Zeeland ADZ komt in handen van Lété Wordt Milly Holland's Next Top Horse? Meiden slaan plankjes aan gort Tv/teewj Klimaatgroep Goes ziet het (led) licht Deel personeel keert terug naar voorziening Betho in Goes. Een variant op het bekende tv-programma, nu met paarden. bijnadeOHBI Mededeling <tmi 4M B PZC Zaterdag 28 maart 2009 25 door Maurits Sep VLISSINGEN - De overgang van ADZ naar Lété gaat door. Op 1 april wordt het Vlissingse werk- voorzieningsbedrijf ondergebracht bij de Middelburgse collega. Een klein deel van het personeel keert terug naar de werkvoorzieningen Dethon (Terneuzen) en Betho (Goes). „De overgang is zéér nabij", beves tigt Pim de Pagter, die de herstruc turering van ADZ heeft begeleid. Volgens hem is gisteren een brief uitgegaan waarin de overgang wordt aangekondigd. Het streven was aanvankelijk om ADZ per januari van dit jaar on der te brengen bij Lété. Dat misluk te, mede doordat vakbonden en ondernemingsraden meer tijd no dig hadden om een sociaal plan op te stellen en te adviseren over de reorganisatie van de sociale werkvoorziening. Daarop werd de datum verschoven naar 1 april. „Dat hebben we gehaald", ver klaart De Pagter. „De onderne mingsraden van de vier betrokken bedrijven - ADZ zelf, Lété, Dethon en Betho - hebben ingestemd met de operatie en er is een onderhan delingsresultaat met de vakbon den over twee sociale statuten." Voor de buitenwacht verandert er eigenlijk weinig, benadrukt De Pagter. „ADZ blijft als naam en be- De sociale werkvoorziening ADZ in Vlissingen houdt op te be staan als zelfstandig bedrijf. Het wordt per 1 april ondergebracht bij collegabedrijf Lété. drijf bestaan, alleen valt het voortaan onder Lété." Directeur Jos FLijk van Lété wordt met in gang van april ook directeur van ADZ. Het werk van ADZ blijft ook behouden. Het personeel komt wel formeel in dienst van Lété. De mensen die nu door Dethon en Betho bij ADZ waren gedeta cheerd, in beide gevallen ongeveer 35 mensen, keren terug naar hun werkgevers in Terneuzen en Goes. Voor de overgang van het perso neel naar die andere bedrijven wordt een half jaar de tijd geno men, tot oktober. „Zij worden RILLAND - „Zodra ik de stal binnen kom, staat ze te hinniken van blijd schap", vertelt de trotse Shirley Kats (27) uit Rilland. Haar paard Milly maakt kans op de titel Hol land's Next Top Horse. Ze heeft Milly pas twee dagen gele den ingeschreven voor de paarden- wedstrijd, die alleen via internet te volgen is. Ze heeft nu al 129 stem men. „Het is niet de bedoeling dat de paarden goed kunnen springen of een mooie dressuur kunnen doen, ze moeten gewoon een mooie uitstraling hebben en goed verzorgd zijn", zegt Shirley. „Ik heb haar aangemeld omdat ik haar een prachtig paard vind." Merrie Milly (6) heeft al heel wat meegemaakt in haar korte leven tje. Als veulen is ze verstoten door haar moeder. Daarna heeft ze bij drie eigenaars geleefd voordat Shirley haar tegenkwam op Markt plaats. „Ze stond bij de laatste eige naresse altijd buiten, ze had zelfs een groenige vacht omdat ze altijd in het gras lag en haar manen za ten volledig in de klit." Nu gaat het een stuk beter met Milly. Shirley en zij hebben veel plezier tijdens rijlessen, het meest tijdens hun favoriete onderdeel: springen. Milly laat zich ook maar wat graag berijden door Shirleys zoontje Bryan (5). Voor meer in formatie over de wedstrijd en om op Milly te stemmen, kijk op Shirley en Milly zijn dol op elkaar en laten dat graag zien. „Nu maar hopen dat de rest van Nederland ook gek is op www.hollandsnexttophorse.nl. Milly en dat ze op haar zullen stemmen", zegt Shirley. foto Willem Mieras zorgvuldig begeleid", belooft De Pagter. Ook de gebouwen van ADZ in Terneuzen en Goes wor den overgenomen door die sociale werkvoorzieningen. ADZ Vlissin gen blijft open. Voor de verdere toekomst van ADZ en Lété wordt wel