Sport Hoek ziet laatste hoop op titel vervliegen van zich af Tcrneu^; p™m«rt met van misstap Vhssingen Arjen Pattenier velt met hattrick vonnis over Nieuwdorp Drie doelpunten in blessuretijd leveren winst op. Tegen EBOH komt ploeg Ardian Lekaj niet verder dan gelijkspel. Seolto houdt Bru van periodetitel af en komt naast Nieuwdorp. Sranang ondanks verlies in nacompetitie Bert Pentury weer trainer Jong Ambon Hoofdklasser is weg kwijt in duel met Zwaluwen'30:1-1. B PZC Maandag 30 maart 2009 31 door Bas Koel GOES - Het werd een schitterende zondag voor de voetballers van zondag-derdeklasser Goes. Con current HW24 liet punten lig gen in Middelburg, terwijl het elf tal van Kees van der Sluis thuis met 3-0 van Zierikzee won. „We hebben nu de beste papieren voor de titel", concludeerde de trainer. Goes heeft immers een gat van vier punten-met de belagers uit Hulst. Het was de afgelopen periode kwakkelen geweest voor de Goese ploeg. Uit werd gelijkgespeeld te gen Steen, thuis was BSC met 2-1 te sterk en tegen Halsteren werd op vechtlust een 1-0-overwinning uit het vuur gesleept. HVV'24 was inmiddels tot op twee punten ge naderd en dus lag er druk op de wedstrijd tegen Zierikzee. Bij de Goese aanvallers lag er misschien nog wel wat meer druk op, want zij scoorden de laatste weken nau welijks. Tegen Zierikzee bleek al snel dat de spitsen gebrand "waren om daar iet? aan te doen. Padden van de Water won elk persoonlijk duel en zorgde constant voor on rust in de verdediging van Zierik zee. Na weer een sterke actie van de aanvaller kreeg Steven Fitsch de mogelijkheid om een perfecte voorzet af te leveren op Kyle Does burg. De aanvaller werd bij de af werking behoorlijk gehinderd, maar de scheidsrechter weigerde een strafschop te geven. Drie tel len later gaf hij die wel toen Ste fan Smalheer Gert-Jan Tierie vloerde. Niels Paardekooper mocht het klusje gaan klaren, maar hij faalde oog in oog met Smalheer. De Goese middenvel der mikte de bal behoorlijk ver naast. Het gat tussen koploper Goes en HW'24 is weer opgelopen tot vier punten. De Bevelandse zon dag-derdeklasser is Zierikzee met 3-0 de baas. Goes bleef de aanval zoeken, maar grote kansen creëerde de ploeg niet. Vlak voor rust was het uitein delijk wel raak. Kyle Doesburg ontsnapte aan de aandacht van Michiel van Schelven een behield goed het overzicht. Hij legde de bal breed op Padden van de Wa ter, die randje buitenspel stond. De aanvaller hield desondanks zijn hoofd koel en tikte in de bles suretijd de 1-0 binnen. Dat was een mooie opsteker zo vlak voor rust, die bij Zierikzee heel wat verwarring veroorzaakte. Zoveel zelfs dat Goes nog voor rust de score kon verdubbelen. Na slecht wegwerken van Elmar Ver flage schoot Niels Paardekooper vanaf twintig meter raak. De mid denvelder maakte daar mee zijn eerdere fout goed. In de tweede helft loerde Goes vooral op de'counter. Omdat Zie rikzee ongeveer alle ballen inlever de, was hier alle ruimte voor. Toch gooide de Bevelandse ploeg de wedstrijd niet definitief in het slot. Daarvoor wachtte het team van Kees van der Sluis tot aan de blessuretijd. Invaller Martin Smaardijk schoot via een Zierik zee verdediger raak: 3-0. Goes-Zierikzee 3-0 (2-0). 45+1Pad den van de Water 1 -0, 45+3. Niels Paardekooper 2-0, 90+2. Martin Smaar dijk 3-0. Scheidsrechter: G. Steeman (Brussel, België). Aantal toeschouwers: 150. Zondag derde klasse A Zeelandia Middelburg- HW'24 3-3 (1-2). 