Zeeland PZC ,3 Kijken, kijken, maar nog niet kopen BEVELANDEN-THOLEN 17 14 en 15 Huizenroute trekt ook in economisch barre tijd veel belangstelling. Brand in woonkamer in Oud-Vossemeer Man slaat met ijzeren staaf op bar van café Veiling voor nieuwe loods ruilwinkel Goes Verstopt Samenwerking van parketten biedt enkel voordelen longerenraad van Noord-Beveland weet van aanpakken Maandag 30 maart 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Frel KLOETINGE - Heus niet Ans Grond man heeft al die bossen tulpen echt niet in huis gehaald omdat ze de komende vier uur misschien be zoek krijgt. Ans houdt gewoon van bloemen. Maar oké, 't is waar; een frisse en fleurige uitstraling doet de uitstraling van een huis na tuurlijk nooit kwaad. Ans (6i) en haar man Bob (63) doen deze zaterdag mee aan de open huizenroute van NVM Make laars. Hun huis aan de W.F. Her manslaan in Kloetinge (vraagprijs 369.000 euro) staat sinds novem ber te koop. In de eerste weken was er belang stelling, maar daarna bleef het stil. Ja, er staan weieens wat mensen van een afstandje naar binnen te turen, maar daar blijft het bij. „Na tuurlijk speelt de economische cri sis daarin een rol. Mensen beslui ten nu veel meer op rationele in plaats van emotionele gronden. Ik snap best dat mensen die hun baan dreigen kwijt te raken, even niet aan een nieuw huis moeten denken. En toch heeft de crisis ons er niet van weerhouden ons huis 'Dat hoor je niet vaak als er een wildvreemde aan de voordeur staat' te koop te zetten. Als je iets goeds in bezit hebt, moet je volgens mij niet bang zijn", vertelt Bob. Ans en Bob hebben er dus vertrou wen in dat het goedkomt. Ans: „Het is op dit moment veel 'kij ken, kijken, maar nog niet kopen. Daarom is zo'n huizenroute ide aal. Een kijker is niets verplicht." Eind van dit jaar verhuizen Bob en Ans naar Almere, terug naar de omgeving van hun geboortestad Amsterdam. Ze hebben dus nog wel even tijd, maar dat neemt na tuurlijk niet weg dat ze enthou siast opveren als om tien over elf voor het eerst de bel klinkt. Wout en Sonja van Wijnen uit Goes hebben eerder vandaag al twee appartementen bezichtigd. „We kijken rustig of we ons kun nen verbeteren, ons eigen huis staat nog niet te koop", zegt Sonja. Nog geen twee minuten later zwaait Bob de voordeur opnieuw open. „Kom er in!" Rob Wiegand uit Oud-Sabbinge reageert gevat. „Dat hoor je niet vaak als er een wildvreemde aan de voordeur staat!" Bij Bob en Ans bellen in to taal vijf belangstellenden aan. Of de route écht een succes is, zal vol gens een NVM-makelaar pas over een paar weken blijken. Dan heb ben alle kijkers er eens rustig over nagedacht of ze juist in deze barre tijden koper willen worden. Ans en Bob Grondman wachten in spanning of er nog meer mensen interesse hebben in hun woning aan de W.F. Hermanslaan in Kloetinge. foto Willem Mieras OUD-VOSSEMEER - In een woning aan de Hikseweg in Oud-Vosse meer heeft gisteren rond half zes brand gewoed. De bewoner was in zijn aanpalende homeopathieprak- tijk, toen hij de ramen van de woonkamer hoorde springen. Die ruimte brandde in een mum van tijd volledig uit. De brandweer voorkwam dat het vuur oversloeg naar andere etages. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. SINT ANNALAND - Een bezoeker van een horecagelegenheid in de Voorstraat in Sint Annaland heeft in de nacht van zaterdag op zon dag met een ijzeren staaf een bar vernield. Hij stapte rond 1.00 uur binnen om sigaretten te kopen. Toen bleek dat diq niet te koop wa ren, sloeg de man met de staaf op de bar. Hij is hierna door de eige naar en een klant naar buiten ge duwd. Niemand raakte gewond. GOES - De ruilwinkel in Goes houdt zaterdag een veiling ten ba te van een nog te bouwen loods bij zijn onderkomen aan de Cou- wervestraat. De veiling wordt ge leid door veilingmeester Marco Ra ge van incassobureau Agin Tim mermans. Om 10.00 uur kunnen de te veilen spullen worden beke ken, een uur later begint de vei ling. Van 10.00 tot 16.00 uur is er ook een rommelmarkt. Met een kleuter van vier en een peuter van twee in huis, is het toi let regelmatig bezet. Vooral de jongste weet wel raad met toilet doekjes, papiertjes en ander spul dat iedere keer weer prima wegge spoeld leek te worden. Tot de af voer van het toilet het niet meer aankon. Na ontstopping bleek ook het badwater 's avonds niet lekker Tip? redactie@pzc.nl weg te lopen. Papa zou het repare ren. Terwijl hij op zijn knieën in het bad zat te sleutelen aan het af- voerputje, vroeg de oudste wat hij daar deed. Papa antwoordde: „Het bad is verstopt schat." Met een die pe frons ging het meisje naar haar moeder. „Mama, papa is in de war, hij zegt dat het bad verstopt is, maar.... het staat er gewoon nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29