Zeeland PZCI Opknapbeurt strandjes en steigers Man slaat met hamer 13 WALCHEREN 17 14 en 15 Waterschap pakt dit jaar ook natuur op eilandjes- in Veerse Meer aan. Nieuw jeugdhonk wacht op naam Politie onderzoekt twee autobranden Verstopt Samenwerking van parketten biedt enkel voordelen Leerlingen krijgen tweede kans voor studiekeuze Maandag 30 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VEERE - De strandjes bij de Oranje plaat en de kanohaven van De Piet aan het Veerse Meer krijgen dit jaar nieuw zand. Ook wordt het groen op enkele eilandjes in het meer onder handen genomen. En voor de watersporters worden een paar nieuwe steigers gebouwd. Deze projecten staan voor dit jaar in het onderhoudsplan van het Veerse Meer dat door Waterschap Zeeuwse Eilanden is gemaakt. Dat zegt André Marinisse van het wa terschap en voorzitter van het overleg Veerse Meer. Volgens Marinisse zijn de twee strandjes toe aan een opknap beurt. Bij Kortgene komt een vaste steiger voor jachten. De eilandjes Schutteplaat en Mosselplaat - vlak bij de Schotsman aan de Noord-Bevelandse kant van het Veerse Meer - krijgen ook nieuwe steigers. „Op de Schutteplaat, Mos selplaat én de Arneplaat krijgt bo vendien de groenstructuur een kwaliteitsimpuls", kondigt Marinis se aan. „We hebben daar proble men gehad met iepziekte. En met houtkap door mensen die een bar becue wilden houden. Met illegale activiteiten dus. We moeten het groen daar dus verbeteren." Dé kosten voor deze projecten worden betaald uit het budget dat het waterschap voor het beheer en W* Waterschap Zeeuwse Eilanden voert het beheer en onderhoud van voorzieningen in en rond het Veerse Meer uit. Overheden en bedrijfsleven betalen daarvoor. onderhoud van het Veerse Meer krijgt van overheden en bedrijfsle ven. Sinds het Recreatieschap Veer se Meer in 1999 ophield te be staan, voert het waterschap dat uit. De gemeenten Middelburg, Veere, Noord-Beveland en Goes en de provincie Zeeland betalen sa men 300.000 euro. Marinisse: „We krijgen ook geld van zestien par tijen uit het bedrijfsleven, zoals jachthavens en recreatieonderne mers. Het bedrijfsleven draagt vijf tien euro per ligplaats voor een jacht af Want die watersporters maken wel gebruik van de voorzie ningen op en rond het meer. Op deze manier dragen ze ook bij in de kosten." En voor dat geld mogen ze ook prioriteiten en wensen aangeven. Het waterschap is momenteel be zig alle wensen en ideeën - ook van overheden - voor de komende vijfjaar te inventariseren. Het bestaande convenant met over heden en bedrijfsleven wordt met tien jaar verlengd. Volgens Marinis se was het zonder die afspraken niet gelukt om de voorzieningen in en rond het Veerse Meer naar hun huidige niveau te brengen. MIDDELBURC - Na jaren bivakkeren in een hou- De Veersche Poort aan de Nassaulaan in Mid- ren of relaxen met een potje tafelvoetbal. En voor de naam inleveren. Het honk is open op ten keet, hebben de jongeren van de wijken delburg is zaterdag het honk geopend. In de buiten staat een professionele pannakooi. Een woensdagmiddag en -avond, op donderdag- Veerse Poort en Nieuw-Middelburg weer een zaal worden binnenkort workshops DJ en Film naam heeft het jeugdhonk nog niet. Jongeren middag, vrijdagmiddag en -avond en zaterdag- echt jeugdhonk. In de kelder van het complex gegeven. Maar jongeren kunnen er compute- kunnen de komende drie weken een idee middag en -avond. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Een 37-jarige man uit Middelburg is vrijdagmiddag aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht een 47-jarige Middelburger op zijn hoofd en arm te hebben ge slagen met een hamer. Dat gebeur de op het Vlissings Jaagpad in Mid delburg. Het slachtoffer zat daar vrijdagmid dag met een vriend op een bankje, maar toen hij opstond, raakte hij per ongeluk de 37-jarige man, die daar fietste. De man fietste door maar kwam even later met zijn au to terug, stapte uit en sloeg de Mid delburger. De 47-jarige man is in het zieken huis behandeld aan zijn verwon dingen en mocht daarna weer naar huis. De 37-jarige man is inge sloten en wordt voorgeleid. De politie is op zoek naar getui gen. Die worden verzocht te bel len met 0900-8844. OOST-SOUBURG - Twee auto's zijn in de nacht van vrijdag op zater dag in vlammen opgegaan in Oost-Souburg en bij Ritthem. De eerste brand werd omstreeks 02.00 uur ontdekt op de Karolingenbaan in Souburg. De personenauto is uitgebrand. De tweede brandende auto werd aangetroffen rond 04.00 uur op de Zeedijk in Rit them. De politie vermoedt brand stichting en doet onderzoek. ALMANAK Met een kleuter van vier en een peuter van twee in huis, is het toi let regelmatig bezet. Vooral de jongste weet wel raad met toilet doekjes, papiertjes en ander spul dat iedere keer weer prima wegge spoeld leek te worden. Tot de af voer van het toilet het niet meer aankon. Na ontstopping bleek ook het badwater 's avonds niet lekker Tipredactie@pzc.nl weg te lopen. Papa zou het repare ren. Terwijl hij op zijn knieën in het bad zat te sleutelen aan het af- voerputje, vroeg de oudste wat hij daar deed. Papa antwoordde: „Het bad is verstopt schat." Met een die pe frons ging het meisje naar haar moeder. „Mama, papa is in de war, hij zegt dat het bad verstopt is, maar.... het staat er gewoon nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15