27. Dennis Buijs 0-1, 30. Jerfy Booy 1-1, 44. Michael Szczawinski 1-2, 51. Dim de Waal 1-3, 66. Al berto Conde Morgado 2-3, 90+5. Alper Koe (strafschop) 3-3. Halsteren-Steen 3-2 (0-0). Sander van Remortele 0-1, Remco van Haaren 1-1, Roy Niemantsverdriet 2-1, Matty den Ridder 3-1Eddy van den Bosch 3-2. Aardenburg-Roosendaal 1-1 (0-0). "om van der Borst 0-1, Stijn de Vreeze 1-1. door Jack Begijn DORDRECHT - Terneuzen kon giste ren niet profiteren van de misstap van koploper Vlissingen. De Zeeuws-Vlaamse nummer twee van de ranglijst kwam tegen EBOH, dat evenveel punten heeft, niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Vlissingen ging op bezoek bij Vlij- mense Boys met 3-2 onderuit. De achterstand van Terneuzen op Vlissingen bedraagt nu zes pun ten. „Maar wij moeten niet kijken naar wat de concurrentie doet", zei een teleurgestelde Terneuzen- trainer Ardian Lekaj na afloop. „Wij moeten zelf winnen. Gezien het wedstrijdbeeld hebben we van daag twee punten laten liggen." Terneuzen kende een slechte start tegen EBOH. In de eerste helft moest het zijn meerdere erkennen in de Dordtenaren. De thuisploeg kreeg twee opgelegde kansen, door Marco Puik MIDDELBURG - Niet verwacht, toch gekregen. Bij Serooskerke hield vrijwel niemand meer rekening met het winnen van de twee- de-periodetitel, maar na een ver rassende voetbalmiddag trok de Walcherse ploeg, die uitkomt in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal, toch aan het langste eind. Serooskerke profiteerde optimaal van de uitglijder van Bruse Boys bij hekkensluiter Seolto: 4-1. Arne- muiden verzuimde in het thuis duel met WC'68 in te lopen op maar faalde jammerlijk. De bezoe kers grossierden in verkeerde pas ses en er was veel onrust aan de bal. Na een half uur kreeg Dennis de Kraker van dichtbij een bal hard op de borstkas. Omdat hij bloed spuugde, besloot men met hem naar het ziekenhuis te gaan. Daar werd niets ernstigs geconsta teerd. Na rust was het eenrichtingsver keer en zette Terneuzen de tegen stander vast op eigen helft. Jona than Constancia bracht zijn ploeg na een uur spelen op een terechte voorsprong. Veel plezier beleefden de Terneuzenaren hier niet aan, want uit een scherp uitgevoerd» counter maakte Badar Anraoui ge lijk. De bezoekers gingen op zoek naar een nieuwe voorsprong, com bineerden goed en creëerden tal van mogelijkheden. Wat tegen Oosterhout (10-0) met het groot ste gemak lukte, bleef tegen EBOH uit: doelpunten maken. Maik de Wolf, Jonathan Constancia, Sinan Coban en Remco van Leeuwen wa ren niet trefzeker. koploper Dinteloord: 2-3. Nieuw dorp was kansloos bij Oostkapel- le: 4-1. Oostkapelle-Nieuwdorp 4-1: Na een kwartier kreeg het duel tus sen Oostkapelle en Nieuwdorp een belangrijke wending. Terwijl het spel zich in de buurt van de zijlijn bevond, kende de scheids rechter een strafschop toe aan de thuisclub. Nieuwdorp-speler Ralf Kole moest met rood vertrekken. De elfmetertrap van Harold Ver meulen werd door de keeper ge stopt. 1*5 'n de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal komt hekken sluiter Seolto naast Nieuwdorp, dat met 4-1 van Oostkapelle verliest. EINDHOVEN - Na de 6-4-nederlaag van vorige week tegen Oude Veld hoven moesten de zaalvoetballers van hoofdklasser FM Sranang ook in hun laatste competitieduel met een nederlaag genoegen nemen. In Eindhoven bleek koploper Bra- bantia met 5-2 te sterk. Veel pijn deed dat Sranang niet, omdat ook Malabata verloor en zodoende een plaats in de nacompetitie defini tief veilig werd gesteld. Ugur Kahveci en Virgil de Meza maakten de doelpunten voor Sra nang. MIDDELBURG - Bert Pentury is volgend seizoen de nieuwe trainer van voetbalvereniging jong Am- bon. Pentury, woonachtig in Oost-Sou burg, had vijf jaar geleden ook de selectie