Sport Van Dijk met lege handen Huntelaar lijkt weer eerste keus Kanis bereikt halve finales sprint en is lichtpuntje op WK. Levi Leipheimer wint rittenkoers Castilië en Leon Alle 21 spelers in selectie Nederlands elftal zijn fit. Nederland B speelt Jong Duitsland van de mat Kees Zwamborn vertrekt bij KNVB Wouters na zomer Epke Zonderland op EK Johnny Hoogerland assistent bij FC Utrecht alleen op rek en brug derde in Europe Tour Nederland - Schotland PZC Zaterdag 28 maart 2009 j 35 pruszkow - Wie na gaat denken en niet meer impulsief handelt, kent meer twijfels. Het is een van de redenen waarom Ellen van Dijk dit jaar pas op de plaats heeft gemaakt. De jonge baanwielren- ster, vorig jaar wereldkampioene op de scratch, staat in het Poolse Pruszkow na drie WK-onderdelen nog met lege handen. Ze staat daar mee ongewild model voor vrijwel de gehele Nederlandse afvaardi ging. De scratch voor vrouwen, een rit-in-lijn over veertig ronden, werd gisteren gewonnen door de Cubaanse Yumari Gonzalez Valdi- vieso. Van Dijk eindigde als zesde. Ze hield zich lang koest, zoals de scratch vaak vereist. De 22-jarige renster uit Harmeien had boven dien het geluk dat ze net voor een flinke valpartij zat. Op twee ron den voor het einde zette Van Dijk de sprint in. Ze was echter kans loos voor een plak, nog vijf ren- sters passeerden haar. Van Dijk was met optimisme naar Pruszkow afgereisd. Ze was al be kend was met de gloednieuwe pis te in Polen. Vorig jaar werd er im mers, als generale voor de wereldti telstrijd, het EK gereden. Van Dijk won er vier plakken, waaronder twee gouden (op de scratch en puntenkoers). Woensdag, na de achtervolging, was Van Dijk al stukken minder vrolijk. De High Road-renster ein digde als zesde, terwijl ze had inge zet op verbetering van haar klasse ring van vorig jaar (vijfde). Dat ze niet sneller was, irriteerde haar bo ven alles. Ze twijfelde over haar zwaardere versnelling, vroeg zich af wat ze de afgelopen maanden niet goed had gedaan en noemde haar winter in een opwelling 'weg gegooid'. „Ik dacht dat ik door met de mannenploeg van High Road mee te trainen sterker was gewor den." Toch is het niet raar dat Van Dijk dit jaar wat terugvalt. Ze ergerde zich meer dan wie ook aan de on zekerheid over de opvolging van bondscoach Peter Pieters. In 2008 dacht ze niet over dergelijke zaken na, alles was nog nieuw voor Ellen van Dijk. Het ging bijna vanzelf, ze vloog er onbevangen in. Op de achtervol ging boekte ze razendsnel progres sie. Dat ze wereldkampioene op de scratch werd, kwam mede om dat vrijwel niemand oog voor haar had. Gisteren-was dat wel anders. Als re gerend kampioene (her)kent ieder een je. Haar oranje tricot werd steeds bespied. Van Dijk wist dat. Ze was wat dat betreft al gehard. Op het NK in Apeldoorn moest ze afgelopen december zowel op de scratch als in de puntenkoers erva ren hoe het .is als iedereen tegen je Wl Ellen van Dijk, de wereldkampioe- ne scratch van 2008, stelt op het WK in Polen teleur. Ze staat na drie onderdelen nog met lege handen. samenspant. Vandaar dat ze in Pruszkow ook lang verscholen bleef in het achterste deel van de groep. „Ze laten me niet zomaar meer gaan natuurlijk. Tactisch ben ik wel steeds beter geworden", troostte Van Dijk zich. De derde dag van het WK leverde voor de Nederlandse afvaardiging al met al weinig vrolijks op. De ploegachtervolgers voldeden met een zevende plaats aan de ver wachtingen, Yvonne Hijgenaar werd in de kwartfinales van het sprinttoernooi uitgeschakeld en Teun Mulder kon zijn wereldtitel op de kilometer niet prolongeren. De 27-jarige spurter werd in 1.02,209 zesde, op ruim anderhalve tel van de superieure Duitser Ste fan Nimke (1.00,666). „Het is alle maal net niet hè", sipte Mulder, de enige pupil van bondscoach Peter Pieters die dit WK al wel een me daille (brons op de keirin) won. Willy Kanis zorgde voor een licht puntje door zich te plaatsen voor de halve finales van het sprinttoer nooi. VALLADOLID - De Amerikaanse wielrenner Levi Leipheimer heeft de Spaanse rittenkoers Castilië en Leon op zijn naam geschreven. De leidende positie van de rijder uit de Astana-ploeg kwam gisteren in de vijfde en laatste etappe niet meer in gevaar. De dagzege ging naar de Spanjaard Alejandro Valverde (Caisse d'Epargne), die in de rit over 152 ki lometer tussen Benavente en Val- ladolid de snelste was in de eindsprint. Hij bleef zijn landgeno ten José Joaquin Rojas (tweede), Pablo Urtasun (derde) en Ricardo Serrano (vierde) voor. Leipheimer had in het eindklasse ment een kleine voorsprong op ploeggenoot Alberto Contador. Da vid Zabriskie werd derde, voor de Nederlander Stef Clement. Hij ein digde op 49 seconden achterstand van Leipheimer. De Ronde van Castilië en Leon, kwam deze week vooral in het nieuws door de valpartij van Lan ce Armstrong. KATWIJK - Het Nederlands elftal heeft gistermiddag met 21 fitte spelers de voorbereiding op het WK- kwalificatieduel met Schot land afgesloten. Bondscoach Bert van Marwijk hield tijdens de laat ste training verborgen voor welke basisformatie hij vanavond kiest. Grote vraag is met welke aanval lers Oranje begint. Centrumspits Klaas-Jan Huntelaar lijkt zich de laatste weken bij Real Madrid weer in de basis van het Neder lands elftal te hebben gespeeld. Rafael van der Vaart, Ibrahim Af- ellay en Ryan Babel moeten waar schijnlijk op de bank plaatsne men. Robin van Persie, Wesley Sneijder, Arjen Robben en Dirk Kuijt komen in aanmerking voor de drie plaatsen achter de diepe spits. Gregory van der Wiel is een voor name kandidaat om de geblesseer de John Heitinga als rechtsback te vervangen. Hij is de enige verdedi ger die bij zijn club Ajax ook rechts in de defensie speelt. AHLEN - Nederland B heeft giste ren een oefenwedstrijd tegen Jong Duitsland overtuigend gewonnen. In Ahlen zegevierde het elftal van bondscoach Johan Neeskens met 4-0. Die stand was bij rust al be reikt. Op aangeven van Nordin Amrabat (PSV) gleed Eljero Elia (FC Twen- te) halverwege de eerste helft de bal als eerste over de doellijn. Ric- ky van Wolfswinkel (Vitesse), Am- rabat en Elia tilden de stand ver volgens naar 4-0. zeist - Kees Zwamborn vertrekt eind juni bij de KNVB. De in woner van Kloetinge, die vandaag 57 jaar wordt, is sinds vorig jaar voetbaldocent bij de KNVB Acade mie. Omdat er volgend seizoen geen cursus Coach Betaald Voet bal wordt georganiseerd, wordt zijn contract niet verlengd. Zwamborn is dit seizoen ook coach van het nationale elftal voor spelers onder 18 jaar. Het elftal van Zwamborn speelt woensdag een oefenwedstrijd tegen Turkije. utrecht - Jan Wouters vertrekt na dit seizoen bij PSV. De 48-jarige oud-international gaat aan de slag bij FC Utrecht, ook in de functie van assistent-trainer. Wouters on dertekende gisteren bij zijn nieu we club, waar Ton du Chatinier hoofdcoach is, een eenjarig con tract met een optie op nog een sei zoen. Als speler kwam Wouters van 1980 tot 1986 uit voor Utrecht. Ook was hij in het seizoen 1996-1997 al eens assistent. heerenveen - Epke Zonderland zal volgende week op het Europees kampioenschap in Milaan geen meerkamp turnen. De Friese olympiër, de kopman van Oranje, heeft daartoe gisteren besloten om zijn overbelaste rech terschouder te ontzien. Hij richt zich in Italië nu alleen op rek, zijn favoriete toestel, en brug. Door de ze beslissing krijgt zijn broer Her- re waarschijnlijk de gelegenheid wel op alle zes onderdelen uit te Komen. yerseke - Johnny Hoogerland uit Yerseke staat op de derde plaats in de rangschikking van de Europe Tour. De Zeeuw dankt die hoge po sitie aan zijn overwinning in de Driedaagse van West Vlaanderen. Daarin won hij de eerste etappe en het eindklassement. De Italiaan Francesco Ginanni leidt in het klas sement voor de Belg Kevin Ista. Andere Nederlanders in de Euro pe Tour zijn Jens Mouris (31), Mi chel Kreder (36), Aart Vierhouten (53) en Bram Schmitz (54). 50e interland voor Dirk Kuijt soort wedstrijd duels goals WK-eindronde WK-kwalificatie EK-eindronde EK-kwalificatie vriendschappelijk totaal 3 14 4 7 21 49 Donja Odijk bron Rudy Boogert WK-kwalificatie, groep 9 Aftrap: zaterdag, 20.45 uur Locatie: Amsterdam Arena Van Bronckhorst Matthijsen Stekelenburg De Jong Robben Sneijder Vermoedelijke opstelling Oranje mm Van der Wiel 1 Van Persie Stand groep 9 ploeg duels winst gelijk verlies punten saldo Nederland 3 3 0 0 9 5-1 Schotland 3 1114 2-2 IJsland 4 1 1 2 4 4-6 Macedonië 3 1 0 2 3 2-3 Noorwegen 3 0 2 1 2 2-3 Poulewinnaar naar WK 2010 in Zuid-Afrika; de acht van de negen beste nummers twee spelen play-offs. Resterend programma 1 april 6 juni 10 juni 12 augustus 5 september 9 september Schotland-IJsland Nederland-Macedonië Macedonië-Noorwegen IJsland-Nederland Macedonië-IJsland Nederland-Noorwegen Noorwegen-Schotland IJsland-Noorwegen Schotland-Macedonië Noorwegen-Macedonië Schotland-Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77