Zeeland Delta voor drie jaar sponsor van toertocht Zeebra biedt enkel voordelen Borselse brandweer wint vaardigheidstoets Makkelijk van je dure internet- contract af! A95 adslwinkel.nl 0900-1990 Al ïooo aanmeldingen voor evenement op zaterdag 13 juni. Hoofdofficieren positief over samenwerking tussen beide parketten. Met de Directe O verstaphulp Gewoon Het Nef PZC Maandag 30 maart 2009 17 door Frits Bakker MIDDELBURG - De Delta Toertocht voor toerfietsers is voor de komen de drie jaar verzekerd van een hoofdsponsor. Het plan van de or ganisatie en sponsor Delta is om de tocht te laten uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend fietsevene- ment in Zeeland. Theo Schouwenaar van de organi satie: „We hebben een contract met Delta afgesloten voor drie jaar, dat betekent dat Delta de vas te kosten betaalt en dat de bru- to-opbrengst van de Toertocht ge lijk een netto-opbrengst is. Dat geld is in zijn geheel bestemd voor de KWF kankerbestrijding." De inschrijvingen voor de Del ta-tocht, die op zaterdag 13 juni in het weekeinde van de wielerklas sieker Delta Tour Zeeland wordt gereden, blijven intussen binnen stromen. Vanaf 16 maart, de dag waarop de site is geopend, hebben zich al duizend deelnemers ge meld, die voornamelijk uit Zee land komen. Theo Schouwenaar: „Als deze eerste mini Ride for the Roses in Zeeland slaagt, worden vanaf volgend jaar op diverse loca ties in het land dit soort tochten georganiseerd om geld bijeen te fietsen voor de kankerbestrijding." De toertocht op 13 juni kent drie afstanden, 25, 50 en 120 kilometer. Start en finish zijn bij de Zeeland hallen in Goes. De 25 en 50 kilo meter worden verreden over de binnenwegen van Zuid-Beveland, terwijl de route van de 120 kilome ter grotendeels zal gaan over het parkoers van de Delta Tour. Voor informatie of inschrijven: www.dekatoertocht.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Terwijl de Middel burgse rechtbankpresident Van Dijke zich zorgen maakt over de gedwongen samenwerking met Breda, is Diederik Greive juist en thousiast over de samenwerking tussen zijn parket en dat van Bre da. Die samenwerking biedt vol gens de Zeeuwse hoofdofficier van justitie alleen maar voordelen, waardoor de beide parketten effi ciënter kunnen werken. De Bredase hoofdofficier Hugo Hil lenaar vi ndt het niet meer dan lo- 'Door piketdiensten samen te draaien worden de officieren minder belast' gisch dat na een paar eeuwen nog eens wordt gekeken naar de inde ling van de justitiële kaart. De afge lopen eeuwen is er zoveel gebeurd, dat er gekeken moet worden of al les nog efficiënt marcheert. Jaren voor die opdracht werd gege ven, besloten de parketten Middel burg en Breda al samen te werken. Hillenaar, destijds afdelingshoofd in Breda, weet nog dat de toenma lige hoofdofficieren daartoe beslo ten om er samen beter van te wor den. Die samenwerking, die nu de naam Zeebra draagt, bestaat nog steeds en wordt uitgebreid. Dat ge beurt niet om de macht te concen treren bij de één, maar om elkaar sterker te maken, zegt Greive. De beide hoofdofficieren bena drukken dat samenwerking 'ge woon tot voordelen leidt'. Greive geeft als voorbeeld de piket diensten. Voor een klein parket als het Zeeuwse vormt die wekelijkse dienst voor officieren een forse be lasting. Door die met de collega's in Breda- te delen, hoeven de Zeeuwse officieren minder dien sten te draaien. Tegelijkertijd doen ze tijdens een dienst meer erva ring op, omdat er in West-Brabant nu eenmaal meer gebeurt. De samenwerking biedt volgens de hoofdofficier ook de kans meer te specialiseren. Zo is bijvoorbeeld besloten dat alle West-Brabantse scheepvaartzaken door een Zeeuw se officier worden behandeld. „Zo dat niet een generalist, maar een expert zich buigt over een zaak." Greive en zijn collega benadruk ken dat die samenwerking niet leidt tot een uittocht van perso neel naar Brabant. Wat wel steeds meer zichtbaar wordt, is dat een aantal officieren en medewerkers nu eens in Breda werkt en dan weer in Middelburg is te vinden. „Laten we wel wezen, de afstand tussen beide plaatsen is heel goed te overbruggen", aldus Hillenaar. Greive: „Samen kunnen we ook een regiodirecteur aanstellen zodat ik me minder met de bedrijfsvoe ring en meer met beleid kan bezig houden." Jaap Zondervan is erg tevreden over de samenwerking tussen de parketten Breda en Middelburg. De voorzitter van de onderne mingsraad van het Zeeuwse parket geeft aan dat die samenwerking voor beide parketten tot nu toe al leen maar voordelen biedt. Hij wijst als voorbeeld naar een onder werp als cybercriminaliteit. Dat is volgens hem zo in opkomst en zo specialistisch, dat het goed is dat er op één plaats specialisten zitten die voor beide parketten werken. Volgens de or-voorzitter vindt het personeel van het Zeeuwse parket over het algemeen de samenwer king met de oostelijke buren pri ma. Het biedt volgens hem niet al leen de mogelijkheid beter werk af te leveren, maar ook kansen voor mensen die iets meer uit hun car rière willen halen. Zondervan is niet bang dat door 'Cybercriminaliteit is zo in opkomst dat het goed is dat er speciailisten naar kijken' die samenwerking er banen bij het Middelburgse parket verdwijnen. Hij wijst naar een uitspraak van minister Ernst Hirsch Ballin (Justi tie) die uitdrukkelijk heeft gesteld dat er een rechtbank in Zeeland blijft en dus, zo begrijpt Zonder van, ook een parket. Zolang er geen sprake is van gedwongen overplaatsing van Middelburg naar Breda, 'dat is trouwens nog nooit voorgekomen', ziet hij een verder gaande samenwerking wel zitten. „Wij als ondernemingsraad staan positief tegenover die samenwer king. Zien de toekomst op dat ge bied optimistisch tegemoet" SCHOONDIJKE - Zestig Zeeuwse brandweerteams nemen de ko mende maanden deel aan een reeks vaardigsheidstoetsten. De eerste werd zaterdag gehouden in Schoondijke. Er namen tien ploe gen aan deel. Als winnaar kwam Groep Borsele-2 uit de bus, voor Groep Zierikzee-2 en Groep 's Gra- venpolder-2. De beste Zeeuws- Vlaamse deelnemer was Groep Zuiddorpe, op een vierde plaats. De teams moesten een binnen brand in een landbouwschuur be strijden, waarin zich nog twee meisjes bevonden. Tijdens de af sluitende broodmaaltijd reikte bur gemeester Jaap Sala de prijzen uit. De Middelburgse hoofdofficier van justitie, Diederik Greive (r), en zijn Bredase collega Hugo Hillenaar (I) zien al leen voordelen in de samenwerking tussen de parketten. foto Ruben Oreel V" Het Net zegt je huidige contract op Je zit geen dag zonder internet Internet vanaf p/mnd Maandcontract L___ Overstaphulp is afhankelijk van uw provider en de looptijd van uw huidige contract.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33