOES - Wielrenner George van Koeveringe uit Kapelle is zaterdag tijdens een wedstrijd voor nieuwe lingen in Harelbeke als vierde gefi nisht. Peter Blok en Kees van Dam me, beiden uit Yerseke, passeerden de meet als respectievelijk negen de en vijftiende. De koers voor de drie Middelkamp-renners was een afwachtingswedstrijd tijdens de E3-prijs voor profs. Jasper de Troije (midden) en Ton Jonker (rechts) volgen namens Kapelle de bal in het duel met De Meeuwen. foto Ruben Oreel door Marco Puik MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal kan De Noormannen de titel volgende week binnenhalen. Om dat te be werkstelligen volstaat een overwin ning op Nieuwland. Zaterdag won de ploeg uit Westkapelle met 0-2 van hekkensluiter Apollo'69. Het duel tussen achtervolger Hoede- kenskerke en Spui werd afgelast. Apollo'69-Noormannen 0-2: Apollo'69 bezorgde koploper De Noormannen een moeilijkere mid dag dan op basis van de stand mocht worden verwacht. De ploeg uit 's-Gravenpolder hield 57 minu ten stand, maar toen zorgde Mark Minderhoud voor 0-1. De thuisclub raakte in de tweede helft liefst drie maal de lat, maar ook de gasten kre gen hun kansen. Uiteindelijk teken de Thomas Wuite diep in blessure tijd voor de 0-2-eindstand. Borssele-SVD 2-0: SVD verdedig de stug en kende in keeper Rens Groefsema zijn absolute uitblinker. In de openingsfase stopte de sluit post al een strafschop van Mare van Haneghem en in het vervolg zou hij nog verschillende Borsse- le-spelers van scoren afhouden. Dankzij twee treffers van Arjan Ver burg greep de thuisclub toch de winst. Bevelanders-Nieuwland 2-1: Na een weinig verheffende eerste helft zorgde Rudy Clement in de 57e mi nuut uit een corner voor 1-0. Een kwartier voor tijd bracht Michel Verburg na een goede aanval de 2-0 op de borden. In de 81e minuut scoorde Carsten Feleus tegen. W* De Noormannen is dicht bij de titel in de vierde klasse A. We meldinge en Arendskerke boe ken ongewoon ruime overwin ningen. Wemeldinge-MZVC 4-0: Wemel dinge schoot uit zijn slof tegen een matig voor de dag komend MZVC. In de eerste helft bracht Chris Kole de thuisclub aan de leiding. Na.rust zou Pieter Bolle een hoofdrol voor zich opeisen. Met een hattrick schoot hij Wemeldinge naar een 4-0-overwinning. 's-Heer Arendskerke-Cadzand 4-0: Arendskerke komt dit seizoen moeizaam tot scoren, maar zater dag was de ploeg productief Eg- bert Blok nam voor rust de eerste twee treffers voor zijn rekening. Lennard Westerweele tekende na een solo met een prachtig schot voor 3-0 en invaller Avner van der Westen scoorde met een schot in de kruising van twintig meter de 4-0. Daar tussendoor schoot Frank 'Davidse via de onderkant van de lat raak, maar zowel scheids- als lijnrechter ontging dit. Namens Cadzand raakte Angelo Martlé bij een 1-0-stand van forse afstand de lat slisten de wedstrijd kort voor tijd toch in hun voordeel door een treffer vanaf de stip van Nick de Vries. NVS-Lewedorpse Boys 0-3: Voor rust waren de ploegen aan elkaar gewaagd, waarbij NVS wat meer Vosmeer-trainer Nagtegaal laat zijn ploeg na de 0-2 met vier spitsen spelen gevaar voor het doel van Lebo bracht. Toch openden de bezoe kers via Jeffrey Jansen de score: 0-1 halverwege. Na de 0-2 door Si mon Smits in de 65e minuut was het gedaan met het verzet van de thuisploeg. Jeffrey Jansen bepaal de met zijn tweede treffer de eind stand op 0-3. Vosmeer-WW'67 2-2: Het duur de tot aan de 55e minuut voordat een sterker WW'67 de score opende. Met nog twintig minuten op de klok werd het 0-2, waarna trainer Johan Nagtegaal zijn ploeg met vier spitsen liet spelen. De be zoekers werden met veel strijd te ruggedrongen op hun eigen helft. TXvee treffers van Benjamin Suur- lant in de slotfase leverden Vos meer een niet meer verwacht ge lijkspel op: 2-2. In de vijfde klasse A bouwde kop loper Koewacht de voorsprong op IJzendijke uit tot tien punten. Koe wacht won met 4-1 van Vogel waarde. door Sjaak Sinke DOMBURG - Met de Vlissingers Mi chel Schrier en Tim Pleijte op de startlijst van de derde editie van de 7 Golven Beachrun in Dom burg leek het een spannende wed strijd te worden vooral om te zien wie momenteel de sterkste loper in Zeeland is. Na zijn overwinning vorige week in de Ropakustrun kreeg Pleijte van zijn trainer Anton Engels ech ter een startverbod om zo blessu res te voorkomen. „Ik hoop niet dat men nu gaat denken dat we elkaar ontlopen", liet Schrier vooraf weten. „Ko mend zomerseizoen zullen we el kaar nog dikwijls tegen komen, bijvoorbeeld in het PZC-straten- loopcircuit", blikte hij alvast voor uit. Hoofddoel voor Schrier is echter het NK tien kilometer op de weg op 6 september in Tilburg. De groep van Anton Engels pakte maar liefst tien van de twaalf eremedailles. Zo was er goud voor Marianne de Kok, die tactisch en technisch ondersteund wordt door Engels en met ruime voorsprong op Marly Neerbos (Heerle) en Petra Verhulst de finish achter de golfbaan passeer de. Het deelnemersaantal in Dom burg was mager. Er waren zater dag nog meer lopen waaruit de at leten konden kiezen. In Middelburg werd de langste af stand van de eerste Swift Trim loop gewonnen door korfbaltrai ner JaapJan Ritsema. Hij legde de 8 kilometer rond het clubhuis van de Middelburgse korfbalclub afin 30 minuten en 36 seconden. De 5 kilometer werd gewonnen door Luc Francke uit Grijpskerke en de 3,5 kilometer was een prooi voor Emiel Lous uit Middelburg. Er kwamen zestig mensen aan de start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39