Zeeland 'We draaien enkel nog cd's' Toch extra geld voor SMWO Thoolse scholieren lopen vier mille bij elkaar voor Burkina Faso 'Moslim niet naar christelijke afkickkliniek' V CAD-OPLE1DINGEN TCA training Café-restaurant Hof van Holland mag na twee maanden weer open. Thoolse college geeft eenmalig noodkrediet van 47.000 euro. PZC .bezorgers.nl MIDDELBURG - Voor officier van jus titie J. Zondervan was het deze week onbespreekbaar: een 29-jari- ge Vlissinger gaat niet terug naar het afkickcentrum Winners Way in Leiden. „Hij gaat voor twee jaar naar een instelling voor stelselmati ge daders." Winners Way is gestoeld op chris telijke grondslag en de Vlissinger is moslim. De man, die gewend is om vijf keer per dag te bidden, moest zich van de begeleiders aan de huisregels houden. Hij moest het bidmatje oprollen en verplicht aanwezig zijn bij het dagelijkse ochtend- en avondgebed en bij de bijbelstudie. Zondervan vindt de combinatie islamiet en christelijk onbespreekbaar. Raadsman H. Dunsbergen betoogde dat de man inmiddels bijna tot het christen dom is bekeerd en dat de keuze voor Winners Way een vrije was. De Vlissinger moest zich verant woorden voor oplichting. Vorig jaar had hij met smoezen mensen bewogen hem 800 euro te lenen. Van het geld werd cocaïne ge kocht. Uitspraak 8 april. AUTOCAD EN INVENTOR VOOR MEER INFORMATIE EN/OF AANMELDING t I 0113 - 23 10 55 www.tca-training.nl B PZC Zaterdag 28 maart 2009 2 7 door Rob Paardekam THOLEN - De rechter was onverbid delijk: café-restaurant Hof van Hol land in Tholen moest twee maan den dicht. „Dat kwam aan als een mokerslag", zegt eigenaresse Marja van Dijke. Toch heeft ze zich her pakt en ziet ze de toekomst weer zonnig in. Volgende week zaterdag gaan de deuren weer open. De verplichte sluiting werd opge legd omdat Hof van Holland in 2006 en 2007 enkele malen meer geluid produceerde dan volgens de Thoolse Algemene Plaatselijke Ver ordening (APV) is toegestaan. En kele buurtbewoners klaagden daar over, waarna de gemeente dwang sommen oplegde en er ook nog eens boetes van justitie kwamen. Al met al heeft Marja zo'n vijftien duizend euro moeten betalen. Zij en haar vriend Frank van Trijen doen daar niet moeilijk over. „Wij hebben de normen overschreven, dus die boetes waren terecht." Wat Frank en Marja is tegengeval len is dat de rechter eerder dit jaar ook nog eens een verplichte slui ting van twee maanden oplegde. „Wij hadden gehoopt dat die vijf tienduizend euro wel genoeg straf was geweest", vertelt Frank. „Ze ker gezien het feit dat we sinds sep tember 2007 geen enkele overtre ding meer begaan hebben." In die maand nam Marja de rigou reuze maatregel om helemaal geen feesten meer te geven met live mu ziek of drive-in-shows. In Hof van Holland worden alleen nog maar cd's gedraaid en houden ze de hand zelf aan de volumeknop. „Tot die tijd dachten wij in onze naïviteit dat we bandjes wel kon den vragen of ze iets zachter wil den spelen", stelt Frank. „Maar dat bleek niet te werken. Dat heeft er wel toe geleid dat we in 2007 nog een paar keer zijn beboet. Maar zo als ik al zei doen we daar niet moeilijk over." De rechterlijke uit spraak kan op minder begrip reke nen. Frank en Marja vinden die buiten alle proporties. „Het is nog al wat om een horecazaak twee maanden op slot te gooien", zegt Frank. „Marja is er een paar weken kapot van geweest." De eigenares se knikt: „Het is dat ik al vijftien jaar in Hof van Holland zit en een 'We hadden gehoopt dat die vijftienduizend euro aan boetes wel genoeg was' financieel buffertje heb kunnen opbouwen. Anders was ik gewoon