Zeeland Noord-Beveland weet van aanpakken A Raad hoopt op zoveel mogelijk 'meepraters' Politie zoekt getuigen ernstig ongeval Kats De goedkoopste autoverzekering BenZeker van Nederland? Thoolse man slaat familielid met schop in gezicht tijdens ruzie Custom Made „We doen er zoveel mogelijk aan om het openbaar vervoer hier weer op peil te brengen" „Ik probeer met de jongerenraad activiteiten dichtbij huis te bieden die ik zelf vroeger niet kon meemaken" „Ik heb altijd overal een mening over, dus moet je daar ook iets mee doen." Mieke Tazelaar, jongerenraad B PZC Maandag 30 maart 2009 1 5 Jong zijn op Noord-Beveland is op zijn zachtst gezegd anders dan in de grote stad. De jongerenraad doet er alles aan om op het eiland voldoende vertier te bieden. door Raymond de Frel Kom bij voorzitter Mieke Tazelaar (20) uit Colijns- plaat en jongerenraadslid Rina Buwalda (16) uit Kamperland alsjeblieft niet aan met clichés. Ja, Noord-Beveland is een dunbevolkt gebied. En dus is het er logischerwijs stiller dan el ders. Inderdaad, het eiland zou best meer voorzieningen voor jon geren kunnen gebruiken. Maar kla gen? Dat hoor je Mieke en Rina niet doen. Hup, aanpakken die handel, daar bereik je pas iets mee! Mieke en Rina hoefden er een klei ne twee jaar geleden ook geen mo ment over na te denken of zij wil den meewerken aan de oprichting van een jongerenraad. „Ik heb al tijd overal een mening over, dus moet je daar ook iets mee doen. Ik wil graag advies geven. En dan is het harstikke gaaf om te merken dat de gemeentebestuurders echt voor onze mening openstaan", ver telt Mieke. Rina sloot zich bij de raad aan, om dat het aantal activiteiten in haar omgeving wel een oppepper kon ge bruiken. „Voor een leuke avond moest je naar Goes. Dat is dankzij de jongerenraad niet al tijd meer nodig." makkelijkst enthousiast te maken. De jongeren tot achttien jaar pro beren we bijvoorbeeld te bereiken met de Movie Tour. We laten regel matig een bus rijden naar een bio scoop. In navolging van de jonge renraad in Borsele, al is die er laatst mee gestopt. Bij ons is het met een gemiddelde van zestig pas sagiers een groot succes. Wellicht De raad adviseert de gemeente Noord-Beveland over jeugdzaken en probeert zoveel mogelijk activi teiten te ontplooien voor jongeren van 13 tot 24 jaar. Dat is makkelij ker gezegd dan gedaan, al was het alleen maar omdat kinderen, pu bers en jong-volwassenen totaal uiteenlopende interesses hebben. Noord-Beveland telt in deze cate gorieën zo'n zevenhonderd jonge ren. „Daarvan zijn de kinderen het komt dat omdat Noord-Beveland wat meer afgelegen ligt dan Borse le. En het openbaar vervoer laat hier natuurlijk ook nogal wat te wensen over", zegt Mieke. h, daar klinkt toch wat ge klaag. Maar niet voor lang. „We doen er zoveel moge- dijk aan om het openbaar vervoer hier weer op peil te brengen. We hebben daarom brieven geschre ven aan de provincie om de dienst regeling weer te verbeteren. Op vrijdag en zaterdag rijdt er in de avonduren gelukkig weer een bus, maar het liefst zouden we natuur lijk de hele week het openbaar ver voer op Noord-Beveland op orde hebben." Dat is noodzaak, weet Rina. „Ik moet eerst twintig minuten fiet sen voordat ik bij een bushalte ben. Eigenlijk ga ik pas sinds kort uit, omdat ik nu met vrienden op de brommer weg kan." De jongerenraad strijdt dus voor leefbaarheid. Meer samenwerking met sozen in Co- lijnsplaat, Geersdijk en Kamper land staat op het prioriteitenlijstje, net zoals het organiseren van een muziekfestival. „Wij willen het leven op Noord-Beveland gewoon zo aange naam mogelijk