Sport 'Moeilijk om met links te schrijven' honderdste goal ook maak' Lance Armstrong vent zijn hele leven uit op internet. De Toekomst kampioen Magere oogst voor in het driebanden de poolbiljarters Kevin de Pagter wint Domburg verruilt eerste Griffienloop zondag voor zaterdag PZC Zaterdag 28 maart 2009 I 3 7 h door Eric de Jager DEN HAAG - Bij zijn terugkeer in het peloton kondigde Lance Armst rong openheid aan. De 37-jarige wielrenner houdt woord tot in het extreme: gisterochtend plofte bij bijna alle wielervolgers ter wereld een röntgenfoto van zijn sleutel been in de e-mailbox. Het is het zoveelste teken dat het hem inderdaad te doen is om zo veel mogelijk publiciteit. Hij twit- tert, strooit met videoboodschap pen, gooit zijn bloedonderzoeken op het net en publiceert foto's van het moment waarop hij naar de operatiekamer wordt gereden. Aandacht voor kankeronderzoek en zijn goededoelenorganisatie Li- vestrong had hij weliswaar opgege ven als één van de hoofdredenen voor zijn opmerkelijke comeback, maar daar werd aan getwijfeld. Ie mand die zó eerzuchtig is als de ze venvoudig Tourwinnaar, moet het toch alleen om eer en glorie te doen zijn? De laatste weken be wijst hij, met videocamera, mobie le telefoon en toetsenbord altijd binnen handbereik, het voyeuris tische tegendeel. Zelfs geblesseerd houdt Armstrong de buitenwereld op de hoogte van de meest absur de en intieme details van zijn be staan. Soms kost dat wat moeite: „Hard to tweet left handed", liet hij deze week op zijn Twitter-site weten. Moeilijk om met links be richtjes te schrijven, dus. Desondanks stuurde hij minuten voor de operatie aan zijn gebroken sleutelbeen het bericht: 'About to head in. See y'all in a few' de we reld in. En vlak na de ingreep: „Surgery/anesthesia/jetlag hurt- in' like hell." Bij de röntgenfoto van gisteren zat ook nog een thuisvideootje, waar in hij, ontspannen aan de keuken tafel, zijn artsen bedankt en wat vertelt over zijn medische toe stand. De extreme openheid van Armstrong heeft hem ook al even in problemen gebracht. Toen hij ploegmaat Alberto Contador ge ne* Lance Armstrong houdt niets van zijn leven geheim meer. Hij zat alles op internet, zelfs een röntgenfoto van zijn gebroken sleutelbeen. veld zag worden door een honger- klop tijdens Parijs-Nice, liet hij on middellijk weten: 'Unfortunate day for Alberto. Amazing talent but still a lot to learn'. Armstronngs mening werd breed uitgemeten in de media en zorgde voor nieuwe wrijving tussen kop man Contador en de man die hem veel aandacht ontneemt, zon der nog al te veel te presteren op de fiets. Zijn er grenzen? Wat Armstrong betreft nauwelijks. „Ik probeer zo min mogelijk mensen de grond in te trappen, hoewel ik dat soms wel zou willen. Maar er is al genoeg ne- gativiteit op het web. En ik ben om veiligheidsredenen terughou dend met foto's van mijn kinde ren en familie. Verder ben ik een open boek." GOES - De beslissingswedstrijden om het districtskampioenschap driebanden tweede klasse zijn ge wonnen door De Toekomst uit 's- Heerenhoek. De Bevelanders waren in de finale te sterk voor DOS Oosterland en SBC 3 uit Sluiskil. Omdat de ploeg uit 's Heerenhoek met dispensatie in de tweede klasse uitkwam, is het team niet gerechtigd om aan het regionaal kampioenschap deel te nemen. Die eer is nu voor DOS weggelegd. In het libre eerste klas se ging de titel naar DOS 2. MIDDELBURG - De poolspelers van Roadhouse United kwamen in de regionale tweede klasse een gelijk spel overeen met The Goons. De Rookies verloren met 7-2 van de nummer twee Runout. The Goons-Roadhouse United 4-4: Het was het avondje van Ste fan van Rossum. Met twee goede overwinningen hielp hij met Jo- han Braspenning zijn team aan het gelijke spel. Roadhouse Rookies-Runout 2-7: Rinus Witte en Indra Warman zorgden voor de twee zeges. MIDDELBURG - Kevin de Pagter heeft vrijdagavond de eerste Grif fienloop gewonnen. De atleet uit Westkapelle lag lange tijd tweede, maar verraste Middelburger Mi- quel van Tongeren in de slotme- ters. De Pagter finishte na 10 kilo meter in 35 minuten en 28 secon den. Lisette Antheunisse (Middelburg) was de sterkste bij de vrouwen. Zij finishte in 43.28 minuten. www.pzc.nl/weblogkustmarathon DOMBURG - Voetbalclub Domburg gaat na de zomer verder als zater dagvereniging. Op de ledenverga dering van donderdagavond werd een voorstel