gekeken naar andere huisves ting. Maar daarover is nog niets be kend. Zowel Vlissingen als Middel burg hebben locaties aangeboden. „Aan een heel lange periode van onzekerheid voor het personeel komt nu een einde", zegt De Pag ter. „Er komt rust, al is het niet al tijd leuk voor iedereen." GOES - De klimaatwerkgroep van de gemeente Goes is maandag avond, samen met de Zeeuwse Mi lieufederatie, aanwezig op een bij eenkomst bij het Goese bedrijf Lighting Science over de mogelijk heden van led-verlichting. Beiden zijn zeer geïnteresseerd in de energiebesparende eigenschap pen van led-lampen voor binnen- en buitenshuis. Ze krijgen een pre sentatie over de mogelijkheden er van en wat ermee terug te verdie nen is over een bepaalde periode. Bewoners van de Wagnerlaan in Goes zijn ook aanwezig. Hun straat staat nu op nummer zes van het Klimaatstraatfeest, een landelij ke actie om energie, en dus geld, te besparen. Alle bewoners krijgen gratis led-lampen bij inlevering van hun halogeenlampen. COLIJNSPLAAT - Het publieksaqua- rium van de Stichting Promotie Colijnsplaat Kats wordt niet don derdag 2 april geopend, zoals giste ren werd vermeld, maar donder dag 9 april. Burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland verricht de openingshandeling om 16.00 uur op de haven in Colijns plaat samen met de leerlingen van basisschool Het Stelleplankier. In het aquarium leven vissen, schel pen, schaal- en bodemdieren die in de Oosterschelde te vinden zijn. De beroepsvissers brengen ze mee. Apollonia Dentistry in 's-Heerenhoek is gesloten. Patiënten die ingeschreven staan bij deze tandartsenpraktijk kunnen zich inschrijven bij: Tandarts J.T. Castelein in Goes 0113-223984 Tandarts J. Chilla in Kruiningen 0113-381443 Tandarts van Hout in Yerseke 0113-572673 Dental Point in Goes. 0113-230459 Mondzorgpraktijk de Ruiter in Goes 0113-222331 (Bellen tussen 08.00-09.OOu en 13.00-14.OOu) Tandartsenpraktijk Beerens in Heinkenszand 0113-561288 (Via wachtlijst) Tandzorg in Goes 0113-215716 Voor spoedgevallen kan de avond- en weekenddienst (06-22347209) van de tandartsen op Noord- en Zuid-Beveland gebeld worden. (Mededeling namens Tandartsen Waarneemgroep de Bevelanden) Lindy Bliek en Danielle Nieuwenhuijse uit Heinkenszand zitten in hun laatste schooljaar op De Tweern in Goes, een speciale school voor basisonderwijs. De PZC volgt beide leerlingen, tevens toppers in synchroon twirlen, tot hun overstap naar het voortgezet onderwijs. Dat gebeurt met een tweewekelijkse serie in de krant. door Frank Balkenende GOES - Als je van de De Tweern naar het vmbo gaat, moet je stevig in je schoenen staan. Letterlijk en figuurlijk. Daarom geven de groepsleerkrach ten Misa Lekoska en Herma Koel aan schoolverlaters de weerbaar heidstraining 'Rots en Water'. „We besteden veel aandacht aan mentale weerbaarheid. Hoe ga je om met stevig verbaal of fysiek contact? Dat oefenen we, waarbij de rots staat voor een confronte rende reactie en het water voor een ontwijkende. Over het alge meen reageren jongens als een rots, meisjes eerder als water." Leerlingen Lindy en Danielle zijn zich nu een stuk bewuster van hun houding. Ze hebben vijf prin cipes geleerd: kijk iemand recht aan, zeg duidelijk wat je niet be valt, neem je eigen ruimte in (laat je niet in een hoekje drukken), adem in je buik en spreek rustig en overtuigend. „Het is leuk en je leert er wat van. Ik merk dat ik er meer zelfvertrouwen door krijg", zegt Danielle. De training behelst twaalf sessies van drie kwartier, waarin de ene keer een rollenspel wordt gespeeld en de andere keer de voelsprietjes worden uitgestoken, dat wil zeg gen: luisteren naar je intuïtie. Volgende week wordt weer een grens verlegd. Dan gaat het duo als echte karateka plankjes door mid den slaan. „Dat wordt 'tsjakkie'..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73