failliet gegaan. De kosten voor per soneel en huur lopen wel gewoon door." Marja vindt het wrang dat niet al leen de feestzaal, waar de overtre dingen zijn begaan, maar ook het café en restaurant werden geslo ten. Dat had een gigantische im pact. Vaste klanten hadden geen stamkroeg meer en het koor en de biljart- en kaartclub moesten hun onderkomen missen. „Maar ze blij ven ons trouw", zegt Frank. „We hebben een tijdelijke oplossing ge zocht en straks komen ze allemaal terug. Dat doet ons goed." Ook de vaste klanten staan op za terdag 4 april om twaalf uur 's mid dags, als de zaak weer open mag, massaal voor de deur. „Het is heer lijk om weer te beginnen", zegt Marja. De hele toestand heeft er wel toe geleid dat de uitbaters van Hof van Holland voortaan extreem voor zichtig zullen omgaan met geluid. „Als het koor straks weer komt re peteren, sta ik buiten met mijn de cibelmeter", zegt Frank. „We kun nen het niet hebben om nog eens voor twee maanden gesloten te worden. Dan is het echt einde ver haal." De feestzaal beter isoleren is geen optie. „Dat kost een ton", zegt Mar ja. „Dat is voor een kleine onderne mer niet op te brengen." door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen willen toch geld uittrekken om het maatschappe lijk werk uit de brand te helpen. Het gaat om 47.000 euro. Stichting Maatschappelijk werk en Welzijn Oosterschelderegio, SM WO, die het maatschappelijk werk uitvoert, had extra geld gevraagd om de wachtlijsten niet verder te laten oplopen. Gemeenteraad en college leken eerst weinig te voe len voor een noodbedrag, maar B en W denken daar inmiddels an ders over. Wethouder Marianne Velthuis benadrukt dat het geld niet zomaar wordt gegeven. „We willen met SMWO een nieuw con tract afsluiten en bovendien een stevige discussie voeren over de ta ken die ze uitvoert." Het bleek niet meer haalbaar om voor dit jaar nog nieuwe afspraken te maken. Daarom heeft het colle ge besloten voor 2009 éénmalig extra geld te verstrekken. De raad moet daar in april nog mee ak koord gaan. Schouwen-Duiveland, dat met Tholen één gebied vormt bij SMWO, geeft 65.000 euro. Marja van Dijke van café-restaurant Hof van Holland en haar vriend en rechterhand Frank van Trijen zijn blij dat hun zaak volgende week zaterdag weer open mag. De horeca-onderneming moest van de rechter twee maanden verplicht gesloten blijven. foto Willem Mieras door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Thoolse scholie ren hebben gisteren ruim vierdui zend euro bijeen gelopen voor een waterpomp in het Afrikaanse land Burkina Faso. Dat deden ze in het kader van de landelijke actie Wan delen voor Water. In heel het land gingen scholieren de straat op om geld in te zamelen voor een zelf gekozen doel. Dat de den ze met vijf of zes liter water op de rug om zo te ervaren wat veel kinderen in Afrika bijna elke dag moeten doen. De Thoolse jongerenraad gaf een eigen draai aan de dag door een es tafetteloop door de gemeente op te zetten. Dat ging in vier, etappes. Eerst van de Krabbenkreekweg naar Oud-Vossemeer en daarna langs Tholen en Poortvliet om hal verwege de middag in Oud-Vosse- meer te eindigen. De schblieren uit de bovenbouw van verschillen de Thoolse basisscholen wisselden elkaar steeds af. Ze lieten zich sponsoren en haalden zo 4073 eu ro op voor de waterpomp in Burki na Faso. Ook op de Bevelanden deed een aantal scholen gisteren mee aan de landelijke dag Wande len voor Water. Foto's van de Thoolse estafette staan op www.pzc.nl/tholen. 0800 - 022 27 10 weGeNeR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75