daarover met ruime meerderheid aangenomen. De club wil door van speeldag te veranderen iets doen aan het terug lopende ledenaantal. Met name bij de jeugd is de situatie nijpend. Het eerste elftal staat momenteel zesde in de vierde klasse zondag en heeft al een periodetitel op zak. Die heeft na donderdag echter wei nig waarde meer. KLOETINGE Tegenstander: Rijsoord (uit). Afwezig: Erwin van der Woerdt (her stellende van knieblessure) Bijzonderheden: Kloetinge begint aan de finale van het seizoen. „We doen nog mee om de tickets voor de na- competitie en we zitten nog in de be ker", zegt trainer Diederik Hiensch. Tegen Rijsoord is de opdracht duide lijk voor de Bevelandse eersteklasser. Wil Kloetinge zicht blijven houden op de nacompetitie, mag er vandaag in elk geval niet verloren worden. „We gaan nog vijf mooie competitiewed strijden tegemoet. De spelers moeten maar laten zien waar we staan", vindt Hiensch. Kloetinge speelt zaterdag 11 april voor de beker tegen VC Vlissingen. De ontmoeting op het Wesselopark be gint om 17.00 uur. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Wilhelmina'26 (thuis). Afwezig: Mathijs Lugtenburg, Ralph Wiessner, Sven Ronde (allen ge schorst) en Danny Bomer (gebles seerd). Bijzonderheden: GPC moet vandaag in de strijd om lijfsbehoud winnen van Wilhelmina'26. „Als dat lukt, zijn we in elk geval verlost van rechtstreekse de gradatie", meent trainer André Maas. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Zaamslag (uit). Afwezig: Ramazan Kesikbas (ge schorst) en Marco Faassen (gebles seerd). Bijzonderheden: Doelman Ronald Gort is weer fit en keert terug in de basis. Ook Mevlud Eryürük, die her steld is van een blessure, zit weer bij de selectie. Terneuzense Boys heeft vertrouwen geput uit de gelijke spelen tegen LRC en Nieuw-Lekkerland. „We hebben er zin in", zegt Leendert Geel hoed voorafgaand aan de derby tegen Zaamslag. „Mijn spelers zijn zeer ge motiveerd en azen op revanche." Terneuzense Boys verloor thuis met 2-0 van Zaamslag. „Het zijn toch de wedstrijden van het jaar. Dat is altijd leuk. Na afloop weten we pas of het érg leuk is." ZAAMSLAG Tegenstander: Terneuzense Boys (thuis). Afwezig: Gerben Schram (gebles seerd). Bijzonderheden: De teruggekeerde Omer Malagic is vandaag van de partij tegen Terneuzense Boys. Volgens trai ner Rinus Zegers is het verschil tussen zijn ploeg en de Terneuzenaren al twee seizoenen nihil. „We zijn gelijk waardig aan elkaar geworden." Toch begint Zaamslag vandaag als favoriet. De ploeg staat hoger op de ranglijst, sloot het eerste duel winnend af en ac teert sterk op eigen veld. „Terwijl thuis of uit voetballen eigenlijk geen ver schil moet maken. Maar zodra wij ver- der dan tien kilometer van huis spe len, wordt het vaak een probleem." RCS Tegenstander: OSS'20 (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Trainer Romeo van Aerde kreeg afgelopen week in het zie kenhuis een nieuwe voorste kruisband aangemeten. „Ik heb 'm in november van het vorig jaar tijdens een partijtje voetbal afgescheurd en ik kreeg er de laatste tijd steeds meer last van." De oefenmeester hoopt morgen wel bij de wedstrijd aanwezig te kunnen zijn. „We willen met RCS graag bij de eerste drie eindigen", stelt de trainer. j Onno Doeland staat op het punt de eerste Zeeuwse voetballer te worden die de barrière van honderd doelpun ten in de hoofdklasse slecht. De 32-jarige Souburger staat op 99 doelpunten in 251 wedstrijden. Doto uit Pernis is momenteel de zevende hoofdklasser waar Doeland zijn kunstje vertoont. Overzicht: seizoen club duels 98/99 Kloetinge 25 12 99/00 Hoek 22 7 00/01 Achilles Veen 26 13 01/02 ASWH 22 5 02/03 ASWH 25 13 03/04 ASWH 26 8 04/05 Capelle 17 7 05/06 Capelle 20 9 06/07 Capelle 24 5 07/08 TOGR 25 10 08/09 Doto 19 10 totaal 251 99 Doelpuntenverdeling: eerste helft tweede helft totaal Onno Doe and thuis uit totaal 22 16 38 31 30 61 53 46 99 Ploegen waartegen hij de meeste goals heeft gemaakt Heerjansdam Excelsior M Spakenburg, Quick Boys FC Lisse, ARC Scheveningen, Kloetinge Soort doelpunten naar marge van een goal (openingstreffers) naar marge van twee goals naar marge van drie goals of meer 10 aansluitingstreffers gelijkmakers overige goals totaal ruw Onno Doeland staat op 99 doelpunten Felix Binicewicz bron Rudy Boogert foto Ineke van Aalst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79