uit Middelburg onder zijn hoede. In 2004 promoveerde Jong Ambon onder zijn bewind naar de vierde klasse, waarin het een jaar later de tweede ronde van de nacompetitie bereikte. Vijf minuten voor rust kwamen de gasten op voorsprong dankzij een treffer van Yannick van As. In de tweede helft stelde Oostkapel le orde op zaken. In de 71e mi nuut tekende Turgut Kizilarslan voor de gelijkmaker en dankzij een hattrick van Arjen Pattenier liep Oostkapelle uit naar 4-1. Serooskerke-Dinteloord 1-0 (0-0). Ed dy de Loof 1-0. Bijzonderheid: Rode kaart (tweemaal geel) voor Jurgen Tra ets (Dinteloord). Arnemuiden-VVC'68 2-3 (2-1). Maar ten Brasser 1-0, Maarten Brasser 2-0, Piet de Graaf 2-1, Piet de Graaf 2-2, Rick Baaij 2-3. Seolto-Bruse Boys 4-1 (1-0). 2. Arn- oud Mol 1-0, 50. Mats Willemse 1-1, 53. Arnoud Mol 2-1, 68. Arnoud Mol 3-1, 80. Jaap van Dam 4-1. door Frits Bakker HOEK - Wie van de treurige partij tussen Hoek en Zwaluwen'30 nog niet verkleumd was geraakt door de kou, kon maar tot één conclusie komen: Thomas Ragut tegen Zwa luwen'30 was in 1-1 geëindigd. Als de spelbepalende spelers van de club een slechte dag hebben, moet het van de harde werkers ko men. En dan wordt er weer al snel gesproken over het complex van de Zeeuwse hoofdklasser in dit sei zoen: thuis speelt de ploeg veel minder goed dan uit. Stijn Mahieu, die wel weer scoorde tegen Zwaluwen, speelde zaterdag zijn slechtste wedstrijd van het jaar en het hele elftal deelde in de miserie. Behalve de zwoeger Ragut dan. Die stroopte de mouwen nog maar eens op en dwong af en toe zelfs een klein applausje af bij zijn trainer. Het hielp zijn ploeg niet verder dan de magere 1-1, zodat de laatste hoop op de titel nu ook ge lijk vervlogen is. De blik van Gaby Demanet zei za terdag alles over wat zijn elftal op het veld liet zien. De trainer, die zijn kolossale spits Nguekam tot in valler heeft gedegradeerd, spoorde zijn spelers voortdurend aan tot meer actie en inspiratie. Het wa ren vergeefse pogingen. Het dolen de elftal was tot het einde toe de 'Sinds Gideon Imagbudu geblesseerd is, hebben we zes punten verspeeld' weg kwijt. De opbouw van achter uit was gebrekkig, de combinaties doorzichtig, de passes werden dik wijls in het wilde weg getrapt en er was schrikbarend veel balver lies. Ferry Alfons (nummer 9) zit stevig in de tang. foto Peter Nicolai Josimar Pattinama kreeg voor rust uit een hoekschop van Pattinama één van de twee kansen, nadat Fer- met een kopbal via de paal (1-0). ry Alfons zich tussen twee spelers De kleine voorsprong werd weer had vrijgespeeld. En Stijn Mahieu snel weggegeven, omdat Hoek zich scoorde vijf minuten voor de rust totaal verkeek op een invaller bij de Noord-Hollandse ploeg. Sergio Parris bleek een pijlsnelle aanval ler, die Giovanni Siereveld in de twaalfde minuut na rust het nakij ken gaf en onder de traag reageren de Robbie de Moor de gelijkmaker binnenschoof (1-1). TXvee minuten later scoorde de invaller bijna weer, maar reageerde de doelman wel attent. Hoek zakte daarna nog verder weg. Björn Langeveld, de verdedi ger op het middenveld, was met een schot en een kopbal de gevaar lijkste aanvaller. Stijn Mahieu liet zo veel ballen van zijn voeten springen, dat een toeschouwer hem vanaf de tribune toeriep: „Hoe kun je nou ook voetballen op balletschoenen." Het toonde wel heel weinig res pect voor de spelbepaler die Hoek dit jaar met zijn goals en techni sche klasse zo dikwijls op sleep touw heeft genomen. De Belgische topscorer wordt niet voor niets be geerd door clubs in zijn land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37