Goes schudt de concurrentie Ali Eryürük strooit zout in de wonden Tweede nederlaag op rij voor Vlissingen GPC moet diep gaan Na EBOH is ook Vlijmense Boys met 3-2 te sterk voor koploper. Terneuzense Boys verslaat slap Zaamslag met 0-2. 30 Maandag 30 maart 2009 PZC B door Michiel Bouwman VLIJMEN - Na de nederlaag van vo rige week tegen EBOH (2-3) heeft VC Vlissingen gisteren opnieuw verloren. Het laag geklasseerde Vlijmense Boys won met 3-2 van de koploper in de tweede klasse. Vlissingen begon slap aan de con frontatie met de degradatiekandi daat. Na tien minuten stond de 1-0 al op het scorebord. Karim el Barkaoui schoot een vrije trap raak, terwijl Vlissingen zijn muur nog niet op orde had. Vlissingen domineerde daarop het spel en kwam vlak voor rust langszij door dat Rudley St. Jago een mooie aan val afrondde. Ook na rust was Vlissingen de be tere ploeg. Randy de Dreu mocht tweemaal aanleggen na een afge slagen corner en schoot de twee de keer met links raak: 1-2. Lang kon Vlissingen niet genieten van de voorsprong. Uit een spaar zame aanval maakte El Barkaoui zijn tweede treffer van de middag en twintig minuten voor tijd werd het zelfs 3-2. door Robbie Gabriels. „Dit verlies wijt ik aan de slappe beginfase", zei trainer Ruud Pennings. „We hebben het daarna goed opgepakt en lieten zien dat we goed kunnen voetballen, maar we hebben het niet afgemaakt. Toen de gelijkmaker en de 3-2 vielen, kregen we een mentale tik." VLISSINGEN - Als er voor strijdlust en inzet punten werden gegeven, zou GPC Vlissingen allang veilig hebben gestaan in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Hoewel het elftal van trainer André Maas een belangrijke en verdiende 1-0- overwinning boekte op hek kensluiter Wilhelmina'26 is lijfsbe houd echter nog niet zeker. „Rechtstreeks degraderen kunnen we nu niet meer, maar het blijft tot en met het einde spannend", zei Maas, die uiteraard tevreden was over de overwinning, maar ook vond dat zijn elftal het zichzelf weer eens onnodig moei lijk had gemaakt. „Zoals vaker dit seizoen spelen we het niet goed uit. Daardoor houd je Wilhel- mina in de wedstrijd, terwijl dat helemaal niet nodig was geweest. En dan moet je toch weer diep gaan." Het enige doelpunt kwam na goed twintig minuten op naam van middenvelder Jeroen van Om men, die het laatste tikje gaf na dat Björn Ronde eèn voorzet van Erik de Ruijter vanaf rechts al bijna had binnengewerkt. De wedstrijd tussen poulegeno ten Rijsoord en Kloetinge werd af gelast. door Barry van der Hooft ZAAMSLAG - Veegde hij met zijn shirt een snotneus weg of kuste hij nou daadwerkelijk het em bleem op zijn shirt? Het bleek toch echt om het laatste te gaan, bekende Ali Eryürük na afloop. Terwijl de laatste seconden wegtik ten provoceerde de middenvelder van Terneuzense Boys nog even al les en iedereen van Zaamslag, met een tafereel dat je normaliter al leen op tv voorbij ziet komen in derby's in Milaan of Madrid. Het was een verrassende actie, die tegelijkertijd enigszins ongepast en overbodig was. Eryürük strooi de nog wat zout in de groen-witte wonden, aan het eind van een wedstrijd die in 0-2 eindigde en het predikaat derby nauwelijks ver diende. De vraag of het duel een verdiende winnaar had gekregen, was na afloop overbodig. Terneu zense Boys was de betere forma tie, had met een beetje meer geluk een keer of vier kunnen scoren en was eigenlijk verbaasd over de ge ringe tegenstand. „Ik vond Zaamslag heel erg mat spelen", zei Ali Eryürüks broer Me- vlud. „Nu snap ik ook waarom ze laatst van GPC verloren." Eerder dit seizoen won Zaamslag in Ter- neuzen nog met dezelfde cijfers (0-2). Mevlud Eryürük: „Toen vond ik ze superieur, nu viel het me zwaar tegen. Met hun speelwij ze hebben ze vaak een mannetje over op het middenveld. Vandaag leek het vaak of wij die hadden." Het verweer van Zaamslag was van een bedenkelijk niveau, ter wijl het zich bij een overwinning bijna veilig had gespeeld. „Dat is dus juist het probleem", wist een geïrriteerde Mario de Fouw. „Dan gaat het lekker, zijn we bijna veilig en denken we meteen dat we veel beter zijn dan Terneuzense Boys. ledereen heeft kunnen zien dat dat niet zo is. We stonden op tien meter te dekken! Dat is triest en zwaar teleurstellend." De frustratie van De Fouw was be grijpelijk, want hij haat het om te verliezen van de club waar hij op groeide. Toch zat een overwin ning er zaterdag geen moment in voor de ploeg van Rinus Zegers. Zaamslag begon onrustig en keek binnen tien minuten al tegen een achterstand aan. Omer Malagic verkeek zich op een hoge voorzet van links, Djamel Buyse legde de bal met een prachtige aanname in één keer klaar voor zichzelf en werkte bekeken af (0-1). Die treffer schudde de thuisploeg niet wakker, want Ruud Hoogeste- In de derby Zaamslag-Terneuzen- se Boys speelt de thuisploeg ui terst slap. Djamel Buyse en Abu- bakar Kourouman zorgen voor de 0-2. ger liét nog geen minuut later op aangeven van Buyse de 0-2 liggen. Een adequate reactie van Zaam slag bleef vervolgens achterwege. Het wist niet één uitgespeelde kans te creëren en kwam niet ver der dan een gevaarlijke voorzet van de verder onzichtbare Ugur Kahveci en een vrije trap van Jor- dy Bakker. De weer fitte veertiger Ronald Gort tikte de bal over de lat. Invaller Mevlud Eryürük raakte in de tweede helft met een afstands schot de lat en Abubakar Kou rouman kwam net tekort voor de 0-2, na miscommunicatie tussen Malagic en doelman Bart Corstan- je. Nadat ook de Afrikaan na een mooie combinatie met Evert-Jan van Opdorp de lat had geraakt, be sliste hij het duel in de slot minuut. Nick Klaassen ging onder de bal door en gaf Kourouman een vrije doorgang. Met een be heerste lob verschalkte hij Corstan- je (0-2). Zierikzee-voetballer Ingmar Quist neemt de bal mee in het duel met Goes, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36