maken. Ik heb nu een rijbewijs en eerlijk is eerlijk: dat vergemakkelijkt heel veel. Ik weet dat nu. Dus probeer ik met de jongerenraad activiteiten dicht bij huis te bieden, die ik zelf vroe ger niet kon meemaken", zegt Mie ke. Rina: „Zonder jongerenraad zou Noord-Beveland gewoon een stuk saaier zijn!" foto Willem Mieras door Raymond de Frel WISSENKERKE - Uit een enquête on der alle jongeren in de gemeente Noord-Beveland bleek onlangs dat de bekendheid van de jongeren raad nog veel te wensen overlaat. Een op de drie jongeren wist tot voor kort niet dat er zo'n orgaan op het eiland actief was. De jongerenraad wil daar iets aan doen. De dertien leden vergaderen elke eerste dinsdag van de maand in het gemeentehuis in Wissenker- ke. De eerstvolgende bijeenkomst op dinsdag 7 april (aanvang 19.00 uur) wordt aangegrepen om de mening van alle jongeren over uit eenlopende zaken te peilen. Dan worden ook de resultaten van de enquête besproken. De respons op die vragenlijst was met veer tien procent (oftewel zo'n negen tig jongeren) teleurstellend, dus hoopt de raad tijdens de vergade ring wél op een stevige inbreng van leeftijdsgenoten. „We zoeken nieuwe leden. Het ligt puur aan je zelf hoeveel tijd je aan de raad be steedt. Soms heb ik het idee dat ik er fulltime baan bij heb, maar op andere momenten is het heel rus tig", aldus Mieke Tazelaar. De jongerenraad boekte onlangs succes met de toezegging van het college van B en W voor een extra mobiele skatebaan in Kats en Kort- gene en. een kabelbaan in Geers dijk. Uit de enquête bleek dat Noord-Bevelandse jongeren vooral behoefte hebben aan meer activi teiten. Op 7 april kunnen zij vanaf 19.00 uur meedenken over nieuwe initiatieven. Meer informatie op www.jrnb.nl De jongerenraad wil meer samenwerken met jeugdsozen, zoals bijvoor beeld de nu nog dakloze De Sik in Kamperland, archieffoto Dirk-Jan Cjeltema HOOCERHEIDE - Een familieruzie in Hoogerheide is in de vroege zater dagochtend flink uit de hand gelo pen. Een 61-jarige man en zijn 18-jarige zoon uit Tholen zijn aan gehouden. Een 36-jarige man uit Hoogerheide raakte bij de ruzie ge wond. Na een melding van een vechtpar tij trof de politie de 18-jarige en zijn 36-jarige oom aan in een brandgang bij de woning. Zijn oom was door de 61-jarige met een schop in het gezicht geslagen. Dat gebeurde nadat de oom een woordenwisseling tussen de Thool se vader en zijn zoon, die dreigde uit te monden in een vechtpartij, probeerde te sussen. De zoon werd vanwege dreigende taal richting de politieagenten ook opgepakt. KATS - De politie is op zoek naar getuigen van een ernstig eenzijdig ongeval op de ie Deltaweg in Kats, waarbij vorige week donderdag drie Schouwen-Duivelanders be trokken waren. De 18-jarige bestuurder uit Zierik- zee werd na behandeling in het zie kenhuis in verzekering gesteld, om dat hij twee passagiers in zijn auto met zijn rijgedrag in levensgevaar zou hebben gebracht. De passa giers (18 en 19 jaar) liggen in het ziekenhuis in Goes. Een van hen is zwaargewond. Getuigen van het ongeval kunnen zich melden op het politiebureau in Goes of via tel: 0900-8844. BRUINISSE - De Zuid-Bevelandse stonerrockband Custom Made heeft vrijdagavond de pu blieksprijs gewonnen tijdens de vierde voorronde van de Schou- wen-Duivelandse popcompetitie RegioRuis. De mix van punkrock en britpop van de Terneuzense band Golden Coffee was volgens de jury het beste van de avond. Golden Coffee plaatste zich in De Pul in Bruinisse daarom voor de fi nale (16 mei in Brogum Zierikzee). BenZeker.r vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31